Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Myrainbow είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εύχομαι να είστε όλες καλά!! Σήμερα είμαι λίγο ταραγμένη.. Πήγα στην τουαλέτα και είδα 1 μεγάλη σταγόνα καφέ σκούρο υγρό.. Είμαι στο τέλος της 6ης εβδομάδας και ανησυχώ πολύ.. Πήρα το το γιατρό και με καθησυχάσε..μου είπε πως συμβαίνει συχνά αυτό και αν συνεχιστεί η δω κόκκινο αίμα να πάω στο νοσοκομείο για υπέρηχο. Διαφορετικά να πάω κανονικά στο ραντεβού μου την Τετάρτη.. Δεν μου εδώσε ούτε προγεστερονη.. Έχω αγχωθεί πολύ γιατί έχω χάσει ήδη 2 παιδάκια.. Εσάς σας έχει τύχει πότε αυτό? 

Δεν μου ετυχε ποτε αλλα ξερω οτι το καφε δεν ειναι κατι.Προσπαθησε να ξεκουραστεις.

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Comet είπε:

 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!! Όσες έχετε αναγούλες υπομονή ούτως ή άλλως δυστυχώς δε μπορείτε να πάρετε φάρμακο για να το κατευνάσει.... Έμεινε 1 μηνας και για να κλείσουμε όλες τον τριτοο κ να ηρεμήσουμε. Άλλες αρχές Νοεμβρίου άλλες τέλος.... Υπομονή λίγο έμεινε. Μετά θα είμαστε όλες οι τρελές κ πιο χαλαρές με τις αποβολές που μας έχουν κολλήσει... Όλες όλο αγχώνομαστε.... Αυτό διαβάζω... Μόνιμο άγχος άλλωστε οι χαλαρές δε μπαίνουν καν σε φόρουμ δεν ασχολούνται με τέτοια ούτε ψάχνουν όλη μέρα για συμπτώματα κ παλίνδρομες ! Το μυαλο μας πάει στο κακό... Εγώ δε η χειρότερη σίγουρη ότι σήμερα που θα πάμε στον γιατρό θα ακούσω τα χειρότερα..θα ακούσω κενός σάκος σκέφτομαι . Είναι λες κ έχω 2 εαυτούς ο ένας λέει όλα θα πάνε στραβά έχω κακό προαίσθημα ο άλλος λέει σκασε επιτέλους κ περίμενε να δεις πως βγάζεις αυτά τα συμπεράσματα από μόνη σου ηρέμησε! Εύχομαι σε όλες καλή εβδομάδα ήρεμη και ξεκούραστη!!! ❤️ 

Υ. Γ από συμπτώματα εγώ μόνο ελαφριά κόπωση πρησμένο πονεμένο στήθος κ κράμπες στην μήτρα που κρατάνε 2 με 3 δευτερόλεπτα αλλά βελάζω απο πόνο αύρα τα δευτερόλεπτα, διπλωνομαι (θα ρωτήσω τη γιατρό)  αναγούλα μηδεν... Τρώω σαν να μην υπάρχει αύριο! Τεράστιο λάθος! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια,τι κανετε;6+1 σημερα και ειμαι ετοιμη να κανω εμμετο.Βγηκα για δουλειες και κρατιομουν στο δρομο.Μαλλον δεν θα γλιτωσω τους εμμετους:sad:

Καλημέρα κορίτσι μου. Άσε δε θες να σου περιγράψω εγω τι τραβάω έχω όλη τη μέρα ανακάτεμα εκτός από σπάνιες περιπτώσεις και αυτό δεν αντέχεται. Υπομονή σε καταλαβαίνω απόλυτα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!! Όσες έχετε αναγούλες υπομονή ούτως ή άλλως δυστυχώς δε μπορείτε να πάρετε φάρμακο για να το κατευνάσει.... Έμεινε 1 μηνας και για να κλείσουμε όλες τον τριτοο κ να ηρεμήσουμε. Άλλες αρχές Νοεμβρίου άλλες τέλος.... Υπομονή λίγο έμεινε. Μετά θα είμαστε όλες οι τρελές κ πιο χαλαρές με τις αποβολές που μας έχουν κολλήσει... Όλες όλο αγχώνομαστε.... Αυτό διαβάζω... Μόνιμο άγχος άλλωστε οι χαλαρές δε μπαίνουν καν σε φόρουμ δεν ασχολούνται με τέτοια ούτε ψάχνουν όλη μέρα για συμπτώματα κ παλίνδρομες ! Το μυαλο μας πάει στο κακό... Εγώ δε η χειρότερη σίγουρη ότι σήμερα που θα πάμε στον γιατρό θα ακούσω τα χειρότερα..θα ακούσω κενός σάκος σκέφτομαι . Είναι λες κ έχω 2 εαυτούς ο ένας λέει όλα θα πάνε στραβά έχω κακό προαίσθημα ο άλλος λέει σκασε επιτέλους κ περίμενε να δεις πως βγάζεις αυτά τα συμπεράσματα από μόνη σου ηρέμησε! Εύχομαι σε όλες καλή εβδομάδα ήρεμη και ξεκούραστη!!! ❤️ 

Υ. Γ από συμπτώματα εγώ μόνο ελαφριά κόπωση πρησμένο πονεμένο στήθος κ κράμπες στην μήτρα που κρατάνε 2 με 3 δευτερόλεπτα αλλά βελάζω απο πόνο αύρα τα δευτερόλεπτα, διπλωνομαι (θα ρωτήσω τη γιατρό)  αναγούλα μηδεν... Τρώω σαν να μην υπάρχει αύριο! Τεράστιο λάθος! 

Καλημερα,εχεις δικιο.Μονο υπομονη μπορουμε να κανουμε.Στο γιο μου ημουν χαλια απο πιο νωρις και μπηκα στον 5ο για να σταματησουν,αλλα δεν ειχα ηδη ενα παιδι οποτε ξαπλωνα ολη μερα.Τωρα εχω το μικρο να μπλεκεται στα ποδια μου και να ζηταει την προσοχη μου.Νιωθω και ασχημα που δεν μπορω να ασχολουμαι οπως πριν μαζι του.Ευτυχως βοηθαει πολυ η μαμα μου.Αποψε ειναι η τελευταια βαρδια Ελπιζω να νιωθω καλυτερα απο τωρα και να ειναι ησυχα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Comet είπε:

Καλημερα,εχεις δικιο.Μονο υπομονη μπορουμε να κανουμε.Στο γιο μου ημουν χαλια απο πιο νωρις και μπηκα στον 5ο για να σταματησουν,αλλα δεν ειχα ηδη ενα παιδι οποτε ξαπλωνα ολη μερα.Τωρα εχω το μικρο να μπλεκεται στα ποδια μου και να ζηταει την προσοχη μου.Νιωθω και ασχημα που δεν μπορω να ασχολουμαι οπως πριν μαζι του.Ευτυχως βοηθαει πολυ η μαμα μου.Αποψε ειναι η τελευταια βαρδια Ελπιζω να νιωθω καλυτερα απο τωρα και να ειναι ησυχα.

Α ωραία... Θα ηρεμήσεις σίγουρα τώρα.... Θα είσαι κ πιο ξεκούραστη! 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!! πηγαμε στο γιατρο και μου ειπε οτι εχω καθυστερημενη συλληψη προφανως λογω πολυκυστικων! ημερολογιακα ειμαι 5εβδ κ 2 ημερων αλλα εγω ειδα ροζ αιμα τη προηγουμενη κυριακη αρα σιγουρα ειμαι 1,5 βδομαδα πισω...ευχομαι να πανε ολα καλα!!υπομονη μεχρι την επομενη πεμπτη!κατα τα αλλα ολα τα ειδε θετικα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα,  εγώ έχω χασει τον ύπνο μου, την τελευταία βδομάδα είμαι πιο χάλια δε γίνεται,  έχω τρελές ανακατωσουρες,  έχω φτάσει σε σημείο να κάνω εμετό αέρα,  πολύ χάλια...Χθες έλεγα δεν αντέχω άλλο θα πεθάνω γιατί ξάπλωνα και ζαλιζομουν στον υπνο μου. Μετά κοιμήθηκα σε καθιστή θέση γιατί δεν μπορούσα, νόμιζα ότι θέλω να κάνω εμετό αλλά δεν μου έβγαινε. Ελπίζω να μου περάσουν σύντομα όλα. 

  • Λυπημένη/-ος 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1234 είπε:

καλημερα κοριτσια!! πηγαμε στο γιατρο και μου ειπε οτι εχω καθυστερημενη συλληψη προφανως λογω πολυκυστικων! ημερολογιακα ειμαι 5εβδ κ 2 ημερων αλλα εγω ειδα ροζ αιμα τη προηγουμενη κυριακη αρα σιγουρα ειμαι 1,5 βδομαδα πισω...ευχομαι να πανε ολα καλα!!υπομονη μεχρι την επομενη πεμπτη!κατα τα αλλα ολα τα ειδε θετικα!

Μπραβο κοριτσι μου,ωραια.Ολα καλα λοιπον!

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια Καλημέρα,  εγώ έχω χασει τον ύπνο μου, την τελευταία βδομάδα είμαι πιο χάλια δε γίνεται,  έχω τρελές ανακατωσουρες,  έχω φτάσει σε σημείο να κάνω εμετό αέρα,  πολύ χάλια...Χθες έλεγα δεν αντέχω άλλο θα πεθάνω γιατί ξάπλωνα και ζαλιζομουν στον υπνο μου. Μετά κοιμήθηκα σε καθιστή θέση γιατί δεν μπορούσα, νόμιζα ότι θέλω να κάνω εμετό αλλά δεν μου έβγαινε. Ελπίζω να μου περάσουν σύντομα όλα. 

Ποσο  σε καταλαβαινω,τωρα δεν το πιστευεις αλλα σε λιγο καιρο θα περασει και θα το ξεχασεις.Περασα πολλα βραδυα στο γιο μου καθιστη στον καναπε..Να ομως που αξιζε τοσο που τωρα το ξαναπερναω εθελοντικα για να εχω αλλο ενα μπεμπακι..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια Καλημέρα,  εγώ έχω χασει τον ύπνο μου, την τελευταία βδομάδα είμαι πιο χάλια δε γίνεται,  έχω τρελές ανακατωσουρες,  έχω φτάσει σε σημείο να κάνω εμετό αέρα,  πολύ χάλια...Χθες έλεγα δεν αντέχω άλλο θα πεθάνω γιατί ξάπλωνα και ζαλιζομουν στον υπνο μου. Μετά κοιμήθηκα σε καθιστή θέση γιατί δεν μπορούσα, νόμιζα ότι θέλω να κάνω εμετό αλλά δεν μου έβγαινε. Ελπίζω να μου περάσουν σύντομα όλα. 

Πω ρε σοβαρά τόσο χάλια??? Ρώτησες τον γιατρό αν μπορείς να κάνεις κάτι? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mariaia είπε:

Πω ρε σοβαρά τόσο χάλια??? Ρώτησες τον γιατρό αν μπορείς να κάνεις κάτι? 

Εγω στο μικρο ειχα δοκιμασει κατι υποθετα για τον εμμετο αλλα περα απο το οτι δεν ειχαν κανενα φοβερο αποτελεσμα,σε κανανε να νιωθεις πολυ ζαλαδα και φοβερη υπνηλια αλλα δεν μπορουσες να κοιμηθεις.2 φορες εβαλα και μετα τα πεταξα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ετσι χαλια με εμετους ειμαι και γω... οπου σταθω και οπου βρεθω αν με ενοχλησει καποια μυρωδια τα βγαζω ολα...απαπαπα...δεν μπορω να κανω οτι εκανα...και δεν μαρεσει κιολας αυτη η κατασταση. Απο φαγητο δεν τρωω και πολλα γιατι δεν τα αντεχει το στομαχι μου..ισα ισα για να μην μενει συνεχεια αδειο..γιατι τις προαλλες εφτασα σε σημειο να βγαζω χολη...Ο αντρας μου δουλευει σχεδον ολη μερα και δε μπορω να πω αν δεν ειχα και εκεινον ετσι οπως ειμαι δεν ξερω τι θα εκανα..ουτε ακαρονια δεν μπορω να βρασω απο την μυρωδια..η μαμα μου ειναι μακρια , γιατι εμεις μενουμε επαρχια και η πεθερα μου απλα με παιρνει κανενα τηλεφωνο μια φορα την εβδομαδα λεγοντας μου" ελα μωρε, θετικη σκεψη..ολα θα περασουν" , χωρις να εχει χτυπησει το κουδουνι μια φορα εστω να μου κανει καποιες ωρες παρεα.. ή να φερει ενα φαγητο...τωρα δεν ξερω αν ειμαι υπερβολικη , αλλα μου κακοφαινεται...πιο πολυ και για τον γιο της που ειναι μοναχοπαιδι...


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Κοριτσια ετσι χαλια με εμετους ειμαι και γω... οπου σταθω και οπου βρεθω αν με ενοχλησει καποια μυρωδια τα βγαζω ολα...απαπαπα...δεν μπορω να κανω οτι εκανα...και δεν μαρεσει κιολας αυτη η κατασταση. Απο φαγητο δεν τρωω και πολλα γιατι δεν τα αντεχει το στομαχι μου..ισα ισα για να μην μενει συνεχεια αδειο..γιατι τις προαλλες εφτασα σε σημειο να βγαζω χολη...Ο αντρας μου δουλευει σχεδον ολη μερα και δε μπορω να πω αν δεν ειχα και εκεινον ετσι οπως ειμαι δεν ξερω τι θα εκανα..ουτε ακαρονια δεν μπορω να βρασω απο την μυρωδια..η μαμα μου ειναι μακρια , γιατι εμεις μενουμε επαρχια και η πεθερα μου απλα με παιρνει κανενα τηλεφωνο μια φορα την εβδομαδα λεγοντας μου" ελα μωρε, θετικη σκεψη..ολα θα περασουν" , χωρις να εχει χτυπησει το κουδουνι μια φορα εστω να μου κανει καποιες ωρες παρεα.. ή να φερει ενα φαγητο...τωρα δεν ξερω αν ειμαι υπερβολικη , αλλα μου κακοφαινεται...πιο πολυ και για τον γιο της που ειναι μοναχοπαιδι...

Κορίτσι μου Καλησπερα. Και γω είμαι όλη μέρα μόνη μου στο σπίτι γιατί ο άντρας μου δουλεύει ως αργά. Η μαμά μου μένει λίγο μακρυά μας και δεν οδηγεί και συν ότι δουλεύει και εκείνη έρχεται κάποιες φορές για βοήθεια. Ευτυχώς έχω από κάτω τη πεθερά μου και τα πρωινά ανεβαίνει να δει πως είμαι και τι φαγητό θέλω να μου φτιάξει και μετά όμως κ εκείνη φεύγει και έρχονται όλοι μετά τις 9 το βράδυ. Οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα και θα έλεγα αν η πεθερά σου δεν έχει άλλες υποχρεώσεις η κάποιο πρόβλημα υγείας ότι θα έπρεπε έστω που κ που να σε βοηθήσει όσο μπορεί. Όσο για τις ανακατοσουρες εγώ δε χρειάζεται να μυρισω κάτι με πιάνει έτσι κ αλλιώς όλη την ημέρα έχω τρελαθεί δε το περίμενα τόσο χάλια. Υπομονή κορίτσι μου ελπίζω να χει περάσει όλο αυτό σε λίγο καιρό 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω απολυτα... υπομονη και σε σενα θα μας περασει που θα παει... εμενα μενει δεκα λεπτα με ενα τεταρτο με τα ποδια... ουτε καποιο προβλημα υγειας εχει..ειναι νεοτατη...ειναι στον ανθρωπο μαλλον τι να πω...ναι αυτο εστω κ για τα ματια του κοσμου... κοιτα να δεις που μετα ομως θα εχει απαιτησεις για το μωρο...τι να πω ρε κοριτσια ...


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Πω ρε σοβαρά τόσο χάλια??? Ρώτησες τον γιατρό αν μπορείς να κάνεις κάτι? 

Δεν τον ρώτησα, έχω ραντεβού την Τετάρτη.  Υπομονή πρέπει να κάνω, κάποιες μέρες είμαι καλύτερα κάποιες χάλια...θα περάσει και αυτός ο μήνας. Ελπίζω από Νοέμβρη να περάσουν όλα. 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...