Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Καλησπέρα,  εγώ πλέον έχω συνηθίσει στις αναγούλες, από πριν μάθω ότι είμαι έγκυος έχω,  ειμαι 8 εβδομάδων τώρα.  Μόνη λύση είναι να τρώω πιο συχνά και λίγο,  όταν τρώω ψωμί, φρυγανιές και φρούτα είμαι καλύτερα, αν φάω καμία σαβούρα,  όπως πιτόγυρο,πίτσα,  είμαι να πεθάνω.....σήμερα έχω και κάτι πονακια χαμηλά στην κοιλιά αλλά απ ότι θυμάμαι είναι φυσιολογικά.

Ακόμα κ τη φρυγανιά τη βγάζω.. Καλά για νερο δεν τι συζηταω..μια γουλια κ μετα το στομαχι μου χορευει...

Τα πινακίδα φυσιολογικά είναι...αλλάζεις μήνα.. μου είπε κ εμένα ο γιατρός ότι όταν θα αλλάζω μήνα θα έχω ενοχλήσεις.. Μην ανησυχείς.. 

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια,μολις ηρθα απο το γυναικολογο,ειδαμε ενδομητριο σακο και εμβρυικα στοιχεια.Μου εγραψε προγεννητικο ελεγχο και να ξεκινησω και σιδηρο .Ραντεβου σε 10 μερες να ακουσουμε καρδια:rolleyes:

Με το καλοοο....❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mar-micky είπε:
Just now, Mar-micky είπε:

Ακόμα κ τη φρυγανιά τη βγάζω.. Καλά για νερο δεν τι συζηταω..μια γουλια κ μετα το στομαχι μου χορευει...

Τα πινακίδα φυσιολογικά είναι...αλλάζεις μήνα.. μου είπε κ εμένα ο γιατρός ότι όταν θα αλλάζω μήνα θα έχω ενοχλήσεις.. Μην ανησυχείς.. 

 

Πω πω φαντάζομαι πόσο δύσκολο είναι να κάνεις εμετούς,  ρώτα  τον γιατρό σου μην αφυδατωθεις,  μην χρειαστεί να πάρεις ηλεκτρολητες. 

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar-micky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ από εμένα... Σήμερα είμαι 7κ5 κ εχθές ακούσαμε καρδούλα και είμαστε μες την χαζή χαρά...το πρώτο μας όπως καταλαβαίνετε...

Ήθελα να σας ρωτήσω με τις ναυτιες τι κανετε;; εγώ εδώ κ 3-4 μέρες μου ξεκίνησαν κ πηγαίνω στην δουλειά κ νομίζω ότι θα πέσω κάτω...έχετε κάτι να προτεινετε;

Καλησπερα με το καλο το μωρακι σου.Σαν εμπειρη στις αναγουλες δεν εχω να σου πω πολλα παρα υπομονη.Υδατανθρακες βοηθανε,ρυζι και πατατες αλλα δυστυχως δεν βρηκα κατι να τις μειωνει αισθητα.Οπως και τις προηγουμενες φορες απλα περιμενω να περασουν,ξερω οτι ειναι πιο δυσκολο οταν δουλευεις

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια,μολις ηρθα απο το γυναικολογο,ειδαμε ενδομητριο σακο και εμβρυικα στοιχεια.Μου εγραψε προγεννητικο ελεγχο και να ξεκινησω και σιδηρο .Ραντεβου σε 10 μερες να ακουσουμε καρδια:rolleyes:

με το καλοοο!!! 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar-micky said:

Καλησπέρα κορίτσια κ από εμένα... Σήμερα είμαι 7κ5 κ εχθές ακούσαμε καρδούλα και είμαστε μες την χαζή χαρά...το πρώτο μας όπως καταλαβαίνετε...

Ήθελα να σας ρωτήσω με τις ναυτιες τι κανετε;; εγώ εδώ κ 3-4 μέρες μου ξεκίνησαν κ πηγαίνω στην δουλειά κ νομίζω ότι θα πέσω κάτω...έχετε κάτι να προτεινετε;

Με το καλο το μωρακι σου, ειμαστε ακριβως στις ιδιες μερες!!  και μας το πρωτο μας... λοιπον ειμαι στην ιδια κατασταση με εσενα, αν ταλαιπωρησε καθημερινα οπως εγω... ο γιατρος μου , αφου τον ρωτησα τι μπορω να κανω μου ειπε πωςς μπορω να παρω ενα αντιεμετικο σιροπακι το vomex, το παιρνω εχω δει μια βελτιωση ως προς τις μυρωδιες...αλλα και παλι εχω εμετους... αλλα οχι αυτο το χαλι που ειχα στην αρχη... υπομονη και κουραγιο!


 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ntepaki22 είπε:

Με το καλο το μωρακι σου, ειμαστε ακριβως στις ιδιες μερες!!  και μας το πρωτο μας... λοιπον ειμαι στην ιδια κατασταση με εσενα, αν ταλαιπωρησε καθημερινα οπως εγω... ο γιατρος μου , αφου τον ρωτησα τι μπορω να κανω μου ειπε πωςς μπορω να παρω ενα αντιεμετικο σιροπακι το vomex, το παιρνω εχω δει μια βελτιωση ως προς τις μυρωδιες...αλλα και παλι εχω εμετους... αλλα οχι αυτο το χαλι που ειχα στην αρχη... υπομονη και κουραγιο!

καλησπέρα ! κι εγω ημερολογιακα ειμαι μαζί σας 7εβδομάδων και 5 ημερών. 8/8 η τελευταία περίοδος ε; εγω αν και δεν εχω αναγουλες, με ενοχλουν οι μυρωδιες και δεν θελω καθολου το κρέας... 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 said:

καλησπέρα ! κι εγω ημερολογιακα ειμαι μαζί σας 7εβδομάδων και 5 ημερών. 8/8 η τελευταία περίοδος ε; εγω αν και δεν εχω αναγουλες, με ενοχλουν οι μυρωδιες και δεν θελω καθολου το κρέας... 

Μαλλον κοριτσια οσες ειχαμε ΤΕΡ 8/8 εχουμε και κοινα συμπτωματα...το κρεας ουτε να το δω... αχχ τι θα κανουμε;; εχουμε ακομα μεχρι την 14η... κουραγιο!! παντως μολις φτασουν τα Χριστουγεννα πιστευω πως θα μπορουμε να τρωμε κανονικα!! αυτο με παρηγορει και πως ειναι σημαδια πως ολα πανε καλα...  
πλεον δεν μπορω να φαω σουβλακι με γυρο και τζατζικι που το λατρευα...πιστευω πως μολις μου περασει θα τρωω με λυσσα χαχαχα...

  • Χαχα 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια,μολις ηρθα απο το γυναικολογο,ειδαμε ενδομητριο σακο και εμβρυικα στοιχεια.Μου εγραψε προγεννητικο ελεγχο και να ξεκινησω και σιδηρο .Ραντεβου σε 10 μερες να ακουσουμε καρδια:rolleyes:

Αντε μπραβο να πανε ολα καλα!!!:)

Just now, Ntepaki22 είπε:

Μαλλον κοριτσια οσες ειχαμε ΤΕΡ 8/8 εχουμε και κοινα συμπτωματα...το κρεας ουτε να το δω... αχχ τι θα κανουμε;; εχουμε ακομα μεχρι την 14η... κουραγιο!! παντως μολις φτασουν τα Χριστουγεννα πιστευω πως θα μπορουμε να τρωμε κανονικα!! αυτο με παρηγορει και πως ειναι σημαδια πως ολα πανε καλα...  
πλεον δεν μπορω να φαω σουβλακι με γυρο και τζατζικι που το λατρευα...πιστευω πως μολις μου περασει θα τρωω με λυσσα χαχαχα...

ουτε εγω εχω βρει κατι να βοηθαει ιδιαιτερα...! εμενα μου εδωσε κατι χαπια που μπορω να τα παιρνω για τη ναυτια αλλα δεν θα ελεγα οτι βοηθανε!! υδαταρθρακες και τιποπα αλλο. Υπομονη τι αλλο να κανουμε???:)

  • Μου αρέσει 3

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

καλησπέρα ! κι εγω ημερολογιακα ειμαι μαζί σας 7εβδομάδων και 5 ημερών. 8/8 η τελευταία περίοδος ε; εγω αν και δεν εχω αναγουλες, με ενοχλουν οι μυρωδιες και δεν θελω καθολου το κρέας... 

Ναι ναι 8/8.. αχ πόσο τυχερή...Έτσι ήμουν μέχρι την Πέμπτη που μας πέρασε κ νόμιζα ότι την γλύτωσα...αλλαααααα....χαχαχαχα...Εγώ τα μασερια δεν θέλω ούτε να τα βλέπω που τα λάτρευα όπως κ τα αυγά...

Just now, Ntepaki22 είπε:

Με το καλο το μωρακι σου, ειμαστε ακριβως στις ιδιες μερες!!  και μας το πρωτο μας... λοιπον ειμαι στην ιδια κατασταση με εσενα, αν ταλαιπωρησε καθημερινα οπως εγω... ο γιατρος μου , αφου τον ρωτησα τι μπορω να κανω μου ειπε πωςς μπορω να παρω ενα αντιεμετικο σιροπακι το vomex, το παιρνω εχω δει μια βελτιωση ως προς τις μυρωδιες...αλλα και παλι εχω εμετους... αλλα οχι αυτο το χαλι που ειχα στην αρχη... υπομονη και κουραγιο!

Ωω Ω...θα τον ρωτήσω άμα είναι να το πάρω μπας κ καταφέρω κ πάω για δουλειά. Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar-micky είπε:

Ναι ναι 8/8.. αχ πόσο τυχερή...Έτσι ήμουν μέχρι την Πέμπτη που μας πέρασε κ νόμιζα ότι την γλύτωσα...αλλαααααα....χαχαχαχα...Εγώ τα μασερια δεν θέλω ούτε να τα βλέπω που τα λάτρευα όπως κ τα αυγά...

Ωω Ω...θα τον ρωτήσω άμα είναι να το πάρω μπας κ καταφέρω κ πάω για δουλειά. Χαχαχα

εμεις ειδαμε καρδουλα την προηγουμενη Πεμπτη, και αυτην την πεμπτη μαλλον θα μου γραψει εξετασεις (εχω κανει μονο γενικη αιματος και anti xa για τις αντιπηκτικες). ευχομαι να την ακουσουμε κιολας ,ετσ να παρω τα πανω μου. υδατανθρακες ναι ναι , παλι καλα που υπαρχουν και αυτοι και μπορουμε να φαμε.... 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mar-micky said:

Ναι ναι 8/8.. αχ πόσο τυχερή...Έτσι ήμουν μέχρι την Πέμπτη που μας πέρασε κ νόμιζα ότι την γλύτωσα...αλλαααααα....χαχαχαχα...Εγώ τα μασερια δεν θέλω ούτε να τα βλέπω που τα λάτρευα όπως κ τα αυγά...

Ωω Ω...θα τον ρωτήσω άμα είναι να το πάρω μπας κ καταφέρω κ πάω για δουλειά. Χαχαχα

Εαν δεν μπορεις καλυτερα παρε αναρρωτικη, αν γινεται βεβαια, παντως και γω πλεον δεν μπορω να δουλεψω... κανω γυρω στους 4 εμετους την ημερα, προσεχοντας βεβαια... για να μην μου ερθει...ουτε το σπιτι μου δεν μπορω να κρατηω που λεει ο λογος... αυτο μου την εχει δωσει λιγο...τι να πω...

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 said:

Μαλλον κοριτσια οσες ειχαμε ΤΕΡ 8/8 εχουμε και κοινα συμπτωματα...το κρεας ουτε να το δω... αχχ τι θα κανουμε;; εχουμε ακομα μεχρι την 14η... κουραγιο!! παντως μολις φτασουν τα Χριστουγεννα πιστευω πως θα μπορουμε να τρωμε κανονικα!! αυτο με παρηγορει και πως ειναι σημαδια πως ολα πανε καλα...  
πλεον δεν μπορω να φαω σουβλακι με γυρο και τζατζικι που το λατρευα...πιστευω πως μολις μου περασει θα τρωω με λυσσα χαχαχα...

@Ntepaki22 @Mar-micky @ZOIRITA20813 κορίτισια κι εγώ τελευταία περίοδο 8/8. Στο γιο μου δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα. Εμετούς, ζαλάδες δεν έχω και τώρα. Αλλά δεν θέλω να φάω γενικά και το βραδινό μου το τρώω στις 18:00 το αργότερο, λίγη ποσότητα αλλά και πάλι έχω φοβερό στομαχόπονο. Γενικά δεν τρώω... :) :)  Δεν ξέρω αν βοηθάει αλλά φυσικός τρόπος αντιμετώπισης του εμετού είναι το τζίντζερ. Υπάρχουν χάπια στο φαρμακείο. 

  • Μου αρέσει 5

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ said:

@Ntepaki22 @Mar-micky @ZOIRITA20813 κορίτισια κι εγώ τελευταία περίοδο 8/8. Στο γιο μου δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα. Εμετούς, ζαλάδες δεν έχω και τώρα. Αλλά δεν θέλω να φάω γενικά και το βραδινό μου το τρώω στις 18:00 το αργότερο, λίγη ποσότητα αλλά και πάλι έχω φοβερό στομαχόπονο. Γενικά δεν τρώω... :) :)  Δεν ξέρω αν βοηθάει αλλά φυσικός τρόπος αντιμετώπισης του εμετού είναι το τζίντζερ. Υπάρχουν χάπια στο φαρμακείο. 

Τα μωρα μας μας θελουν μοντελα χαχαχαα...εμμ επεται και καλοκαιρι μετα για αυτο!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marianeo241 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!Όλες βλέπω έχετε ευχάριστα...πήγα και εγώ σήμερα!6 εβδομάδων και 3 ημερών!ακούσαμε καρδιά 125 παλμούς!!!ελπίζω να είμαστε καλά!

Μπραβο κοριτσι,με το καλο!

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...