Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , kastel είπε:

Ηθελα κ εγω να την κανω την εξεταση! Ετσι κ αλλιως η αυχενικη μου βγηκε πολυ κατω του οριου:). Περιμενουμε να μας πειτε νεα εσυ και η @Ntepaki22. Μπαι δε γουει @Ntepaki22το συστημα εδω ειναι πολυ καλο δεν εχω παραπονο! Ασε που εμενα η γιατρος μου ειναι Ελληνιδα οποτε εχουμε αλλαη επικοινωνια!

Ολα αυτα εκτος απο τα utragestan, ειναι βιταμινες?

Σίδηρο φερετινη κ μαγνησιο

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, kastel είπε:

χαχαχαχαχα!! Βεβαια και θα φας και τα πιτογυρα σου! Απο Θεσσαλονικη εισαι? Σημερα ειναι η δευτερη μερα που δεν εχω παει και πρεπει να το κοιταξω. Πριν επαιρνα ενα αλλο που μου εδωσε η αιματολογος στην Ελλαδα και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα! Ενιγουει αν ξεκινησεις κ εσυψ σιδηρο να μας πεις πως παει, εγω ηδη εχω πρηστει! :blink:

Όχι Αθήνα μένω...φάε κανένα ακτινίδιο, εμένα μου είχε δώσει το microfer και δεν με πείραζε.

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα ! 

εγώ ειχα δυο σχεδον λιποθυμικά επεισόδια προχτε΄ς και εχτές και πήγα να με δει καρδιολόγος (σύμφωνα με τις οδηγίες του γυναικολόγου).  ευτυχώς όλες οι εξετάσεις βγήκαν πολύ καλές, οπότε υποθέτω ότι ήταν λόγω ορθοστασίας . 

θα ήθελα να σας ρωτήσω: εσάς ο γυναικολόγος σας σας παίρνει την πίεση όταν πάτε στο ιατρείο του; έχω λίγο στραβώσει μαζί του, γιατί χτες που τον πήρα να του πω τα περιστατικά μου είπε, πήγαινε οπωσδήποτε σε καρδιολόγο να σε δει, εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω ειμαι γυναικολόγος. και αναρωτιέμαι.... όντως δεν μπορούσε να βοηθήσει; ξέρω ότι επρεπε να με δει καρδιολόγος οκ αλλά δεν θα μπορούσε να μου δώσει μια συμβουλή; 

δεν ξέρω ,μπερδεύτηκα, σκέφτομαι μήπως τα μπερδεύω στο μυαλό μου και όντως δεν έχει εκείνος καμία γνώση πάνω σε αυτό το θέμα αλλά και πάλι... τι να πω....

σας φιλώ όλες 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 said:

κορίτσια καλησπέρα ! 

εγώ ειχα δυο σχεδον λιποθυμικά επεισόδια προχτε΄ς και εχτές και πήγα να με δει καρδιολόγος (σύμφωνα με τις οδηγίες του γυναικολόγου).  ευτυχώς όλες οι εξετάσεις βγήκαν πολύ καλές, οπότε υποθέτω ότι ήταν λόγω ορθοστασίας . 

θα ήθελα να σας ρωτήσω: εσάς ο γυναικολόγος σας σας παίρνει την πίεση όταν πάτε στο ιατρείο του; έχω λίγο στραβώσει μαζί του, γιατί χτες που τον πήρα να του πω τα περιστατικά μου είπε, πήγαινε οπωσδήποτε σε καρδιολόγο να σε δει, εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω ειμαι γυναικολόγος. και αναρωτιέμαι.... όντως δεν μπορούσε να βοηθήσει; ξέρω ότι επρεπε να με δει καρδιολόγος οκ αλλά δεν θα μπορούσε να μου δώσει μια συμβουλή; 

δεν ξέρω ,μπερδεύτηκα, σκέφτομαι μήπως τα μπερδεύω στο μυαλό μου και όντως δεν έχει εκείνος καμία γνώση πάνω σε αυτό το θέμα αλλά και πάλι... τι να πω....

σας φιλώ όλες 

εύχομαι να μην είναι τίποτα! Σου είπε κάτι ιδιαίτερο ο καρδιολόγος; Δεν ξέρω αν αποτελώ κριτήριο μιας και δεν είμαι στην Ελλάδα, αλλά εδώ πριν το καθιερωμένο ραντεβού με το γυναικολόγο με βλέπει πάντα μία μαία. Πάντα δίνω ούρα και κάνει αυτή την εξέταση με την ταινία για τα βασικα (γλυκόζη, πρωτεϊνες κτλ). Μου παίρνει την πίεση, με ζυγίζει και με ρωτάει διάφορες ερωτήσεις. Μου δίνει επίσης τη συνταγή κάθε φορά για εξέταση αίματος ή ό,τι άλλο χρειάζεται.

  • Ευχαριστώ 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

κορίτσια καλησπέρα ! 

εγώ ειχα δυο σχεδον λιποθυμικά επεισόδια προχτε΄ς και εχτές και πήγα να με δει καρδιολόγος (σύμφωνα με τις οδηγίες του γυναικολόγου).  ευτυχώς όλες οι εξετάσεις βγήκαν πολύ καλές, οπότε υποθέτω ότι ήταν λόγω ορθοστασίας . 

θα ήθελα να σας ρωτήσω: εσάς ο γυναικολόγος σας σας παίρνει την πίεση όταν πάτε στο ιατρείο του; έχω λίγο στραβώσει μαζί του, γιατί χτες που τον πήρα να του πω τα περιστατικά μου είπε, πήγαινε οπωσδήποτε σε καρδιολόγο να σε δει, εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω ειμαι γυναικολόγος. και αναρωτιέμαι.... όντως δεν μπορούσε να βοηθήσει; ξέρω ότι επρεπε να με δει καρδιολόγος οκ αλλά δεν θα μπορούσε να μου δώσει μια συμβουλή; 

δεν ξέρω ,μπερδεύτηκα, σκέφτομαι μήπως τα μπερδεύω στο μυαλό μου και όντως δεν έχει εκείνος καμία γνώση πάνω σε αυτό το θέμα αλλά και πάλι... τι να πω....

σας φιλώ όλες 

Καλησπέρα,  εμένα πάντα που παίρνει την πίεση ο γυναικολόγος,ποτέ δεν έχω πίεση,  αλλα και θα με δει καρδιολόγος τον άλλο μήνα γιατί και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα αρκετούς παλμούς,  με είχε δει και τότε καρδιολόγος αλλά μου είπε ότι είναι φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη να έχουν παραπάνω παλμούς απ ότι πριν. Τώρα όμως θέλει να μου δώσει χαπάκι να ρυθμίσουμε τους παλμούς για να την έχει και το μωρό υπερένταση. Είχα φτάσει και εγώ σε σημείο να ζαλίζομαι και να νιώθω ότι θα λιποθυμησω και νομίζω είναι φυσιολογικό,  κουραζομαστε πιο εύκολα, το μωρό μας παίρνει ενέργεια και βιταμίνες.  Βέβαια καλά έκανες και πήγες σε καρδιολόγο και να παίρνεις που και που την πίεση σου. Η αλήθεια είναι ότι θα μπορούσε να σου δώσει κάποια συμβουλή ακόμα, απ το να πει απλά πήγαινε στον καρδιολόγο....Αλλά είναι στον άνθρωπο,  μπορεί έτσι να είναι το στυλ του. Ξεκουράσου,  να τρως σωστά και δεν ξέρω έχεις ξεκινήσει σίδηρο? Πιες και κανένα φυσικό χυμό πορτοκάλι, σπανάκι φουλ και σαρδελιτσα. 

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

εύχομαι να μην είναι τίποτα! Σου είπε κάτι ιδιαίτερο ο καρδιολόγος; Δεν ξέρω αν αποτελώ κριτήριο μιας και δεν είμαι στην Ελλάδα, αλλά εδώ πριν το καθιερωμένο ραντεβού με το γυναικολόγο με βλέπει πάντα μία μαία. Πάντα δίνω ούρα και κάνει αυτή την εξέταση με την ταινία για τα βασικα (γλυκόζη, πρωτεϊνες κτλ). Μου παίρνει την πίεση, με ζυγίζει και με ρωτάει διάφορες ερωτήσεις. Μου δίνει επίσης τη συνταγή κάθε φορά για εξέταση αίματος ή ό,τι άλλο χρειάζεται.

οχι ο καρδιολογος δεν μου βρηκε κατι,ισα ισα περιμενε καποιες εξετασεις να ειναι ανεβασμενες λογο εγκυμοσυνης αλλα δεν ειναι .... μετα με ειδε και γυναικολογος στο νοσοκομειο, ειδαμε και τον σπορο ,μεγαλωσε πολυ , ακουσαμε καρδια, ολα πολυ καλα .... 

Just now, Ξένη είπε:

Καλησπέρα,  εμένα πάντα που παίρνει την πίεση ο γυναικολόγος,ποτέ δεν έχω πίεση,  αλλα και θα με δει καρδιολόγος τον άλλο μήνα γιατί και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα αρκετούς παλμούς,  με είχε δει και τότε καρδιολόγος αλλά μου είπε ότι είναι φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη να έχουν παραπάνω παλμούς απ ότι πριν. Τώρα όμως θέλει να μου δώσει χαπάκι να ρυθμίσουμε τους παλμούς για να την έχει και το μωρό υπερένταση. Είχα φτάσει και εγώ σε σημείο να ζαλίζομαι και να νιώθω ότι θα λιποθυμησω και νομίζω είναι φυσιολογικό,  κουραζομαστε πιο εύκολα, το μωρό μας παίρνει ενέργεια και βιταμίνες.  Βέβαια καλά έκανες και πήγες σε καρδιολόγο και να παίρνεις που και που την πίεση σου. Η αλήθεια είναι ότι θα μπορούσε να σου δώσει κάποια συμβουλή ακόμα, απ το να πει απλά πήγαινε στον καρδιολόγο....Αλλά είναι στον άνθρωπο,  μπορεί έτσι να είναι το στυλ του. Ξεκουράσου,  να τρως σωστά και δεν ξέρω έχεις ξεκινήσει σίδηρο? Πιες και κανένα φυσικό χυμό πορτοκάλι, σπανάκι φουλ και σαρδελιτσα. 

σε ευχαριστώ πολύ. εχω ξεκινησει σιδηρο ναι μαζι με φολικο οφυ και ασβεστιο. μου ειπε δεν χρειαζομαι μαγνησιο. 

λιγο απογοητευτηκα να σας πω την αληθεια, εμενα δεν μου παιρνει πιεση, ισως θεωρει οτι ακομα ειναι νωρις; δεν ξερω, ισως παω σημερα απο το ιατρειο του να τον δω και να συζητησουμε. 

 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

οχι ο καρδιολογος δεν μου βρηκε κατι,ισα ισα περιμενε καποιες εξετασεις να ειναι ανεβασμενες λογο εγκυμοσυνης αλλα δεν ειναι .... μετα με ειδε και γυναικολογος στο νοσοκομειο, ειδαμε και τον σπορο ,μεγαλωσε πολυ , ακουσαμε καρδια, ολα πολυ καλα .... 

σε ευχαριστώ πολύ. εχω ξεκινησει σιδηρο ναι μαζι με φολικο οφυ και ασβεστιο. μου ειπε δεν χρειαζομαι μαγνησιο. 

λιγο απογοητευτηκα να σας πω την αληθεια, εμενα δεν μου παιρνει πιεση, ισως θεωρει οτι ακομα ειναι νωρις; δεν ξερω, ισως παω σημερα απο το ιατρειο του να τον δω και να συζητησουμε. 

 

Το πρώτο σου μωρό είναι αυτό? Τον είχες από πριν τον γιατρό η τώρα που έμεινες έγκυος?


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια είμαι μανούλα Ιουνίου αλλά θα ήθελα τα φώτα σας μιας και έχετε περάσει από την βδομάδα που είμαι εγώ 7η από εχθές νιώθω ένα βάρος χαμηλά κάθε που γυρίζω στο κρεβάτι η σηκώνομαι από καρέκλα χωρίς πόνο σαν τράβηγμα..το νιώθετε και εσεις;;;

 


I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φούφη είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια είμαι μανούλα Ιουνίου αλλά θα ήθελα τα φώτα σας μιας και έχετε περάσει από την βδομάδα που είμαι εγώ 7η από εχθές νιώθω ένα βάρος χαμηλά κάθε που γυρίζω στο κρεβάτι η σηκώνομαι από καρέκλα χωρίς πόνο σαν τράβηγμα..το νιώθετε και εσεις;;;

 

Καλησπέρα,  εγώ νιώθω μερικές φορές σαν να τεντωνονται τα κόκαλα μου από κάτω,  ρώτησα και τον γιατρό και μου είπε να μην ανησυχώ,  πως μεγαλώνει η μήτρα,  με πιάνει που και που. Μου είπε να ξεκινήσω και μαγνήσιο.  Πάρε τον γιατρό σου ένα τηλέφωνο όμως.  Μήπως πας να σε δει λίγο...Δεν είναι ανησυχητικό όμως. Εγώ σκέψου σήμερα έκανα αρκετές δουλειές στο σπίτι και μετά με έπιασαν πονοι χαμηλά,  ξάπλωσα και μου πέρασαν......

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη said:

Καλησπέρα σας κορίτσια είμαι μανούλα Ιουνίου αλλά θα ήθελα τα φώτα σας μιας και έχετε περάσει από την βδομάδα που είμαι εγώ 7η από εχθές νιώθω ένα βάρος χαμηλά κάθε που γυρίζω στο κρεβάτι η σηκώνομαι από καρέκλα χωρίς πόνο σαν τράβηγμα..το νιώθετε και εσεις;;;

 

Καλησπέρα, κι εγώ μια από τα ίδια. Είχα ενημερώσει το γιατρό μου γιατί τα βράδια ξυπνούσα και ένιθωα να τραβιέται η κοιλιά μου, σαν να τέντωνα εγώ η ίδια το κορμί μου. Παίρνω μαγνήσιο αλλά τις μέρες που κουράζομαι πολύ με τραβάει. Μου είχε πει ότι αν σε 2 μέρες δεν δω διαφορα να πάω να με δει και είχα όντως πάει. Αλλά όλα μια χαρά. Συμφωνώ με την Ξένη ότι δεν είναι τίποτα. Απλά η μήτρα σου πρέπει να αποκτήσει το μέγεθος γκρέιπφρουτ, πεπονιού κτλ κτλ... :) 

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Το πρώτο σου μωρό είναι αυτό? Τον είχες από πριν τον γιατρό η τώρα που έμεινες έγκυος?

Είναι το πρώτο μου μωρό Ναι. Αυτός ήταν ο γιατρός μου από παλιά, μετά όταν ξεκίνησα τις σπερματεγχυσεις και εξωσωματικες, πήγα σε άλλους γιατρούς γιατί ο δικός μου δεν κάνει τετοια, και όταν έμεινα έγκυος ξαναγύρισα σε αυτόν. 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Athina3 είπε:

Κορίτσια καλημεραααα!! Τι κάνετε? Εγώ την άρπαξα πονάνε τα κόκαλα μου μπουκωμενη κλπ  Σήμερα έχω υπέρηχο κ έχω αγχος. Θα σας γράψω τα νέα μου. Φιλακιαα

Πηγές γιατρό;;; περιμένουμε νέα. 

Καλησπέρα κοριτσιααααα!! Πολύ πονοκέφαλο σήμερα πήρα παυσίπονο και τίποτα. Υπομονή! 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...