Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Κοριτσια ευχομαι σε ολες να εχουμε καλες εγκυμοσυνες με τα νινακια μας στις αγκαλιες μας τον Μαιο!!
ειμαι 7 εβδομαδων και 4 ημερων... ΤΕΡ 08/08/19... με πιθανη ημερομηνια τοκετου 15/05/20... πριν μια εβδομαδα περιπου ακουσαμε καρδουλα και ειδαμε την φακη μας...τρομερο συναισθημα!
απο την πεμπτη βδομαδα αρχισαν οι αναγουλες και οι εμετοι εδω και δυομιση βδομαδες δεν εχω φαει σχεδον τιποτα κανονικα... ποναει το στομαχι μου... ας τα περναω αυτα και ας ειναι καλα το μωρακι μας...
εσεις κοριτσια ταλαιπωρηστε; και εχω δρομο ακομα μεχρι να κλεισω τον τριτο μηνα... εχω χασει ηδη δυο κιλα...δεν αντεχω τις μυρωδιες, δεν μπορω να μαγειρεψω γιατι μου ερχεται αηδια, εγω που λατρευα την κουζινα και την μαγειρικη...
παντως ισχυει αυτο που λενε για τους εμετους και το φυλο του μωρου;

  • Μου αρέσει 2

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ntepaki22 είπε:

Κοριτσια ευχομαι σε ολες να εχουμε καλες εγκυμοσυνες με τα νινακια μας στις αγκαλιες μας τον Μαιο!!
ειμαι 7 εβδομαδων και 4 ημερων... ΤΕΡ 08/08/19... με πιθανη ημερομηνια τοκετου 15/05/20... πριν μια εβδομαδα περιπου ακουσαμε καρδουλα και ειδαμε την φακη μας...τρομερο συναισθημα!
απο την πεμπτη βδομαδα αρχισαν οι αναγουλες και οι εμετοι εδω και δυομιση βδομαδες δεν εχω φαει σχεδον τιποτα κανονικα... ποναει το στομαχι μου... ας τα περναω αυτα και ας ειναι καλα το μωρακι μας...
εσεις κοριτσια ταλαιπωρηστε; και εχω δρομο ακομα μεχρι να κλεισω τον τριτο μηνα... εχω χασει ηδη δυο κιλα...δεν αντεχω τις μυρωδιες, δεν μπορω να μαγειρεψω γιατι μου ερχεται αηδια, εγω που λατρευα την κουζινα και την μαγειρικη...
παντως ισχυει αυτο που λενε για τους εμετους και το φυλο του μωρου;

Καλησπέρα,  εγώ σήμερα κλείνω την 8η εβδομάδα,  πριν μάθω ότι είμαι έγκυος είχαν ήδη ξεκινήσει οι αναγούλες, δεν ξέρω τι λένε για το φύλο του μωρού αν έχεις αναγούλες  Αλλά εγώ πέρυσι που ήμουν ξανά έγκυος τα ίδια συμπτώματα με τώρα είχα και ήταν αγόρι.  Επίσης κάτι άλλο που είχε παρατηρήσει και πέρυσι αλλά και φέτος είναι ότι πάγωναν τα πόδια μου.

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Κοριτσια ευχομαι σε ολες να εχουμε καλες εγκυμοσυνες με τα νινακια μας στις αγκαλιες μας τον Μαιο!!
ειμαι 7 εβδομαδων και 4 ημερων... ΤΕΡ 08/08/19... με πιθανη ημερομηνια τοκετου 15/05/20... πριν μια εβδομαδα περιπου ακουσαμε καρδουλα και ειδαμε την φακη μας...τρομερο συναισθημα!
απο την πεμπτη βδομαδα αρχισαν οι αναγουλες και οι εμετοι εδω και δυομιση βδομαδες δεν εχω φαει σχεδον τιποτα κανονικα... ποναει το στομαχι μου... ας τα περναω αυτα και ας ειναι καλα το μωρακι μας...
εσεις κοριτσια ταλαιπωρηστε; και εχω δρομο ακομα μεχρι να κλεισω τον τριτο μηνα... εχω χασει ηδη δυο κιλα...δεν αντεχω τις μυρωδιες, δεν μπορω να μαγειρεψω γιατι μου ερχεται αηδια, εγω που λατρευα την κουζινα και την μαγειρικη...
παντως ισχυει αυτο που λενε για τους εμετους και το φυλο του μωρου;

ΚΑλως ορισες και με το καλο να ερθει το μωρακι σου...αυτο με το χαλια στομαχι ειναι μεγαλο θεμα αλλα υπομονη και μονο.Εγω ποτε ειμαι χαλια ποτε ειμαι λιγο καλυτερα αλλα εχω μια μονιμη απαισια γευση στο στομα που δεν περιγραφεται. Δεν πειραζει ομως. Σου ευχομαι να εχεις μια ομορφη υγιη εγκυμοσυνη.!

 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Κοριτσια ευχομαι σε ολες να εχουμε καλες εγκυμοσυνες με τα νινακια μας στις αγκαλιες μας τον Μαιο!!
ειμαι 7 εβδομαδων και 4 ημερων... ΤΕΡ 08/08/19... με πιθανη ημερομηνια τοκετου 15/05/20... πριν μια εβδομαδα περιπου ακουσαμε καρδουλα και ειδαμε την φακη μας...τρομερο συναισθημα!
απο την πεμπτη βδομαδα αρχισαν οι αναγουλες και οι εμετοι εδω και δυομιση βδομαδες δεν εχω φαει σχεδον τιποτα κανονικα... ποναει το στομαχι μου... ας τα περναω αυτα και ας ειναι καλα το μωρακι μας...
εσεις κοριτσια ταλαιπωρηστε; και εχω δρομο ακομα μεχρι να κλεισω τον τριτο μηνα... εχω χασει ηδη δυο κιλα...δεν αντεχω τις μυρωδιες, δεν μπορω να μαγειρεψω γιατι μου ερχεται αηδια, εγω που λατρευα την κουζινα και την μαγειρικη...
παντως ισχυει αυτο που λενε για τους εμετους και το φυλο του μωρου;

Καλησπερα, με το καλο το μωρακι σου.Σε καταλαβαινω απολυτα.Σε 3 εγκυμοσυνες αναγουλες απο την αρχη και εμμετοι απο την 6η βδομαδα.(μια προχωρησε).Τωρα στην 4η παλι απο τη ναυτια το καταλαβα(παλι πριν την καθυστερηση).Ειμαι 5+1.Μια ειμαι καλα και μια εχω εντονη αναγουλα και μου μυριζουν διαφορα.Εχω ενα αγορακι(εκανα εμμετο εως τον 5ο μηνα σε αυτον).Και η μαμα μου  σε 2 κοριτσια ξερνουσε μεχρι να γεννησει οποτε δεν ξερω για το φυλο...Θα δουμε,εχω μια ελπιδα μηπως αυτη τη φορα γλιτωσω τους εμμετους,μικρη βεβαια...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2019 at 9:34 ΜΜ, Mariaia είπε:

Με το καλοοοοο με το καλό εύκολη κ τελείωμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι για όλες μας!!! Δίδυμα ε? Το πιο τέλειο!!! 

Πήρες τον γιατρό να το πεις όλα καλά?? Αν κ τα καφέ ακούω από πάρα πολλές ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό το πρώτο τρίμηνο κ από όσο μου είπε η γιατρός μου αν δω να μη ταραχτω, είναι εντάξει!!!!

Δε φαντάζεσαι πόσο με ηρέμησε το μνμ σου φίλη!!!!!! Γτ πήγα εγώ 6η εβδομάδα ακριβως 6η κ μου λέει βλέπω λεκιθικο ασκό αλλά όχι εμβρυο το ποσό πανικοβλήθηκα δεν λέγεται γιατί μία φίλη που είναι 2-3 μέρες λιγότερο από μένα είδε κ έμβρυο άκουσε κ κάτι σν να πάλλεται η καρδιά και λέω όπα έχω πρόβλημα..... 

Ευχαριστώ πολύ!! Έχω πολύ άγχος γιατί έχουμε κ ένα αγοράκι 2 χρόνων κ πρέπει να μαι προσεκτική με τις αγκαλιές!! 

Ευτυχώς κορίτσια χαιρομαι που σας βρήκα να λέμε κ να μοιραζόμαστε τις αγωνίες μας!!

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Όπως είχα συζητήσει με κάποιες από εσάς, μετά από δύο ατυχίες πήγα χθες στο γιατρό. Ακούσαμε την καρδούλα του και ήταν ο πιο όμορφος ήχος που έχω ακούσει ποτέ μου. Παρόλο που έχω το γιο μου που φυσικά τον λατρεύω και μου έχει μάθει τόσα πολλά, χθες ένιωσα σαν να ήταν η πρώτη φορά. Ο γιατρός είναι συγκρατημένος και θα συνεχίσω όλα τα φάρμακα που παίρνω προς το παρόν αλλά σίγουρα ήταν μία καλή αρχή. 8 εβδομάδων με υπολόγισε χθες. Θα πάω πάλι σε 2 εβδομάδες να δούμε αν όλα προχωράνε καλά. Καλή συνέχεια σε όλες σας!! :)

On 9/27/2019 at 4:32 PM, kastel said:

Αρχες του χρονου...εκανα πολλες εξετασεις αλλα ηταν ολες καλες αρα θεωρειται μια ατυχη εγκυμοσυνη ή ενα "κακο" εμβρυο.

Αντε να πανε ολα καλα στην εγκυμοσυνη σου και να ακουσεις καρδουλα! :wub:

Εγω σε καταλαβαινω απολυτα, γιατι το εχω ζησει αλλα καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη. Ολα θα μας πανε καλα!

@maraia @kastel καλημέρα κορίτσια! Πήγα χθες στο γιατρό και ακούσαμε την καρδούλα του. Με το που ακούμπησε το μηχάνημα στην κοιλιά ακούστηκε ο πολυπόθητος ήχος.Αστειευόμενη του είπα ότι θα μπορούσε να είναι η δική μου καρδιά που χτυπάει τόσο δυνατά από την αγωνία μου. 170 παλμοί μου είπε και 8 εβδομάδων. Ο γιατρός συγκρατημένος, συνεχίζω όλα τα φάρμακα και θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες. Αλλά αυτή τη φορά πιστεύω θα τα καταφέρουμε. Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τη συμπαράσταση και με όλη μου την καρδιά εύχομαι και σε εσάς ό,τι καλύτερο! :)

On 9/27/2019 at 4:54 PM, Comet said:

Κοριτσακια μου γλυκα καλησπερα.Σε οσες ηρθαν στην παρεα μας ευχομαι μια ηρεμη εγκυμοσυνη.

Δουλευω σε νοσοκομειο,κανω νυχτες γιατι εχω το μωρο,ειναι 19 μηνων τωρα και την Κυριακη ελπιζω να ειναι η τελευταια μου βαρδια.Την Τριτη εχω τον πρωτο υπερηχο. Θα ειμαι 5+2 .

Επειδη εχω χασει κι εγω εγκυμοσυνες στις 9 και 10 βδομαδες ξερω οτι παντα θα αγχωνομαστε μετα.Παντως ειμαι πολυ αισιοδοξη αυτη τη φορα οτι ολα θα πανε καλα.Θα ηθελα να την απολαυσω γιατι στο γιο μου ημουν μες το αγχος.Οσο για τη χοριακη αρκει να διπλασιαζεται και ειναι ενταξει...

Σε καταλαβαινω απολυτα.Εχω ενα γιο 19 μηνων και 2 παλλινδρομες.Καναμε καποιες εξετασεις κι ολα καλα.Κι εγω αγχωνομαι,θελω πολυ κι αλλο μωρακι.Θα δινουμε κουραγιο η μια στην αλλη.Με το καλο...

@Comet Καλημέρα κορίτσι! Πήγα χθες στο γιατρό και ακούσαμε την καρδούλα του. Ο γιατρός είναι συγκρατημένος, συνεχίζω όλα τα φάρμακα αλλά πλέον έχω ελπίδα. Πιστεύω ότι όλα θα πα΄νε καλά αυτή τη φορά. Η αλήθεια είναι ότι στην πρώτη παλίνδρομη που είχα είχαμε ακούσει την καρδιά, οπότε ακόμη έχω μία φοβία αλλά αυτή τη φορά νιώθω κάπως διαφορετικά μέσα μου. Θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες. Κι εγώ μετά τη δεύτερη φορά είχα ζητήσει να κανω εξετάσεις. Δεν μου βρήκαν τίποτα. Προσπάθησα να πείσω τον εαυτό μου ότι ήταν δύο ατυχίες, δυστυχώς η μία πίσω από την άλλη και ότι δεν ήταν η κατάλληλη ώρα να συμβεί. Αλλά εννοείται το ήθελα και αγχωνόμουν πολύ. Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!! Στείλε μου όποτε μπορείς να μου πεις. Εύχομαι όλα καλά!!! :)

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Όπως είχα συζητήσει με κάποιες από εσάς, μετά από δύο ατυχίες πήγα χθες στο γιατρό. Ακούσαμε την καρδούλα του και ήταν ο πιο όμορφος ήχος που έχω ακούσει ποτέ μου. Παρόλο που έχω το γιο μου που φυσικά τον λατρεύω και μου έχει μάθει τόσα πολλά, χθες ένιωσα σαν να ήταν η πρώτη φορά. Ο γιατρός είναι συγκρατημένος και θα συνεχίσω όλα τα φάρμακα που παίρνω προς το παρόν αλλά σίγουρα ήταν μία καλή αρχή. 8 εβδομάδων με υπολόγισε χθες. Θα πάω πάλι σε 2 εβδομάδες να δούμε αν όλα προχωράνε καλά. Καλή συνέχεια σε όλες σας!! :)

@maraia @kastel καλημέρα κορίτσια! Πήγα χθες στο γιατρό και ακούσαμε την καρδούλα του. Με το που ακούμπησε το μηχάνημα στην κοιλιά ακούστηκε ο πολυπόθητος ήχος.Αστειευόμενη του είπα ότι θα μπορούσε να είναι η δική μου καρδιά που χτυπάει τόσο δυνατά από την αγωνία μου. 170 παλμοί μου είπε και 8 εβδομάδων. Ο γιατρός συγκρατημένος, συνεχίζω όλα τα φάρμακα και θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες. Αλλά αυτή τη φορά πιστεύω θα τα καταφέρουμε. Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τη συμπαράσταση και με όλη μου την καρδιά εύχομαι και σε εσάς ό,τι καλύτερο! :)

@Comet Καλημέρα κορίτσι! Πήγα χθες στο γιατρό και ακούσαμε την καρδούλα του. Ο γιατρός είναι συγκρατημένος, συνεχίζω όλα τα φάρμακα αλλά πλέον έχω ελπίδα. Πιστεύω ότι όλα θα πα΄νε καλά αυτή τη φορά. Η αλήθεια είναι ότι στην πρώτη παλίνδρομη που είχα είχαμε ακούσει την καρδιά, οπότε ακόμη έχω μία φοβία αλλά αυτή τη φορά νιώθω κάπως διαφορετικά μέσα μου. Θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες. Κι εγώ μετά τη δεύτερη φορά είχα ζητήσει να κανω εξετάσεις. Δεν μου βρήκαν τίποτα. Προσπάθησα να πείσω τον εαυτό μου ότι ήταν δύο ατυχίες, δυστυχώς η μία πίσω από την άλλη και ότι δεν ήταν η κατάλληλη ώρα να συμβεί. Αλλά εννοείται το ήθελα και αγχωνόμουν πολύ. Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!! Στείλε μου όποτε μπορείς να μου πεις. Εύχομαι όλα καλά!!! :)

Μπραβο κοριτσι μου που ακουσατε καρδουλα,να εισαι αισιοδοξη,κι εγω ειμαι.Στις 2μμ εχω ραντεβου,μολις γυρισω θα στειλω μην.Σημερα απο το πρωι η αναγουλα με εχει τσακισει...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Μπραβο κοριτσι μου που ακουσατε καρδουλα,να εισαι αισιοδοξη,κι εγω ειμαι.Στις 2μμ εχω ραντεβου,μολις γυρισω θα στειλω μην.Σημερα απο το πρωι η αναγουλα με εχει τσακισει...

Περιμενου να μας πεις τα νεα σου! Πολυ καλη σου επιτυχια! @Μαρία_Λ ολα καλα να σου πανε !! Ρε σεις, εμενα γιατι που κανει κολπικο υπερηχο παντα κ οχι απο κοιλιτσα??:unsure:


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Κοριτσια ευχομαι σε ολες να εχουμε καλες εγκυμοσυνες με τα νινακια μας στις αγκαλιες μας τον Μαιο!!
ειμαι 7 εβδομαδων και 4 ημερων... ΤΕΡ 08/08/19... με πιθανη ημερομηνια τοκετου 15/05/20... πριν μια εβδομαδα περιπου ακουσαμε καρδουλα και ειδαμε την φακη μας...τρομερο συναισθημα!
απο την πεμπτη βδομαδα αρχισαν οι αναγουλες και οι εμετοι εδω και δυομιση βδομαδες δεν εχω φαει σχεδον τιποτα κανονικα... ποναει το στομαχι μου... ας τα περναω αυτα και ας ειναι καλα το μωρακι μας...
εσεις κοριτσια ταλαιπωρηστε; και εχω δρομο ακομα μεχρι να κλεισω τον τριτο μηνα... εχω χασει ηδη δυο κιλα...δεν αντεχω τις μυρωδιες, δεν μπορω να μαγειρεψω γιατι μου ερχεται αηδια, εγω που λατρευα την κουζινα και την μαγειρικη...
παντως ισχυει αυτο που λενε για τους εμετους και το φυλο του μωρου;

Καλή μέρα και με το καλό το μωράκι σου!! Πω πω τι ταλαιπωρία τραβάς αλήθεια εμένα λίγο με πιάνει το στομάχι μου ώρες ώρες και νομίζω δεν αντέχω!! Εύχομαι να σου περάσουν σύντομα!! Εγώ αυτό για το φύλο και τους εμετούς το πιστέψω όσο δε πάει!!! Εντομεταξη είμαστε μαζί έχουμε ίδια ΠΗΤ!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

Περιμενου να μας πεις τα νεα σου! Πολυ καλη σου επιτυχια! @Μαρία_Λ ολα καλα να σου πανε !! Ρε σεις, εμενα γιατι που κανει κολπικο υπερηχο παντα κ οχι απο κοιλιτσα??:unsure:

@kastel είναι η πρώτη εγκυμοσύνη που από την αρχή δεν μου έκανε κολπικό. Και στο γιο μου αλλά και στις δύο προηγούμενες πάντα κολπικό. Δεν ξέρω γιατί. Και εμένα μου φάνηκε περίεργο. Όταν ήμουν έγκυος στο γιο μου νόμιζα ότι κάνουν κολπικό γιατί στην αρχή το έμβρυο είναι πάρα πολύ μικρό και δεν θα δουν κάτι καθαρά. Άλλαξαν τόσο πολύ τα μηχανήματα; Πάντως για να πω την αλήθεια, ο υπέρηχος του γιου μου στην ίδια εβδομάδα που ήταν κολπικός δείχνει το σχήμα του μωρού και διακρίνεις το σχηματισμό των άκρων. Ο υπέρηχος που έχω τώρα δεν δείχνει τέτοιες λεπτομέρειες. Δεν βαριέσαι. Να πάνε όλα καλά είναι το βασικό :)


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρία_Λ είπε:

@kastel είναι η πρώτη εγκυμοσύνη που από την αρχή δεν μου έκανε κολπικό. Και στο γιο μου αλλά και στις δύο προηγούμενες πάντα κολπικό. Δεν ξέρω γιατί. Και εμένα μου φάνηκε περίεργο. Όταν ήμουν έγκυος στο γιο μου νόμιζα ότι κάνουν κολπικό γιατί στην αρχή το έμβρυο είναι πάρα πολύ μικρό και δεν θα δουν κάτι καθαρά. Άλλαξαν τόσο πολύ τα μηχανήματα; Πάντως για να πω την αλήθεια, ο υπέρηχος του γιου μου στην ίδια εβδομάδα που ήταν κολπικός δείχνει το σχήμα του μωρού και διακρίνεις το σχηματισμό των άκρων. Ο υπέρηχος που έχω τώρα δεν δείχνει τέτοιες λεπτομέρειες. Δεν βαριέσαι. Να πάνε όλα καλά είναι το βασικό :)

μμμμ παραξενο.. κ εγω στον κολπικο πριν 10 μερες, μη φανταστεις οτι ειδαμε κατι. Ενα φασολι με μια καρδια. Ελπιζω οτι την επομενη φορα θα ειναι αρχικα ακομα υγιες και μετα πιο ευδιακριτο.:)

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

Περιμενου να μας πεις τα νεα σου! Πολυ καλη σου επιτυχια! @Μαρία_Λ ολα καλα να σου πανε !! Ρε σεις, εμενα γιατι που κανει κολπικο υπερηχο παντα κ οχι απο κοιλιτσα??:unsure:

Και εμενα κολπικο μου εχει κανει και τις δυο φορες μεχρι στιγμης..βεβαια εμενα δεν βοηθαει στον κοιλιακο οτι εχω οπισθια κλιση μητρας... Κοριτσια εχω πολυ αγχος γιατι ειχα μια αποβολη στην 6η βδομαδα πριν πεντε χρονια και δεν ηξερα , ουτε μου ειχαν πει πως πρεπει να κανω ενεση αντιρεζους για το επομενο παιδι... λετε να εχει δημιουργηθει καποιο θεμα; αυτες τις ημερες θα κανω εμεση coobs... ελπιζω ολα να ναι καλα! μελλουσα μαμα με αρνητικο ρεζους...


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κ από εμένα... Σήμερα είμαι 7κ5 κ εχθές ακούσαμε καρδούλα και είμαστε μες την χαζή χαρά...το πρώτο μας όπως καταλαβαίνετε...

Ήθελα να σας ρωτήσω με τις ναυτιες τι κανετε;; εγώ εδώ κ 3-4 μέρες μου ξεκίνησαν κ πηγαίνω στην δουλειά κ νομίζω ότι θα πέσω κάτω...έχετε κάτι να προτεινετε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar-micky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ από εμένα... Σήμερα είμαι 7κ5 κ εχθές ακούσαμε καρδούλα και είμαστε μες την χαζή χαρά...το πρώτο μας όπως καταλαβαίνετε...

Ήθελα να σας ρωτήσω με τις ναυτιες τι κανετε;; εγώ εδώ κ 3-4 μέρες μου ξεκίνησαν κ πηγαίνω στην δουλειά κ νομίζω ότι θα πέσω κάτω...έχετε κάτι να προτεινετε;

Καλησπέρα,  εγώ πλέον έχω συνηθίσει στις αναγούλες, από πριν μάθω ότι είμαι έγκυος έχω,  ειμαι 8 εβδομάδων τώρα.  Μόνη λύση είναι να τρώω πιο συχνά και λίγο,  όταν τρώω ψωμί, φρυγανιές και φρούτα είμαι καλύτερα, αν φάω καμία σαβούρα,  όπως πιτόγυρο,πίτσα,  είμαι να πεθάνω.....σήμερα έχω και κάτι πονακια χαμηλά στην κοιλιά αλλά απ ότι θυμάμαι είναι φυσιολογικά.

Εμείς δεν έχουμε πάει ακόμα  στο γιατρό να ακούσουμε καρδούλα,  είχαμε ακούσει όμως στην 6η εβδομάδα λίγο να πάλλεται, τώρα πιστεύω ότι θα ακούγεται κανονικά.  Μεθαύριο έχω ραντεβού. Να δει και τις εξετάσεις μου. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια,μολις ηρθα απο το γυναικολογο,ειδαμε ενδομητριο σακο και εμβρυικα στοιχεια.Μου εγραψε προγεννητικο ελεγχο και να ξεκινησω και σιδηρο .Ραντεβου σε 10 μερες να ακουσουμε καρδια:rolleyes:

  • Μου αρέσει 4

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...