Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου,με το καλο ολες να κρατησετε γερα τα μωρακια σας αγκαλια.Εγω ειμαι 4+3 .Εκανα επαναληψη χοριακης σημερα.Την Δευτερα η πρωτη με μια μερα καθυστερησης ηταν 274 και σημερα 822.Την Τριτη εχω ραντεβου για τον πρωτο υπερηχο.Λογικα εχω ΠΗΤ τελη Μαιου.Απο συμπτωματα ναυτια που παει κι ερχεται,απο πριν την καθυστερηση και ελαφρα πονακια που και που..

Ωωωω με το καλό με το καλό!!!!!!!!!! Όλα θα πάνε καλά κ στον υπέρηχο!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Mariaia είπε:

Ωωωω με το καλό με το καλό!!!!!!!!!! Όλα θα πάνε καλά κ στον υπέρηχο!!! 

Ευχαριστω πολυ!

Ρε κοριτσια,σημερα η ναυτια εγινε αναγουλα και τωρα ειμαι ετοιμη να κανω εμετο και δουλευω και το βραδυ.Και στο γιο μου ετσι ημουν για μηνες.Ηλπιζα σε μια εγκυμοσυνη χωρις εντονα συμπτωματα αλλα δεν το βλεπω.Λετε να ναι παλι αγορι;Εσεις εχετε συμπτωματα;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εγώ επιτέλους σε ομάδα για μελλοντικές μανούλες! Μετά από 4 σπερμστεγχυσεις και 2 αποτυχημένες εξωσωματικες, έμεινα έγκυος φυσιολογικά!!!! ΤΕΡ 8/8. Σήμερα πήγα για υπέρηχο και αντί να χαρώ ,προβληματίστηκα. Ενω σημερα ειδαμε καρδουλα , ο υπερηχος με εδειχνε 6 εβδομαδων και 2 ημερων ενω πριν 7 μερες με έδειχνε 5 εβδομαδων και 5 ημερων.... ο γιατρος δεν ανησυχησε, αλλα εγω ανησυχω .... εχει καμια εμπειρια ; μπορει να ειναι λαθος του υπερηχου ; 

Ευχομαι σε όλες μας γερή και τελειομηνη εγκυμοσύνη .

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εγώ επιτέλους σε ομάδα για μελλοντικές μανούλες! Μετά από 4 σπερμστεγχυσεις και 2 αποτυχημένες εξωσωματικες, έμεινα έγκυος φυσιολογικά!!!! ΤΕΡ 8/8. Σήμερα πήγα για υπέρηχο και αντί να χαρώ ,προβληματίστηκα. Ενω σημερα ειδαμε καρδουλα , ο υπερηχος με εδειχνε 6 εβδομαδων και 2 ημερων ενω πριν 7 μερες με έδειχνε 5 εβδομαδων και 5 ημερων.... ο γιατρος δεν ανησυχησε, αλλα εγω ανησυχω .... εχει κακια εμπειρια ; μπορει να ειναι λαθος του υπερηχου ; 

Ευχομαι σε όλες μας γερή και τελειομηνη εγκυμοσύνη .

Καλησπερα,με το καλο το μωρακι σου και μια ηρεμη εγκυμοσυνη ευχομαι.Μπραβο που ειδατε καρδουλα,μερικες μερες διαφορα μην σε αποασχολουν,και ο γιος μου εβγαινε μια βδομαδα μεγαλυτερος,λαθος του υπερυχου,αν ο γιατρος σου δεν ανησυχει χαλαρωσε


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2019 at 7:23 ΜΜ, Ismini82 είπε:

Γεια σου Στέλλα κ απο μένα!! Με το καλό το μωράκι!!! Εσύ όπως φαίνεται θα είσαι η πρώτη από την ομάδα μας που θα γεννήσεις!!!:):)

Εγω σήμερα είδα καφέ υγρά... Ο γιατρός έλειπε, ο άντρας μου λείπει και το πρωί την έβγαλα νοσοκομείο.  Δεν είδαν Ούτε αίμα στον κόλπο ούτε αποκόλληση, ίσως μου είπαν ότι είναι από την εμφύτευση... Μου έδωσαν προληπτικά utrogestan... Η αλήθεια είναι πως αγχώθηκα αρκετά αλλά χάρηκα κιόλας Αφού άκουσα πρώτη φορά την καρδούλα!!! Υπέροχος ήχος!!!

Υπομονή τώρα μέχρι τη Δευτέρα που έχω ραντεβού με το γιατρό μου!!! 

Ελπίζω όλες να είστε καλά!!!!❤❤❤

Γειά σου κορίτσι μου...Θα ήμουν, αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε...Θα ήμουν 8+5 σήμερα. Το πρωί έκανα απόξεση..

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Comet είπε:

Ευχαριστω πολυ!

Ρε κοριτσια,σημερα η ναυτια εγινε αναγουλα και τωρα ειμαι ετοιμη να κανω εμετο και δουλευω και το βραδυ.Και στο γιο μου ετσι ημουν για μηνες.Ηλπιζα σε μια εγκυμοσυνη χωρις εντονα συμπτωματα αλλα δεν το βλεπω.Λετε να ναι παλι αγορι;Εσεις εχετε συμπτωματα;

Εγώ αναγούλα δεν έχω καθόλου ούτε ναυτια ούτε ζάλη... Μόνο στήθος πρησμένο κ μόνιμα δέκατα. Οι περισσότερες όμως έχουν αναγούλες.... Δε πιστεύω με τίποτα αυτά που λένε αν έχεις αναγούλα κορίτσι η αγόρι κ αυτά που λέγανε οι παλιές.... Δεν έχει να κάνει... Έχω φίλες που είχαν αναγούλες κ σε αγόρια κ σε κορίτσια... Οσον αφορά τη δουλειά σου πολύ δύσκολο. Άδεια μπορείς να ζητήσεις? 

9 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εγώ επιτέλους σε ομάδα για μελλοντικές μανούλες! Μετά από 4 σπερμστεγχυσεις και 2 αποτυχημένες εξωσωματικες, έμεινα έγκυος φυσιολογικά!!!! ΤΕΡ 8/8. Σήμερα πήγα για υπέρηχο και αντί να χαρώ ,προβληματίστηκα. Ενω σημερα ειδαμε καρδουλα , ο υπερηχος με εδειχνε 6 εβδομαδων και 2 ημερων ενω πριν 7 μερες με έδειχνε 5 εβδομαδων και 5 ημερων.... ο γιατρος δεν ανησυχησε, αλλα εγω ανησυχω .... εχει καμια εμπειρια ; μπορει να ειναι λαθος του υπερηχου ; 

Ευχομαι σε όλες μας γερή και τελειομηνη εγκυμοσύνη .

Καλημερα... Συγχαρητήριά τα καταφέρατε!!!!!!!! Εγώ πήγα χθες στη γιατρο κ φαίνεται μια βδομάδα μικρότερο από ότι είμαι... Ενώ είμαι ημερολογιακα 6η εβδομάδα φαίνεται να ειμαι στον υπέρηχο 5 και 2 μέρες... Είδαμε μόνο τον σάκο που ήταν 11 χιλιοστά. Ενώ μια φίλη μου όταν ήταν στην 5η ήταν 16 χιλιοστά. Κ εγώ αγχώθηκα πάρα πολύ και δε μπορώ να ηρεμήσω αλλά νομίζω ότι αν ήταν κάτι να ανησυχούμε θα μας το έλεγαν οι γιατροί.πάντως εσένα δεν έχει τόσο μεγάλη απόκλιση.... Μη στεναχωριέσαι ... Όλα καλά θα πάνε! Σε 2 βδομάδες έχω ραντεβού ως τότε ελπίζω να ακούσουμε καρδιά ♥ 

7 ώρες πρίν, SNE80 είπε:

Γειά σου κορίτσι μου...Θα ήμουν, αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε...Θα ήμουν 8+5 σήμερα. Το πρωί έκανα απόξεση..

Λυπάμαι πάρα πάρα πολύ για αυτό ειλικρινά..... Πως έγινε αυτο τι πήγε λάθος σου είπε ο γιατρός σου? 

On 25/9/2019 at 11:26 ΜΜ, Sofoulis είπε:

Α!! Φυσικά και θα ξανακάνω την Παρασκευή, μακάρι να ανέβει!!!

Τι έγινε με την χοριακη σου έκανες?? Όλα καλά? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Εγώ αναγούλα δεν έχω καθόλου ούτε ναυτια ούτε ζάλη... Μόνο στήθος πρησμένο κ μόνιμα δέκατα. Οι περισσότερες όμως έχουν αναγούλες.... Δε πιστεύω με τίποτα αυτά που λένε αν έχεις αναγούλα κορίτσι η αγόρι κ αυτά που λέγανε οι παλιές.... Δεν έχει να κάνει... Έχω φίλες που είχαν αναγούλες κ σε αγόρια κ σε κορίτσια... Οσον αφορά τη δουλειά σου πολύ δύσκολο. Άδεια μπορείς να ζητήσεις? 

Καλημερα... Συγχαρητήριά τα καταφέρατε!!!!!!!! Εγώ πήγα χθες στη γιατρο κ φαίνεται μια βδομάδα μικρότερο από ότι είμαι... Ενώ είμαι ημερολογιακα 6η εβδομάδα φαίνεται να ειμαι στον υπέρηχο 5 και 2 μέρες... Είδαμε μόνο τον σάκο που ήταν 11 χιλιοστά. Ενώ μια φίλη μου όταν ήταν στην 5η ήταν 16 χιλιοστά. Κ εγώ αγχώθηκα πάρα πολύ και δε μπορώ να ηρεμήσω αλλά νομίζω ότι αν ήταν κάτι να ανησυχούμε θα μας το έλεγαν οι γιατροί.πάντως εσένα δεν έχει τόσο μεγάλη απόκλιση.... Μη στεναχωριέσαι ... Όλα καλά θα πάνε! Σε 2 βδομάδες έχω ραντεβού ως τότε ελπίζω να ακούσουμε καρδιά ♥ 

Λυπάμαι πάρα πάρα πολύ για αυτό ειλικρινά..... Πως έγινε αυτο τι πήγε λάθος σου είπε ο γιατρός σου? 

Τι έγινε με την χοριακη σου έκανες?? 

Τώρα πάω...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Κορίτσια...είδα χθες στον ύπνο μου ότι η χοριακη μου σήμερα θα είναι 24...λέτε να βγει το όνειρο αληθινό????

Όχι μια χαρά θα είναι η χοριακη σου, απλά στα όνειρα μας βλέπουμε ότι μας απασχολεί,  ότι σκεφτόμαστε όλη μέρα,  γι αυτό μην αγχώνεσαι!!!!Στείλε να μας πεις.

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ξένη είπε:

Όχι μια χαρά θα είναι η χοριακη σου, απλά στα όνειρα μας βλέπουμε ότι μας απασχολεί,  ότι σκεφτόμαστε όλη μέρα,  γι αυτό μην αγχώνεσαι!!!!Στείλε να μας πεις.

Φυσικά! Στις 12 θα ξέρουμε!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Φυσικά! Στις 12 θα ξέρουμε!!!

Άντε με το καλό! Όλα θα πάνε καλά  Και σε λίγους μήνες θα μιλάμε για τα μωράκια μας! Κθ εγώ έκανα χοριακη έτσι να δω ότι ανεβαίνει να μου φύγει το άγχος .... περιμενουνε νεοτερα σου ! 

 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Άντε με το καλό! Όλα θα πάνε καλά  Και σε λίγους μήνες θα μιλάμε για τα μωράκια μας! Κθ εγώ έκανα χοριακη έτσι να δω ότι ανεβαίνει να μου φύγει το άγχος .... περιμενουνε νεοτερα σου ! 

 

Πως πήγε??? Ανέβηκε κανονικά??? Σε πια βδομάδα εισαι τώρα??


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, SNE80 είπε:

Γειά σου κορίτσι μου...Θα ήμουν, αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε...Θα ήμουν 8+5 σήμερα. Το πρωί έκανα απόξεση..

Καλημέρα κορίτσι μου .  Λυπάμαι πολύ, πάρε δύναμη και κουράγιο από τα άλλα 2 σου παιδάκια και προχωρησε οταν εισαι ετοιμη. Φικια πολλα 

Just now, Mariaia είπε:

Εγώ αναγούλα δεν έχω καθόλου ούτε ναυτια ούτε ζάλη... Μόνο στήθος πρησμένο κ μόνιμα δέκατα. Οι περισσότερες όμως έχουν αναγούλες.... Δε πιστεύω με τίποτα αυτά που λένε αν έχεις αναγούλα κορίτσι η αγόρι κ αυτά που λέγανε οι παλιές.... Δεν έχει να κάνει... Έχω φίλες που είχαν αναγούλες κ σε αγόρια κ σε κορίτσια... Οσον αφορά τη δουλειά σου πολύ δύσκολο. Άδεια μπορείς να ζητήσεις? 

Καλημερα... Συγχαρητήριά τα καταφέρατε!!!!!!!! Εγώ πήγα χθες στη γιατρο κ φαίνεται μια βδομάδα μικρότερο από ότι είμαι... Ενώ είμαι ημερολογιακα 6η εβδομάδα φαίνεται να ειμαι στον υπέρηχο 5 και 2 μέρες... Είδαμε μόνο τον σάκο που ήταν 11 χιλιοστά. Ενώ μια φίλη μου όταν ήταν στην 5η ήταν 16 χιλιοστά. Κ εγώ αγχώθηκα πάρα πολύ και δε μπορώ να ηρεμήσω αλλά νομίζω ότι αν ήταν κάτι να ανησυχούμε θα μας το έλεγαν οι γιατροί.πάντως εσένα δεν έχει τόσο μεγάλη απόκλιση.... Μη στεναχωριέσαι ... Όλα καλά θα πάνε! Σε 2 βδομάδες έχω ραντεβού ως τότε ελπίζω να ακούσουμε καρδιά ♥ 

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Τουλάχιστον δεν είμαι μόνη σε όλο αυτό!  Εγω δεν την αναμονή του 15νθημερου και έτσι πήγα την προηγούμενη Πέμπτη και είδαμε σάκο και έμβρυο και χτες πήγα και είδαμε καρδιά. Θα ξαναπάω την άλλη Πέμπτη. Του το είπα, μέχρι να κλείσω τον τρίτο θα έρχομαι εδώ κάθε εβδομάδα. Το δέχτηκε ο άνθρωπος αναγκαστικά. ευτυχώς δεν μου παίρνει επίσκεψη κάθε φορά γιατί θα είχα καταστραφεί. 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου .  Λυπάμαι πολύ, πάρε δύναμη και κουράγιο από τα άλλα 2 σου παιδάκια και προχωρησε οταν εισαι ετοιμη. Φικια πολλα 

Σε ευχαριστώ πολύ! Τουλάχιστον δεν είμαι μόνη σε όλο αυτό!  Εγω δεν την αναμονή του 15νθημερου και έτσι πήγα την προηγούμενη Πέμπτη και είδαμε σάκο και έμβρυο και χτες πήγα και είδαμε καρδιά. Θα ξαναπάω την άλλη Πέμπτη. Του το είπα, μέχρι να κλείσω τον τρίτο θα έρχομαι εδώ κάθε εβδομάδα. Το δέχτηκε ο άνθρωπος αναγκαστικά. ευτυχώς δεν μου παίρνει επίσκεψη κάθε φορά γιατί θα είχα καταστραφεί. 

Όλα θα πάνε καλά είμαι σίγουρη... Ούτως ή άλλως σου είπα έχεις πολύ μικρή απόκλιση για να πάει κάτι λάθος!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...