Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

Στάσιμη χοριακή


Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Είμαι υποτίθεται στην 5η εβδομάδα και  μετά από οκτώ εξωσωματικές και δεύτερη προσπάθεια με δανεικά ωάρια. Την πρώτη φορά αποβάλλω ξαφνικά στην 17 εβδομάδα... Τώρα Κάνω την πρώτη χοριακή 12/7 όλα πολύ καλά 154 μονάδες κάνω τη δεύτερη 19)7 2671μοναδες και ξαφνικά 21/7 με πιάνει έντονη αιμορραγία με πολλά και μεγάλα πηγματα. Και φυσικά ήμουν σίγουρη ότι απέβαλα ...πάμε στο γιατρό στις 22/7κάνει υπέρηχο και προς έκπληξη όλων μας βλέπουμε σάκο ότι υπάρχει( δεν είχαμε δει πριν ήταν νωρίς) και μου λέει μετά από έξι μέρες να ξανακάνω χοριακή γιατί μετά από αυτή τη μεγάλη αιμορραγία είναι δύσκολα τα πράγματα... κάνω 24/7 και όντως η χοριακή δεν έχει ανέβει καθόλου ίσα-ίσα που έχει κατέβει και 80 μονάδες 2590 με πιάνει ξανά αιμορραγία μικρότερη αυτή τη φορά... και τώρα βέβαια μου είπε σε τέσσερις μέρες τη Δευτέρα δηλαδή να ξανακάνω χοριακή και να πάω να μου κάνει και υπέρηχο να δούμε τι έχει γίνει.... Μου είπε ότι είναι δύσκολα τα πράγματα αλλά τα μάτια του έχουν δει πολλά οπότε να συνεχίσω κανονικά τα φάρμακα έως τη Δευτέρα.Δεν έχω ελπίδες είναι πολύ δύσκολο... έχει καμία κοπέλα κάποια αντίστοιχη εμπειρία? Ευχαριστώ

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Όνειρα είπε:

Καλησπέρα σας.

Είμαι υποτίθεται στην 5η εβδομάδα και  μετά από οκτώ εξωσωματικές και δεύτερη προσπάθεια με δανεικά ωάρια. Την πρώτη φορά αποβάλλω ξαφνικά στην 17 εβδομάδα... Τώρα Κάνω την πρώτη χοριακή 12/7 όλα πολύ καλά 154 μονάδες κάνω τη δεύτερη 19)7 2671μοναδες και ξαφνικά 21/7 με πιάνει έντονη αιμορραγία με πολλά και μεγάλα πηγματα. Και φυσικά ήμουν σίγουρη ότι απέβαλα ...πάμε στο γιατρό στις 22/7κάνει υπέρηχο και προς έκπληξη όλων μας βλέπουμε σάκο ότι υπάρχει( δεν είχαμε δει πριν ήταν νωρίς) και μου λέει μετά από έξι μέρες να ξανακάνω χοριακή γιατί μετά από αυτή τη μεγάλη αιμορραγία είναι δύσκολα τα πράγματα... κάνω 24/7 και όντως η χοριακή δεν έχει ανέβει καθόλου ίσα-ίσα που έχει κατέβει και 80 μονάδες 2590 με πιάνει ξανά αιμορραγία μικρότερη αυτή τη φορά... και τώρα βέβαια μου είπε σε τέσσερις μέρες τη Δευτέρα δηλαδή να ξανακάνω χοριακή και να πάω να μου κάνει και υπέρηχο να δούμε τι έχει γίνει.... Μου είπε ότι είναι δύσκολα τα πράγματα αλλά τα μάτια του έχουν δει πολλά οπότε να συνεχίσω κανονικά τα φάρμακα έως τη Δευτέρα.Δεν έχω ελπίδες είναι πολύ δύσκολο... έχει καμία κοπέλα κάποια αντίστοιχη εμπειρία? Ευχαριστώ

 

Κορίτσι μου μήπως ήταν 2 οι σάκοι και απέβαλες τον έναν? Ξέρω σίγουρα όταν υπάρχει τέτοια περίπτωση ότι η χοριακη έχει σκαμπανεβάσματα!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Κορίτσι μου μήπως ήταν 2 οι σάκοι και απέβαλες τον έναν? Ξέρω σίγουρα όταν υπάρχει τέτοια περίπτωση ότι η χοριακη έχει σκαμπανεβάσματα!! 

Μάλλον έτσι ήταν αλλά και ο δεύτερος σάκος δεν δείχνει ότι θα τα καταφέρει με αυτή τη χοριακή... έχει μείνει στάσιμη 6 ημέρες... τώρα ότι και να λέω τη Δευτέρα θα ξέρουμε αλλά μέσα μου ξέρω από τώρα... Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Όνειρα είπε:

Μάλλον έτσι ήταν αλλά και ο δεύτερος σάκος δεν δείχνει ότι θα τα καταφέρει με αυτή τη χοριακή... έχει μείνει στάσιμη 6 ημέρες... τώρα ότι και να λέω τη Δευτέρα θα ξέρουμε αλλά μέσα μου ξέρω από τώρα... Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου.

Δεν ξέρω δυστυχώς πόσο χρειάζεται για να πάρει τα πάνω της πάλι η χοριακη αφού αποβληθεί ο άλλος σάκος!!! Εύχομαι τη δεύτερα να έχεις νέα ευχάριστα!! Ελπίζω να το δει κάποια κοπέλα που πέρασε το ίδιο να σου πει ακριβώς!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχές κ από μένα να πάνε όλα καλά ! Δεν είναι εύκολο να μιλήσει κανείς με σιγουριά, αλλά περίμενε σου είπε κ ο γιατρός σου, γιατί υποθέτω έχει ελπίδες. Ελπίζω κ γω ο ένας σάκος σου να έχει πάθει αποκόλληση που να την ξεπεράσει στην πορεία. Αίμα που θα χωρούσε σε ένα φλυτζάνι με μαύρα πήγματα μπορεί να σημαίνει αποκόλληση που να πάει καλά. Μπορεί και όχι, αλλά έχει κοπέλες εδώ που είχαν περισσότερο αίμα απ αυτό που περιγράφω κ συχνά κ δεν απέβαλαν. Εγώ ήμουν αυτή με το φλυτζάνι χτες. Και πριν λίγες μέρες έχασα τον ένα σάκο που είχα περίπου 50 ημερών σε μεγάλη αιμορραγία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Solena73! Είχα μεγάλη αιμορραγία την πρώτη φορά πάρα πολύ αίμα και εγώ... τη δεύτερη ήταν πιο λίγο. Τώρα είναι εντάξει ο άλλος ο σάκος με το μωράκι σου το είδατε? Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά! Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Όνειρα είπε:

Καλημέρα Solena73! Είχα μεγάλη αιμορραγία την πρώτη φορά πάρα πολύ αίμα και εγώ... τη δεύτερη ήταν πιο λίγο. Τώρα είναι εντάξει ο άλλος ο σάκος με το μωράκι σου το είδατε? Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά! Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα?

Καλα αποτελεσματα @Όνειρα , ευχομαι να κρατηθουν κ οι δυο σακοι!!!!  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Όνειρα είπε:

Καλημέρα Solena73! Είχα μεγάλη αιμορραγία την πρώτη φορά πάρα πολύ αίμα και εγώ... τη δεύτερη ήταν πιο λίγο. Τώρα είναι εντάξει ο άλλος ο σάκος με το μωράκι σου το είδατε? Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά! Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα?

Ευχαριστώ, επίσης κ σε σένα να πάνε όλα καλά ! Ο σάκος με τη δεύτερη αιμορραγία είναι καλά ως τώρα, η αποκόλληση ήταν 8,5 χιλιοστά, 8η βδομάδα, ακούμε κανονικά καρδιά από τον προηγούμενο υπέρηχο. Ο γιατρός είπε ο πόνος τώρα είναι γιατί προσπαθεί η μήτρα να αποβάλει το αίμα κ η θέση του σάκου είναι πιο μέσα από τον προηγούμενο που δεν με πόνεσε φεύγοντας.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, ελπιδακι είπε:

Κοριτσακι μου ευχομαι να πανε ολα καλα!!

Καλημέρα σε ευχαριστώ πάρα πολύ αύριο πρώτα ο Θεός θα ξέρουμε...

5 ώρες πρίν, solena73 είπε:

Ευχαριστώ, επίσης κ σε σένα να πάνε όλα καλά ! Ο σάκος με τη δεύτερη αιμορραγία είναι καλά ως τώρα, η αποκόλληση ήταν 8,5 χιλιοστά, 8η βδομάδα, ακούμε κανονικά καρδιά από τον προηγούμενο υπέρηχο. Ο γιατρός είπε ο πόνος τώρα είναι γιατί προσπαθεί η μήτρα να αποβάλει το αίμα κ η θέση του σάκου είναι πιο μέσα από τον προηγούμενο που δεν με πόνεσε φεύγοντας.

Μπράβο κορίτσι μου χαίρομαι πολύ! Να σου πάνε όλα καλά εύχομαι και να έχεις μία καλή γέννα. Η πρώτη εγκυμοσύνη σου είναι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...