Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Άρα αυτές που μας κάνει η οικονομ δεν είναι όλες για την θρόμβο φιλία;; Γιατί αγχώθηκα 

      Μην αγχώνεσαι γιατι απο όσο έχω διαβάσει κάποιες κοπέλες της ξεκινούν μετά τη πρώτη τρίμηνο όλα καλά θα πάνε 

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Mariaia said:

Ευχομαι να πάνε όλα καλά!!!!!!! Βρήκατε γτ είχες τις παλίνδρομες??? Θα την ακούσεις την καρδούλα του σίγουρα!!! 

@Mariaia ο γιατρός επιμένει ότι ήταν δύο ατυχή περιστατικά. Έχω ένα γιο 2 ετών και δεν είχα κανένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη. Έκανα και διάφορες εξετάσεις (γενετικές, αιματολογικές) μετά τη δεύτερη παλίνδρομη αλλά δεν έχω τίποτα. Σε ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι!! Τρέμω από το φόβο μου :)


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mariaia είπε:

Ποτέ έκανες αποβολή κ για ποιον λόγο ρε γάμωτο? Αν θέλεις απαντάς... Ναι πήγα χτες και μου είπε αυτό που σας έγραψα πιο πάνω! 

Αρχες του χρονου...εκανα πολλες εξετασεις αλλα ηταν ολες καλες αρα θεωρειται μια ατυχη εγκυμοσυνη ή ενα "κακο" εμβρυο.

Αντε να πανε ολα καλα στην εγκυμοσυνη σου και να ακουσεις καρδουλα! :wub:

Just now, Μαρία_Λ είπε:

@Mariaia ο γιατρός επιμένει ότι ήταν δύο ατυχή περιστατικά. Έχω ένα γιο 2 ετών και δεν είχα κανένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη. Έκανα και διάφορες εξετάσεις (γενετικές, αιματολογικές) μετά τη δεύτερη παλίνδρομη αλλά δεν έχω τίποτα. Σε ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι!! Τρέμω από το φόβο μου :)

Εγω σε καταλαβαινω απολυτα, γιατι το εχω ζησει αλλα καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη. Ολα θα μας πανε καλα!


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γλυκα καλησπερα.Σε οσες ηρθαν στην παρεα μας ευχομαι μια ηρεμη εγκυμοσυνη.

Δουλευω σε νοσοκομειο,κανω νυχτες γιατι εχω το μωρο,ειναι 19 μηνων τωρα και την Κυριακη ελπιζω να ειναι η τελευταια μου βαρδια.Την Τριτη εχω τον πρωτο υπερηχο. Θα ειμαι 5+2 .

Επειδη εχω χασει κι εγω εγκυμοσυνες στις 9 και 10 βδομαδες ξερω οτι παντα θα αγχωνομαστε μετα.Παντως ειμαι πολυ αισιοδοξη αυτη τη φορα οτι ολα θα πανε καλα.Θα ηθελα να την απολαυσω γιατι στο γιο μου ημουν μες το αγχος.Οσο για τη χοριακη αρκει να διπλασιαζεται και ειναι ενταξει...

Just now, Μαρία_Λ είπε:

@Mariaia ο γιατρός επιμένει ότι ήταν δύο ατυχή περιστατικά. Έχω ένα γιο 2 ετών και δεν είχα κανένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη. Έκανα και διάφορες εξετάσεις (γενετικές, αιματολογικές) μετά τη δεύτερη παλίνδρομη αλλά δεν έχω τίποτα. Σε ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι!! Τρέμω από το φόβο μου :)

Σε καταλαβαινω απολυτα.Εχω ενα γιο 19 μηνων και 2 παλλινδρομες.Καναμε καποιες εξετασεις κι ολα καλα.Κι εγω αγχωνομαι,θελω πολυ κι αλλο μωρακι.Θα δινουμε κουραγιο η μια στην αλλη.Με το καλο...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Είμαι και εγώ μια μελλοντική μανούλα Μαΐου και ήρθα να καούμε παρέα!! Εύχομαι να περάσουν για όλες μας 9 μήνες  εύκολοι και να κρατήσουμε γερά μωράκια!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια!Αύριο με το καλο μπαίνω στην 7η εβδομάδα και Τρίτη πάω στο γιατρό!

Ελπίζω όλες να έχουμε καλές εγκυμοσύνες και να κρατάμε τα μωράκια μας το Μάιο. Εγώ προσωπικά έχω πολύ άγχος μέχρι την Τρίτη που θα πάω στο γιατρό. Διάβασα ένα άρθρο για Εξωμήτριο και χωρίς προφανή λόγο αγχώθηκα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marianeo241 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!Αύριο με το καλο μπαίνω στην 7η εβδομάδα και Τρίτη πάω στο γιατρό!

Καλως ηρθες! Ελπιζω να πανε ολα καλα και για σενα και για ολες στην ομαδα. Πως νιωθεις?


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλως ηρθες! Ελπιζω να πανε ολα καλα και για σενα και για ολες στην ομαδα. Πως νιωθεις?

Σε ευχαριστώ!!!Ελπίζω όλες να είμαστε καλά!περίεργα λίγο, έμεινα με την πρώτη προσπάθεια. Γενικά καλά, έχω πρησμένο στήθος, πονάει κιόλας, το βράδυ έχω πονακια χαμηλα όταν ξαπλώνω.  Κατά τα άλλα τίποτα. Ίσως κάτι ανακατωσούρες απογευματινές ώρες....Όχι έντονες όμως...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofoulis είπε:

82.32, πως σου φαίνεται?

Μπράβο διπλασιάστηκε . Από όσο ξέρω δεν παίζει ρόλο με το ποσό είναι η χοριακη σου όταν ξεκινάς, αλλά να διπλασιάζεται ανά 2 3 μέρες το πολύ. 

Εμένα βγήκε και είναι τέλεια. Την Δευτέρα είχα 7761 μοναδες και σήμερα 21161...

Άντε άντε με το καλό όλες μας να κρατήσουμε το πολυπόθητο αγκαλιά + 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Μπράβο διπλασιάστηκε . Από όσο ξέρω δεν παίζει ρόλο με το ποσό είναι η χοριακη σου όταν ξεκινάς, αλλά να διπλασιάζεται ανά 2 3 μέρες το πολύ. 

Εμένα βγήκε και είναι τέλεια. Την Δευτέρα είχα 7761 μοναδες και σήμερα 21161...

Άντε άντε με το καλό όλες μας να κρατήσουμε το πολυπόθητο αγκαλιά + 

Αχ τι όμορφα!!!! Πολλά πολλά μπράβο!!! Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!!!!!!!! Έχεις δει το μωράκι σου στον υπέρηχο??? 

Με τη χοριακη ξεκίνησες?

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marianeo241 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!Αύριο με το καλο μπαίνω στην 7η εβδομάδα και Τρίτη πάω στο γιατρό!

Ελπίζω όλες να έχουμε καλές εγκυμοσύνες και να κρατάμε τα μωράκια μας το Μάιο. Εγώ προσωπικά έχω πολύ άγχος μέχρι την Τρίτη που θα πάω στο γιατρό. Διάβασα ένα άρθρο για Εξωμήτριο και χωρίς προφανή λόγο αγχώθηκα....

Καλησπερα,καλως ηρθες και με το καλο το μωρο σου,μην διαβαζεις τιποτα αρνητικο και ακου μονο το γιατρο σου,δεν εχεις λογο να αγχωνεσαι..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είμαι και εγώ περίπου στην 6η εβδομάδα.. Δεν έχω ακούσει ακόμη καρδούλα.. Εσείς πότε ακούσατε πρωτη φορά? Εγώ με 2285 χοριακη την 5η εβδομάδα είδα σάκο και μια φουσκιτσα μέσα.. Είναι εντάξει? Έχω πολύ μεγάλη φοβία με τον υπέρηχο και φοβάμαι πολύ να πηγαίνω στο γιατρό παρόλο που άλλαξα και γιατρό.. Έχω χάσει 2 παιδάκια και δεν μπορώ να το διαχειριστώ.. Δυστυχώς ο φόβος μου δεν με αφήνει να χαρώ τίποτα.. 

Αν υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει παρόμοια εμπειρία θα ήθελα πολύ να μου πει 2 κουβέντες. Φοβάμαι να πω στον περίγυρο μου πως είμαι έγκυος, μήπως το χάσω πάλι.. Έχω κόψει και το κάπνισμα και η θα έχω νεύρα η θα κλαίω.. Ξέρω ότι αυτό δεν είναι καλό για το μωρό και αγχώνομαι ακόμη περισσότερο.. 

Link to comment
Share on other sites

On 27/9/2019 at 5:00 ΜΜ, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα σε όλες σας! Ελπίζω και εύχομαι να μπω και εγώ επισήμως στις Μανούλες του Μαϊου. Τον τελευταίο 1 χρόνο βίωσα 2 παλίνδρομες κυήσεις και πριν λίγες μέρες κράτησα ένα θετικό τεστ στα χέρια μου. Πριν δυο εβδομαδες σχεδόν πήγα πρώτη φορά στο γιατρό ο οποίος μου είπε ότι βλέπει το έμβρυο αλλά ήταν πολύ νωρίς να ακούσουμε την καρδιά. Μου έδωσε προγεστερόνη, ασπιρίνη, αντιπητκικές ενέσεις προληπτικά. Τη Δευτέρα θα πάω πάλι και θα είμαι 7ε4η. Δεν σας περιγράφω πόση αγωνία έχω. Ελπίζω να ακούσω την καρδούλα του! Εύχομαι σε όλες σας όλα να εξελιχθούν ομαλά και το Μάιο να κρατάμε τα αγγελούδια μας στην αγκαλία μας.

Αχ κορίτσι μου πόσο σε καταλαβαίνω.. Εγώ είχα μια πάλινδρομη στην 6η εβδομάδα πριν 1μιση χρόνο και μια πάλινδρομη στον 3ο μήνα πριν 6 μήνες γιατί το μωράκι μου είχε σύνδρομο Turner και σταμάτησε η καρδούλα του.. 

Τώρα είμαι πάλι έγκυος περίπου 6 εβδομάδων και τρέμω να πάω για υπέρηχο μήπως δεν ακούσω καρδιά.. 

Εμένα δεν μου έδωσε τίποτα ο γιατρός γιατί έχω κάνει χίλιες εξετάσεις και εγώ και ο σύντροφος μου και δεν βρήκαμε τίποτα.. 

Πραγματικά μέχρι να κάνω την αυχενική διαφάνεια και να μου πει ο γιατρός πως όλα είναι καλά δεν μπορώ να ηρεμήσω.. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Myrainbow είπε:

Είμαι και εγώ περίπου στην 6η εβδομάδα.. Δεν έχω ακούσει ακόμη καρδούλα.. Εσείς πότε ακούσατε πρωτη φορά? Εγώ με 2285 χοριακη την 5η εβδομάδα είδα σάκο και μια φουσκιτσα μέσα.. Είναι εντάξει? Έχω πολύ μεγάλη φοβία με τον υπέρηχο και φοβάμαι πολύ να πηγαίνω στο γιατρό παρόλο που άλλαξα και γιατρό.. Έχω χάσει 2 παιδάκια και δεν μπορώ να το διαχειριστώ.. Δυστυχώς ο φόβος μου δεν με αφήνει να χαρώ τίποτα.. 

Αν υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει παρόμοια εμπειρία θα ήθελα πολύ να μου πει 2 κουβέντες. Φοβάμαι να πω στον περίγυρο μου πως είμαι έγκυος, μήπως το χάσω πάλι.. Έχω κόψει και το κάπνισμα και η θα έχω νεύρα η θα κλαίω.. Ξέρω ότι αυτό δεν είναι καλό για το μωρό και αγχώνομαι ακόμη περισσότερο.. 

Καλημέρα... Και εγώ είμαι στην 6 η εβδομάδα υποτίθεται (το υποτίθεται γτ μου είπε η γιατρός ότι μάλλον είναι καθυστέρημενη σύλληψη και φαίνεται να είμαι στην 5 και 2 μέρες) αλλά δεν ακούσαμε καρδιά ούτε είδαμε εμβρυακα στοιχεία...μόνο σάκο κ  λακιθικο σάκο... Ο σάκος μου είναι 12 mm περίπου.... Μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά.. Μετά την 7η θα ακούσουμε καρδούλα. Το τσιγάρο πικρα άστα. Εγώ είχα ρώτησει την γιατρό λέω κάπνιζα ένα πακέτο τη μέρα λέει αν μου έλεγες ότι έκανες 5 με 10 τσιγάρα τη μέρα θα σου έλεγα το κόβεις μαχαίρι αλλά μέχρι την 9η εβδομάδα μπορείς να κάνεις 1 με 2 τσιγάρα τη μέρα... Όποιος το κρίνει αυτό ούτε που με ενδιαφέρει γιατί ξέρω ότι αν δεν έκανα έστω το ένα θα είχα απίστευτα νεύρα πράγμα που σημαίνει ότι αυτό είναι χειρότερο για το έμβρυο. Μου είπε ότι ακόμα δεν επηρεάζεται με 1 τσιγάρο τη μέρα... Ρώτα και τον δικό σου γιατρό μήπως σε αφήσει ένα.... Εγώ έχω σκοπό την άλλη εβδομάδα να κόψω και το ένα! 

Link to comment
Share on other sites

On 27/9/2019 at 6:15 ΜΜ, Ungry girl είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Είμαι και εγώ μια μελλοντική μανούλα Μαΐου και ήρθα να καούμε παρέα!! Εύχομαι να περάσουν για όλες μας 9 μήνες  εύκολοι και να κρατήσουμε γερά μωράκια!!! 

Καλημέρα και καλώς ήρθες! Έχεις πάει στο γιατρό; Ξέρεις ΠΗΤ;; Να σου πάνε όλα τέλεια!! 

13 ώρες πρίν, Myrainbow είπε:

Είμαι και εγώ περίπου στην 6η εβδομάδα.. Δεν έχω ακούσει ακόμη καρδούλα.. Εσείς πότε ακούσατε πρωτη φορά? Εγώ με 2285 χοριακη την 5η εβδομάδα είδα σάκο και μια φουσκιτσα μέσα.. Είναι εντάξει? Έχω πολύ μεγάλη φοβία με τον υπέρηχο και φοβάμαι πολύ να πηγαίνω στο γιατρό παρόλο που άλλαξα και γιατρό.. Έχω χάσει 2 παιδάκια και δεν μπορώ να το διαχειριστώ.. Δυστυχώς ο φόβος μου δεν με αφήνει να χαρώ τίποτα.. 

Αν υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει παρόμοια εμπειρία θα ήθελα πολύ να μου πει 2 κουβέντες. Φοβάμαι να πω στον περίγυρο μου πως είμαι έγκυος, μήπως το χάσω πάλι.. Έχω κόψει και το κάπνισμα και η θα έχω νεύρα η θα κλαίω.. Ξέρω ότι αυτό δεν είναι καλό για το μωρό και αγχώνομαι ακόμη περισσότερο.. 

Καλημέρα.. Δυστυχώς το έχω ζήσει κ εγω αυτό πριν λίγους μήνες και τώρα είμαι πάλι έγκυος. Ξέρω πόσο δύσκολο είναι και δεν πιστεύω ότι μπορεί κάτι να μας κάνει να νιώσουμε καλύτερα απλά να ξέρουμε ότι δεν υπάρχει κάτι που να μπορούμε να κάνουμε για αλλάξουμε τι θα γίνει στο πρώτο τρίμηνο. Υπομονή και θετική σκέψη. Όλα θα έρθουν ομαλά. 

Just now, Mariaia είπε:

Καλημέρα... Και εγώ είμαι στην 6 η εβδομάδα υποτίθεται (το υποτίθεται γτ μου είπε η γιατρός ότι μάλλον είναι καθυστέρημενη σύλληψη και φαίνεται να είμαι στην 5 και 2 μέρες) αλλά δεν ακούσαμε καρδιά ούτε είδαμε εμβρυακα στοιχεία...μόνο σάκο κ  λακιθικο σάκο... Ο σάκος μου είναι 12 mm περίπου.... Μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά.. Μετά την 7η θα ακούσουμε καρδούλα. Το τσιγάρο πικρα άστα. Εγώ είχα ρώτησει την γιατρό λέω κάπνιζα ένα πακέτο τη μέρα λέει αν μου έλεγες ότι έκανες 5 με 10 τσιγάρα τη μέρα θα σου έλεγα το κόβεις μαχαίρι αλλά μέχρι την 9η εβδομάδα μπορείς να κάνεις 1 με 2 τσιγάρα τη μέρα... Όποιος το κρίνει αυτό ούτε που με ενδιαφέρει γιατί ξέρω ότι αν δεν έκανα έστω το ένα θα είχα απίστευτα νεύρα πράγμα που σημαίνει ότι αυτό είναι χειρότερο για το έμβρυο. Μου είπε ότι ακόμα δεν επηρεάζεται με 1 τσιγάρο τη μέρα... Ρώτα και τον δικό σου γιατρό μήπως σε αφήσει ένα.... Εγώ έχω σκοπό την άλλη εβδομάδα να κόψω και το ένα! 

Εγώ δεν σε κρίνω καθόλου παρότι δεν καπνίζω. Ο κάθε γιατρός είναι διαφορετικός και η κάθε γυναικα επίσης οπότε να κάνεις αυτό που πιστεύετε εσύ και γιατρός σου καλύτερο και για το μωρό και για σένα. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα είμαι η Αθηνα!! Έχω ένα γιο 2 χρόνων κ τώρα είμαι έγκυος στην 6 βδομάδα σε διδυμα!! Αν πάνε όλα καλά πρώτα ο Θεός γεννάω κ εγώ αρχές Μαϊου!! Με το καλό σε όλες μας! 

  • Μου αρέσει 2

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...