Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Θετική χοριακη και αίμα


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες. Είμαι καινούρια στην παρέα. Πάντα διάβαζα θέματα της σελίδας, αλλά ποτέ δεν χρειάστηκε να γράψω για να ζητήσω την βοήθεια σας. 

Τον Φεβρουάριο ξεκίνησα και εγώ το δύσκολο ταξίδι της εξωσωματικής. Όλα πήγαν καλά. Έβγαλα πολλά και καλά ωάρια. Και 8 Μαϊου κάναμε εμβρυομεταφορα.Βαλαμε δύο εμβρυακια.Στις 17 Μαϊου ήταν να κάνω την χοριακη μου. Δύο μέρες πριν όμως άρχισα να έχω πόνους περιόδου και αίμα. Έτσι πήγα να κάνω χοριακη μια μέρα νωρίτερα σίγουρη ότι έχω αποτύχει. Και παίρνω μια χοριακη 146!!! Κλαίω και γελάω μαζί. Περνάνε δύο μέρες με πολύ πόνο χαμηλά στην κοιλιά και αίμα. Δύο μέρες μετά κάνουμε επανάληψη χοριακης, πιστεύοντας ότι έχω αποβάλει. Και η χοριακη έχει διπλασιαστεί!!!!! Αλλά ο πόνος πόνος. Και το αίμα αιμα. Την Πέμπτη έχω ραντεβού με τον γιατρό για υπέρηχο. Μέχρι τότε όμως θα τρελαθω. Θα εκτιμούσα κάθε απάντηση.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μπιζέλι είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Είμαι καινούρια στην παρέα. Πάντα διάβαζα θέματα της σελίδας, αλλά ποτέ δεν χρειάστηκε να γράψω για να ζητήσω την βοήθεια σας. 

Τον Φεβρουάριο ξεκίνησα και εγώ το δύσκολο ταξίδι της εξωσωματικής. Όλα πήγαν καλά. Έβγαλα πολλά και καλά ωάρια. Και 8 Μαϊου κάναμε εμβρυομεταφορα.Βαλαμε δύο εμβρυακια.Στις 17 Μαϊου ήταν να κάνω την χοριακη μου. Δύο μέρες πριν όμως άρχισα να έχω πόνους περιόδου και αίμα. Έτσι πήγα να κάνω χοριακη μια μέρα νωρίτερα σίγουρη ότι έχω αποτύχει. Και παίρνω μια χοριακη 146!!! Κλαίω και γελάω μαζί. Περνάνε δύο μέρες με πολύ πόνο χαμηλά στην κοιλιά και αίμα. Δύο μέρες μετά κάνουμε επανάληψη χοριακης, πιστεύοντας ότι έχω αποβάλει. Και η χοριακη έχει διπλασιαστεί!!!!! Αλλά ο πόνος πόνος. Και το αίμα αιμα. Την Πέμπτη έχω ραντεβού με τον γιατρό για υπέρηχο. Μέχρι τότε όμως θα τρελαθω. Θα εκτιμούσα κάθε απάντηση.

 

μπορει να ηταν δυο.εμβρυα κ να προχωραει μονο το ενα το αλλο να αποβαλετε . γενικα ο πονος μπορει να ειναι απο την μητρα που κανει συσπασεις για να αρχισει να μεγαλωνει . παντως στην.αρχη το.αιμα δεν ειναι σπανιο ουτε τα πονακια περιοδου. ξεκουραση φαρμακα κ ο θεος να ειναι μαζι σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

μπορει να ηταν δυο.εμβρυα κ να προχωραει μονο το ενα το αλλο να αποβαλετε . γενικα ο πονος μπορει να ειναι απο την μητρα που κανει συσπασεις για να αρχισει να μεγαλωνει . παντως στην.αρχη το.αιμα δεν ειναι σπανιο ουτε τα πονακια περιοδου. ξεκουραση φαρμακα κ ο θεος να ειναι μαζι σου!

Ναι μπορεί...αλλά ακόμα και έτσι το αίμα δεν θα έπρεπε να έχει σταματήσει?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπιζέλι είπε:

Ναι μπορεί...αλλά ακόμα και έτσι το αίμα δεν θα έπρεπε να έχει σταματήσει?

οχι το.αιμα μπορει να κρατησει μερες . τωρα πρεπει να κανεις υπομονη για 10 μερες για να κανεις τον υπερηχο σου . μονο εκει θα βγαλετε συμπερασματα. αλλα προς το παρον αφου η χοριακη παει καλα σημαινει οτι ολα καλα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία μου να σου πω ότι μετά από εξωσωματική έκανα χοριακη και ήταν γύρω στο 60. Χαρά και λύπη μάζι. Γιατί ναι μεν θετική αλλά πολύ χαμηλή. Μετά από δυο μέρες 100. Δεν είχε διπλασιαστεί αλλά ανέβαινε. Μην στα πολυλογώ, σε πέντε μέρες και ενώ πήγαμε στο γιατρό και είδαμε σάκο αρχίζει το αίμα. Άλλοτε πολύ άλλοτε λίγο, ποτέ πιο ροζ ποτέ πιο σκούρο. Ξάπλα ξεκούραση άγχος. Το αίμα κράτησε τους 4 πρώτους μήνες παρακαλώ. Σταματούσε για δυο τρεις μερεσ και όλη τα ίδια μετά. Τώρα το θαύματακι μου είναι 15 μηνών και κοιμάται στην κούνια του! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, maria1988 είπε:

Από την εμπειρία μου να σου πω ότι μετά από εξωσωματική έκανα χοριακη και ήταν γύρω στο 60. Χαρά και λύπη μάζι. Γιατί ναι μεν θετική αλλά πολύ χαμηλή. Μετά από δυο μέρες 100. Δεν είχε διπλασιαστεί αλλά ανέβαινε. Μην στα πολυλογώ, σε πέντε μέρες και ενώ πήγαμε στο γιατρό και είδαμε σάκο αρχίζει το αίμα. Άλλοτε πολύ άλλοτε λίγο, ποτέ πιο ροζ ποτέ πιο σκούρο. Ξάπλα ξεκούραση άγχος. Το αίμα κράτησε τους 4 πρώτους μήνες παρακαλώ. Σταματούσε για δυο τρεις μερεσ και όλη τα ίδια μετά. Τώρα το θαύματακι μου είναι 15 μηνών και κοιμάται στην κούνια του! 

Αυτές οι απαντήσεις μου δίνουν κουράγιο να συνεχίσω. Η απογοήτευση μου είναι μεγάλη. Κλαίω κάθε μέρα. Δεν πιστεύω με τίποτα ότι θα επιβιώσει το σπορακι μου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπιζέλι είπε:

Κανείς άλλος με την ίδια εμπειρία??? Κοντεύω να πεθάνω από την αγωνία μου....

Κοριτσάκι κάτσε και ηρέμησε με το άγχος τα κανεις χειρότερα απο αίμα πως πας σήμερα;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπιζέλι είπε:

Τα ίδια δυστυχώς 

 

Καλημέρα αγάπη μ....πως είσαι???? μην απελπίζεσαι όλα θα πάνε καλά κούκλα μ...Είμαστε εδώ να σ κρατάμε συντροφιά κ παρέα...Από εξωσωματικη εισαι???? φάρμακα παίρνεις???? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα αγάπη μ....πως είσαι???? μην απελπίζεσαι όλα θα πάνε καλά κούκλα μ...Είμαστε εδώ να σ κρατάμε συντροφιά κ παρέα...Από εξωσωματικη εισαι???? φάρμακα παίρνεις???? 

@Μπιζέλι εχω ακουσει πολλες περιπτωσεις με αιμοραγγιες και εγκυμοσυνη ηρεμησε αφου η χοριακη ανεβαινει ειναι ολα καλα ;;; ρε ντιτζιμον τι κανεις εδω 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

@Μπιζέλι εχω ακουσει πολλες περιπτωσεις με αιμοραγγιες και εγκυμοσυνη ηρεμησε αφου η χοριακη ανεβαινει ειναι ολα καλα ;;; ρε ντιτζιμον τι κανεις εδω 

βοηθάω την φιλη μας όσο μπορώ ποκεμον μ...ότι κάνεις κ συ δηλ...

@Μπιζέλι μην μασάς όλα θα πάνε τέλεια σ λεω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα αγάπη μ....πως είσαι???? μην απελπίζεσαι όλα θα πάνε καλά κούκλα μ...Είμαστε εδώ να σ κρατάμε συντροφιά κ παρέα...Από εξωσωματικη εισαι???? φάρμακα παίρνεις???? 

Καλημέρα και σε εσένα. Ναι είμαι από εξωσωματική. Φάρμακα παίρνω. Και προγεστερόνη και οιστραδιόλη και μαγνήσιο για να μη κάνει συσπάσεις η μήτρα. Προσπαθούν όλοι να με καθησυχάζουν. Αλλά όσο βλεπω το αίμα απελπίζομαι..

:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπιζέλι είπε:

Καλημέρα και σε εσένα. Ναι είμαι από εξωσωματική. Φάρμακα παίρνω. Και προγεστερόνη και οιστραδιόλη και μαγνήσιο για να μη κάνει συσπάσεις η μήτρα. Προσπαθούν όλοι να με καθησυχάζουν. Αλλά όσο βλεπω το αίμα απελπίζομαι..

:wub:

πέρασα κ γω από αυτό το σημείο τ αίματος....είχα πάει για υπέρηχο κ μετά είχα αίμα...Αλλά όλα πήγαν καλά ( ασχέτως όμως που παλλινδρομμησε πολυ πιο μετα) δεν έφταιγε το αίμα μ...πόσες μέρες το έχεις??? δεν μειώθηκε καθόλου???? εμένα μειώνονταν μέρα με την μέρα...3 κράτησε...

να ακούς τον γιατρο σ..τι σ είπε????

Επεξεργάστηκαν by Rafaelatarzan
έλα στο " καφε εξωσωματικης" ειμαστε πολλες εκεί...θα σε βοηθήσουν κ άλλες κοπέλες
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...