Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Θετική χοριακη και αίμα


Recommended Posts

Just now, Μπιζέλι είπε:

@Rafaelatarzan έχω αίμα από την προηγούμενη Τετάρτη. Δεν μειώνεται. Μπορώ να πω ότι σήμερα αυξήθηκε. 

Τι είναι το καφέ εξωσωματικής?

ειναι ενοτητα σαν αυτη που γραφεις εδω και ειναι κοριτσια απο εξωσωματικη που μπορεις να κατσεις να μιλησεις μαζι τους γλυκια μου

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είμαι κι εγώ από αυτές που τη ρημαδα τη σερβιετα δεν την απιχωριστηκα στην εγκυμοσύνη...την έκανα κολλητή..εξωσωματική κι εγώ χοριακη 96 κ τσουπ αίμα...όχι καφέ οξυδωμενο όχι ροζ...ποτάμι κόκκινο...πήγαινα με αιμορραγίες ως την 14 βδομάδα στα εκτακτα

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Just now, Malntalia είπε:

Καλησπερα δεν ξέρω αν είναι κάποια εδώ.. 23η μέρα κύκλου.. 11η έμβρυο μεταφοράς.. Και εγώ βλέπω αίμα.. 

Καλησπέρα, καλό είναι να κάνεις αύριο μία χοριακή να δεις που βρίσκεσαι και ενημέρωσε τον γιατρό για το αίμα. Πολλά κορίτσια λένε ότι βλέπουν αίμα και δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, aurorahope είπε:

Καλησπέρα, καλό είναι να κάνεις αύριο μία χοριακή να δεις που βρίσκεσαι και ενημέρωσε τον γιατρό για το αίμα. Πολλά κορίτσια λένε ότι βλέπουν αίμα και δεν υπάρχει πρόβλημα.

Ναι το ειχα διαβάσει και εγώ.. Εκανα μηδέν είναι.. Για δευτερη φορα..Θα κάνω και αυριο που είναι η κανονική μέρα αλλά για τους τυπους.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 14/8/2020 at 2:02 ΜΜ, Malntalia είπε:

Ναι το ειχα διαβάσει και εγώ.. Εκανα μηδέν είναι.. Για δευτερη φορα..Θα κάνω και αυριο που είναι η κανονική μέρα αλλά για τους τυπους.. 

Πολλή δύναμη σου εύχομαι , να σκέφτεσαι ότι στο μέλλον θα πετύχεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γεια σας κορίτσια γραφω πρωτη φορα και δεν ειμαι σιγουρη οτι γραφω στο σωστο μερος. Ειμαι 4 εβδομάδων και 6 ημερων μετα απο εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστεων 5ης μέρας, με χοριακη 1/2 130 3/2 286 5/2 733. Οι γιατροί μου λενε ότι η χοριακες ειναι εξαιρετικές ομως στις 6/2 ειχα λιγο καφε και μετα αίμα κόκκινο αλλά μονο στο σκουπισμα. Στις 7/2 για να ηρεμισω εκανα παλι χοριακη οπου ηταν 1947, ο γιατρος ειπε οτι παμε τέλεια και να μην ανησυχω. Από το μεσημερι μετα τη χοριακη ομως εχω αίμα κατακοκκινο και πολύ σαν περίοδος με κομμάτια (συγνωμη για την περιγραφή) που κραταει μεχρι και τωρα αλλες ωρες περισσοτερο αλλες λιγοτερο. Φοβαμαι οτι απέβαλα, πόνους δεν εχω εκτός απο λιγο βάρος που ενοιωθα χαμηλά χθες το μεσημερι μέχρι και χθες το απογευμα. Ειχε καμια παρομοια εμπειρία που να εξελιχθηκε ομαλα; ακομα δεν εχουμε κανει υπερηχο γιατι ειναι νωρις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wanna be mama είπε:

Γεια σας κορίτσια γραφω πρωτη φορα και δεν ειμαι σιγουρη οτι γραφω στο σωστο μερος. Ειμαι 4 εβδομάδων και 6 ημερων μετα απο εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστεων 5ης μέρας, με χοριακη 1/2 130 3/2 286 5/2 733. Οι γιατροί μου λενε ότι η χοριακες ειναι εξαιρετικές ομως στις 6/2 ειχα λιγο καφε και μετα αίμα κόκκινο αλλά μονο στο σκουπισμα. Στις 7/2 για να ηρεμισω εκανα παλι χοριακη οπου ηταν 1947, ο γιατρος ειπε οτι παμε τέλεια και να μην ανησυχω. Από το μεσημερι μετα τη χοριακη ομως εχω αίμα κατακοκκινο και πολύ σαν περίοδος με κομμάτια (συγνωμη για την περιγραφή) που κραταει μεχρι και τωρα αλλες ωρες περισσοτερο αλλες λιγοτερο. Φοβαμαι οτι απέβαλα, πόνους δεν εχω εκτός απο λιγο βάρος που ενοιωθα χαμηλά χθες το μεσημερι μέχρι και χθες το απογευμα. Ειχε καμια παρομοια εμπειρία που να εξελιχθηκε ομαλα; ακομα δεν εχουμε κανει υπερηχο γιατι ειναι νωρις.

Καλημέρα 

Ο γιατρός σου δε σου έδωσε ουτροτζεσταν και φυσικά να μείνεις ξαπλωμένη;;

Άμα δε πονάς νομίζω είναι καλό 

Μείνε ξαπλωμένη και πάρε το γιατρό σου πάλι

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Ellidr σε ευχαριστω για την απαντηση. απο την εμβριομεταφορα και μετα παιρνω utrogestan των 200 πρωι βραδυ και ενεση prolutex καθε μεσημερι. Επαιρνα salospir των 100 το οποιο μου ειπε να μην το παρω ξανά, οποτε χθες το πηρα τελευταια φορα και μου εδωσε και ενα ακομα utrogestan το μεσημέρι. Είμαι στο κρεβατι και σηκωνομαι μονο για τουαλέτα. Ειμαι απο επαρχια και ο γιατρος που εκανα την εξωσωματικη στην Αθηνα. Για υπερηχο ειναι νωρις ακομα και χοριακη εκανα εχθες που ηταν καλη αλλα ηταν πριν την εναρξη της αιμμοραγιας, και μου λενε να μην κανω παλι. Δεν ξερω αν αυτο ειναι αποβολη και παω να τρελαθω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wanna be mama είπε:

Γεια σας κορίτσια γραφω πρωτη φορα και δεν ειμαι σιγουρη οτι γραφω στο σωστο μερος. Ειμαι 4 εβδομάδων και 6 ημερων μετα απο εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστεων 5ης μέρας, με χοριακη 1/2 130 3/2 286 5/2 733. Οι γιατροί μου λενε ότι η χοριακες ειναι εξαιρετικές ομως στις 6/2 ειχα λιγο καφε και μετα αίμα κόκκινο αλλά μονο στο σκουπισμα. Στις 7/2 για να ηρεμισω εκανα παλι χοριακη οπου ηταν 1947, ο γιατρος ειπε οτι παμε τέλεια και να μην ανησυχω. Από το μεσημερι μετα τη χοριακη ομως εχω αίμα κατακοκκινο και πολύ σαν περίοδος με κομμάτια (συγνωμη για την περιγραφή) που κραταει μεχρι και τωρα αλλες ωρες περισσοτερο αλλες λιγοτερο. Φοβαμαι οτι απέβαλα, πόνους δεν εχω εκτός απο λιγο βάρος που ενοιωθα χαμηλά χθες το μεσημερι μέχρι και χθες το απογευμα. Ειχε καμια παρομοια εμπειρία που να εξελιχθηκε ομαλα; ακομα δεν εχουμε κανει υπερηχο γιατι ειναι νωρις.

Κορίτσι μου όλα καλά σου εύχομαι να πάνε, δεν έχω εμπειρία αλλά έχω ακούσει για πολλές ενώ είχαν αιμορραγία να εξελίχθηκε καλά η κύηση, μακάρι να ανήκεις σε αυτές!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Wanna be mama είπε:

@Ellidr σε ευχαριστω για την απαντηση. απο την εμβριομεταφορα και μετα παιρνω utrogestan των 200 πρωι βραδυ και ενεση prolutex καθε μεσημερι. Επαιρνα salospir των 100 το οποιο μου ειπε να μην το παρω ξανά, οποτε χθες το πηρα τελευταια φορα και μου εδωσε και ενα ακομα utrogestan το μεσημέρι. Είμαι στο κρεβατι και σηκωνομαι μονο για τουαλέτα. Ειμαι απο επαρχια και ο γιατρος που εκανα την εξωσωματικη στην Αθηνα. Για υπερηχο ειναι νωρις ακομα και χοριακη εκανα εχθες που ηταν καλη αλλα ηταν πριν την εναρξη της αιμμοραγιας, και μου λενε να μην κανω παλι. Δεν ξερω αν αυτο ειναι αποβολη και παω να τρελαθω.

Μη σκέφτεσαι αρνητικά 

Κάνε αυτό που σου λέει ο γιατρός σου κ όλα θα πάνε καλά 

Πολλές κοπέλες με αιμορραγίες μια χαρά εγκυμοσύνες είχαν 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Wanna be mama είπε:

Γεια σας κορίτσια γραφω πρωτη φορα και δεν ειμαι σιγουρη οτι γραφω στο σωστο μερος. Ειμαι 4 εβδομάδων και 6 ημερων μετα απο εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστεων 5ης μέρας, με χοριακη 1/2 130 3/2 286 5/2 733. Οι γιατροί μου λενε ότι η χοριακες ειναι εξαιρετικές ομως στις 6/2 ειχα λιγο καφε και μετα αίμα κόκκινο αλλά μονο στο σκουπισμα. Στις 7/2 για να ηρεμισω εκανα παλι χοριακη οπου ηταν 1947, ο γιατρος ειπε οτι παμε τέλεια και να μην ανησυχω. Από το μεσημερι μετα τη χοριακη ομως εχω αίμα κατακοκκινο και πολύ σαν περίοδος με κομμάτια (συγνωμη για την περιγραφή) που κραταει μεχρι και τωρα αλλες ωρες περισσοτερο αλλες λιγοτερο. Φοβαμαι οτι απέβαλα, πόνους δεν εχω εκτός απο λιγο βάρος που ενοιωθα χαμηλά χθες το μεσημερι μέχρι και χθες το απογευμα. Ειχε καμια παρομοια εμπειρία που να εξελιχθηκε ομαλα; ακομα δεν εχουμε κανει υπερηχο γιατι ειναι νωρις.

Ολα καλα θα πανε, ειχα και εγω 3 φορες αιμα στην εγκυμοσυνη και τη μια φορα ηταν τοσο που μεχρι να παω τουαλεττα να δω τί γινεται, ειχε φτασει στις παντοφλες μου. Κρατησε για ενα μηνα αλλοτε πιο πολυ αλλοτε λιγοτερο. Ολα πηγαν καλα τελικα! Οσο για τις χοριακες, εδω που εισαι τωρα δεν εχουν τοσο νοημα, πρεπει να κανεις υπομονη μεχρι τον υπερηχο οπου θα φανει πραγματικα η εξελιξη της κυησης. Το ξερω, ειναι δυσκολο, αλλα προσπαθησε να μην αγχωνεσαι και να σκεφτεσαι θετικα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα είμαι καινούργια στο φόρουμ και έχω και εγώ την ιστορία μου με την εξωσωματική 

Είναι η Τρίτη μου προσπάθεια και εμβρυομεταφορας 2 βλαστοκυστεων , είμαι στην 7η μέρα με καφέ εκκρίσεις πολύ λίγες σχεδόν σταγόνα σταγόνα που μια σταματάνε μια ξαναβγαίνουν , χοριακη έχω να κάνω στις 17/10 αλλά έχω μεγάλο φόβο 

Να σας πω πως οι άλλες 2 μου προσπάθειες ήταν με θετικό αποτέλεσμα αλλά δεν προχωρισε η εγκυμοσύνη , δεν ξέρω αν το βλέπει κάποιος απλά θα ήθελα πολύ να μιλήσω 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Popi32 είπε:

Καλημέρα είμαι καινούργια στο φόρουμ και έχω και εγώ την ιστορία μου με την εξωσωματική 

Είναι η Τρίτη μου προσπάθεια και εμβρυομεταφορας 2 βλαστοκυστεων , είμαι στην 7η μέρα με καφέ εκκρίσεις πολύ λίγες σχεδόν σταγόνα σταγόνα που μια σταματάνε μια ξαναβγαίνουν , χοριακη έχω να κάνω στις 17/10 αλλά έχω μεγάλο φόβο 

Να σας πω πως οι άλλες 2 μου προσπάθειες ήταν με θετικό αποτέλεσμα αλλά δεν προχωρισε η εγκυμοσύνη , δεν ξέρω αν το βλέπει κάποιος απλά θα ήθελα πολύ να μιλήσω 

Κοριτσι μου, δε ξερω απο εξωσωματικες αλλα θα σου ευχηθω μεσα απο τη καρδια μου ν πανε ολα καλα και να κρατησεις σε 9 μηνες ενα υγιες μωρακι στην αγκαλια σου ❤️

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Popi32 είπε:

Καλημέρα είμαι καινούργια στο φόρουμ και έχω και εγώ την ιστορία μου με την εξωσωματική 

Είναι η Τρίτη μου προσπάθεια και εμβρυομεταφορας 2 βλαστοκυστεων , είμαι στην 7η μέρα με καφέ εκκρίσεις πολύ λίγες σχεδόν σταγόνα σταγόνα που μια σταματάνε μια ξαναβγαίνουν , χοριακη έχω να κάνω στις 17/10 αλλά έχω μεγάλο φόβο 

Να σας πω πως οι άλλες 2 μου προσπάθειες ήταν με θετικό αποτέλεσμα αλλά δεν προχωρισε η εγκυμοσύνη , δεν ξέρω αν το βλέπει κάποιος απλά θα ήθελα πολύ να μιλήσω 

Καλο σημάδι.. Είχα κ εγώ από την 5η μέρα της ε.τ μέχρι 2μερες πριν τη χοριακη.. Υπομονή να περασουν οι μέρες..ευχομαι να'ναι η τυχερή σου φορά


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...