Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

17 hours ago, Chrysa_ said:

@Μαρία_Λ κάθε οργανισμός αντιδράει με τον δικό του τρόπο.  Κ εγώ στον γιο μου δεν είχα τίποτα. Σε όλη την εγκυμοσύνη κανένα απολύτως σύμπτωμα. Στις αποβολές πάλι δεν είχα κανένα σύμπτωμα εκτός βέβαια από το αίμα που είδα στην τελευταία αποβολή. Όποτε το βλέπω σαν καλό σημάδι...:D Εύχομαι όλα να πάμε καλά κ για τις δυο μας αυτή τη φορά αλλά κ για όλες τις μανούλες που περιμένουν τα μωράκια τους!!!

Αν θυμάμαι καλά ζεις στο εξωτερικό;

Θα σας πω για τον υπέρηχο!!! ανυπομονώ...

@Athina3 εγώ έχω αυχενική λίγες ημερες μετά από εσένα στις 14/11 :rolleyes:
 

@Chrysa ναι έτσι είναι. Έχεις απόλυτο δίκιο. Εγώ τελικά πήγα χθες στο γιατρό επειδή οι κράμπες συνέχιζαν. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι τις τελευταίες εβδομάδες στη δουλειά έχω πιεστεί πολύ και χτυπούσα και 12ωρα... Το εμβρυάκι είναι εκεί, γερό και δυνατό! Μου είδε και τον τράχηλο αλλά μου είπε ότι όλα είναι όπως πρέπει. Θα κάνουμε μόνο μία καλλιέργεια μήπως και έχω ουρολοίμωξη. Και σε μια εβδομάδα την αυχενική :) Ηρέμησα πολύ. Τη Δευτέρα μπάινω στη 12η εβδομάδα. Ναι είμαι εξωτερικό. Τουλάχιστον μέσα από τις προηγούμενες ατυχίες μου, βρήκα ένα γιατρό που είναι υπερβολικά καλός και γλυκός για τα δεδομένα του εξωτερικού και με στηρίζει πολύ.

Μακάρι και στις 2 μας όπως φυσικά σε όλες μας εδώ, τα πράγματα να εξελιχθούν καλά και να κρατήσουμε υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας!

Σε όσες ταλαιπωρούνται εύχομαι καλό κουράγιο και σύντομα όλο αυτό να σταματήσει! Όλα καλά να πάνε κορίτσια!! Πολλά φιλιά!


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Μαρία_Λ said:

@Chrysa ναι έτσι είναι. Έχεις απόλυτο δίκιο. Εγώ τελικά πήγα χθες στο γιατρό επειδή οι κράμπες συνέχιζαν. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι τις τελευταίες εβδομάδες στη δουλειά έχω πιεστεί πολύ και χτυπούσα και 12ωρα... Το εμβρυάκι είναι εκεί, γερό και δυνατό! Μου είδε και τον τράχηλο αλλά μου είπε ότι όλα είναι όπως πρέπει. Θα κάνουμε μόνο μία καλλιέργεια μήπως και έχω ουρολοίμωξη. Και σε μια εβδομάδα την αυχενική :) Ηρέμησα πολύ. Τη Δευτέρα μπάινω στη 12η εβδομάδα. Ναι είμαι εξωτερικό. Τουλάχιστον μέσα από τις προηγούμενες ατυχίες μου, βρήκα ένα γιατρό που είναι υπερβολικά καλός και γλυκός για τα δεδομένα του εξωτερικού και με στηρίζει πολύ.

Μακάρι και στις 2 μας όπως φυσικά σε όλες μας εδώ, τα πράγματα να εξελιχθούν καλά και να κρατήσουμε υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας!

Σε όσες ταλαιπωρούνται εύχομαι καλό κουράγιο και σύντομα όλο αυτό να σταματήσει! Όλα καλά να πάνε κορίτσια!! Πολλά φιλιά!

Χαίρομαι που όλα είναι καλά!!! Μπραβο Μπραβο!!!! Σημαντικό να έχεις τον δικό σου γιατρό να σς παρακολουθεί. Ζω κ εγώ στο εξωτερικό κ προς το παρόν είχα συνάντηση με την μαία. Τον γιατρό μου θα τον δω στις 20weeks!!

Εχθές πήγα κ έκανα το πρώτο μου υπέρηχο!!! Το εμβρυακι είναι μια χαρά!!! Η καρδούλα του χτυπούσε ζωηρά... Έκανε συνεχως κολοτουμπες λες κ μας καταλάβαινε :lol:  Η συγκίνηση μας απερίγραπτη!!! Τι συναίσθημα μοναδικό είναι αυτό!! :)

 

22 hours ago, Athina3 said:

Ευχαριστώ πολύ θέλω πολύ να πάνε όλα καλα. Δυστυχώς κάθε απώλεια είναι ψυχολογική φθορά. Είμαι 10 εβδομάδων υπερηχογράφημα 11 ημερολογιακά. Παρόλα αυτά δε θέλω να μαι αχάριστη έχω ένα γιοκα 2 χρόνων κ μου δίνει μεγάλη δύναμη!!

Αχ αυτά τα ζουζούνια μας, μας δίνουν Τόση πολύ δύναμη!!! Έχω κ εγώ τον γιο μου που είναι 9 χρόνων κ κάθε πρωί έρχεται κ μου φιλάει την κοιλιτσα μου!!! 

Περιμένουμε δηλ την Αυχενική τώρα... :grin:

  • Μου αρέσει 2

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε;Να ρωτησω εσεις που κανετε εμμετους σας ποναει το στομαχι;Εχετε παρει κατι γι αυτο;

Καλησπερα! Εμένα ο γιατρός μου έδωσε losec γιατί πόναγε φρικτά το στομάχι μου. 

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Lalom said:

Κορίτσια καλησπέρα! Εύχομαι όλες να είστε καλά. @Chrysa_μην ανησυχείς καθόλου η αδερφή του άντρα μου είχε ένα αγοράκι κ ένα κοριτσάκι κ στην 3η της εγκυμοσύνη είχε δίδυμα και το ένα δε προχώρησε και τώρα έχει ένα μήνα που έχει γεννήσει ένα υγιέστατο κοριτσάκι. Εγώ σήμερα νοσηλεύτηκα στο γαία γιατί ήμουν χάλια από εμετούς και αφυδατωμενη κ ευτυχώς καλυτερευσα. Δυστυχώς η αποκολληση που είχα δεν έχει φύγει ακόμα λόγω των Εμετων ζοριζομουνα πολύ και ετσι έβλεπα αιμα στο εσώρουχο μου. Αυχενική έχω 1η Νοεμβρίου ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες σας. Φιλιααα

Το μήνυμα σου είναι πολύ αισιόδοξο   @Lalom  όχι για μένα ομωσ αλλά για την @Athina3 Αυτή είναι η μανούλα με τα δίδυμα. :D Εγώ ένα περιμένω κ εχθές πήγα για πρώτη φορά κ το είδα. Είναι μια χαρά!!! Δόξα το Θεό!!!

Η ξαδέρφη μου νοσηλευτικέ όπως εσυ, λόγω των πολλών εμετών αφυδατώθηκε αλλά με τον όρο δυνάμωσε πάλι. Τώρα είναι στις ημέρες της έτοιμη να γεννήσει!! Ελπίζω να νιώθεις ανακούφισμενη τώρα!! Όσο για την αποκόλληση λογικά θέλει ξεκούραση, σωστά; Τι σου λέει ο γιατρός σου; Σου έδωσε κάτι να παίρνεις; Η αυχενική πλησιάζει...όλα τέλεια θα πάνε!!! Θα δεις!!! :D

21 hours ago, Athina3 said:

@Chrysa  Περαστικά κοριτσάκι μου!! Ελπίζω να φύγουν γρήγορα οι Εμετοί κ να ηρεμήσεις!! Ελπίζω όταν περάσει το πρώτο τρίμηνο να απολαύσουμε το ταξίδι της εγκυμοσύνης μας!! Εγώ είμαι με τα δίδυμα!! Ευχαριστώ που ακούω ιστορίες που μου δίνουν κουραγιο

Αμήν κ πότε!!! :D Ανυπομονω να περάσουμε στην επόμενη φάση. Να κάνουμε την αυχενική κ να σιγουρευτούμε ότι τα μωράκια μας είναι καλά κ υγιέστατα!!! 
 

Αληθεια, στην αυχενική μπορούν να μας πουν το φύλλο; 


 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Καλησπερα! Εμένα ο γιατρός μου έδωσε losec γιατί πόναγε φρικτά το στομάχι μου. 

 

Μιλησα πριν λιγο με το γιατρο και μου ειπε και πηρα 2 buscopan και σε 8 ωρες μπορω να παρω αλλα 2.Και θα ξαναμιλησουμε.Λογικο μου ειπε με τοσους εμμετους.Τωρα δεν κουνιεμαι για να μην τα βγαλω.Εσυ πως εισαι;Σου δωσανε κατι και για τους εμμετους;

Just now, Chrysa_ είπε:

Το μήνυμα σου είναι πολύ αισιόδοξο   @Lalom  όχι για μένα ομωσ αλλά για την @Athina3 Αυτή είναι η μανούλα με τα δίδυμα. :D Εγώ ένα περιμένω κ εχθές πήγα για πρώτη φορά κ το είδα. Είναι μια χαρά!!! Δόξα το Θεό!!!

Η ξαδέρφη μου νοσηλευτικέ όπως εσυ, λόγω των πολλών εμετών αφυδατώθηκε αλλά με τον όρο δυνάμωσε πάλι. Τώρα είναι στις ημέρες της έτοιμη να γεννήσει!! Ελπίζω να νιώθεις ανακούφισμενη τώρα!! Όσο για την αποκόλληση λογικά θέλει ξεκούραση, σωστά; Τι σου λέει ο γιατρός σου; Σου έδωσε κάτι να παίρνεις; Η αυχενική πλησιάζει...όλα τέλεια θα πάνε!!! Θα δεις!!! :D

Αμήν κ πότε!!! :D Ανυπομονω να περάσουμε στην επόμενη φάση. Να κάνουμε την αυχενική κ να σιγουρευτούμε ότι τα μωράκια μας είναι καλά κ υγιέστατα!!! 
 

Αληθεια, στην αυχενική μπορούν να μας πουν το φύλλο; 

Στο γιο μου ειδαμε στην αυχενικη το φυλο.80% σιγουρος ειχε πει ο γιατρος.Την ειχα κανει ομως αργουτσικα 13+4 και ηταν πιο ξεκαθαρα τα πραγματα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

Ναι!!! Μπορουν αλλα βεβαια μιας και ειναι νωρις υπαρχει παντα η περιπτωση λαθους!! 

Πάντως εδώ εμένα μου είπαν ότι στις 20weeks θα μου πουν το φύλλο!!! Μάλλον για να είναι σίγουροι :wink: Γερά να είναι μωρέ τα ζουζούνια μας... :)

Just now, Comet said:

Μιλησα πριν λιγο με το γιατρο και μου ειπε και πηρα 2 buscopan και σε 8 ωρες μπορω να παρω αλλα 2.Και θα ξαναμιλησουμε.Λογικο μου ειπε με τοσους εμμετους.Τωρα δεν κουνιεμαι για να μην τα βγαλω.Εσυ πως εισαι;Σου δωσανε κατι και για τους εμμετους;

Στο γιο μου ειδαμε στην αυχενικη το φυλο.80% σιγουρος ειχε πει ο γιατρος.Την ειχα κανει ομως αργουτσικα 13+4 και ηταν πιο ξεκαθαρα τα πραγματα

Τώρα που το λες, Κι εμένα στον γιο μου θυμάμαι μου είχε πει χαρακτηριστικά «θα κατουράμε όρθιοι..» χαχαχα κ πράγματι το πέτυχε!!! Είπε ότι στα αγοράκια είναι πιο εύκολο να το καταλάβουν διότι προεξέχει κάτι εκεί κάτω :D 
 
Εσυ σε ποια εβδομάδα είσαι; Ποτέ είναι η αυχενική σου; 

  • Μου αρέσει 1

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Chrysa_ είπε:

Πάντως εδώ εμένα μου είπαν ότι στις 20weeks θα μου πουν το φύλλο!!! Μάλλον για να είναι σίγουροι :wink: Γερά να είναι μωρέ τα ζουζούνια μας... :)

Τώρα που το λες, Κι εμένα στον γιο μου θυμάμαι μου είχε πει χαρακτηριστικά «θα κατουράμε όρθιοι..» χαχαχα κ πράγματι το πέτυχε!!! Είπε ότι στα αγοράκια είναι πιο εύκολο να το καταλάβουν διότι προεξέχει κάτι εκεί κάτω :D 
 
Εσυ σε ποια εβδομάδα είσαι; Ποτέ είναι η αυχενική σου; 

Ειμαι 8+4.Εχω υπερηχο σε 10 μερες και τοτε θα κλεισω ραντεβου για την αυχενικη.Αργω ακομη..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet said:

Ειμαι 8+4.Εχω υπερηχο σε 10 μερες και τοτε θα κλεισω ραντεβου για την αυχενικη.Αργω ακομη..

Κοντά είμαστε! Εγώ είμαι 9w4d και μου έκλεισαν αυχενική στις 14 Νοεμβρίου :)


 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

@comet γυρησα σπίτι μου γιατί ήμουν καλύτερα κ δε βολευόμουν στο δωμάτιο γ να κοιμηθώ οπότε είπε κ ο γιατρός να φύγω, μέσα στο νοσοκομείο ήμουν καλύτερα έτρωγα κ δεν έκανα ούτε έναν εμετο με το που γυρησα σπίτι ξέρασα τα πάντα. Έκανα το λάθος να ρωτήσω τον γιατρό για τα vertirosan υποθετα κ μου έδωσε το οκ να τα χρησιμοποιήσω εντάξει ότι χειρότερο έχω δοκιμάσει έχω ρίγος αδυναμία τάση γ λιποθυμία αίσχος ούτε ν κοιμηθώ δε μπορώ άσε που το πήρα κ έκανα άλλους δύο εμετούς. Φρικη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο περνάω καλά εγώ... 11 εβδομάδων πλέον κάπως αρχίζουν και γίνονται πιο εύκολα τα πράγματα. .. Ούτε μπάνιο δεν έχω δύναμη να κάνω. ..συν ότι το χειρότερο για εμάς τις τυχερες με τους εμετούς είναι το ότι δεν μπορούμε να χαρούμε τίποτα... Αισιοδοξία και θα έρθουν καλύτερες μέρες! !! Κουράγιο 

  • Λυπημένη/-ος 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2019 at 9:34 ΜΜ, Athina3 είπε:

Έχω κ εγώ τρομερό αγχος... Έχω υπέρηχο σε μια βδομάδα κ το σκέφτομαι ων συνέχεια? Πότε έχετε αυχενική? Εγω 7/11. Εσείς?

Καλημέρα Αθηνά! Εγω εχω Αυχενική 6/11 το πρωί. Από χτες που το έμαθα αγχώθηκα λιγο να σου πω.


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...