Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια έχω αγχωθεί πάλι. Είμαι στην 10η εβδομαδα. Είχα υπέρηχο πριν 10 μέρες ήταν όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου είπε πως το ένα έμβρυο είναι χαμηλά στη μήτρα και θα έχω αιμορραγία καθώς θα δημιουργείται η τροφοβλαστη. Εγω αίμα από τότε δεν έχω δει και αγχώνομαι λέω λες να εχει γίνει κάνα κακό. Στο μεταξύ τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται περα από το στήθος που είναι σταθερά πρησμένο και πονάει μόνιμα. Η κοιλιά μου μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει..αναγούλες μια μέρα έχω μια όχι και τόσο. τώρα έχω αυχενική 23/5 αλλά λέω να παω αύριο στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο να μου φύγουν οι σκέψεις..

Πιθανή εγκυμοσυνη!


Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Γεια σας κορίτσια,  μια ερώτηση: μπορεί να δείξει η Β χοριακη αν είναι έγκυος πριν την καθυστέρηση της περιόδου και αν ναι, πόσες μέρες πριν μπορώ να την κάνω?

Μπορεί να δείξει ναι τωρα το πόσο πριν δεν είναι απόλυτο...!! Μια μέρα το πολύ δύο μέρες είναι πιο ασφαλές από το να την κάνεις νωρίτερα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις....μετα την προηγούμενη εγκυμοσύνη μου έχει αλλάξει ο κύκλος και έχω σταθερό Αλλά μεγάλο κύκλο σε σχέση με πριν, οπότε πρέπει να περιμένω αρκετές μέρες ακόμα....


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και πάλι!!!! Σήμερα που είναι θεωρητικά η 4η μέρα περιόδου έχω λίγο αίμα σε σχέση με το κανονικό και να σας θυμίσω πως ξεκίνησα πιο νωρίς με καφέ υγρά!!!! Δεν έκανα τέστ ούτε χοριακή γιατί 2-3 μέρες είχα φυσιολογικό αίμα!!!! Θέλω να υπάρχει εγκυμοσύνη αλλά έχω μπερδευτεί!!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, MariaPol90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και πάλι!!!! Σήμερα που είναι θεωρητικά η 4η μέρα περιόδου έχω λίγο αίμα σε σχέση με το κανονικό και να σας θυμίσω πως ξεκίνησα πιο νωρίς με καφέ υγρά!!!! Δεν έκανα τέστ ούτε χοριακή γιατί 2-3 μέρες είχα φυσιολογικό αίμα!!!! Θέλω να υπάρχει εγκυμοσύνη αλλά έχω μπερδευτεί!!!!

Κοριτσι μου αν δεν κανεις ενα τεστ η μια χοριακη καλυτερα δεν προκειται να ξεμπερδευτεις κι ουτε να σε βοηθησει κανενας...κανε μια χοριακη κι αν βγει αρνητικη ισως να ειναι καποια ανωμαλια-αλλαγη στον κυκλο σου μπορει και λογω καλοκαιριου...μιλα κ με τον γυναικολογο σου να δεις τι θα σε συμβουλεψει!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω σίγουρα χοριακή την άλλη εβδομάδα!!!! Αυτά τα συμπτώματα τα ειπχα μόνο στην πρώτη μου εγκυμοσύνη!!! Ο κύκλος μου γενικά δεν καταλάβαινε απο καλοκαίρια και χειμώνες!!! Χαχαχαχα!!!! Ηταν ίδιος!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MariaPol90 είπε:

Κορίτσια έκανα σήμερα χοριακή και βγήκε 0,1 μου είπαν μήπως να ξανακάνω την άλλη εβδομάδα;

Ειναι αρνητικη η τιμη βρε κοριτσι..

Ξεκινα προσπαθειεσ για  αυτον τον μηνα...κ μακαρι να σταθεισ τυχερη!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κοριτσια θελω την βοήθεια σας...συχνά επαφες ηρθε η περίοδος μου 12 Οκτώβρη .Σημερα ειμαι στην 18η μερα κύκλου κ εβαλα θερμόμετρο κ μ έβγαλε 37.1.Περιμενω περιοδο την αλλη παρασκευη 6/11.Απο πότε μπορω να κανω χοριακη;υπαρχει περίπτωση εγκυμοσύνης;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tonia27 είπε:

Κοριτσια θελω την βοήθεια σας...συχνά επαφες ηρθε η περίοδος μου 12 Οκτώβρη .Σημερα ειμαι στην 18η μερα κύκλου κ εβαλα θερμόμετρο κ μ έβγαλε 37.1.Περιμενω περιοδο την αλλη παρασκευη 6/11.Απο πότε μπορω να κανω χοριακη;υπαρχει περίπτωση εγκυμοσύνης;

η θερμοκρασια παντα ανεβαινει μετα την ωορηξια! αμα ειχες επαφες ελευθερες εννοητε οτι υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης . συμπτωματα ομως μην περιμενεις τοσο νωρις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Tonia27 είπε:

@linaa εκανε κ χθες κ προχθες τεστ ωορηξιας κ βγήκε αρνητικό.Υπαρχει περίπτωση σε εγκυμοσύνη να μην εχεις ωορηξια; 

πως θα εμεινες εγκυος χωρις ωορηξια ? θα εκανες αλλη μερα ωορηξια πιο νωρις . 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Κορίτσια καλησπέρα! Πείτε μου κι εσείς τις γνώμες σας...

Είχα τελευταία περίοδο 2/2/2021 και λόγω διακοπής κυησης(είχα cmv) που είχαμε κάνει 9/12/20 είχα ραντεβού με τον γυναικολόγο μου για να μας πει αν μπορούμε να ξανά αρχίσουμε προσπάθειες στις 15/2/21. Στον υπέρηχο είδε πως ήμουν ενταξειμ πως έχω "αυγουλακι". Όμως είχαμε επαφή την επόμενη μέρα στις 16/2. Περιμένω περίοδο στις 1-2/3 Αφού έχω κύκλο 28 ημερών. Πριν 3 μέρες είχα εντονους πόνους περιοδου που κανονικά δεν εχω και κολπικα υγρα που δεν έχουν έχουν σταματήσει από την ωορρηξία. Μέχρι σήμερα νιώθω κάποια ελάχιστα πονακια στη μέση κ στην κοιλιά Όχι τπτ το φοβερό. Λέτε να έχουμε μωράκι? Έχουμε ήδη ένα αγοράκι κ θέλουμε ακόμη 1 παιδάκι κ μετά από τη διακοπη που αναγκαστήκαμε να κάνουμε το θέλουμε ακόμα πιο πολύ!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...