Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Αρνητικα τεστ και εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους... εχω καθυστέρηση 16 μερες εχω κάνει 3 τεστ ολα αρνητικά... εχω ολα τα συμπτωματα της εγκυμοσύνης... στις 2 ιουνιου ειδα πολυ ελάχιστο καφετι χρώμα στο χαρτι οταν σκουπιστηκα... η διαίσθησή μου, μου λεει οτι ειναι εγκυος αλλα ολα τα τεστ να δειχνουν λαθος; Επίσης δεν εχω σταθερο κύκλο... πειτε την γνωμη σας; εχει τύχη σε καποια κατι παρόμοιο; σκέφτομαι να παω αυριο να κανω μια β- χοριακη αλλα μηπως τελικα λογο του οτι δεν εχω σταθερο κυκλο δεν δειξει ουτε η χοριακη; μηπως ειναι νωρις τελικα ακομα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Chrisanthi1990 είπε:

Καλησπερα σε ολους... εχω καθυστέρηση 16 μερες εχω κάνει 3 τεστ ολα αρνητικά... εχω ολα τα συμπτωματα της εγκυμοσύνης... στις 2 ιουνιου ειδα πολυ ελάχιστο καφετι χρώμα στο χαρτι οταν σκουπιστηκα... η διαίσθησή μου, μου λεει οτι ειναι εγκυος αλλα ολα τα τεστ να δειχνουν λαθος; Επίσης δεν εχω σταθερο κύκλο... πειτε την γνωμη σας; εχει τύχη σε καποια κατι παρόμοιο;

Συγνώμη εχεις 16 μέρες καθυστέρηση και καλά τα τεστ αντε η χοριακη δεν υπάρχει; γιατί δεν εχεις κανει τόσο καιρό;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μα αν δεν έχεις σταθερό κύκλο πως προκύπτει ότι έχεις 16 ημέρες καθυστέρηση; Ποιός ήταν ο μεγαλύτερος σου κύκλος και στις πόσες μέρες είσαι τώρα; Τρία και αρνητικά σημαίνει ότι όταν τα έκανες δεν ήσουν έγκυος η τουλάχιστον δεν είχε ολοκληρωθεί η εμφύτευση ακόμα.  Αφού είδες αίμα 2 Ιούνη κάνε μια χοριακή Πέμπτη Παρασκευή. Με το αποτέλεσμα ενημερώνεις τον γιατρό σου και θα σου δώσει οδηγίες είτε είσαι είτε όχι!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με οσα σου γραψε το λουκουμαδακι..

Παντωσ εγω τη μερα που περιμενα να αδιαθετησω ειδα λιγα καφε που συνεχιστηκαν για αλλεσ 3 με 4 μερεσ..

Εννοειται ενημερωσα τον γιατρο μου απο την 1η μερα γιατι φοβομουν για πολυποδα ινομυωματα κτλ..αλλα επειδη ειχα κ ελευθερεσ επαφεσ μου πε να περιμενω 3 4 μερεσ κ αν δεν αδιαθετησω να κανω τεστ..εκανα κ βγηκε θετικο..τωρα ειμαι 4.5 μηνων..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορες έρχεται κανονικα η περιοδος μου κάποιες οχι... εχω μιλήσει με τον γιατρο μου... μου ειπε να κανω μια χοριακη στο τελος της εβδομαδας... απλα ειπα μηπως εχει τυχει σε καποια αλλη μανουλα να κανει τεστ και να βγει αρνητικό και να ειναι έγκυος... δεν εκανα χοριακη γιατι ισως να μην εδειχνε ακόμα.. αυριο θα παω όμως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, Chrisanthi1990 είπε:

Κάποιες φορες έρχεται κανονικα η περιοδος μου κάποιες οχι... εχω μιλήσει με τον γιατρο μου... μου ειπε να κανω μια χοριακη στο τελος της εβδομαδας... απλα ειπα μηπως εχει τυχει σε καποια αλλη μανουλα να κανει τεστ και να βγει αρνητικό και να ειναι έγκυος... δεν εκανα χοριακη γιατι ισως να μην εδειχνε ακόμα.. αυριο θα παω όμως...

Τι εγινε κοριτσι? Εχουμε ευζαριστα? Εκανεσ χοριακη?@chrisanthi1990

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Τι εγινε κοριτσι? Εχουμε ευζαριστα? Εκανεσ χοριακη?@chrisanthi1990

Καλησπέρα... έκανα εχθές μοριακή και βγήκε αρνητική... Αλλά έχουμε Αλλά κόλπα τώρα... εχθές το βράδυ ειδα αιμα ροζ σαν νερό μέχρι και το πρωί είχα Αλλά στη μισή ροή από ότι συνήθως έχω Όταν έχω περίοδο... Μετά σχεδόν σταμάτησε και από το μεσημέρι έχει γίνει έντονο κόκκινο Αλλά μόνο όταν πηγαίνω τουαλέτα..  ξέχασα να αναφέρω ότι βγάζω και κάτι σαν βλεννες λίγο... Πάντως αυτό κανονική  περίοδος δεν ειναι... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrisanthi1990 είπε:

Καλησπέρα... έκανα εχθές μοριακή και βγήκε αρνητική... Αλλά έχουμε Αλλά κόλπα τώρα... εχθές το βράδυ ειδα αιμα ροζ σαν νερό μέχρι και το πρωί είχα Αλλά στη μισή ροή από ότι συνήθως έχω Όταν έχω περίοδο... Μετά σχεδόν σταμάτησε και από το μεσημέρι έχει γίνει έντονο κόκκινο Αλλά μόνο όταν πηγαίνω τουαλέτα..  ξέχασα να αναφέρω ότι βγάζω και κάτι σαν βλεννες λίγο... Πάντως αυτό κανονική  περίοδος δεν ειναι... 

αν εκανες χοριακη και ητανε αρνητικη επικοινωνησε με τον γιατρο σου να σου πει 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

αν εκανες χοριακη και ητανε αρνητικη επικοινωνησε με τον γιατρο σου να σου πει 

Μίλησα εχθές το απόγευμα μαζί του... μου είπε ότι αφού είναι αρνητική η χοριακη να περιμένω  μια εβδομάδα ακόμα και αν δεν έρθει να ξαναμιλήσουμε... Αλλά δεν τον ξαναπήρα τώρα να τον πρίζω τον άνθρωπο όλη μέρα...  θα περιμενω μια δυο μερες ακομα να δω πως θα εξελιχτεί... Ίσως να είναι απλά μια ανωμαλία  του κύκλου μου και να αργήσει να κατέβει...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrisanthi1990 είπε:

Μίλησα εχθές το απόγευμα μαζί του... μου είπε ότι αφού είναι αρνητική η χοριακη να περιμένω  μια εβδομάδα ακόμα και αν δεν έρθει να ξαναμιλήσουμε... Αλλά δεν τον ξαναπήρα τώρα να τον πρίζω τον άνθρωπο όλη μέρα...  θα περιμενω μια δυο μερες ακομα να δω πως θα εξελιχτεί... Ίσως να είναι απλά μια ανωμαλία  του κύκλου μου και να αργήσει να κατέβει...

ωραια μετα θα περιμενεις οπως σου ειπε ο γιατρος και μετα θα δειτε μαζι μπορει να ειναι καμια κυστουλα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε κορίτσια  λέτε να έκανα καθυστερημένη  σύλληψη  και να είναι αιμορραγία εμφύτευσης; εγώ πονάω πάντα όταν έχω ωορρηξία και ξεκίνησα να πονάω γύρω στις 25/5 για τέσσερις μέρες... μπα βλακείες λέω μάλλον ε; απλά θέλω να ελπίζω μήπως και...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrisanthi1990 είπε:

Μίλησα εχθές το απόγευμα μαζί του... μου είπε ότι αφού είναι αρνητική η χοριακη να περιμένω  μια εβδομάδα ακόμα και αν δεν έρθει να ξαναμιλήσουμε... Αλλά δεν τον ξαναπήρα τώρα να τον πρίζω τον άνθρωπο όλη μέρα...  θα περιμενω μια δυο μερες ακομα να δω πως θα εξελιχτεί... Ίσως να είναι απλά μια ανωμαλία  του κύκλου μου και να αργήσει να κατέβει...

Μπορει να κατεβει..

Οπωσ κ να χει μολισ καθαρισεισ απο το αιμα να πασ για εναν υπερηχο..μπορει να ειναι κανασ πολυποδασ κανα ινομυωμα...καμμια κυστη..ολα αυτα ειναι συνηθισμενα κ να μην αγχωνεσαι...απλα μην το αφηνεισ

Link to comment
Share on other sites

Έκανα υπέρηχο πριν ένα μισή μήνα και τεστ Παπ... Δεν θα το είχαμε δει;

Just now, tzeni82 είπε:

Μπορει να κατεβει..

Οπωσ κ να χει μολισ καθαρισεισ απο το αιμα να πασ για εναν υπερηχο..μπορει να ειναι κανασ πολυποδασ κανα ινομυωμα...καμμια κυστη..ολα αυτα ειναι συνηθισμενα κ να μην αγχωνεσαι...απλα μην το αφηνεισ

Έκανα υπέρηχο πριν ένα μισή μήνα και τεστ Παπ... αν ήταν κάτι δεν θα το βλέπαμε;;

Link to comment
Share on other sites

Χρυσάνθη ένας ασυνήθιστα μεγάλος κύκλος δεν είναι ένας καλός ορμονικά κύκλος οπότε αυτό που εσύ βλέπεις σαν μη νορμάλ περιοδο παίζει να είναι η κανονική περίοδος σου σε έναν μη καλό ορμονικά μήνα. Μήπως αρρώστησες γιατί μιλησες για συμπτώματα εγκυμοσύνης ενώ ξεκάθαρα δεν υπάρχει εγκυμοσύνη αυτή τη στιγμή που μιλάμε. Μία επίσκεψη στον γιατρό και ενας υπερηχος θα δείξει τι συμβαίνει. 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrisanthi1990 είπε:

Έκανα υπέρηχο πριν ένα μισή μήνα και τεστ Παπ... Δεν θα το είχαμε δει;

Έκανα υπέρηχο πριν ένα μισή μήνα και τεστ Παπ... αν ήταν κάτι δεν θα το βλέπαμε;;

Κ εγω περιπου μετα απο 1 μηνα μηνα απο μια επεμβαση που ειχα κανει ειχα κανει οταν πηγα στον γιατρο για μετεγχειρητικο ελεγχο μου βρηκε μια κυστη  κ δεν το πιστευα...

Ολα ειναι πιθανα..εμενα μου φυγε με χαπια παντωσ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...