Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

      τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

      Τα επιδόματα βρε angot δεν τα δίνουν σε αυτούς που πληρώνουν φόρους . Τα επιδόματα τα δίνουν σε αυτούς που έχουν ανάγκη . Άμα ήταν έτσι Κ ο Βαρδινογιάννης είναι επιχειρηματίας 30 χρόνια Κ πληρώνει εργαζόμενους Κ φόρους κτλ δικαιουτε επίδομα γέννας η γυναίκα του... Δηλαδή μια καθαρίστρια που δουλεύει 15 χρόνια θα πάρει τα ίδια λεφτά με εσένα Κ εμένα  σαν επίδομα επειδή γέννησε . .  

      Μην μπερδεύεις τα εργασιακά δικαιώματα με τα επιδόματα. Την άδεια κ τον μισθό απτήν δουλειά σου όσο δεν δουλεύεις θα τα πάρεις. 

      Το τι κρατάνε στους ναυτικούς άσε το ξέρω από πρώτο χέρι. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την περιουσία του καθένα Κ το τι έχει να πληρώσει.

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Mar-micky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...να κάνω εγώ μια άλλη ερώτηση τώρα...το εμβόλιο της γρίπης σας είπε ο γιατρός σας να το κάνετε;; εμένα μου είπε ότι θα κάνω κ το 4πλο της Διφθερίτιδα, Τέτανος, Κοκκύτης, Πολιομυελίτιδα.. εσάς σας είπε κάτι τετοιο;;  

Εγώ θα πάω την Τετάρτη και ήθελα να τον ρωτήσω αλλά για να στο είπε ο γιατρός σου, κάντο. Ρώτα τον μόνο αν κάνει παρενέργειες και αν ναι τι παρενέργειες?

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 @Ξένη @Comet το αγχος μου κυριως εχει να κανει με τους γιατρους τοσα χρονια που με τρομοκρατουσαν οτι να οταν θα αποφασισεις να κανεις παιδι θα το δουμε επειδη εχω πολυκυστικες κτλ... ενταξει 26 χρονων ειμαι αλλα μου ελεγε ειδικα ενας οτι υπαρχει μεγαλυτερος κινδυνος αποβολης λογω των κυστων και επειδη δε δυσκολευτηκαμε με τον αντρα μου καθολου, σκεφτειτε παντρευτηκαμε 18/08 και ενα μηνα μετα εμεινα εγκυος λεω  δε μπορει να ειναι ολα παντα ευκολα και ροδινα... ειμαι και ψυχαναγκαστικη οποτε ηρθαν κ εδεσαν οοοολα μαζι!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2019 at 3:26 ΜΜ, Ungry girl είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ εύχομαι και σε εσένα το ίδιο!!! Πήγα στο γιατρό ακούσαμε καρδούλα είμαι 7+3! Πητ 14/5 αλλά μάλλον νωρίτερα λόγο καισαρικής έχω ένα μωράκι 11 μηνων!!! Εσένα πρώτο παιδάκι!??? 

Για κάποιο λόγο τώρα το είδα!! Ναι το πρώτο μου κ εμένα και έχω κ εγώ το άγχος μου.!! 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1234 είπε:

 @Ξένη @Comet το αγχος μου κυριως εχει να κανει με τους γιατρους τοσα χρονια που με τρομοκρατουσαν οτι να οταν θα αποφασισεις να κανεις παιδι θα το δουμε επειδη εχω πολυκυστικες κτλ... ενταξει 26 χρονων ειμαι αλλα μου ελεγε ειδικα ενας οτι υπαρχει μεγαλυτερος κινδυνος αποβολης λογω των κυστων και επειδη δε δυσκολευτηκαμε με τον αντρα μου καθολου, σκεφτειτε παντρευτηκαμε 18/08 και ενα μηνα μετα εμεινα εγκυος λεω  δε μπορει να ειναι ολα παντα ευκολα και ροδινα... ειμαι και ψυχαναγκαστικη οποτε ηρθαν κ εδεσαν οοοολα μαζι!!!

Μην σκας κορίτσι μου...κ εμένα τ ιδία μου λέγανε γιατί εχω πολυποδα κ είναι πιο δύσκολο να πιάσεις παιδί κ είναι πιο πολλές οι πιθανότητες αποβολής... Στους 6 μήνες εμείς τα καταφέραμε..Όλα είναι θέμα οργανισμού...Δεν σημαίνει ότι σε όλες μας θα αντιδράσει με τον ίδιο τρόπο ο οργανισμός μας...Όλα θα πάνε καλά...το λέω κ στο εαυτό μου συνέχεια...με το καλό μπεμπακι σας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, kastel είπε:

εμενα παντως οταν το στομαχι μου ειναι χαλια, κανενα φαγητο δεν βοηθαει. Μονο ενα χαπακι που μου εδωσε η γιατρος μου κ αυτο δεν ειναι να πεθανεις κ ολας. ΣΟΣ!!

Για τις καούρες λένε βοηθάει πολύ το ξινομηλο...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eva1234 είπε:

 @Ξένη @Comet το αγχος μου κυριως εχει να κανει με τους γιατρους τοσα χρονια που με τρομοκρατουσαν οτι να οταν θα αποφασισεις να κανεις παιδι θα το δουμε επειδη εχω πολυκυστικες κτλ... ενταξει 26 χρονων ειμαι αλλα μου ελεγε ειδικα ενας οτι υπαρχει μεγαλυτερος κινδυνος αποβολης λογω των κυστων και επειδη δε δυσκολευτηκαμε με τον αντρα μου καθολου, σκεφτειτε παντρευτηκαμε 18/08 και ενα μηνα μετα εμεινα εγκυος λεω  δε μπορει να ειναι ολα παντα ευκολα και ροδινα... ειμαι και ψυχαναγκαστικη οποτε ηρθαν κ εδεσαν οοοολα μαζι!!!

Εντάξει......κουφαθηκα...τι βλάκες γιατροί.....απαράδεκτοι....Και ελπίζω να μην διάλεξες κανέναν από αυτούς που σου έλεγαν έτσι. Ούτε η πρώτη είσαι Που έχεις πολυκυστικες αλλά ούτε η Τελευταία.  Και επίσης και να έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα που έχει πολυκυστικες να αποβάλει πρέπει να το πει και στην επόμενη....ξέχνα το αυτό που σου είπαν. Εσύ θα κάνεις ότι καλύτερο νομίζεις για εσένα και το παιδί που έχεις μέσα σου και δεν θα έχεις καθόλου άγχος. Να ξέρεις ότι το άγχος τα δημιουργεί όλα....Εγώ πριν 7 μήνες έχασα το μωρό μου στον 9ο μήνα,  τώρα όμως είμαι σε φάση που λέω όχι ρε πουστη μου δεν θα με ρίξεις κάτω και αυτή τη φορά εγώ θα τα δώσω όλα και αυτό το μωρό θα έρθει στη ζωή...Και είμαι σίγουρη γι αυτό!!! Αγχώνομαι σε φυσιολογικά πλαίσια αλλά δεν τρέμω και την σκιά μου. Αν είναι να έρθει θα έρθει...Να σκέφτεσαι θετικά μόνο....Και τους αρνητικούς ανθρώπους να τους βγάλεις από την ζωή σου...εμένα όταν πάνε να μου πουν οποιαδήποτε ιστορία κακιά με εγκυμοσυνη τους σταματάω και λέω αλλάξτε συζήτηση.  Δεν θέλω να ακούω τίποτα κακό...ελπίζω να διάλεξες έναν γιατρό θετικό και όλα να σου πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 3

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Εντάξει......κουφαθηκα...τι βλάκες γιατροί.....απαράδεκτοι....Και ελπίζω να μην διάλεξες κανέναν από αυτούς που σου έλεγαν έτσι. Ούτε η πρώτη είσαι Που έχεις πολυκυστικες αλλά ούτε η Τελευταία.  Και επίσης και να έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα που έχει πολυκυστικες να αποβάλει πρέπει να το πει και στην επόμενη....ξέχνα το αυτό που σου είπαν. Εσύ θα κάνεις ότι καλύτερο νομίζεις για εσένα και το παιδί που έχεις μέσα σου και δεν θα έχεις καθόλου άγχος. Να ξέρεις ότι το άγχος τα δημιουργεί όλα....Εγώ πριν 7 μήνες έχασα το μωρό μου στον 9ο μήνα,  τώρα όμως είμαι σε φάση που λέω όχι ρε πουστη μου δεν θα με ρίξεις κάτω και αυτή τη φορά εγώ θα τα δώσω όλα και αυτό το μωρό θα έρθει στη ζωή...Και είμαι σίγουρη γι αυτό!!! Αγχώνομαι σε φυσιολογικά πλαίσια αλλά δεν τρέμω και την σκιά μου. Αν είναι να έρθει θα έρθει...Να σκέφτεσαι θετικά μόνο....Και τους αρνητικούς ανθρώπους να τους βγάλεις από την ζωή σου...εμένα όταν πάνε να μου πουν οποιαδήποτε ιστορία κακιά με εγκυμοσυνη τους σταματάω και λέω αλλάξτε συζήτηση.  Δεν θέλω να ακούω τίποτα κακό...ελπίζω να διάλεξες έναν γιατρό θετικό και όλα να σου πάνε καλά!!!

απλά like like like! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Ξένη εννοειται πως αλλαξα...ο συγκεκριμενος με "ταϊζε" αντισυλληπτικα για χρονια, απ τα 18 μεχρι τα 23 μου συνεχομενα,κ μου λεγε οτι οοοοταν αποφασισεις να κανεις παιδι βλεπουμε...ολα αυτα που λες ειναι σωστα κ οντως με κανουν να μην σκεφτομαι αρνητικα και σε ευχαριστω πολυυυυυυ❤️❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Να έχετε όλες μια όμορφη Κυριακή εύχομαι. Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι γιατί αρχίζει και με πιάνει το άγχος μου τι πρωτότυπο!!! Εγώ από τη πρώτη μέρα καθυστέρησης δεν είχα κανένα σύμπτωμα σταδιακά λοιπόν άρχιζε να πηζεται το στήθος μου και μέχρι κ χτες αισθανόμουν κ λίγο πόνο όταν το έπιανα. Σήμερα το πρωί ειναι πρησμένο όπως ήταν αλλά δε μ πονάει τόσο ελάχιστα θα έλεγα. Να σας πω ότι όλη τη βδομάδα είχα ανακατοσουρες όλες τις ώρες κ τάση γ εμετό με αποκορύφωμα Πέμπτη Παρασκευή κ Σάββατο να τρώω κάτι το πρωί κ μετά να μην αντέχω κ σε μισή με μια ώρα από το ανακάτεμα να έχω κάνει εμετό έχω φτάσει τους 4 μέσα στη μέρα εννοείται δεν έχω όρεξη ν φάω τίποτα τρώω ελάχιστα με το ζόρι. Αυτό που με αγχώνει πιο πολύ εινσι το στήθος μήπως είναι κακό σημάδι. Μπορεί να λέω κ βλακειες αλλά και το πιο απλό σου φαίνεται βουνό όταν έχεις βιωσει ήδη μια αποτυχημένη εγκυμοσυνη. Ευχαριστώ πολύ εκ τον προτέρων. Καλή Κυριακή εύχομαι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Lalom είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Να έχετε όλες μια όμορφη Κυριακή εύχομαι. Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι γιατί αρχίζει και με πιάνει το άγχος μου τι πρωτότυπο!!! Εγώ από τη πρώτη μέρα καθυστέρησης δεν είχα κανένα σύμπτωμα σταδιακά λοιπόν άρχιζε να πηζεται το στήθος μου και μέχρι κ χτες αισθανόμουν κ λίγο πόνο όταν το έπιανα. Σήμερα το πρωί ειναι πρησμένο όπως ήταν αλλά δε μ πονάει τόσο ελάχιστα θα έλεγα. Να σας πω ότι όλη τη βδομάδα είχα ανακατοσουρες όλες τις ώρες κ τάση γ εμετό με αποκορύφωμα Πέμπτη Παρασκευή κ Σάββατο να τρώω κάτι το πρωί κ μετά να μην αντέχω κ σε μισή με μια ώρα από το ανακάτεμα να έχω κάνει εμετό έχω φτάσει τους 4 μέσα στη μέρα εννοείται δεν έχω όρεξη ν φάω τίποτα τρώω ελάχιστα με το ζόρι. Αυτό που με αγχώνει πιο πολύ εινσι το στήθος μήπως είναι κακό σημάδι. Μπορεί να λέω κ βλακειες αλλά και το πιο απλό σου φαίνεται βουνό όταν έχεις βιωσει ήδη μια αποτυχημένη εγκυμοσυνη. Ευχαριστώ πολύ εκ τον προτέρων. Καλή Κυριακή εύχομαι. 

Καλημερα κοριτσι.Για το στηθος κι εμενα ειναι παντα πρησμενο αλλα δεν ποναει παντα.Σημερα το στομαχι σου πως ειναι;

Σημερα ειμαι 6 εβδομαδων ακριβως.Οι αναγουλες απο το πρωι χαλια.Ειμαι στη δουλεια.Και πριν λιγο καθομουν στην καρεκλα,δεν ειχα δουλεια και με πηρε ο υπνος.Ρε κοριτσια τι νυστα κι αυτη;Κι εσεις ετσι ειστε;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσι.Για το στηθος κι εμενα ειναι παντα πρησμενο αλλα δεν ποναει παντα.Σημερα το στομαχι σου πως ειναι;

Σημερα ειμαι 6 εβδομαδων ακριβως.Οι αναγουλες απο το πρωι χαλια.Ειμαι στη δουλεια.Και πριν λιγο καθομουν στην καρεκλα,δεν ειχα δουλεια και με πηρε ο υπνος.Ρε κοριτσια τι νυστα κι αυτη;Κι εσεις ετσι ειστε;

Εμένα σταδιακά αρχισε να πονάει και όταν το έπιανα με πονούσε πιο πολύ πρησμένο είναι δεν έχει ξεπρηστει καθόλου τα ίδια ανακατεύομαι. Ξύπνησα και ήθελα να πιω δύο γουλιες νερό γτ ένιωθα αφυδατωμενη από τους εμετούς κ μετά από λίγο πήγα και το έβγαλα κ τώρα τ ίδιο έφαγα λίγο ψωμί με λίγο μέλι το ίδιο.. Τώρα μυρίζω μια φέτα λεμόνι για να ηρεμισω το το Θεμα είναι ότι δεν έχω κ όρεξη ν φάω είμαι σαν άρρωστη και όταν έχω άδειο στομάχι πάλι με πιάνει ανακατοσουρα. Χαράς το κουράγιο σου πως δουλεύεις? Πραγματικά εγώ δε θα μπορούσα μπράβο σου

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Εμένα σταδιακά αρχισε να πονάει και όταν το έπιανα με πονούσε πιο πολύ πρησμένο είναι δεν έχει ξεπρηστει καθόλου τα ίδια ανακατεύομαι. Ξύπνησα και ήθελα να πιω δύο γουλιες νερό γτ ένιωθα αφυδατωμενη από τους εμετούς κ μετά από λίγο πήγα και το έβγαλα κ τώρα τ ίδιο έφαγα λίγο ψωμί με λίγο μέλι το ίδιο.. Τώρα μυρίζω μια φέτα λεμόνι για να ηρεμισω το το Θεμα είναι ότι δεν έχω κ όρεξη ν φάω είμαι σαν άρρωστη και όταν έχω άδειο στομάχι πάλι με πιάνει ανακατοσουρα. Χαράς το κουράγιο σου πως δουλεύεις? Πραγματικά εγώ δε θα μπορούσα μπράβο σου

 

Αφου εχεις ακομη εντονα συμπτωματα μην αγχωνεσαι.Το στηθος δεν ειναι ενδεικτικο για την κυηση.Μπορει και να ξεπρηστει και να πρηστει παλι.

Αλλες 2 βαρδιες εχω.Την Παρασκευη εχουμε ραντεβου να ακουσουμε καρδια και μετα θα παρω αδεια .Παντως ζοριζομαι στη δουλεια. Νιωθω κομματια και μετα απο καποιες ωρες θελω να ξαπλωσω.

Just now, Lalom είπε:

Εμένα σταδιακά αρχισε να πονάει και όταν το έπιανα με πονούσε πιο πολύ πρησμένο είναι δεν έχει ξεπρηστει καθόλου τα ίδια ανακατεύομαι. Ξύπνησα και ήθελα να πιω δύο γουλιες νερό γτ ένιωθα αφυδατωμενη από τους εμετούς κ μετά από λίγο πήγα και το έβγαλα κ τώρα τ ίδιο έφαγα λίγο ψωμί με λίγο μέλι το ίδιο.. Τώρα μυρίζω μια φέτα λεμόνι για να ηρεμισω το το Θεμα είναι ότι δεν έχω κ όρεξη ν φάω είμαι σαν άρρωστη και όταν έχω άδειο στομάχι πάλι με πιάνει ανακατοσουρα. Χαράς το κουράγιο σου πως δουλεύεις? Πραγματικά εγώ δε θα μπορούσα μπράβο σου

 

Αφου εχεις ακομη εντονα συμπτωματα μην αγχωνεσαι.Το στηθος δεν ειναι ενδεικτικο για την κυηση.Μπορει και να ξεπρηστει και να πρηστει παλι.

Αλλες 2 βαρδιες εχω.Την Παρασκευη εχουμε ραντεβου να ακουσουμε καρδια και μετα θα παρω αδεια .Παντως ζοριζομαι στη δουλεια. Νιωθω κομματια και μετα απο καποιες ωρες θελω να ξαπλωσω.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Αφου εχεις ακομη εντονα συμπτωματα μην αγχωνεσαι.Το στηθος δεν ειναι ενδεικτικο για την κυηση.Μπορει και να ξεπρηστει και να πρηστει παλι.

Αλλες 2 βαρδιες εχω.Την Παρασκευη εχουμε ραντεβου να ακουσουμε καρδια και μετα θα παρω αδεια .Παντως ζοριζομαι στη δουλεια. Νιωθω κομματια και μετα απο καποιες ωρες θελω να ξαπλωσω.

Αφου εχεις ακομη εντονα συμπτωματα μην αγχωνεσαι.Το στηθος δεν ειναι ενδεικτικο για την κυηση.Μπορει και να ξεπρηστει και να πρηστει παλι.

Αλλες 2 βαρδιες εχω.Την Παρασκευη εχουμε ραντεβου να ακουσουμε καρδια και μετα θα παρω αδεια .Παντως ζοριζομαι στη δουλεια. Νιωθω κομματια και μετα απο καποιες ωρες θελω να ξαπλωσω.

Και τώρα που σου γράφω προσπάθησα να φάω ένα κριτσινι και ψιλό ανακατεύομαι νομίζω πλέον ότι έχω θέμα με το στομάχι μου δε το πέριμενα να είναι τόσο χάλια. Με το καλό να ακούσεις τη καρδούλα του μωρού σου και σου εύχομαι καλή ξεκούραση μετά. Σε καταλαβαίνω απόλυτα για το πως νιώθεις κομμάτια 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εύχομαι να είστε όλες καλά!! Σήμερα είμαι λίγο ταραγμένη.. Πήγα στην τουαλέτα και είδα 1 μεγάλη σταγόνα καφέ σκούρο υγρό.. Είμαι στο τέλος της 6ης εβδομάδας και ανησυχώ πολύ.. Πήρα το το γιατρό και με καθησυχάσε..μου είπε πως συμβαίνει συχνά αυτό και αν συνεχιστεί η δω κόκκινο αίμα να πάω στο νοσοκομείο για υπέρηχο. Διαφορετικά να πάω κανονικά στο ραντεβού μου την Τετάρτη.. Δεν μου εδώσε ούτε προγεστερονη.. Έχω αγχωθεί πολύ γιατί έχω χάσει ήδη 2 παιδάκια.. Εσάς σας έχει τύχει πότε αυτό? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...