Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Lalom είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πως είσαστε? @Mariaia εγώ πολύ χάρηκα πάντως με τον υπέρηχο σου δε βρίσκω πουθενά το πρόβλημα μια χαρά είναι οι χτυποι του μωρού. Σου εύχομαι μια τέλεια αυχενική. @Cometλίγο ακόμα υπομονή και πιστεύω θα περάσουν κ αυτοί οι εμετοι. Εγώ εδώ και δύο με τρεις μέρες έχουν σταματήσει οι εμετοι, είμαι 11κ6 κ τρώω λίγο παραπάνω βέβαια αγχώνομαι γτ λέω λες να είναι ανησυχητικο που φεύγουν τα συμπτωματα? Έχω σε δύο μέρες αυχενική και έχω αγχωθεί πολύ. 

Ευχομαι στην αυχενική σου να πάνε όλα πολύ καλά!!!!!! Καλή επιτυχία γράψε μς ότι πήγαν όλα κλ αν θέλεις μόλις τελειώσεις ♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mariaia είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου.... Χθες πήγαμε στη γιατρο να μας δει και να καθορίσουμε και ραντεβού για αυχενική. Αυχενική εκλεισα στην Θεσσαλονίκη στον αρναουτογλου στην καλαμάρια 7 Νοεμβρίου που θα είμαι 12 εβδομάδων ακριβώς... Όσον αφορά τον υπέρηχο χθες που ήμουν 10 εβδομάδων κ 5 ημερων το μόνο που με ανησύχησε εμένα αλλά όχι τη γιατρό είναι ότι η καρφιά ενώ μου είπε πρέπει να χτυπάει από 140 έως 160 εμάς χρυπουσε 161...Κ το άλλο ότι παλι δε το είδα να κουνιέται.... 

Καλημέρα κορίτσια....Μαρία μια χαρά ήταν οι παλμοί του μωρού,  για κοριτσάκι σε βλέπω.....Χαχαχαχ. θα κοιμόταν για να μην κουνιόταν.  Θα δεις στην Αυχενική πόσο καθαρά θα φαίνεται,  τα χέρια του,  όλα όλα...Μια χαρά θα πάνε.  Μάλλον θα είναι υπναρού.....


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα κορίτσια....Μαρία μια χαρά ήταν οι παλμοί του μωρού,  για κοριτσάκι σε βλέπω.....Χαχαχαχ. θα κοιμόταν για να μην κουνιόταν.  Θα δεις στην Αυχενική πόσο καθαρά θα φαίνεται,  τα χέρια του,  όλα όλα...Μια χαρά θα πάνε.  Μάλλον θα είναι υπναρού.....

Εσυ ποτέ κανείς πουλί μου αυχενική??? Κάπου τώρα δεν είναι?? 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη Δευτέρα έχω Αυχενική, είμαι λίγο αγχωμένη αλλά θετική σκέψη.....ανυπομονώ λίγο και για το φύλο του μωρού....πρώτα απ όλα καλά να είναι βέβαια..πάντα ήθελα κορίτσι αλλά τώρα έχω συνηθίσει στην ιδέα του αγοριού και θέλω αγόρι,  να έρθει αυτός ο γιος που δεν ήρθε.

Just now, Mariaia είπε:

Εσυ ποτέ κανείς πουλί μου αυχενική??? Κάπου τώρα δεν είναι?? 

 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Καλημέρα κορίτσια....Μαρία μια χαρά ήταν οι παλμοί του μωρού,  για κοριτσάκι σε βλέπω.....Χαχαχαχ. θα κοιμόταν για να μην κουνιόταν.  Θα δεις στην Αυχενική πόσο καθαρά θα φαίνεται,  τα χέρια του,  όλα όλα...Μια χαρά θα πάνε.  Μάλλον θα είναι υπναρού.....

καλώς την! Τι κάνεις; Πότε έχεις την αυχενική σου; 12+2 σήμερα και εσύ; :) 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη said:

Εγώ τη Δευτέρα έχω Αυχενική, είμαι λίγο αγχωμένη αλλά θετική σκέψη.....ανυπομονώ λίγο και για το φύλο του μωρού....πρώτα απ όλα καλά να είναι βέβαια..πάντα ήθελα κορίτσι αλλά τώρα έχω συνηθίσει στην ιδέα του αγοριού και θέλω αγόρι,  να έρθει αυτός ο γιος που δεν ήρθε.

 

@Ξένη :lol:γραψαμε ακριβώς την ίδια στιγμή. Καλή επιτυχία τη Δευτέρα! Κι εγώ ακριβώς έτσι είμαι. :)

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

καλώς την! Τι κάνεις; Πότε έχεις την αυχενική σου; 12+2 σήμερα και εσύ; :) 

Καλημέρα Μαρία,  Ναι εμείς πάμε πακέτο...τη Δευτέρα έχω Αυχενική 

Just now, Μαρία_Λ είπε:

@Ξένη :lol:γραψαμε ακριβώς την ίδια στιγμή. Καλή επιτυχία τη Δευτέρα! Κι εγώ ακριβώς έτσι είμαι. :)

Είδες συγχρονισμός....

Πάντως κορίτσια αυτό με τους χτύπους,  πως αν έχει πολλούς παλμούς είναι κορίτσι και αν έχει πιο λίγους είναι αγόρι,  στο δικό μας σόι που έχω και 7 ανίψια έχει πέσει σχεδόν σε όλα μέσα. 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Καλημέρα Μαρία,  Ναι εμείς πάμε πακέτο...τη Δευτέρα έχω Αυχενική 

όλα να πάνε καλά! αυτή τη φορά προχωράω με μικρά βήματα και μεγάλη επιφύλαξη. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα αφήσει τη δουλειά μου στον 4ο μήνα λόγω μετακόμισης από τη μία κρύα χώρα στην άλλη και τώρα δεν έχω ούτε ένα παντελόνι της προκοπής να βάλω αλλά δεν θέλω να πάω να πάρω. Αρνούμαι ακόμη. Είπα στον εαυτό μου μετά την αυχενική, να πάνε όλα καλά και τότε θα πάω. Κι εγώ φοβάμαι/διστάζω...

Γαι το μωράκι σου, φυσικά να είναι γερό αλλά σου εύχομαι αν το θες τόσο να είναι αγοράκι. Εγώ ήθελα τόσο πολύ ένα κοριτσάκι και όταν ήρθε ο γιος μου στη ζωή με έκανε να νιώθω κάθε μέρα τόσο τυχερή. Είναι το πιο γλυκό πλάσμα (φυσικά για εμένα). Να πάνε όλα καλά Ξένη μου!! Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια :)

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω,  σίδηρο,  ασβέστιο και μαγνήσιο έχετε ξεκινήσει?

Just now, Μαρία_Λ είπε:

όλα να πάνε καλά! αυτή τη φορά προχωράω με μικρά βήματα και μεγάλη επιφύλαξη. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα αφήσει τη δουλειά μου στον 4ο μήνα λόγω μετακόμισης από τη μία κρύα χώρα στην άλλη και τώρα δεν έχω ούτε ένα παντελόνι της προκοπής να βάλω αλλά δεν θέλω να πάω να πάρω. Αρνούμαι ακόμη. Είπα στον εαυτό μου μετά την αυχενική, να πάνε όλα καλά και τότε θα πάω. Κι εγώ φοβάμαι/διστάζω...

Γαι το μωράκι σου, φυσικά να είναι γερό αλλά σου εύχομαι αν το θες τόσο να είναι αγοράκι. Εγώ ήθελα τόσο πολύ ένα κοριτσάκι και όταν ήρθε ο γιος μου στη ζωή με έκανε να νιώθω κάθε μέρα τόσο τυχερή. Είναι το πιο γλυκό πλάσμα (φυσικά για εμένα). Να πάνε όλα καλά Ξένη μου!! Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια :)

Καλά να είναι τα μωρά μας και τίποτα άλλο δεν θέλω...πέρυσι όταν μπήκα να κάνω την Αυχενική μας ρώτησε ο γιατρός που μας την έκανε,  τι θέλετε να είναι το μωρό και του λέμε καλά να είναι γιατρέ πρώτα απ όλα και μας απαντάει είναι μια χαρά,  τώρα πείτε τι θέλετε,  εγώ είπα κορίτσι και ο άντρας μου αγόρι και μου λέει αν σου πω ότι είναι αγόρι θα στεναχωρηθείς και του λέω είναι το λιγότερο που με νοιάζει. Από κει που σκεφτόμουν κορδέλες και φορέματα,  πήγα στα παντελόνια και πουκάμισα,  πήγαμε κατευθείαν και αγοράσαμε ρούχα για το μωρό.

Αφού μας είπε κάποιος μην παίρνετε ρούχα από τώρα γιατί που ξέρετε τι θα γίνει και στεναχωρήθηκα εκείνη την ώρα....λεω γιατί τι να γίνει,  όλα καλά θα πάνε...και μέχρι να γεννήσω είχα πάρει ρούχα μέχρι να φτάσει ενός χρόνου.  Αυτό συζητούσαμε με τον άντρα μου χθες, θέλει να πάει να δώσει όλα τα ρούχα που είχαμε πάρει, του είπα να μην τολμήσει,  τα θέλω να τα έχω, θα κάνουμε παιδιά και θα τα φορέσει άλλο δικό μας παιδί. 

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω,  σίδηρο,  ασβέστιο και μαγνήσιο έχετε ξεκινήσει?

Καλά να είναι τα μωρά μας και τίποτα άλλο δεν θέλω...πέρυσι όταν μπήκα να κάνω την Αυχενική μας ρώτησε ο γιατρός που μας την έκανε,  τι θέλετε να είναι το μωρό και του λέμε καλά να είναι γιατρέ πρώτα απ όλα και μας απαντάει είναι μια χαρά,  τώρα πείτε τι θέλετε,  εγώ είπα κορίτσι και ο άντρας μου αγόρι και μου λέει αν σου πω ότι είναι αγόρι θα στεναχωρηθείς και του λέω είναι το λιγότερο που με νοιάζει. Από κει που σκεφτόμουν κορδέλες και φορέματα,  πήγα στα παντελόνια και πουκάμισα,  πήγαμε κατευθείαν και αγοράσαμε ρούχα για το μωρό.

Αφού μας είπε κάποιος μην παίρνετε ρούχα από τώρα γιατί που ξέρετε τι θα γίνει και στεναχωρήθηκα εκείνη την ώρα....λεω γιατί τι να γίνει,  όλα καλά θα πάνε...και μέχρι να γεννήσω είχα πάρει ρούχα μέχρι να φτάσει ενός χρόνου.  Αυτό συζητούσαμε με τον άντρα μου χθες, θέλει να πάει να δώσει όλα τα ρούχα που είχαμε πάρει, του είπα να μην τολμήσει,  τα θέλω να τα έχω, θα κάνουμε παιδιά και θα τα φορέσει άλλο δικό μας παιδί. 

Όλα καλά να πάνε και θα πάνε σίγουρα αυτή τη φορά..... Τα ρούχα εννοείται ρε μπορεί να είναι πάλι αγοράκι η μπορεί να είναι το επόμενο αγοράκι γτ να τα δώσετε... Εμείς θα αρχίσουμε να ψωνίζουμε στον 7ο είπαμε και ρούχα κ έπιπλα για το δωμάτιο... Ανυπομονώ πααααρα πολύ τα ψώνια... Κοιτάω ήδη καροτσια... Σκέφτομαι το mama's and papa's  αρχικά ήθελα το στοκι αλλά εμαθα ότι δεν είναι καθόλου βολικό ε κ άμα είναι να δώσουμε μια περιουσία κ να μην είναι βολικό άστο κλαφτα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Όλα καλά να πάνε και θα πάνε σίγουρα αυτή τη φορά..... Τα ρούχα εννοείται ρε μπορεί να είναι πάλι αγοράκι η μπορεί να είναι το επόμενο αγοράκι γτ να τα δώσετε... Εμείς θα αρχίσουμε να ψωνίζουμε στον 7ο είπαμε και ρούχα κ έπιπλα για το δωμάτιο... Ανυπομονώ πααααρα πολύ τα ψώνια... Κοιτάω ήδη καροτσια... Σκέφτομαι το mama's and papa's 

Χαχαχαχ Μαρία τώρα που έχουμε τόσο ελεύθερο χρόνο κάτσε ψάξε για τα βαριά έπιπλα ποια θέλεις και ρουχαλάκια αγόρασε όποτε εσύ θέλεις,  είτε είναι από τον 4 μήνα είτε από τον 7ο....Πάντως γούστο έχουμε ίδιο....Και εγώ με αυτό το καρότσι είχα κολλήσει αλλά μόλις είδα τιμή ξεκολλησα. Αχχαχαχαχ

Τον Φεβρουάριο που θα έχει και εκπτώσεις θα γίνουν οι μεγάλες αγορές.....


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Χαχαχαχ Μαρία τώρα που έχουμε τόσο ελεύθερο χρόνο κάτσε ψάξε για τα βαριά έπιπλα ποια θέλεις και ρουχαλάκια αγόρασε όποτε εσύ θέλεις,  είτε είναι από τον 4 μήνα είτε από τον 7ο....Πάντως γούστο έχουμε ίδιο....Και εγώ με αυτό το καρότσι είχα κολλήσει αλλά μόλις είδα τιμή ξεκολλησα. Αχχαχαχαχ

Τον Φεβρουάριο που θα έχει και εκπτώσεις θα γίνουν οι μεγάλες αγορές.....

Αλήθεια???! Δεν ηξερα ότι έχουν εκπτώσεις κ αυτά τα είδη... Τέλεια!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Αλήθεια???! Δεν ηξερα ότι έχουν εκπτώσεις κ αυτά τα είδη... Τέλεια!!!! 

Έχουν.....Όχι μεγάλη αλλά έχουν. Τώρα κουβέντα να γίνεται, μην μας παρεξηγείτε τα υπόλοιπα κορίτσια αλλά βιαζόμαστε να γίνουμε μανούλες και τα συζητάμε από τώρα. Δεν είναι κακό να συζητάς αλλά ούτε να ονειρεύεσαι.  Εμείς το καρότσι που είχαμε πάρει είχε 900 ευρώ μπορεί και λίγο παραπάνω και τον Φεβρουάριο το πήραμε 700 ευρώ, αλλά δεν είχαμε πάρει το αυγό,  μόνο την καλαθουνα και το καρότσι, με το αυγό έβγαινε στα 780. Δεν είναι ότι δεν το πήραμε για τα 80 ευρώ παραπάνω αλλά γιατί σκεφτήκαμε ότι το αυγό δεν θα το χρησιμοποιήσουμε πολύ.  Το inglesina aptica indigo πήραμε.  Και κάθισμα αυτοκινήτου είχαμε πάρει από 0 έως 25 κιλά, μια μάρκα Concord. Βέβαια δεν έχω άποψη για το αν είναι βολικά, θα μάθω φέτος όμως... έχεις να δεις πολλά...... μακριά από τα στοκυ όμως...πιο χαζό καρότσι δεν έχω ξαναδεί.  Είναι τόσο στενό για το μωρό όταν μεγαλώνει και είναι και ψηλά.  Τα βλέπω στο δρόμο και λέω τι είδαν από αυτό το καρότσι και το πήραν.  Εκτός και αν έχουν τόσα λεφτά που τα αλλάζουν ανάλογα την ηλικία του μωρού.

Όταν έρθει η ώρα θα πάρει φωτιά η ομάδα μας για τέτοια θέματα,  ειδικά από κάποιες κοπέλες που έχουν εμπειρία από τα Αλλά παιδάκια τους. Τώρα καλά να πάνε όλα με τις αυχενικες που έχουμε να κάνουμε και μετά θέλω να φτιάξουμε ένα πινακακι στην ομάδα αλλά δεν ξέρω πώς γίνεται.

Το είδα σε άλλες ομάδες και μου άρεσε....έγραφαν πότε έχουν ΠΗΤ και δίπλα το φύλο του μωρού.

Αν και είπαμε με τον άντρα μου να το κρατήσουμε μυστικό μέχρι να γεννήσω από τα σόγια,  σε εσάς θα το πω εννοείται. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Ευχομαι στην αυχενική σου να πάνε όλα πολύ καλά!!!!!! Καλή επιτυχία γράψε μς ότι πήγαν όλα κλ αν θέλεις μόλις τελειώσεις ♥️

Εννοείται θα ενημερώσω. Πολλά φιλιά σε όλες! 

Just now, Mariaia είπε:

Ευχομαι στην αυχενική σου να πάνε όλα πολύ καλά!!!!!! Καλή επιτυχία γράψε μς ότι πήγαν όλα κλ αν θέλεις μόλις τελειώσεις ♥️

Εννοείται θα ενημερώσω. Πολλά φιλιά σε όλες! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...