Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Κι εγω 1 εχω πάρει αλλά μαλλον είναι νωρίς .. Παντως τωρα τελευταια με το ζορι κρατιεμαι κ δεν τρωω ολη την ώρα .. Χθες εφαγα 10 βερυκοκα ... Πριστηκα ύστερα κι ειχα κ τον συζυγο να γελά .... Επισης πεθαίνω για παγωτο ....

Στη 1η εγκυμοσυνη πηρα 16 αλλά στον 7ο μηνα επαθα ζαχαρο κ το εραψα αλλιως θα εφτανα τα 20 στα σίγουρα .... Μωρε ας γεννηθουν γερα τα σπορακια κ τα χάνουμε τα κιλά ύστερα ....


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγώ όλο παγωτό θέλω να τρώω. Και τώρα αυτό έχω στο μυαλό μου ρε γμτ.

Πωω και φοβάμαι και για διαβήτη κύησης! Είχα στην 1η εγκυμοσύνη,παρουσιάστηκε στον 8ο αν θυμάμαι καλα. Ελπίζω σε αυτή να το αποφύγω. Τώρα έχω πάρει στο σπίτι να φτιάξω ζελε φράουλα! Ελπίζω να προλάβω σήμερα, γιατί το σκέφτομαι! Γενικώς θέλω όλο να τρώω!:tongue:


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Snickers παγωτοσοκολάτα!! Είμαι ικανή να φάω 3 στο καθισιό μου!! Δεν υπάρχει αυτή η γεύση!!!

Tipp: Αφήστε το 5 λεπτά εκτός ψυγείου...... Μμμμμ!

Εσυ το χειροτερευεις τωρα!!!!:tongue::tongue::tongue: Ας ριξουμε τις λιγουρες στην εγκυμοσυνη γιατι δικαιολογια δεν εχουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα εγκυούλες !!

Πως είστε σήμερα ???? Εγω ελαφρως συναχωμενη οπότε κομμενα τα παγωτα χι χι χι ..

Εχω να δω το μωρο απ την αυχενική στις 27 Απ κ δεν κρατιεμαι βρε κορίτσια ..Εχω κλεισει ραντεβού για 30 Μαιου αλλα ποιος περιμενει μεχρι τότε .. Εχω επηρρεαστει κ απο καποια περιστατικά με αλλες εγκυες εδω στη δουλεια κ ψιλοανησυχω .. Μια η κοιλιά μου φαινεται ξεφουσκωτη ( μη γελάτε ..)μιά πονάω ... Με το ζορι κρατιεμαι να μην μπω στο 1ο γραφειο γυναικολογ που θα βρω μπροστα μου για υπερηχο μπας κ ησυχάσω ...

Προς το παρον κανονισα να φτιάξω νυχια μπας κ ξεχαστώ....


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Ακριβώς τα ίδια σκεφτόμουν κι εγώ πριν πάω στο γιατρό την προηγούμενη εβδομάδα. Η κοιλιά ξεφούσκωτη, διάβαζα κάτι στο ίντερνετ και νόμιζα ότι το πάθαινα κ.λπ.... Το μυαλό μας παίζει παιχνίδια. Μην αφήνεις κανέναν να σου λέει ιστορίες για άλλες εγκύους. Να τους το κόβεις κατευθείαν και εννοείται να μην κάνεις το λάθος να ψάχνεις στο ίντερνετ γιατί εκεί διαβάζεις τα χίλια μύρια. Ειλικρινά στο ίντερνετ κυκλοφορούν τόσα άσχημα περιστατικά και σε τέτοια συχνότητα, που στο τέλος σε κάνουν να νομίζεις ότι είναι πολύ σπάνιο να μην έχεις προβλήματα....!

Ξέχασέ το λίγο, 10 μερούλες είναι, θα περάσουν. Το μωράκι είναι μια χαρά, ό,τι χαζά κι αν σκεφτόμαστε εμείς.


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Ακριβώς τα ίδια σκεφτόμουν κι εγώ πριν πάω στο γιατρό την προηγούμενη εβδομάδα. Η κοιλιά ξεφούσκωτη, διάβαζα κάτι στο ίντερνετ και νόμιζα ότι το πάθαινα κ.λπ.... Το μυαλό μας παίζει παιχνίδια. Μην αφήνεις κανέναν να σου λέει ιστορίες για άλλες εγκύους. Να τους το κόβεις κατευθείαν και εννοείται να μην κάνεις το λάθος να ψάχνεις στο ίντερνετ γιατί εκεί διαβάζεις τα χίλια μύρια. Ειλικρινά στο ίντερνετ κυκλοφορούν τόσα άσχημα περιστατικά και σε τέτοια συχνότητα, που στο τέλος σε κάνουν να νομίζεις ότι είναι πολύ σπάνιο να μην έχεις προβλήματα....!

Ξέχασέ το λίγο, 10 μερούλες είναι, θα περάσουν. Το μωράκι είναι μια χαρά, ό,τι χαζά κι αν σκεφτόμαστε εμείς.

γειά σας κορίτσια!

ειμαι 20 εβδομάδων και περιμένω κοριτσάκι!

μην σκεφτεστε τιποτα αρνητικό, μονο θετικές σκεψεις και τα μωρουλια μας θα ερθουν με το καλό τον οκτώβρη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!

Τις τελευταίες μέρες ο μικρός μου έχει ξεσαλώσει κι έτσι δεν προλαβαίνω να γράψω... Θέλει συνέχεια βόλτες και όταν είμαστε σπίτι απαιτεί το 100% της προσοχής μου... Δεν θέλει καθόλου να παίζει μόνος του και αυτό με δυσκολεύει πολύ καθώς δεν προλαβαίνω ούτε τις δουλειές του σπιτιού να κάνω... Εσείς που έχετε μεγαλύτερα παιδάκια, σας συμβαίνει το ίδιο; Ελπίζω πως είναι φάση και θα περάσει...

Χθες πήγαμε βόλτα οικογενειακώς στο πάρκο Α.Τρίτσης! Περάσαμε πολύ ωραία! Είναι ιδανικό μέρος για οικογένειες, τώρα μάλιστα που καλοκαίριασε! Το κακό είναι πως στο γυρισμό μ' έπιασε ένας πόνος στην κοιλιά και δεν περνούσε μέχρι που πήρα buscopan... Σήμερα όλα καλά ευτυχώς...

Σέβη μου με το καλό τα αγοράκια σου! Όλα να πάνε τέλεια με τη β' επιπέδου!

Yotou, καλώς ήρθες στην παρέα και με το καλό η μπέμπα σου! Το πρώτο σου παιδάκι είναι;

Πολλά είπα σήμερα! Ώρα να την πέσω! Όνειρα γλυκά!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Alex εμας ειναι τα πρωτα παιδακια κ ειμαι ηρεμη αλλα σας θαυμαζω τις μανουλες που εχετε παιδακι κ ειστε εγκυος!!!!Ειναι δυσκολο φανταζομαι.....

Πονακια ειχα κ εγω απο την προηγουμενη εβδομαδα κ μου εδωσε για 2 μερες buscopan k outrogestan.....κ μολις ξεκινησα το μαγνησιο ηρεμησα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Είναι λίγο δύσκολο όντως όταν έχεις κι άλλο μωρό στο σπίτι, αλλά τι να κάνουμε?

Εχθές π.χ. που ήθελα να ξεκουραστώ το απόγευμα, η μικρή ήθελε τα δικά της και λογικό είναι. Εγώ ήμουν ανάμεσα στο να πέσω κάτω ή να τρέξω για εξαγωγή στην τουαλέτα! Μόλις ήρθε ο άντρας μου από τη δουλεια την ανέλαβε και ξάπλωσα κι εγώ!

Αύριο πάω για β επιπέδου...


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...