Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Εγώ πάντως τα πονακια στην κοιλιά τα εχω για καλό,ίσως είναι πόνος εμφύτευσης και τραβιουνται οι σύνδεσμοι της μήτρας 

Άδειο ωοθυλάκιο


Recommended Posts

Just now, Luckystars είπε:

Είχα γνωστής περίπτωση που σε ενα χρόνο πήρε ένα ωάριο,το μετέφερε και έμεινε έγκυος και άλλες περιπτώσεις που είχαν πολλά και δεν έμειναν οπότε επειδή έχουν δει πολλά τα μάτια μου και ακούσει τα αυτάκια μου,ποτέ δεν λέω ποτέ!

Σύντομα έρχεται η σειρά σου καρδούλα μου❤

τα έχω έτοιμα τα δικα μ παγωμένα παγωμένα....10 κιολας....να μαι καλά η κοπέλα μ βρήκα.....αγαπη μ εγώ έχω γερασμενες ωοοθηκες πλέον κ συρρικνώθηκαν πολυ ...έλειπες καιρό φιλη μ κ άλλαξαν πολλά σε εμένα....δενε πειράζει όμως τώρα έχουμε την μπουμπού σ....ακόμα καλητερα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

τα έχω έτοιμα τα δικα μ παγωμένα παγωμένα....10 κιολας....να μαι καλά η κοπέλα μ βρήκα.....αγαπη μ εγώ έχω γερασμενες ωοοθηκες πλέον κ συρρικνώθηκαν πολυ ...έλειπες καιρό φιλη μ κ άλλαξαν πολλά σε εμένα....δενε πειράζει όμως τώρα έχουμε την μπουμπού σ....ακόμα καλητερα 

Άκου αγαπούλα μου.....Σε κόβω για διδυμακια και εκεί να δεις διπλές χαρές που θα κάνουμε!!!!!!!!!!!Μην πεις μετά ότι δεν στο είχε πει κανείς❤❤❤

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Άκου αγαπούλα μου.....Σε κόβω για διδυμακια και εκεί να δεις διπλές χαρές που θα κάνουμε!!!!!!!!!!!Μην πεις μετά ότι δεν στο είχε πει κανείς❤❤❤

αν κάνω 2δυμα....κερνάω ότι θες κ εσένα κ ολες εδω μεσα....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Έρχεται η σειρά σου καρδούλα μου❤❤❤

έρθει δεν έρθει δεν θα σκάσω κιολας....το νόημα της ζωής το χω  βρει εδώ κ καιρό εγω....εχω συμβιβαστεί με τα πάντα...εχω υγεία κ τον άντρα μ.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

έρθει δεν έρθει δεν θα σκάσω κιολας....το νόημα της ζωής το χω  βρει εδώ κ καιρό εγω....εχω συμβιβαστεί με τα πάντα...εχω υγεία κ τον άντρα μ.....

Αυτό πάνω από όλα κοριτσάκι μου γλυκό! Εγώ εύχομαι ολόψυχα να μεγαλώσει η οικογένειά σας όπως εσείς το επιθυμείτε❤❤❤

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Αυτό πάνω από όλα κοριτσάκι μου γλυκό! Εγώ εύχομαι ολόψυχα να μεγαλώσει η οικογένειά σας όπως εσείς το επιθυμείτε❤❤❤

θα μεγάλωσει κ αυτή αγαπη μ που θα πάει.....μεσα στα 15 άτομα που είμαστε οικογένια όλοι χωράνε....αχαχαχαχαχ 

Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2019 at 1:02 ΠΜ, NEΡΑΝΤΖΟΥΛΑ είπε:

Vaou  επειδή φοβάσαι..Θα σου πω..2015 (ηλικία 37,5) έκανα διέγερση με βραχύ πρωτόκολλο αγωνιστών. Πήρα 9 ωάρια. Το ένα ακατάλληλο εντελώς, τα 6 ανώριμα εντελώς και μόνο δύο ώριμα..Το 2017 (ηλικία 39,5) σε άλλο γιατρό με βραχύ πρωτόκολλο ανταγωνιστών είδαμε 10 υπέροχα ωοθηλάκια. Κάναμε ωοληψία , όλα άδεια!! Τέλος, γέρασα είπα..Το 2018 σε άλλο πάλι γιατρό με πρωτόκολλο μακρύ έκανα 8 ωάρια..Γονιμοποιήθηκαν τα 7 και καταψύχθηκαν ..Σκέψου πότε πήρα τελικά ωάρια; Πήρα όταν βρήκα το πρωτόκολλο που μου ταίριαξε και ρύθμισα προλακτίνη (είχα και εγώ πρόβλημα και μόνο ειδική ενδοκρινολόγος το είδε), ρύθμισα και ζάχαρο και υποθυροειδισμό..Ήπια και τις βιταμινούλες μου Q10, Ω3, Maca, αργινίνη, σελήνιο, κολαγόνο, προβιοτικά, agnus cactus, inofert combi, inofert plus, E, ψευδάργυρο. Και τα πήρα από μόνη μου γιατι οι γιατροί δεν ανοίγουν το ρημάδι το στόμα τους για κάτι παραπάνω. Και για να σε κουφάνω ευχάριστα, τώρα που σου γράφω γύρισα από τον εξωσωματικό μου..ακούσαμε δύο καρδούλες..Είμαι έγκυος 42 ετών 6 εβδομάδων και δύο ημερών σε δίδυμα από έμβρυα που πήρα το 2019 με τρεις τροποποιημένους φυσικούς κύκλους. Τα άλλα εφτά έμβρυα του 2018 είναι στην κρυοσυντήρησα και εύχομαι στην Παναγία παρακαλώ να τα δωρίσω στην επιστήμη και να πάρω στην αγκαλιά μου τελειομηνα και υγιέστατα τα διδυμάκια που έχω τώρα στην κοιλιά μου. Vaou ηρέμησε, μελέτησε, προετοιμάσου γαμάτα και έχε γνώμη και πρωτοβουλία μπροστά στους γιατρούς..Μέχρι τα 40 θα έχεις πεντάδιμα..!!:wink:  

Ρε κοριτσι!!!!! Μου εφτιαξες την μερα!!!! Πολλα συγχαρητηρια!!! Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να κρατησεις τα μωρα σου αγκαλια!!!

Καμμια γυναικα δεν πρεπει να περναει αυτο που περναμε! Ποσο χαιρομαι γιασενα δεν φανταζεσαι!!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

eleni 17 (πώς βάζετε το όνομα με το παπάκι δεν ξέρω) σε ευχαριστώ πολύ!! Και εσύ ό,τι επιθυμείς!!Και όλα τα κορίτσια!!! Να γεμίσουμε του χρόνου τις παραλίες με τα μωρά μας!!!:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 1/8/2019 at 1:02 ΠΜ, NEΡΑΝΤΖΟΥΛΑ είπε:

Vaou  επειδή φοβάσαι..Θα σου πω..2015 (ηλικία 37,5) έκανα διέγερση με βραχύ πρωτόκολλο αγωνιστών. Πήρα 9 ωάρια. Το ένα ακατάλληλο εντελώς, τα 6 ανώριμα εντελώς και μόνο δύο ώριμα..Το 2017 (ηλικία 39,5) σε άλλο γιατρό με βραχύ πρωτόκολλο ανταγωνιστών είδαμε 10 υπέροχα ωοθηλάκια. Κάναμε ωοληψία , όλα άδεια!! Τέλος, γέρασα είπα..Το 2018 σε άλλο πάλι γιατρό με πρωτόκολλο μακρύ έκανα 8 ωάρια..Γονιμοποιήθηκαν τα 7 και καταψύχθηκαν ..Σκέψου πότε πήρα τελικά ωάρια; Πήρα όταν βρήκα το πρωτόκολλο που μου ταίριαξε και ρύθμισα προλακτίνη (είχα και εγώ πρόβλημα και μόνο ειδική ενδοκρινολόγος το είδε), ρύθμισα και ζάχαρο και υποθυροειδισμό..Ήπια και τις βιταμινούλες μου Q10, Ω3, Maca, αργινίνη, σελήνιο, κολαγόνο, προβιοτικά, agnus cactus, inofert combi, inofert plus, E, ψευδάργυρο. Και τα πήρα από μόνη μου γιατι οι γιατροί δεν ανοίγουν το ρημάδι το στόμα τους για κάτι παραπάνω. Και για να σε κουφάνω ευχάριστα, τώρα που σου γράφω γύρισα από τον εξωσωματικό μου..ακούσαμε δύο καρδούλες..Είμαι έγκυος 42 ετών 6 εβδομάδων και δύο ημερών σε δίδυμα από έμβρυα που πήρα το 2019 με τρεις τροποποιημένους φυσικούς κύκλους. Τα άλλα εφτά έμβρυα του 2018 είναι στην κρυοσυντήρησα και εύχομαι στην Παναγία παρακαλώ να τα δωρίσω στην επιστήμη και να πάρω στην αγκαλιά μου τελειομηνα και υγιέστατα τα διδυμάκια που έχω τώρα στην κοιλιά μου. Vaou ηρέμησε, μελέτησε, προετοιμάσου γαμάτα και έχε γνώμη και πρωτοβουλία μπροστά στους γιατρούς..Μέχρι τα 40 θα έχεις πεντάδιμα..!!:wink:  

Kαλημερα !Σημερα ειδα το ποστ αυτο!Με το καλο να δεχτεις τα μωρακια σου!

Θα ηθελα να σερωτησω αν ο γιατρος σου ειχε αντιρρηση που επαιρνες αυτες τι βιταμινες. 

Και εάν αυτες που επαιρνες το βραδυ ηταν ενα σκευασμα ή ξεχωριστα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 χρόνια μετά...

Καλησπέρα κοπέλες, να χαίρεστε τα μωράκια σας. Ψάχνοντας στο διαδύκτιο βρήκα τις δημοσιεύσεις σας για τα κενά ωοθηλάκια. Έκανα 5 ωοληψίες, και δεν βρήκαμε ούτε ένα ωάριο. Είμαι 32. Μπορείτε σας παρακαλώ αν δείτε το σχόλιο μου, να μου πείτε με ποιο πρωτόκολο κλπ τα καταφέρατε τελικά να βρείτε ωάρια και αν επιτρέπεται να μου συστήσετε και ένα καλό εξωσωματικό που τελικά σας βοήθησε; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2019 at 1:59 AM, Rafaelatarzan said:

τα έχω έτοιμα τα δικα μ παγωμένα παγωμένα....10 κιολας....να μαι καλά η κοπέλα μ βρήκα.....αγαπη μ εγώ έχω γερασμενες ωοοθηκες πλέον κ συρρικνώθηκαν πολυ ...έλειπες καιρό φιλη μ κ άλλαξαν πολλά σε εμένα....δενε πειράζει όμως τώρα έχουμε την μπουμπού σ....ακόμα καλητερα 

Καλησπέρα σας, θα μπορούσατε να μου πείτε τί κάνατε τελικά και βρήκατε ωάρια...?

On 7/31/2019 at 5:50 PM, Vaou said:

Γεια σας!!είμαι 31 ετών προσπαθώ με τον άντρα μου να κάνουμε παιδάκι εδώ και δύο χρόνια.πηγα σε γυναικολόγο για να δω τι συμβαίνει και στις ορμονικές εξετάσεις έδειξε προλακτίνη 72 .μετά από θεραπεία με χάπια που μου έδωσε ο γιατρός έπεσε η τιμή στο 2 (λίγο πιο κάτω από το όριο).μέσα σε όλο αυτό έτυχε κι ο αντρας μου να κάνει θεραπεία με ιώδιο οπότε κρατήσαμε σπέρμα πριν τη θεραπεία.και αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική.προχθες  πήγα για ωοληψια ,ο γιατρός μου μετά τη λήψη είδε ότι δεν υπήρχε κύτταρο μέσα στο ωοθυλάκιο.εχω αγχωθει πολύ φοβάμαι μήπως δεν θα καταφέρω ποτέ να γίνω μαμά.ξερω ότι αυτό συμβαίνει πιο συχνά σε γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας.και φοβάμαι μήπως τα ωάρια μου γέρασαν νωρίτερα.

Καλησπέρα, καταφέρατε να βρείτε ωάρια? Αντιμετωπίζω το ίδο πρόβλημα και είμαι 32..

On 8/1/2019 at 1:02 AM, NEΡΑΝΤΖΟΥΛΑ said:

Vaou  επειδή φοβάσαι..Θα σου πω..2015 (ηλικία 37,5) έκανα διέγερση με βραχύ πρωτόκολλο αγωνιστών. Πήρα 9 ωάρια. Το ένα ακατάλληλο εντελώς, τα 6 ανώριμα εντελώς και μόνο δύο ώριμα..Το 2017 (ηλικία 39,5) σε άλλο γιατρό με βραχύ πρωτόκολλο ανταγωνιστών είδαμε 10 υπέροχα ωοθηλάκια. Κάναμε ωοληψία , όλα άδεια!! Τέλος, γέρασα είπα..Το 2018 σε άλλο πάλι γιατρό με πρωτόκολλο μακρύ έκανα 8 ωάρια..Γονιμοποιήθηκαν τα 7 και καταψύχθηκαν ..Σκέψου πότε πήρα τελικά ωάρια; Πήρα όταν βρήκα το πρωτόκολλο που μου ταίριαξε και ρύθμισα προλακτίνη (είχα και εγώ πρόβλημα και μόνο ειδική ενδοκρινολόγος το είδε), ρύθμισα και ζάχαρο και υποθυροειδισμό..Ήπια και τις βιταμινούλες μου Q10, Ω3, Maca, αργινίνη, σελήνιο, κολαγόνο, προβιοτικά, agnus cactus, inofert combi, inofert plus, E, ψευδάργυρο. Και τα πήρα από μόνη μου γιατι οι γιατροί δεν ανοίγουν το ρημάδι το στόμα τους για κάτι παραπάνω. Και για να σε κουφάνω ευχάριστα, τώρα που σου γράφω γύρισα από τον εξωσωματικό μου..ακούσαμε δύο καρδούλες..Είμαι έγκυος 42 ετών 6 εβδομάδων και δύο ημερών σε δίδυμα από έμβρυα που πήρα το 2019 με τρεις τροποποιημένους φυσικούς κύκλους. Τα άλλα εφτά έμβρυα του 2018 είναι στην κρυοσυντήρησα και εύχομαι στην Παναγία παρακαλώ να τα δωρίσω στην επιστήμη και να πάρω στην αγκαλιά μου τελειομηνα και υγιέστατα τα διδυμάκια που έχω τώρα στην κοιλιά μου. Vaou ηρέμησε, μελέτησε, προετοιμάσου γαμάτα και έχε γνώμη και πρωτοβουλία μπροστά στους γιατρούς..Μέχρι τα 40 θα έχεις πεντάδιμα..!!:wink:  

Καλησπέρα σας, θα μπορούσατε να μου πείτε ένα καλό γιατρό που σας βοήθησε να βρείτε τελικά ωάρια? Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!

Link to comment
Share on other sites

On 27/11/2022 at 12:19 ΠΜ, AE90 είπε:

Καλησπέρα σας, θα μπορούσατε να μου πείτε τί κάνατε τελικά και βρήκατε ωάρια...?

Καλησπέρα, καταφέρατε να βρείτε ωάρια? Αντιμετωπίζω το ίδο πρόβλημα και είμαι 32..

Καλησπέρα σας, θα μπορούσατε να μου πείτε ένα καλό γιατρό που σας βοήθησε να βρείτε τελικά ωάρια? Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!

Εγω ειμαι με δοτρια  γλυκιά  μ.....δνε υπήρχε άλλος τρόπος να βρω αυγουλακια....σ ευχομαι καλή επυτιχια σε ότι κ αν αποφασίσεις να κανεις 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Rafaelatarzan said:

Εγω ειμαι με δοτρια  γλυκιά  μ.....δνε υπήρχε άλλος τρόπος να βρω αυγουλακια....σ ευχομαι καλή επυτιχια σε ότι κ αν αποφασίσεις να κανεις 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Μπορώ να ρωτήσω πόσες φορές κάνατε πρωτόκολλα και αν σας είπαν ποτέ τον λόγο που δεν μπορέσατε να βρείτε αυγουλάκια; Και εγω ίσως καταλήξω στη δότρια αλλά δεν βρίσκω πολλές κοπέλες με ανάλογες εμπειρίες (κενά ωοθυλάκια σε νεαρή ηλικία και το πρόβλημα να μην είναι η ΑΜΗ ή πρόωρη εμμηνόπαυση-αφού όλα δουλεύουν τέλεια στο σώμα μου..). 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, AE90 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Μπορώ να ρωτήσω πόσες φορές κάνατε πρωτόκολλα και αν σας είπαν ποτέ τον λόγο που δεν μπορέσατε να βρείτε αυγουλάκια; Και εγω ίσως καταλήξω στη δότρια αλλά δεν βρίσκω πολλές κοπέλες με ανάλογες εμπειρίες (κενά ωοθυλάκια σε νεαρή ηλικία και το πρόβλημα να μην είναι η ΑΜΗ ή πρόωρη εμμηνόπαυση-αφού όλα δουλεύουν τέλεια στο σώμα μου..). 

πρωορι εμμηνόπαυση με γερασμένες ωοθηκες...η μία βασικά  λείπει  απο χειρουργείο που έχω κάνει .... η αλλη  όταν έκανα διεργεση κ εχασα το πρώτο μ μωρακι μέσα σε ουτε 6 μήνες συρρικνώθηκε  κ εχει μείνει μεσα μ σαν ένα όργανο " άχρηστο" ας μ επιτραπεί  η λέξη μιας κ δεν προσφέρει τίποτα ποια...ετσι μονόδρομος η δοτρια για μενα.....εγω προσπαθούσα  για μωρο από τα 29 σχεδόν..τωρα ειμαι  ειδη  40....μεσα σε αυτά τα χρόνια εχασα μωρα όργανα είχα βιοχημικες παλλινδρομες κ ότι άλλο θες εσύ με είχε βρει..συνέπεια όλων αυτόν ήταν τα μη ποιότητικα αυγα μ κ μετα τα κλουβιά μ αυγα ..7 φυσικούς  κύκλους ολα κενά 2 διεργεσεις ολα χαλια....ο ντοκ μ μ ειπε πτι το πρόβλημα μ ξεκινησε  απο την ηλικια σ περίπου...εγω το ανακάλυψα στα 37 σχεδον( βλεπεις πι προηγούμενη γιατροί  ήταν κοσμαρα) ολα καλα τα βρήσκαν) τέλος πάντως...μέσες άκρες αυτή είναι η ιστορία μ...τωρα εχω μια κόρη από δωρεά 2.5 χρόνων...

Ψάξουμε καλα πριν μπεις στην δωρεά....εκει θα είναι  τα "χρυσά αυγα" ετσι τα λεω εγω ....ο ντοκ μ λέγεται παπαθανακος ξενωφων κ ειναι Ιασώ...αν μπορεσεις καντου μια επίσκεψη.. φιλακια πολλα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...