Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Πιθανή εγκυμοσυνη!


Recommended Posts

Κοπελλες γεια σας! Ειμαι πολυ καινουργιο μελος! Εχω αρχισει με τον αντρα μου τις προσπαθειες μας για μωρακι! :) Εχω κι εγω την απορια μου και θα ηθελα να με βοηθησετε οσες ειχατε παρομοιες εμπειριες! 15/6 τελευταια περιοδος. Ειχα ελευθερες επαφες στις 23/6, 26+27/6. Ο κυκλος μου συνηθως ειναι απο 25-28 μερες! Αναμενομενη περιοδος 11 ή 12/7. Την 18η μερα του κυκλου μου ειχα ροζ υγρα με 2 μικρες κιλιδες αιματος στα υγρα! Επισης εχω πρησμενο στηθος απο πολυ νωρις πονακια χαμηλα που ερχονται και φευγουν, πονο στην μεση που επισης ερχεται και φευγει και γενικα συμπτωματα περιοδου! Χθες, 9/7 ειχα πολυ λιγα καφε υγρα τα οποια δεν συνεχιστηκαν ουτε το βραδυ ουτε σημερα. Σταματησαν εντελως! Υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος; Σημειωση οτι οσες φορες ειχαν ξεκινησει εστω και λιγα καφε υγρα να εμφανιζονται, υστερα απο λιγες ωρες εβλεπα περιοδο! Ενω αυτην την φορα κοπηκαν ξαφνικα και ουτε εχω αλλο σημαδι οτι θα κατεβει περιοδος! Εχω αρχισει να ανησυχω λιγακι! Συγνωμη για το μεγαλο ποστ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MariaNicolaouApsioti είπε:

Κοπελλες γεια σας! Ειμαι πολυ καινουργιο μελος! Εχω αρχισει με τον αντρα μου τις προσπαθειες μας για μωρακι! :) Εχω κι εγω την απορια μου και θα ηθελα να με βοηθησετε οσες ειχατε παρομοιες εμπειριες! 15/6 τελευταια περιοδος. Ειχα ελευθερες επαφες στις 23/6, 26+27/6. Ο κυκλος μου συνηθως ειναι απο 25-28 μερες! Αναμενομενη περιοδος 11 ή 12/7. Την 18η μερα του κυκλου μου ειχα ροζ υγρα με 2 μικρες κιλιδες αιματος στα υγρα! Επισης εχω πρησμενο στηθος απο πολυ νωρις πονακια χαμηλα που ερχονται και φευγουν, πονο στην μεση που επισης ερχεται και φευγει και γενικα συμπτωματα περιοδου! Χθες, 9/7 ειχα πολυ λιγα καφε υγρα τα οποια δεν συνεχιστηκαν ουτε το βραδυ ουτε σημερα. Σταματησαν εντελως! Υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος; Σημειωση οτι οσες φορες ειχαν ξεκινησει εστω και λιγα καφε υγρα να εμφανιζονται, υστερα απο λιγες ωρες εβλεπα περιοδο! Ενω αυτην την φορα κοπηκαν ξαφνικα και ουτε εχω αλλο σημαδι οτι θα κατεβει περιοδος! Εχω αρχισει να ανησυχω λιγακι! Συγνωμη για το μεγαλο ποστ! 

Δεν χρειαζεται να ανησυχεις υπαρχουν πολλα σεναρια το επιθυμητο να ηταν η εμφυτευση τα καφε κ αιματακι που ειδες,αλλαγη κυκλου,κ καμμια φορα ο οργανισμος με τις πρωτες ελευθερες επαφες τρελενεται.ευχομαι ολοψυχα να εχεις καθυστερηση κ να κανεις μια μεγαλη χοριακη!!αν δεν αδιαθετησεις (ευχομαστε.οχι χαχα)κανε μια χοριακη τριτη τεταρτη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα! Τα συμπτωματα που αναφερεις μοιαζουν με εγκυμοσυνη, αλλα κ η περιοδος τα ιδια συμπτωματα εχει! Να σου πω απο δικη μου εμπειρια οτι κ εγω εχω πονους περιοδου και πρισμενο στηθος που  ποναει πολυ! Ειμαι αρχη ακομα 5η εβδομαδα! Μαλιστα ημουν σιγουρη οτι θα αδιαθετησω με αυτα τα συμπτωματα. Οσο για το αιμα ισως ειναι εμφυτευση! Ευχομαι να ειναι αυτο που επιθυμεις και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Δεν χρειαζεται να ανησυχεις υπαρχουν πολλα σεναρια το επιθυμητο να ηταν η εμφυτευση τα καφε κ αιματακι που ειδες,αλλαγη κυκλου,κ καμμια φορα ο οργανισμος με τις πρωτες ελευθερες επαφες τρελενεται.ευχομαι ολοψυχα να εχεις καθυστερηση κ να κανεις μια μεγαλη χοριακη!!αν δεν αδιαθετησεις (ευχομαστε.οχι χαχα)κανε μια χοριακη τριτη τεταρτη!

 

Σε ευχαριστω παρα μα παρα πολυ! Μακαρι να εχω το επιθυμητο αποτελεσμα σε λιγες μετες! Απλα πρωτη φορα εδω κ τοσα χρονια που βλεπω περιοδο να μου τυχουν αυτα! Δηλαδη ροζ υγρα πολυ πιο πριν (δεν το επαθα ΠΟΤΕ), να φουσκωσει το στηθος τοσο νωρις και τα καφε υγρα που αντι να εξελιχθουν σε περιοδο εξαφανιστηκαν! 

Just now, mpoukitsa είπε:

Καλησπερα κ απο μενα! Τα συμπτωματα που αναφερεις μοιαζουν με εγκυμοσυνη, αλλα κ η περιοδος τα ιδια συμπτωματα εχει! Να σου πω απο δικη μου εμπειρια οτι κ εγω εχω πονους περιοδου και πρισμενο στηθος που  ποναει πολυ! Ειμαι αρχη ακομα 5η εβδομαδα! Μαλιστα ημουν σιγουρη οτι θα αδιαθετησω με αυτα τα συμπτωματα. Οσο για το αιμα ισως ειναι εμφυτευση! Ευχομαι να ειναι αυτο που επιθυμεις και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ! Μακαρι να εχω θετικα αποτελεσματα! Αυτα που εγραψα μου ειναι πολυ πρωτογνωρα γιαυτο εχω αυτες τις αποριες! Χχχ

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaNicolaouApsioti είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ! Μακαρι να εχω θετικα αποτελεσματα! Αυτα που εγραψα μου ειναι πολυ πρωτογνωρα γιαυτο εχω αυτες τις αποριες! Χχχ

Η αληθεια ειναι οπως ειπε κ η αλλη κοπελα οταν ξεκινας ελευθερες επαφες το σωμα παθαινει ενα σοκ και ο κυκλος μας μπορει να αλλαξει! Οπως επισης να ξερεις οταν ξεκινας προσπαθειες εχεις συμπτωματα που τα υπεραναλυεις και τα μεγαλωνεις στο μυαλο σου(εγω ετσι εκανα!!!) Το αιμα βεβαια δεν μπορει να ειναι στη φαντασια σου! Κανε ενα τεστ στη  καθηστερηση σου να σιγουρευτεις!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mpoukitsa είπε:

Η αληθεια ειναι οπως ειπε κ η αλλη κοπελα οταν ξεκινας ελευθερες επαφες το σωμα παθαινει ενα σοκ και ο κυκλος μας μπορει να αλλαξει! Οπως επισης να ξερεις οταν ξεκινας προσπαθειες εχεις συμπτωματα που τα υπεραναλυεις και τα μεγαλωνεις στο μυαλο σου(εγω ετσι εκανα!!!) Το αιμα βεβαια δεν μπορει να ειναι στη φαντασια σου! Κανε ενα τεστ στη  καθηστερηση σου να σιγουρευτεις!!

Εχετε δικαιο! Ισως να τα υπεραναλυω! Γιατι θες δεν θες αππ την στογμη που ξεκινας προσπαθειες εχεις αυτες τις εγνοιες! Θα περιμενω εννοειται ακομα λιγες μερες και ευχομαι ολα να πανε καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καμια  φορα μπορει να φτασει η θερμοκρασια στους 37 και να υποδηλωνει εγκυμοσυνη! Γιατι δεν κανεις ενα τεστακι; Κι εγω και στις 2 μου εγκυμοσυνες ειχα καφε 2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο που δεν εξελιχθηκαν ποτε σε περιοδο! Καλη επιτυχια σου ευχομαι! Θα περιμενουμε νεα σου!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtoulita είπε:

Καμια  φορα μπορει να φτασει η θερμοκρασια στους 37 και να υποδηλωνει εγκυμοσυνη! Γιατι δεν κανεις ενα τεστακι; Κι εγω και στις 2 μου εγκυμοσυνες ειχα καφε 2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο που δεν εξελιχθηκαν ποτε σε περιοδο! Καλη επιτυχια σου ευχομαι! Θα περιμενουμε νεα σου!

Γεια σου κοριτσι μου! Εκανα σημερα το τεστ για β χοριακη! Δεν αντεξα! :) Σημερα θα ηταν η μερα που θα εβλεπα περιοδο! Ειμαι στην 27η! Συνηθως βλεπω την 26η ή την 27η μέρα! Εχει 2 μερες που εχω θερμοκρασια 37.1 Περιμενω αποτελεσματα σε καμια ωριτσα! Μακαρι να εχω θετικα αποτελεσματα! Θα σπασει η καρδια μου απ την αγωνια! Τουλαχιστον αν δεν ειμαι αυτον τον μηνα, να ερθει η περιοδος να τελειωνουμε και παμε παλι για τον επομενο! :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaNicolaouApsioti είπε:

Γεια σου κοριτσι μου! Εκανα σημερα το τεστ για β χοριακη! Δεν αντεξα! :) Σημερα θα ηταν η μερα που θα εβλεπα περιοδο! Ειμαι στην 27η! Συνηθως βλεπω την 26η ή την 27η μέρα! Εχει 2 μερες που εχω θερμοκρασια 37.1 Περιμενω αποτελεσματα σε καμια ωριτσα! Μακαρι να εχω θετικα αποτελεσματα! Θα σπασει η καρδια μου απ την αγωνια! Τουλαχιστον αν δεν ειμαι αυτον τον μηνα, να ερθει η περιοδος να τελειωνουμε και παμε παλι για τον επομενο! :)

Καλα εκανες η χοριακη θα δειξει σιγουρα!! ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ! Περιμενουμε νεα σου!!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλα αποτελέσματα να έχεις κορίτσι μου  !!!! 

Κοριτσια να σας ρωτήσω εάν μπορείτε να μ πείτε τ πιστεύετε .. 

Τελευταία περίοδος 22/6  ( με κύκλο 32)

γονιμες από 5/7 μέχρι 11-7 

Με πιθανή ωορρηξία να εχω στις 10/7 

επαφες ειχα : 5/7 κι 10/7 !!! Πιστεύετε εχω αρκετές πιθανότητες ???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Diana8 είπε:

Καλα αποτελέσματα να έχεις κορίτσι μου  !!!! 

Κοριτσια να σας ρωτήσω εάν μπορείτε να μ πείτε τ πιστεύετε .. 

Τελευταία περίοδος 22/6  ( με κύκλο 32)

γονιμες από 5/7 μέχρι 11-7 

Με πιθανή ωορρηξία να εχω στις 10/7 

επαφες ειχα : 5/7 κι 10/7 !!! Πιστεύετε εχω αρκετές πιθανότητες ???

Γιατί δεν εκανες επαφες και δυο μέρες μετα την ωορρηξία κορίτσι αν έχεις περισσότερες πιθανότητες;

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Γιατί δεν εκανες επαφες και δυο μέρες μετα την ωορρηξία κορίτσι αν έχεις περισσότερες πιθανότητες;

Δεν γινόταν γιαυτο ... :) μακαρι να γινόταν !!! 

ΜΕ αυτες τις μέρες ξερω δεν ειναι πολλές αλλα ίσως γίνει ... θα δουμε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Diana8 είπε:

Δεν γινόταν γιαυτο ... :) μακαρι να γινόταν !!! 

ΜΕ αυτες τις μέρες ξερω δεν ειναι πολλές αλλα ίσως γίνει ... θα δουμε 

Καλά ποτε δεν ξέρεις ετσι και οι γόνιμες είναι μεγάλη πιθανότητα στο εύχομαι απο καρδιάς

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...