Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Lalom είπε:

@comet γυρησα σπίτι μου γιατί ήμουν καλύτερα κ δε βολευόμουν στο δωμάτιο γ να κοιμηθώ οπότε είπε κ ο γιατρός να φύγω, μέσα στο νοσοκομείο ήμουν καλύτερα έτρωγα κ δεν έκανα ούτε έναν εμετο με το που γυρησα σπίτι ξέρασα τα πάντα. Έκανα το λάθος να ρωτήσω τον γιατρό για τα vertirosan υποθετα κ μου έδωσε το οκ να τα χρησιμοποιήσω εντάξει ότι χειρότερο έχω δοκιμάσει έχω ρίγος αδυναμία τάση γ λιποθυμία αίσχος ούτε ν κοιμηθώ δε μπορώ άσε που το πήρα κ έκανα άλλους δύο εμετούς. Φρικη

Καλημερα.Τα πηρα κι εγω στο γιο μου κι εγινα χειροτερα.Και δεν βοηθανε.Μην ξαναπαρεις.Ισως επρεπε να μεινεις κι αλλο.

Κι εγω ειμαι χαλια.Ολη μερα και νυχτα ξερνουσα και ηδη μια φορα μολις ξυπνησα.Θα παρω το γιατρο μου,διψαω τοσο πολυ...

  • Λυπημένη/-ος 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Comet είπε:

Καλημερα.Τα πηρα κι εγω στο γιο μου κι εγινα χειροτερα.Και δεν βοηθανε.Μην ξαναπαρεις.Ισως επρεπε να μεινεις κι αλλο.

Κι εγω ειμαι χαλια.Ολη μερα και νυχτα ξερνουσα και ηδη μια φορα μολις ξυπνησα.Θα παρω το γιατρο μου,διψαω τοσο πολυ...

@comet εννοείται δε θα τα ξαναπάρω για κανένα λόγο απορώ σε τι βοηθάνε ακριβώς αυτά τα υποθετα. Είναι ότι χειρότερο μ αρέσει που μου τα σύστησε κ φαρμακοποιος και μέσα στο νοσοκομείο συνάδελφοι ότι είναι τα μόνα που βοηθάνε και σε κρατάνε. Εγώ το πήρα και πήγα να πεθάνω. Εγώ να δεις πόσο διψάω αλλά κ σόδα που έπινα με πείραξε κ αυτή στ στομάχι μόνο το νερό εινσι το καλύτερο κ αυτό κουταλιά κουταλιά. Σε νιώθω πολύ αλήθεια. Προσπάθησε με το νερό να βρεις μια λύση να πίνεις λίγο λίγο κ φάε κ ένα κρακεράκι να μαζεύει τα υγρά αυτό κ μετά από καμιά ώρα παλι το ίδιο. Προσπαθώ να σου πω πράγματα που εμένα λίγο με έχουν βοηθήσει. Σου εύχομαι να εξαφανιστούν σύντομα αυτά τα ηλιθια συμπτώματα. 

17 ώρες πρίν, yiota89 είπε:

koritsia kalispera, eimai stin 20 evdomada kai ta leuka mou exoun anevei sta 16000 ,o giatros mou edwse antiviosi proliptika gia tuxo glegmoni alla mou eipe na mhn anisixo kai oti anevainoun stin egkumosini.exete paromoia empeiria?

Γειά σου κορίτσι μου. Δεν έχω παρόμοια εμπειρία αλλά δε χρειάζεται να αγχώνεσαι. Εμπιστεψου τον γιατρό σου. Το χω ξανακούσει ότι κάποιες φορές ανεβαίνουν τα λευκά αλλά εμένα δε μ. Χει τύχει ακόμα τουλάχιστον για να σε συμβούλεψω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

@comet εννοείται δε θα τα ξαναπάρω για κανένα λόγο απορώ σε τι βοηθάνε ακριβώς αυτά τα υποθετα. Είναι ότι χειρότερο μ αρέσει που μου τα σύστησε κ φαρμακοποιος και μέσα στο νοσοκομείο συνάδελφοι ότι είναι τα μόνα που βοηθάνε και σε κρατάνε. Εγώ το πήρα και πήγα να πεθάνω. Εγώ να δεις πόσο διψάω αλλά κ σόδα που έπινα με πείραξε κ αυτή στ στομάχι μόνο το νερό εινσι το καλύτερο κ αυτό κουταλιά κουταλιά. Σε νιώθω πολύ αλήθεια. Προσπάθησε με το νερό να βρεις μια λύση να πίνεις λίγο λίγο κ φάε κ ένα κρακεράκι να μαζεύει τα υγρά αυτό κ μετά από καμιά ώρα παλι το ίδιο. Προσπαθώ να σου πω πράγματα που εμένα λίγο με έχουν βοηθήσει. Σου εύχομαι να εξαφανιστούν σύντομα αυτά τα ηλιθια συμπτώματα. 

Γειά σου κορίτσι μου. Δεν έχω παρόμοια εμπειρία αλλά δε χρειάζεται να αγχώνεσαι. Εμπιστεψου τον γιατρό σου. Το χω ξανακούσει ότι κάποιες φορές ανεβαίνουν τα λευκά αλλά εμένα δε μ. Χει τύχει ακόμα τουλάχιστον για να σε συμβούλεψω

Αυτη τη στιγμη νοσηλευομαι στη γενικη κλινικη με ορο.Θα μεινω σημερα.Διψαω παρα πολυ.Ελπιζω να βοηθησει.Και να ειμαι καλυτερα οταν βγω

  • Λυπημένη/-ος 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Αυτη τη στιγμη νοσηλευομαι στη γενικη κλινικη με ορο.Θα μεινω σημερα.Διψαω παρα πολυ.Ελπιζω να βοηθησει.Και να ειμαι καλυτερα οταν βγω

Περαστικά σε όλα τα κορίτσια που νιώθετε χάλια, πραγματικά δεν μπορώ κάνω να φανταστώ αυτό που περνάτε σε μια όμορφη κατά τα άλλα στιγμή της ζωής σας. Εμενα ήταν χάλια το στομάχι μου όλη μέρα χωρίς εμετούς κ έλεγα Παναγία μου να ξυπνήσω σε λίγους μήνες. Να σκέφτεστε μόνο τα μωράκια σας, και να παίρνετε όσο κουράγιο γίνεται. Σας στέλνω την απεριόριστη συμπαράσταση μου κορίτσια μου!!!! 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Περαστικά σε όλα τα κορίτσια που νιώθετε χάλια, πραγματικά δεν μπορώ κάνω να φανταστώ αυτό που περνάτε σε μια όμορφη κατά τα άλλα στιγμή της ζωής σας. Εμενα ήταν χάλια το στομάχι μου όλη μέρα χωρίς εμετούς κ έλεγα Παναγία μου να ξυπνήσω σε λίγους μήνες. Να σκέφτεστε μόνο τα μωράκια σας, και να παίρνετε όσο κουράγιο γίνεται. Σας στέλνω την απεριόριστη συμπαράσταση μου κορίτσια μου!!!! 

Σε ευχαριστω πολυ.Να σαι καλα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Comet said:

Αυτη τη στιγμη νοσηλευομαι στη γενικη κλινικη με ορο.Θα μεινω σημερα.Διψαω παρα πολυ.Ελπιζω να βοηθησει.Και να ειμαι καλυτερα οταν βγω

Περαστικά σας κορίτσια!!! Εύχομαι σύντομα να περάσουν οι εμετοί κ επιτέλους να αρχίσετε να απόλαμβάνεται την εγκυμοσύνη σας!!! Να σκέφτεστε τα μωράκια σας...


 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Comet είπε:

Αυτη τη στιγμη νοσηλευομαι στη γενικη κλινικη με ορο.Θα μεινω σημερα.Διψαω παρα πολυ.Ελπιζω να βοηθησει.Και να ειμαι καλυτερα οταν βγω

Περαστικά βρε κοπέλα μου. Εννοείται θα σε βοηθήσει. Πιες κ λίγο νερό από το στόμα.,ρώτα βέβαια αλλά καλα έκανες που πήγες. Θα είσαι πολύ καλύτερα. Περαστικά σου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Ρε κορίτσια περαστικά σε όλες... Τι δύσκολο Παναγία μου αυτό που περνάτε με τους εμετούς και τις αναγούλες.... Ειλικρινά!!! 

Αχ άστα είναι ο,τι χειρότερο μακάρι να υποχωρήσουν σύντομα τα συμπτώματα σε ολες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια.Βγηκα το πρωι και ταξιδεψα 1,5 ωρα για να παμε τη μαμα μου και το μικρο στο χωριο.Θα μεινουν εκει 10 μερες.Μολις γυρισαμε.Δοξα το θεο χωρις να κανω εμμετο.Εχω αναγουλα και δεν εφαγα πολυ.Αλλα νομιζω ειμαι καλυτερα.Βεβαια θα δειξει...Εσεις πως ειστε;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/25/2019 at 4:33 PM, Chrysa_ said:

Πάντως εδώ εμένα μου είπαν ότι στις 20weeks θα μου πουν το φύλλο!!! Μάλλον για να είναι σίγουροι :wink: Γερά να είναι μωρέ τα ζουζούνια μας... :)

Τώρα που το λες, Κι εμένα στον γιο μου θυμάμαι μου είχε πει χαρακτηριστικά «θα κατουράμε όρθιοι..» χαχαχα κ πράγματι το πέτυχε!!! Είπε ότι στα αγοράκια είναι πιο εύκολο να το καταλάβουν διότι προεξέχει κάτι εκεί κάτω :D 
 
Εσυ σε ποια εβδομάδα είσαι; Ποτέ είναι η αυχενική σου; 

Πάντως και στο γιο μου η γιατρός που είχα τότε μιας και ήμουν σε άλλη χώρα μου είχε πει το φύλλο πριν την αυχενική και με πολλή σιγουριά. Το πέτυχε βέβαια. Ακόμη έχω το υπέρηχο που μου είχε δώσει με ζουμ στην περιοχή. Λένε ότι όντως στα αγόρια είναι πιο εύκολο. Οψόμεθα! Θα σας πω νέα την Πέμπτη!

12 hours ago, Comet said:

Καλησπερα κοριτσια.Βγηκα το πρωι και ταξιδεψα 1,5 ωρα για να παμε τη μαμα μου και το μικρο στο χωριο.Θα μεινουν εκει 10 μερες.Μολις γυρισαμε.Δοξα το θεο χωρις να κανω εμμετο.Εχω αναγουλα και δεν εφαγα πολυ.Αλλα νομιζω ειμαι καλυτερα.Βεβαια θα δειξει...Εσεις πως ειστε;

Περαστικά σε όλα τα κορίτσια που ταλαιπωρείστε!! Εύχομαι σύντομα όλα αυτά τα συμπτώματα να σταματήσουν! Σας στέλνω την αγάπη μου :)

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,  εγώ σήμερα 12 εβδομάδων και τα συμπτώματα έχουν σταματήσει εντελώς,  που και που μόνο έχω κάτι πονακια δεξιά, την άλλη Δευτέρα θα κάνω και Αυχενική!!! Και πήρα ήδη το πρώτο μου κιλό.....Ο γιατρός μέχρι 8 μου είπε. Υπομονή σε εσάς που ταλαιπωρηστε με εμετούς.  

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/10/2019 at 11:11 ΠΜ, ZOIRITA20813 είπε:

Καλημέρα Αθηνά! Εγω εχω Αυχενική 6/11 το πρωί. Από χτες που το έμαθα αγχώθηκα λιγο να σου πω

Καλημέρα!! Χρόνια πολλά!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!! Εγώ έχω πόνους ακόμα λίγους ευτυχώς!! 


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα κορίτσια,  εγώ σήμερα 12 εβδομάδων και τα συμπτώματα έχουν σταματήσει εντελώς,  που και που μόνο έχω κάτι πονακια δεξιά, την άλλη Δευτέρα θα κάνω και Αυχενική!!! Και πήρα ήδη το πρώτο μου κιλό.....Ο γιατρός μέχρι 8 μου είπε. Υπομονή σε εσάς που ταλαιπωρηστε με εμετούς.  

Μπραβο,πολυ χαιρομαι.Σημερα 9 βδομαδων ακριβως.Συνεχιζω να νιωθω καλυτερα.Δεν εκανα εμμετο απο το Σαββατο,εχω αναγουλα κατα διαστηματα εντονη αλλα μεχρι εκει.Κοιμηθηκα πολυ καλα χτες και τρωω καλυτερα.

Χρονια πολλα σε ολες!!!

  • Μου αρέσει 5

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...