Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Έχουν.....Όχι μεγάλη αλλά έχουν. Τώρα κουβέντα να γίνεται, μην μας παρεξηγείτε τα υπόλοιπα κορίτσια αλλά βιαζόμαστε να γίνουμε μανούλες και τα συζητάμε από τώρα. Δεν είναι κακό να συζητάς αλλά ούτε να ονειρεύεσαι.  Εμείς το καρότσι που είχαμε πάρει είχε 900 ευρώ μπορεί και λίγο παραπάνω και τον Φεβρουάριο το πήραμε 700 ευρώ, αλλά δεν είχαμε πάρει το αυγό,  μόνο την καλαθουνα και το καρότσι, με το αυγό έβγαινε στα 780. Δεν είναι ότι δεν το πήραμε για τα 80 ευρώ παραπάνω αλλά γιατί σκεφτήκαμε ότι το αυγό δεν θα το χρησιμοποιήσουμε πολύ.  Το inglesina aptica indigo πήραμε.  Και κάθισμα αυτοκινήτου είχαμε πάρει από 0 έως 25 κιλά, μια μάρκα Concord. Βέβαια δεν έχω άποψη για το αν είναι βολικά, θα μάθω φέτος όμως... έχεις να δεις πολλά...... μακριά από τα στοκυ όμως...πιο χαζό καρότσι δεν έχω ξαναδεί.  Είναι τόσο στενό για το μωρό όταν μεγαλώνει και είναι και ψηλά.  Τα βλέπω στο δρόμο και λέω τι είδαν από αυτό το καρότσι και το πήραν.  Εκτός και αν έχουν τόσα λεφτά που τα αλλάζουν ανάλογα την ηλικία του μωρού.

Όταν έρθει η ώρα θα πάρει φωτιά η ομάδα μας για τέτοια θέματα,  ειδικά από κάποιες κοπέλες που έχουν εμπειρία από τα Αλλά παιδάκια τους. Τώρα καλά να πάνε όλα με τις αυχενικες που έχουμε να κάνουμε και μετά θέλω να φτιάξουμε ένα πινακακι στην ομάδα αλλά δεν ξέρω πώς γίνεται.

Το είδα σε άλλες ομάδες και μου άρεσε....έγραφαν πότε έχουν ΠΗΤ και δίπλα το φύλο του μωρού.

Αν και είπαμε με τον άντρα μου να το κρατήσουμε μυστικό μέχρι να γεννήσω από τα σόγια,  σε εσάς θα το πω εννοείται. 

Καλε τι να μας παρεξηγησουν αν είναι δυνατόν... Φύλο λέτε να μάθουμε στην αυχενική???? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη said:

Έχουν.....Όχι μεγάλη αλλά έχουν. Τώρα κουβέντα να γίνεται, μην μας παρεξηγείτε τα υπόλοιπα κορίτσια αλλά βιαζόμαστε να γίνουμε μανούλες και τα συζητάμε από τώρα. Δεν είναι κακό να συζητάς αλλά ούτε να ονειρεύεσαι.  Εμείς το καρότσι που είχαμε πάρει είχε 900 ευρώ μπορεί και λίγο παραπάνω και τον Φεβρουάριο το πήραμε 700 ευρώ, αλλά δεν είχαμε πάρει το αυγό,  μόνο την καλαθουνα και το καρότσι, με το αυγό έβγαινε στα 780. Δεν είναι ότι δεν το πήραμε για τα 80 ευρώ παραπάνω αλλά γιατί σκεφτήκαμε ότι το αυγό δεν θα το χρησιμοποιήσουμε πολύ.  Το inglesina aptica indigo πήραμε.  Και κάθισμα αυτοκινήτου είχαμε πάρει από 0 έως 25 κιλά, μια μάρκα Concord. Βέβαια δεν έχω άποψη για το αν είναι βολικά, θα μάθω φέτος όμως... έχεις να δεις πολλά...... μακριά από τα στοκυ όμως...πιο χαζό καρότσι δεν έχω ξαναδεί.  Είναι τόσο στενό για το μωρό όταν μεγαλώνει και είναι και ψηλά.  Τα βλέπω στο δρόμο και λέω τι είδαν από αυτό το καρότσι και το πήραν.  Εκτός και αν έχουν τόσα λεφτά που τα αλλάζουν ανάλογα την ηλικία του μωρού.

Όταν έρθει η ώρα θα πάρει φωτιά η ομάδα μας για τέτοια θέματα,  ειδικά από κάποιες κοπέλες που έχουν εμπειρία από τα Αλλά παιδάκια τους. Τώρα καλά να πάνε όλα με τις αυχενικες που έχουμε να κάνουμε και μετά θέλω να φτιάξουμε ένα πινακακι στην ομάδα αλλά δεν ξέρω πώς γίνεται.

Το είδα σε άλλες ομάδες και μου άρεσε....έγραφαν πότε έχουν ΠΗΤ και δίπλα το φύλο του μωρού.

Αν και είπαμε με τον άντρα μου να το κρατήσουμε μυστικό μέχρι να γεννήσω από τα σόγια,  σε εσάς θα το πω εννοείται. 

@Mariaia @Ξένη εννοείται να είναι καλά τα μωράκια μας! Και όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά. Και να κάνετε όπως νιώθετε για τα ψώνια. Εγώ απλά σταμάτησα να λέω στον κόσμο. Έχω δει πολλή κακία...

Εδώ πρέπει να ψωνίζεις πριν καν μείνεις έγκυος. Στο γιο μου είχαμε παραγγγείλει την κούνια τον Απρίλιο και ήρθε τον Αύγουστο 2 εβδομάδες πριν γεννηθεί...

Εδώ που ζούμε δεν έχει Inglesina που το ακούω συνέχεια στην Ελλάδα και είχαμε πάρει το travel system της Cybex. Μαζί με καλαθούνα, καρότσι, 2 καθίσματα αυτοκινήτου και ισοφιξ είχαμε δώσει 850 ευρώ. Μεγάλο σε μέγεθος αλλά όλα τα τράβελ έτσι είναι. Εμείς παραγγείλαμε ήδη κρεβάτι μονό για το γιο μας μόνο και μόνο γιατί εδώ κάνουν κάτι χρονια να το φέρουν... 

Άσχετο αλλά πριν λίγη ώρα μας έκανα άσκηση εκκένωσης και κατέβηκα 18 ορόφους... ουφ... πολλά φιλιά!!

Just now, Mariaia said:

Καλε τι να μας παρεξηγησουν αν είναι δυνατόν... Φύλο λέτε να μάθουμε στην αυχενική???? 

Αν έχει καλή θέση ίσως να το δει ο γιατρός. :)


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mariaia είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου.... Χθες πήγαμε στη γιατρο να μας δει και να καθορίσουμε και ραντεβού για αυχενική. Αυχενική εκλεισα στην Θεσσαλονίκη στον αρναουτογλου στην καλαμάρια 7 Νοεμβρίου που θα είμαι 12 εβδομάδων ακριβώς... Όσον αφορά τον υπέρηχο χθες που ήμουν 10 εβδομάδων κ 5 ημερων το μόνο που με ανησύχησε εμένα αλλά όχι τη γιατρό είναι ότι η καρφιά ενώ μου είπε πρέπει να χτυπάει από 140 έως 160 εμάς χρυπουσε 161...Κ το άλλο ότι παλι δε το είδα να κουνιέται.... 

Κοριτσι μου μη στεναχωριεσαι, ειναι δυνατον? μια χαρα ειναι το μπεμπακι σου! Οσο για το οτι δεν  κουνιοταν, θα δεις που την επομενη φορα θα δεις, χερακια, ποδαρακια, πατουσακια!!! 

2 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω,  σίδηρο,  ασβέστιο και μαγνήσιο έχετε ξεκινήσει?

 

Εγω!! Οχι ασβεστιο αλλα σιδηρο και μαγνησιο μου ξεκινησε. Μαγνησιο κυριως γιατι ειχα εκεινους τους περιεργους πονους. Σου εδωσε κ εσενα?


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mariaia said:

Καλημέρα κοριτσια μου.... Χθες πήγαμε στη γιατρο να μας δει και να καθορίσουμε και ραντεβού για αυχενική. Αυχενική εκλεισα στην Θεσσαλονίκη στον αρναουτογλου στην καλαμάρια 7 Νοεμβρίου που θα είμαι 12 εβδομάδων ακριβώς... Όσον αφορά τον υπέρηχο χθες που ήμουν 10 εβδομάδων κ 5 ημερων το μόνο που με ανησύχησε εμένα αλλά όχι τη γιατρό είναι ότι η καρφιά ενώ μου είπε πρέπει να χτυπάει από 140 έως 160 εμάς χρυπουσε 161...Κ το άλλο ότι παλι δε το είδα να κουνιέται.... 

Μου θυμισες τον τελευταιο μου υπερηχο στις 10 ε και 2 μ ... το μωρακι δεν κουνιοταν ουτε σε μενα..μεχρι και τον πωπο μου κοπανησα στο κρεβατι για να κουνηθει αλλα τιποτα αυτο κοιμοταν...χαχαχα...το μονο που το ξυπνησε ηταν το ντομπλερ του γιατρου που το κρατησε λιγο παραπανω..εκει κυριολεκτικα πεταχτηκε...το ξυπνησαμε το καημενουλι...το σκεφτομαι ακομα και γελαω..μην ανησυχεις!! αφου η καρδουλα του χτυπαει και τοσο δυνατα ολα ειναι μια χαρα!! την επομενη φορα πες να σου βαλει το ντομπλερ η γιατρος σ για να το ξυπνησει... ξερουν οι γιατροι!!


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Καλε τι να μας παρεξηγησουν αν είναι δυνατόν... Φύλο λέτε να μάθουμε στην αυχενική???? 

Με επιφυλαξη μπορει και να σου πουην! Εγω την εκανα την αυχενικη κοριτσια μου και οοοοολα καλα!! Θα κανω βεβαια και αυτη την μη παρεμβατικη μεθοδο για σιγουρια αλλα γενικα μεχρι στιγμης ολα καλα!! Ποια ειναι η επομενη?

  • Μου αρέσει 3

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kastel said:

Με επιφυλαξη μπορει και να σου πουην! Εγω την εκανα την αυχενικη κοριτσια μου και οοοοολα καλα!! Θα κανω βεβαια και αυτη την μη παρεμβατικη μεθοδο για σιγουρια αλλα γενικα μεχρι στιγμης ολα καλα!! Ποια ειναι η επομενη?

Αυριο εχουμε ραντεβου και εμεις... αντε να το ξαναδουμε!! :D και να ναι ολα καλα!! που την εκανες αν επιτρεπεται; εμεις στον Μαλιγιαννη στο εμβρυο θα παμε...αντε μηπως δουμε και το φυλο...


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Αυριο εχουμε ραντεβου και εμεις... αντε να το ξαναδουμε!! :D και να ναι ολα καλα!! που την εκανες αν επιτρεπεται; εμεις στον Μαλιγιαννη στο εμβρυο θα παμε...αντε μηπως δουμε και το φυλο...

εγω μενω εξωτερικο οποτε δεν βοηθαει!:). Αντε να σου πανε ολα τελεια και να ειναι πολυ πολυ γερο το μπεμπακι σου!


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

εγω μενω εξωτερικο οποτε δεν βοηθαει!:). Αντε να σου πανε ολα τελεια και να ειναι πολυ πολυ γερο το μπεμπακι σου!

Σε ευχαριστω παρα πολυ, να σαι καλα !! και σε σενα το ιδιο... Μια χαρα τοτε!! Ελπιζω το συστημα υγειας εκει που εισαι να ναι καλυτερο απο το δικο μας :D


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

Με επιφυλαξη μπορει και να σου πουην! Εγω την εκανα την αυχενικη κοριτσια μου και οοοοολα καλα!! Θα κανω βεβαια και αυτη την μη παρεμβατικη μεθοδο για σιγουρια αλλα γενικα μεχρι στιγμης ολα καλα!! Ποια ειναι η επομενη?

@kastel μπράβο τέλεια!!! Πολύ χαίρομαι! Και σε σκεφτόμουν.

Εγώ την έχω αύριο. Θα κάνω κι εγώ το ΝΙΡΤ οπότε ελπίζω μέχρι μέσα Νοεμβρίου να έχω τα αποτελέσματα και θα ξέρουμε και το φύλο.

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Κοριτσι μου μη στεναχωριεσαι, ειναι δυνατον? μια χαρα ειναι το μπεμπακι σου! Οσο για το οτι δεν  κουνιοταν, θα δεις που την επομενη φορα θα δεις, χερακια, ποδαρακια, πατουσακια!!! 

Εγω!! Οχι ασβεστιο αλλα σιδηρο και μαγνησιο μου ξεκινησε. Μαγνησιο κυριως γιατι ειχα εκεινους τους περιεργους πονους. Σου εδωσε κ εσενα

Καλημέρα κορίτσια πίνω viofer,filicine trofocard utragestan όλα αυτά *3


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρία_Λ είπε:

@kastel μπράβο τέλεια!!! Πολύ χαίρομαι! Και σε σκεφτόμουν.

Εγώ την έχω αύριο. Θα κάνω κι εγώ το ΝΙΡΤ οπότε ελπίζω μέχρι μέσα Νοεμβρίου να έχω τα αποτελέσματα και θα ξέρουμε και το φύλο.

Ηθελα κ εγω να την κανω την εξεταση! Ετσι κ αλλιως η αυχενικη μου βγηκε πολυ κατω του οριου:). Περιμενουμε να μας πειτε νεα εσυ και η @Ntepaki22. Μπαι δε γουει @Ntepaki22το συστημα εδω ειναι πολυ καλο δεν εχω παραπονο! Ασε που εμενα η γιατρος μου ειναι Ελληνιδα οποτε εχουμε αλλαη επικοινωνια!

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πίνω viofer,filicine trofocard utragestan όλα αυτά *3

Ολα αυτα εκτος απο τα utragestan, ειναι βιταμινες?


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Καλε τι να μας παρεξηγησουν αν είναι δυνατόν... Φύλο λέτε να μάθουμε στην αυχενική???? 

Σίγουρα βλέπουν,  εγώ θυμάμαι στην ξαδέρφη του άντρα μου, που η μικρή ήταν αλλιώς γυρισμένη και δεν φαινόταν το πουλάκι της, της είπε να κάνει βόλτα,  να πιει έναν χυμό και να ξαναπηγαινε μετά από ένα μισάωρο να δουν τα σημεία που δεν φαινόντουσαν. 

Απλά λένε ότι στην αρχή μοιάζουν τα πουλάκια τους....Χαχαχαχ.  Δεν θυμάμαι όμως αν ήταν στην Αυχενική η στη Β επιπέδου που μας έδειξε τους όρχεις που ήταν ψηλά και δεν είχαν κατέβει στη θέση τους. Νομίζω στην Αυχενική ήταν.

Just now, kastel είπε:

Κοριτσι μου μη στεναχωριεσαι, ειναι δυνατον? μια χαρα ειναι το μπεμπακι σου! Οσο για το οτι δεν  κουνιοταν, θα δεις που την επομενη φορα θα δεις, χερακια, ποδαρακια, πατουσακια!!! 

Εγω!! Οχι ασβεστιο αλλα σιδηρο και μαγνησιο μου ξεκινησε. Μαγνησιο κυριως γιατι ειχα εκεινους τους περιεργους πονους. Σου εδωσε κ εσενα?

Και εγώ ξεκίνησα το μαγνήσιο γιατί ένα βράδυ ξύπνησα από τις κράμπες και για κάνα 3ρι μέρες πονούσα από κάτω.  Σίδηρο δεν το έχω ξεκινήσει ακόμα γιατί φοβάμαι πάλι την δυσκοιλιότητα,  πρέπει όμως...Γιατί και ο αιματοκρίτης μου δεν ήταν και τόσο υψηλός,  38 είχα. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Και εγώ ξεκίνησα το μαγνήσιο γιατί ένα βράδυ ξύπνησα από τις κράμπες και για κάνα 3ρι μέρες πονούσα από κάτω.  Σίδηρο δεν το έχω ξεκινήσει ακόμα γιατί φοβάμαι πάλι την δυσκοιλιότητα,  πρέπει όμως...Γιατί και ο αιματοκρίτης μου δεν ήταν και τόσο υψηλός,  38 είχα. 

Αυτο με το σιδηρο εχει να κανει και με τα διαφορετικα σκευασματα?εννοω απο διαφορετικες εταιρειες?  Γιατι εγω επαιρνα και ποτε δεν ειχα θεμα με την τουαλετα και εχει δυο μερες που ξεκινησα ενα αλλο που μου εδωσε η γιατρος και δεν εχω παει!!!


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Αυτο με το σιδηρο εχει να κανει και με τα διαφορετικα σκευασματα?εννοω απο διαφορετικες εταιρειες?  Γιατι εγω επαιρνα και ποτε δεν ειχα θεμα με την τουαλετα και εχει δυο μερες που ξεκινησα ενα αλλο που μου εδωσε η γιατρος και δεν εχω παει!!!

Πιστεύω πως ναι έχει να κάνει με ποιο σίδηρο πίνεις. Θα μπω λίγο σε λεπτομέρειες.  Εγώ γενικά δεν έχω πρόβλημα με την τουαλέτα,  δύο φορές την ημέρα, μπορεί και τρεις να την επισκεφτώ. Πέρυσι που είχα ξεκινήσει το σίδηρο θυμάμαι ο γιατρός που με ρώτησε αν πηγαίνω τουαλέτα,  πήγαινα μια φορά την ημέρα και κάποιες φορές, ελάχιστες όμως, πήγαινα ανα δυο μέρες, μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και αν δεν πήγαινα θα έπρεπε να μου αλλάξει σίδηρο.  Τώρα που έχω πάει και σε διαιτολόγο,  μου έχει βάλει πολλά πράγματα που βοηθούν και στο να ανεβάσω τον αιματοκρίτη και μου είπε ότι μπορώ να τρώω σε μαύρο,  ψωμί και μακαρόνια και δημητριακά γιατί βοηθούν. Όσο μπορώ τα τηρώ,  ξεφεύγω με κάνα πιτόγυρο που και που.... άνθρωπος είμαι και εγώ....χαχχααχ


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Πιστεύω πως ναι έχει να κάνει με ποιο σίδηρο πίνεις. Θα μπω λίγο σε λεπτομέρειες.  Εγώ γενικά δεν έχω πρόβλημα με την τουαλέτα,  δύο φορές την ημέρα, μπορεί και τρεις να την επισκεφτώ. Πέρυσι που είχα ξεκινήσει το σίδηρο θυμάμαι ο γιατρός που με ρώτησε αν πηγαίνω τουαλέτα,  πήγαινα μια φορά την ημέρα και κάποιες φορές, ελάχιστες όμως, πήγαινα ανα δυο μέρες, μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και αν δεν πήγαινα θα έπρεπε να μου αλλάξει σίδηρο.  Τώρα που έχω πάει και σε διαιτολόγο,  μου έχει βάλει πολλά πράγματα που βοηθούν και στο να ανεβάσω τον αιματοκρίτη και μου είπε ότι μπορώ να τρώω σε μαύρο,  ψωμί και μακαρόνια και δημητριακά γιατί βοηθούν. Όσο μπορώ τα τηρώ,  ξεφεύγω με κάνα πιτόγυρο που και που.... άνθρωπος είμαι και εγώ....χαχχααχ

χαχαχαχαχα!! Βεβαια και θα φας και τα πιτογυρα σου! Απο Θεσσαλονικη εισαι? Σημερα ειναι η δευτερη μερα που δεν εχω παει και πρεπει να το κοιταξω. Πριν επαιρνα ενα αλλο που μου εδωσε η αιματολογος στην Ελλαδα και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα! Ενιγουει αν ξεκινησεις κ εσυψ σιδηρο να μας πεις πως παει, εγω ηδη εχω πρηστει! :blink:


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...