Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

1 hour ago, Ξένη είπε:

Καλημέρα,  εγώ νιώθω όλα αυτά που νιώθεις και εσύ Αλλά έχω και αναγούλες και πονοκεφάλους και δυσπεψία και πεινάω συνέχεια,  οταν τρώω μετά γίνομαι ακόμα χειρότερα,  είναι σαν να θέλω να πιο ένα μπουκάλι κόκα κόλα για να χωνέψω,  με το που πιω μια γουλιά μετά έχω τάση για εμετό,  το μόνο που με ανακουφίζει είναι οι μπανάνες,  δεν το περίμενα.....θα γίνω και λίγο σιχασιαρα.....καλά κορίτσια ο άντρας μου ήρωας.....έχω πολλά αέρια και εγώ και πολλά ρεψιματα....τα ρεψιματα δεν μπορω να τα κρατήσω και μου λέει ρεψου παιδί μου...Χαχαχαχ.  έτσι για να γελάσουμε σας το είπα. Δεν είναι και πολύ κομψό!!!

Και εγώ το ίδιο.. Μην ντρέπεσαι καθόλου :):) εχτές έφαγα για βραδινό ένα πιάτο μακαρόνια με σάλτσα, τυρί τριμμένο, 1 αχλάδι, 3 φρυγανιές με lurpak και μαρμελάδα και 30γρ.σοκολατα!φυσικα μετά είχα αναγούλες και δεν μπορούσα να χωνέψω με τίποτα!! Αλλά νιώθω τόση πείνα που δεν μπορώ να σταματήσω.. Ήμουν μια ζωή αδύνατη και είναι η πρώτη φορά που θέλω να φάω τόσο πολύ.. Τι μεσημέρι δεν μπορώ  να φάω πολύ γιατί 5μιση με 8 έχω τις χειρότερες αναγούλες και νυστάζω αλλά δεν μπορώ να ξαπλώσω γιατί δεν έχω χωνέψει το μεσημεριανό.. Άσε ζω ένα δράμα :) και το χειρότερο είναι πως 6 η ώρα πρέπει να πάω και για δουλειά... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Myrainbow είπε:

Και εγώ το ίδιο.. Μην ντρέπεσαι καθόλου :):) εχτές έφαγα για βραδινό ένα πιάτο μακαρόνια με σάλτσα, τυρί τριμμένο, 1 αχλάδι, 3 φρυγανιές με lurpak και μαρμελάδα και 30γρ.σοκολατα!φυσικα μετά είχα αναγούλες και δεν μπορούσα να χωνέψω με τίποτα!! Αλλά νιώθω τόση πείνα που δεν μπορώ να σταματήσω.. Ήμουν μια ζωή αδύνατη και είναι η πρώτη φορά που θέλω να φάω τόσο πολύ.. Τι μεσημέρι δεν μπορώ  να φάω πολύ γιατί 5μιση με 8 έχω τις χειρότερες αναγούλες και νυστάζω αλλά δεν μπορώ να ξαπλώσω γιατί δεν έχω χωνέψει το μεσημεριανό.. Άσε ζω ένα δράμα :) και το χειρότερο είναι πως 6 η ώρα πρέπει να πάω και για δουλειά... 

Κι εγω στη δουλεια νιωθω χαλια,πως να δουλευεις με τετοιο στομαχι;Σε λιγο σχολαω και εδω και ωρα θελω να ξαπλωσω,νυσταζω....

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrainbow είπε:

Και εγώ το ίδιο.. Μην ντρέπεσαι καθόλου :):) εχτές έφαγα για βραδινό ένα πιάτο μακαρόνια με σάλτσα, τυρί τριμμένο, 1 αχλάδι, 3 φρυγανιές με lurpak και μαρμελάδα και 30γρ.σοκολατα!φυσικα μετά είχα αναγούλες και δεν μπορούσα να χωνέψω με τίποτα!! Αλλά νιώθω τόση πείνα που δεν μπορώ να σταματήσω.. Ήμουν μια ζωή αδύνατη και είναι η πρώτη φορά που θέλω να φάω τόσο πολύ.. Τι μεσημέρι δεν μπορώ  να φάω πολύ γιατί 5μιση με 8 έχω τις χειρότερες αναγούλες και νυστάζω αλλά δεν μπορώ να ξαπλώσω γιατί δεν έχω χωνέψει το μεσημεριανό.. Άσε ζω ένα δράμα :) και το χειρότερο είναι πως 6 η ώρα πρέπει να πάω και για δουλειά... 

Αν μπορείς σταμάτα τη δουλειά, εγώ θα σταματήσω τώρα γιατί δεν αντέχω να πηγαίνω λόγω κούρασης,  δε μπορώ να πάρω τα πόδια μου αλλά από την άλλη πόσο να κάτσω,  έλεγα μήπως έφευγα τώρα και γύριζα σε κάνα δίμηνο,  έτσι και αλλιώς γραφειακη δουλειά κάνω γιατί όσο καθόμαστε και στο σπίτι χειρότερα είναι. Και την διαιτολόγο μου θα την χρειαστώ....Γιατί δεν με λες και αδυνατουλα και όσο θα φουσκώνει η κοιλίτσα τόσο δεν θα μπορώ να κοιμηθώ,  να ανέβω τις σκάλες του σπιτιού μου κτλ. Και για μετά να μην εχω να χάσω πολλά κιλά. Επίσης έχω λυγουρες μια για αλμυρό μια για γλυκό....ότι να ναι....

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Κι εγω στη δουλεια νιωθω χαλια,πως να δουλευεις με τετοιο στομαχι;Σε λιγο σχολαω και εδω και ωρα θελω να ξαπλωσω,νυσταζω....

Ακριβώς τα ίδια... Δεν ξέρω πώς θα περάσει ο επόμενος καιρός μέχρι να σταματήσουν οι αναγουλές κ οι εμετοι... ολη μερα με κρακερακια την βγαζω κ νερο δεν πινω καθολου γιατί με κάνει χειρότερα... άστα...

Just now, Ξένη είπε:

Αν μπορείς σταμάτα τη δουλειά, εγώ θα σταματήσω τώρα γιατί δεν αντέχω να πηγαίνω λόγω κούρασης,  δε μπορώ να πάρω τα πόδια μου αλλά από την άλλη πόσο να κάτσω,  έλεγα μήπως έφευγα τώρα και γύριζα σε κάνα δίμηνο,  έτσι και αλλιώς γραφειακη δουλειά κάνω γιατί όσο καθόμαστε και στο σπίτι χειρότερα είναι. Και την διαιτολόγο μου θα την χρειαστώ....Γιατί δεν με λες και αδυνατουλα και όσο θα φουσκώνει η κοιλίτσα τόσο δεν θα μπορώ να κοιμηθώ,  να ανέβω τις σκάλες του σπιτιού μου κτλ. Και για μετά να μην εχω να χάσω πολλά κιλά. Επίσης έχω λυγουρες μια για αλμυρό μια για γλυκό....ότι να ναι....

Αχ Ξένη μου μακάρι να μπορούσα κ εγώ να σταματήσω...τουλάχιστον μέχρι να σταματήσουν οι εμετοί αλλά Που τέτοια τύχη..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Ο μικρος ηταν 2800 τελειομηνος.Τα 5 κιλα ηταν ολα της εγκυμοσυνης.Εγω απο τους εμμετους εχασα 2 στην αρχη.Στον 5ο που σταματησαν απλα ειχα ξαναπαρει αυτα τα 2.Και πιεζομουν να φαω για να εχω αντοχες.Μετα εκλεισε το στομαχι,με 2 μπουκες χορταινα.Ασε μαρτυριο ηταν

Μια χαρα μωρο! Πολυ καιρο ειχες εμετους βρε κοριτσι μου! Ελπιζω τωρα να εισαι καλυτερα ή οχι για τοσο καιρο ελπιζω.

Just now, Mar-micky είπε:

Αχ Ξένη μου μακάρι να μπορούσα κ εγώ να σταματήσω...τουλάχιστον μέχρι να σταματήσουν οι εμετοί αλλά Που τέτοια τύχη..

Γιατι δεν μπορεις? Αφου εισαι χαλια με εμετους..εγω εμετους δεν κανω αλλιως νομιζω θα ειχα παρει αδεια για κανενα μηνα τουλαχιστον!


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kastel είπε:

Μια χαρα μωρο! Πολυ καιρο ειχες εμετους βρε κοριτσι μου! Ελπιζω τωρα να εισαι καλυτερα ή οχι για τοσο καιρο ελπιζω.

Προς το παρον ειμαι λιγο καλυτερα.Στο μικρο ειχα ηδη εμμετους.Θα δειξει...Κι εγω ελπιζω...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Αν μπορείς σταμάτα τη δουλειά, εγώ θα σταματήσω τώρα γιατί δεν αντέχω να πηγαίνω λόγω κούρασης,  δε μπορώ να πάρω τα πόδια μου αλλά από την άλλη πόσο να κάτσω,  έλεγα μήπως έφευγα τώρα και γύριζα σε κάνα δίμηνο,  έτσι και αλλιώς γραφειακη δουλειά κάνω γιατί όσο καθόμαστε και στο σπίτι χειρότερα είναι. Και την διαιτολόγο μου θα την χρειαστώ....Γιατί δεν με λες και αδυνατουλα και όσο θα φουσκώνει η κοιλίτσα τόσο δεν θα μπορώ να κοιμηθώ,  να ανέβω τις σκάλες του σπιτιού μου κτλ. Και για μετά να μην εχω να χάσω πολλά κιλά. Επίσης έχω λυγουρες μια για αλμυρό μια για γλυκό....ότι να ναι....

Δυστυχώς δεν μπορώ να σταματήσω τη δουλειά.. Είμαι διαιτολόγος και έγκυος.. Δεν μπορώ να αφήσω ξαφνικά τόσους ανθρώπους που με χρειάζονται.. Απλά θα δουλεύω λιγότερο και θα σταματήσω να πηγαίνω απόγευμα.. Θα κάνω υπομονή μέχρι να περάσει το πρώτο τρίμηνο και μετά ελπίζω να είμαι καλύτερα, γιατί όπως το κόβω έως τελευταία στιγμή θα πρέπει να δουλεύω έστω και λίγο.. Όταν έχεις επιχείρηση, είναι δύσκολο.. Τα έξοδα τρέχουν καθημερινά πας δεν πας για δουλεια..μακαρι να ήμουν υπάλληλος και να μπορούσα να πάρω μια άδεια.. Αλλά στην περίπτωση μου άδεια σημαίνει χάνω τους πελάτες μου.. Άσε είναι δύσκολα.. Δεν πειράζει όμως, ας πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη μου και ας κουράσω και λίγο πάραπανω.. Το αξίζουν τα μωράκια μας <3 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

εχω μια ερωτηση γιατι αγχωνομαι παρα πολυ! εσας το στηθος σας ποναει συνεχεια ή υπαρχουν και διαστηματα μεσα στη μερα που ειναι καπως πιο ηρεμο; 

Μπαινω διαβαζω σ αυτα τα χαζοsite συπτωματα για παλινδρομες κτλ ειμαι και λιγο ψυχαναγκαστικη και εχω πεθανει ...δε ξερω πως θα περασει το σκ μεχρι να ερθει η δευτερα το πρωι πουψεχουμε ραντεβου στο γιατρο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1234 είπε:

καλημερα κοριτσια!

εχω μια ερωτηση γιατι αγχωνομαι παρα πολυ! εσας το στηθος σας ποναει συνεχεια ή υπαρχουν και διαστηματα μεσα στη μερα που ειναι καπως πιο ηρεμο; 

Μπαινω διαβαζω σ αυτα τα χαζοsite συπτωματα για παλινδρομες κτλ ειμαι και λιγο ψυχαναγκαστικη και εχω πεθανει ...δε ξερω πως θα περασει το σκ μεχρι να ερθει η δευτερα το πρωι πουψεχουμε ραντεβου στο γιατρο...

Καλημέρα!Να μην αγχώνεσαι!Σήμερα μπήκα και εγώ στην 7 η εβδομάδα. Μπορεί μια μέρα να με πονάει άρα πολύ, μέσα στη μέρα λίγο να περάσει και το βράδυ να μην μπορώ να το αγγίξω!!!Χαλάρωσε!!!Σημασία έχει να είναι πρησμένο!!Ακόμη καλύτερα να προσέχεις για τυχόν αίμα!!!ποσών εβδομάδων είσαι;;;Όλες στο πρώτο ραντεβού (αν είναι το πρώτο σου)Έχουμε πολύ άγχος....Όλα θα πάνε καλά, θα δεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eva1234 είπε:

καλημερα κοριτσια!

εχω μια ερωτηση γιατι αγχωνομαι παρα πολυ! εσας το στηθος σας ποναει συνεχεια ή υπαρχουν και διαστηματα μεσα στη μερα που ειναι καπως πιο ηρεμο; 

Μπαινω διαβαζω σ αυτα τα χαζοsite συπτωματα για παλινδρομες κτλ ειμαι και λιγο ψυχαναγκαστικη και εχω πεθανει ...δε ξερω πως θα περασει το σκ μεχρι να ερθει η δευτερα το πρωι πουψεχουμε ραντεβου στο γιατρο...

Καλημερα,το στηθος ειναι πρησμενο γενικως αλλα καποιες στιγμες νιωθω να ποναει,σαν να τσιτωνει η και καπως να καιει και καποιες στιγμες οχι..Μην αγχωνεσαι και το σκεφτεσαι συνεχεια ετσι γιατι θα τρελαθεις...Εχουμε και πολυ καιρο μπροστα μας...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Comet @Marianeo241 πηγα εκανα ρε κοριτσια αν ειναι δυνατον χοριακη πρωινιατικα δεν με αντεχω!!!!1039,44 απο 305 τη τεταρτη! 4-5 εβδομαδα ειπε η μικροβιολογος! ποτε σταματαει αυτο το αγχος θεε μου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1234 είπε:

@Comet @Marianeo241 πηγα εκανα ρε κοριτσια αν ειναι δυνατον χοριακη πρωινιατικα δεν με αντεχω!!!!1039,44 απο 305 τη τεταρτη! 4-5 εβδομαδα ειπε η μικροβιολογος! ποτε σταματαει αυτο το αγχος θεε μου...

Καλημέρα....ουου πολύ καλή η χοριακη σου, τριπλασιάστηκε και κάτι παραπάνω....το θέμα είναι γιατί αγχώνεσαι τόσο πολύ...Μην μπαίνεις και διαβάζεις τίποτα στο ίντερνετ. Εννοείται πως ότι και να διαβάζεις θα είναι κακό. Θα σου πω κάτι για να δεις πως μπορείς να πεθάνεις από άγχος χωρίς λόγο....πριν κάτι μήνες είχα κάνει κάτι εξετάσεις και μια εξέταση δεν ήταν τόσο καλή,  μπαίνω εγώ η κυρία στο ίντερνετ να ψάξω να δω τι είναι αυτό το τόσο ανεβασμένο και όχι τίποτα άλλο ήταν αργά το βράδυ,  περίπου 1 τα μεσάνυχτα,  ο άντρας μου δίπλα κοιμόταν,  με το που διάβασα μόνο πεθαμένη δεν με έβγαλε το ίντερνετ,  πάντως με το ένα πόδι στον τάφο ήμουν. Με έπιασε δεν ξέρω και εγώ Τι με έπιασε,  δεν μπορούσα να πάρω ανάσα,  έλεγα πάει θα πεθάνω,  έκλαιγα,  έχω καρκίνο έλεγα,  από που να πέσω κτλ. Ξυπνάει ο άντρας μου, σε ησυχάζει,  σφαλιάρες έπρεπε να μου ρίξει για να συνέλθω,  αλλά είναι ήρεμος άνθρωπος. Τεσπα πέρασαν οι ώρες,  πρωί πρωί παίρνω τον γιατρό μου και μου λέει ότι δεν είναι τίποτα,  τεσπα αποδείχτηκε ότι δεν ήταν τίποτα και αυτή η τιμή μπορεί να ανέβει από στεναχώρια και άγχος....οπότε ηρέμησε και μην διαβάζεις τίποτα κακό. Μπες να διαβάσεις χαρούμενα πράγματα,  όμως για την εγκυμοσύνη την κάθε βδομάδα τι αλλάζει στο σώμα σου, πως είναι το μωρό σε κάθε βδομάδα και όλα αυτά τα σχετικά. Γιατί να κάνεις κακές σκέψεις....? Έχεις ακόμα δρόμο μπροστά σου....Και έχουμε όλες μας....

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1234 είπε:

@Comet @Marianeo241 πηγα εκανα ρε κοριτσια αν ειναι δυνατον χοριακη πρωινιατικα δεν με αντεχω!!!!1039,44 απο 305 τη τεταρτη! 4-5 εβδομαδα ειπε η μικροβιολογος! ποτε σταματαει αυτο το αγχος θεε μου...

Σουπερ η χοριακη σου κοριτσι!Οταν εχασα το πρωτο μωρακι και ξαναεμεινα εγκυος στο γιο μου περασα ενα 9μηνο της εγκυμοσυνης μες το αγχος.Δεν χαρηκα τιποτα ,ανεβαζα πιεση σε καθε υπερηχο μεχρι να ακουσω οτι ειναι καλα.Ξερεις τι σκεφτηκα μετα με πιο καθαρο μυαλο;Αν ηταν κατι να παει στραβα θα πηγαινε αγχωνομουν δεν αγχωνομουν.Τι καταλαβα;9 μηνες αγχος ,σιγουρα το μετεδιδα και στο εμβρυο και τελικα ολα πηγαν καλα.Ξερω δεν ειναι ευκολο ειδικα αν εισαι αγχωδης τυπος 

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου...να κάνω εγώ μια άλλη ερώτηση τώρα...το εμβόλιο της γρίπης σας είπε ο γιατρός σας να το κάνετε;; εμένα μου είπε ότι θα κάνω κ το 4πλο της Διφθερίτιδα, Τέτανος, Κοκκύτης, Πολιομυελίτιδα.. εσάς σας είπε κάτι τετοιο;;  

18 ώρες πρίν, kastel είπε:

Μια χαρα μωρο! Πολυ καιρο ειχες εμετους βρε κοριτσι μου! Ελπιζω τωρα να εισαι καλυτερα ή οχι για τοσο καιρο ελπιζω.

Γιατι δεν μπορεις? Αφου εισαι χαλια με εμετους..εγω εμετους δεν κανω αλλιως νομιζω θα ειχα παρει αδεια για κανενα μηνα τουλαχιστον!

Δυστυχώς είναι τέτοια η δουλειά μου που το περισσότερο που θα μπορέσω να λείψω είναι 2 μήνες μετά και κανα μήνα πριν...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...