Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ωορρηξία


Recommended Posts

Γεια σας !ειμαι 30 ετών και εχω 2 αγοράκια 9 κ 6 ετών.τελευταια  περίοδο ειχα 22 Απριλίου και 6 Μαΐου ειχα ελεύθερη επαφή με τον σύζυγο και εκσπερμάτωση μέσα .υπαρχει περίπτωση με μια φορά να εινα έγκυος .?ο κύκλος ειναι 30 μέρες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Just now, xanthou vasiliki είπε:

Γεια σας !ειμαι 30 ετών και εχω 2 αγοράκια 9 κ 6 ετών.τελευταια  περίοδο ειχα 22 Απριλίου και 6 Μαΐου ειχα ελεύθερη επαφή με τον σύζυγο και εκσπερμάτωση μέσα .υπαρχει περίπτωση με μια φορά να εινα έγκυος .?ο κύκλος ειναι 30 μέρες 

Γεια σου και σένα.. 15η μερα νταν...επικυνδινες μέρες η αλήθεια είναι...Στην κάθε γυναίκα όμως είναι αλλιώς...εμένα για παράδειγμα δεν είναι στανταρ ημερα ωορρηξία μου ...Από 12η μέχρι 14η συνήθως και πάντα έχω πόνο η στην αριστερή η στην δεξιά ωοθηκη από εκεί το καταλαβαίνω...Εσύ νιώθεις πονο;;Εγώ προσωπικά δεν έπιανα με την πρώτη τώρα τι να σου πω..

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι πως και τα δυο μου παιδια τα έπιασα κατευθείαν..γιαυτο ειμα αγχωμένη..θα μπορούσε δηλαδη να μην εχω ωορρηξία αυτή την ημέρα ενώ ΕΙναι στα μέσα του κύκλου ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, xanthou vasiliki είπε:

Η αλήθεια ειναι πως και τα δυο μου παιδια τα έπιασα κατευθείαν..γιαυτο ειμα αγχωμένη..θα μπορούσε δηλαδη να μην εχω ωορρηξία αυτή την ημέρα ενώ ΕΙναι στα μέσα του κύκλου ?

Κοίτα για τον λόγο που σου είπα (ότι δεν τα έπιασα με την πρώτη και τα 2μου) το είχα ψάξει αρκετά και κατέληξα στο εξής δεν είναι στανταρ η μέρα που θα γίνει η ωορρηξία παίζει ρόλο μια τυχόν καθυστέρηση η κάποια ανωμαλία του κύκλου σίγουρα όμως από 12η μέρα μέχρι και 17η θα γίνει η ωορρηξία...Εγώ νιώθω έντονο πόνο στην ωοθηκη που κάνει την ωορρηξία τόσο πολύ πόνο που στην αρχή νόμιζα ότι παθαινα κολικο εντέρου, έτσι λοιπόν είχα ρωτήσει την γιατρό μου και μου είπε πως από την ώρα που ξεκινάω να πονάω και για 24ωρες είναι η ωορρηξία μου..Και έτσι το τσέκαρα και έμεινα έγκυος...ξέρω κοπέλα που έμεινε έγκυος στην περίοδο η άλλη που έμεινε λίγες μέρες μετά την περίοδο που ουσιαστικα δεν είχε καν μπει στην 12ημερα..θυμασαι περίπου τις μέρες στα προηγούμεναη σου τυχαιναν;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Νένα 27 είπε:

Κοίτα για τον λόγο που σου είπα (ότι δεν τα έπιασα με την πρώτη και τα 2μου) το είχα ψάξει αρκετά και κατέληξα στο εξής δεν είναι στανταρ η μέρα που θα γίνει η ωορρηξία παίζει ρόλο μια τυχόν καθυστέρηση η κάποια ανωμαλία του κύκλου σίγουρα όμως από 12η μέρα μέχρι και 17η θα γίνει η ωορρηξία...Εγώ νιώθω έντονο πόνο στην ωοθηκη που κάνει την ωορρηξία τόσο πολύ πόνο που στην αρχή νόμιζα ότι παθαινα κολικο εντέρου, έτσι λοιπόν είχα ρωτήσει την γιατρό μου και μου είπε πως από την ώρα που ξεκινάω να πονάω και για 24ωρες είναι η ωορρηξία μου..Και έτσι το τσέκαρα και έμεινα έγκυος...ξέρω κοπέλα που έμεινε έγκυος στην περίοδο η άλλη που έμεινε λίγες μέρες μετά την περίοδο που ουσιαστικα δεν είχε καν μπει στην 12ημερα..θυμασαι περίπου τις μέρες στα προηγούμεναη σου τυχαιναν;

Καλέ εγώ!!! Και τα δύο μου νινακια τα έπιασα ακριβώς μετά την περίοδο! 5 μέρα του κύκλου! Το ξέρω γιατί και εγώ πονάω στην ωορρηξια αλλά εκτός από αυτό φαίνεται και στη χοριακη! Άμα κάνεις χοριακη με 2 μέρες καθυστέρηση και είναι 1000 μοναδες είναι πρόωρη σύλληψη. 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Καλέ εγώ!!! Και τα δύο μου νινακια τα έπιασα ακριβώς μετά την περίοδο! 5 μέρα του κύκλου! Το ξέρω γιατί και εγώ πονάω στην ωορρηξια αλλά εκτός από αυτό φαίνεται και στη χοριακη! Άμα κάνεις χοριακη με 2 μέρες καθυστέρηση και είναι 1000 μοναδες είναι πρόωρη σύλληψη. 

Να ακόμα ένα παράδειγμα!!!το ξέρω το έχω ξανακουσει, σε εμένα δεν συνέβη αυτό.. συνήθως 14η τα έπιανα.. Ο κάθε οργανισμος είναι διαφορετικός..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Νένα 27 είπε:

Να ακόμα ένα παράδειγμα!!!το ξέρω το έχω ξανακουσει, σε εμένα δεν συνέβη αυτό.. συνήθως 14η τα έπιανα.. Ο κάθε οργανισμος είναι διαφορετικός..

Νομίζω ότι είναι θέμα ωορρηξια! Εγώ έκανα πολλές φορές διπλές ωορρηξιες στον κύκλο μου. Μια στην αρχή και μια 12-14 μέρα. 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Νομίζω ότι είναι θέμα ωορρηξια! Εγώ έκανα πολλές φορές διπλές ωορρηξιες στον κύκλο μου. Μια στην αρχή και μια 12-14 μέρα. 

καλημεραααααα.,καλε αγαπη φέρε μ κάνα αυγό κ εμένα...χαχαχαχαχαχα 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Νομίζω ότι είναι θέμα ωορρηξια! Εγώ έκανα πολλές φορές διπλές ωορρηξιες στον κύκλο μου. Μια στην αρχή και μια 12-14 μέρα. 

Ναι ναι καθαρα είναι θέμα ωορρηξίας...Όχι εμένα δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο 1 φορά το νιώθω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλημεραααααα.,καλε αγαπη φέρε μ κάνα αυγό κ εμένα...χαχαχαχαχαχα 

Αχαχαχαχαχα με μεγάλη μου χαρά αγάπη! Δεν ξέρω πως γίνεται αλλά αν μπορώ μετά τη γέννα ευχαρίστως να σου δώσω! Αν και είμαι σίγουρη ότι μέχρι τότε θα είσαι κιντερ έκπληξη! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Αχαχαχαχαχα με μεγάλη μου χαρά αγάπη! Δεν ξέρω πως γίνεται αλλά αν μπορώ μετά τη γέννα ευχαρίστως να σου δώσω! Αν και είμαι σίγουρη ότι μέχρι τότε θα είσαι κιντερ έκπληξη! 

μωρέ σε όλες μας δίνεις εσυ....κ θα μας περισσέψουν κιολας μη σ πω....χαχαχαχαχαχ δοτρια πρέπει να γίνεις αγαπη αλλά δεν θα ξερω αν είναι από σένα....πάντως θα σαι τουμποδοτρια να ξέρεις....γέννα εσυ κ δεν θέλω τίποτα εγω αλλο ...μ φτάνει κ που το πες ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...