Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, deppy14 είπε:

      Γειά σας κορίτσια!! Εύχομαι να τα καταφέρετε και να γεμίσουν οι αγκαλιές σας με μωράκια!!!Για αρχή να πω ότι έχω πωα,το ξέρω από το 21. Έχω κάνει 2 αποτυχημένες έμβρυο μεταφορές αρνητικές.Προσφατα έκανα εξετάσεις στον ενδοκρινολόγο κ μέσα σε αυτές ορμονικές,η fsh 43 κ η οιστραδιόλη 11.. Από πέρσι τον Ιούνιο έχουν ξεκινήσει κ οι καθυστερήσεις στην περίοδο.πιστεύετε είναι καλύτερα να πάω με δότρια;με τον εξωσωματική δεν έχω μιλήσει ακόμα.

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι καταρχήν καλή επιτυχία, με όποιο τρόπο κι αν επιλέξεις να συνεχίσεις.. με τα στοιχεία που δίνεις δεν είναι εύκολο να σου πει κάποιος γνώμη, γιατί παίζει ρόλο και η ηλικία σου, πως ανταποκρίθηκε ο οργανισμός σου στη διέγερση, για ποιο λόγο σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί α απέτυχαν οι ετ σου.. και σίγουρα παίζει και ρόλο πόσο κουράγιο, ψυχικά και οικονομικά έχεις , ώστε να κάνεις και άλλη προσπάθεια με δικά σου.. η αλήθεια είναι ότι η fsh σε αυτή την τιμή δεν είναι και πολύ καλός δείκτης, αλλά οι ορμονολογικες δείχνουν πως πήγε ο κύκλος εκείνο το μήνα. Μπορεί δλδ να έχεις και καλύτερους κύκλους..

      Η δωρεά απ' την άλλη είναι μια μέθοδος που σου δίνει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σίγουρα πολύ υψηλότερα απ' ο,τι έχει μια γυναίκα με ΠΩΑ με δικά της ωάρια. Είμαι ομοιοπαθης, δεν έφτασα ποτέ σε ετ με δικά μου, έκανα και ελάχιστες προσπάθειες έτσι κι αλλιώς. Αυτή τη στιγμή έχω δίδυμα,με την πρώτη προσπάθεια με δανεικά και δεν τα αλλάζω με τίποτα... Μίλα με τον εξωσωματικό σου να δεις τι σου προτείνει και εδώ είμαστε αν χρειαστείς πληροφορίες!

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nancymar είπε:

Μίλησα σημερα χρεωνεται 150€ γινεται απαραιτητα στις καισαρικες και στους φυσιολογικους τοκετους γινεται αναλογα τον γυναικολογο 

Δεν ειναι δωρεαν χρεωνεται 150€

Ας ελπίσουμε τουλάχιστον μέχρι να έρθει η ώρα να γεννησουμε να μην είναι υποχρεωτικό και να είναι λίγο πιο ελαστικά τα πράγματα ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancymar είπε:

Μίλησα σημερα χρεωνεται 150€ γινεται απαραιτητα στις καισαρικες και στους φυσιολογικους τοκετους γινεται αναλογα τον γυναικολογο 

Δεν ειναι δωρεαν χρεωνεται 150€

Πάντα έκανε 150 ευρώ... αν είναι υποχρεωτικό -δηλ οδηγία του ΕΟΔΥ- θα είναι και δωρεάν, δεν γίνεται αλλιώς... αν είναι δική τους απόφαση αποκλειστικά τότε επικοινωνήστε με το ταμείο σας και ρωτήστε αν το καλύπτουν... πάντως έτσι στα κουτουρού 150 ευρώ να μην τα δώσετε... θα ρωτήσω κι εγώ και θα σας πω...

 

 Update: μίλησα τώρα με συναδέλφους -γιατί εγώ είμαι απούσα από τον Δεκέμβρη και δεν παρακολουθώ και τις ενημερώσεις- ότι αυτο τέθηκε ως ερώτημα χθες στον Τσιόδρα και είπε ότι ανήκουστο να πληρώνει ο κόσμος σε τέτοιες περιπτώσεις... θα διευκρινίσω και ποιος το έθεσε υποχρεωτικό... πάντως σε καμιά περίπτωση μην το πληρώσετε, ειδικά αν σας πουν για "υποχρεωτικό"... τα υποχρεωτικά πχ του παιδιού τα πληρώνει το ταμείο... τα προαιρετικά όχι... ας διευκρινίσουν αυτοί αν είναι υποχρεωτικό (σ.σ. που σημαίνει από το κράτος) ή προαιρετικό...


cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Melody90 said:

Ε ναι ρε συ τώρα θα πάμε να γεννησουμε με μάσκες???να μην μπορούμε να το Ευχαριστηθουμε???

Στο καρδιοτοκογράφημα δεν με άφησαν να βγάλω τη μάσκα! ελπίζω στο χειρουργείο που θα μπω να μην μου πουν κανένα κουλό!

2 φορες σε υπερηχο που εκανα με την μασκα μετα απο 10 λεπτα μου ηρθε κριση κλειστοφοβιας και την εβγαλα (σχεδον πεταξα). Πραγματικα δεν αντεχεται!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

2 φορες σε υπερηχο που εκανα με την μασκα μετα απο 10 λεπτα μου ηρθε κριση κλειστοφοβιας και την εβγαλα (σχεδον πεταξα). Πραγματικα δεν αντεχεται!! :wacko:

Κ εγώ δεν την αντέχω γιατί από ένα σημείο και μετά με πιάνει δύσπνοια...που να πιάσουν και οι ζέστες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, playbunny είπε:

2 φορες σε υπερηχο που εκανα με την μασκα μετα απο 10 λεπτα μου ηρθε κριση κλειστοφοβιας και την εβγαλα (σχεδον πεταξα). Πραγματικα δεν αντεχεται!! :wacko:

που να φοράς και γυαλιά... θολώνουν και δεν βλέπεις τίποτα... εγώ χρειάστηκε να βάλω της στραβομάρας πολλές φορές στο γιατρό για να κοιτάξω ή να διαβάσω κάτι και θόλωσαν αμέσως... επίσης και με τα γυαλιά ηλίου το ίδιο... 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!χθες γέννησα 2 υπεροχα κορίτσακια!!Τις πήραμε λίγο νωρίτερα γιατί έκανα χολοσταση μια πάθηση της εγκυμοσύνης με φαγουρα και αυξημενα χολικα και τρανσαμινασες οπότε ο γιατρός έκρινε ότι θα ηταν επικίνδυνο να μεινουν στην κοιλια μου. Γεννηθηκαν 1800 γρ.μικρουλες μπήκαν μονάδα για να πάρουν βάρος και λιγο οξυγόνο όμως ειναι μια χαρά τα μωράκια μας!!

Εγώ ένιωσα την απόλυτη ευτυχία όταν τις κράτησα έστω και μια στιγμή στην αγκαλιά μου.περιμενουμε πως και πως να τις πάρουμε σπίτι όταν έρθει η ώρα!!!

Με το καλο σε όλες!!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 said:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!χθες γέννησα 2 υπεροχα κορίτσακια!!Τις πήραμε λίγο νωρίτερα γιατί έκανα χολοσταση μια πάθηση της εγκυμοσύνης με φαγουρα και αυξημενα χολικα και τρανσαμινασες οπότε ο γιατρός έκρινε ότι θα ηταν επικίνδυνο να μεινουν στην κοιλια μου. Γεννηθηκαν 1800 γρ.μικρουλες μπήκαν μονάδα για να πάρουν βάρος και λιγο οξυγόνο όμως ειναι μια χαρά τα μωράκια μας!!

Εγώ ένιωσα την απόλυτη ευτυχία όταν τις κράτησα έστω και μια στιγμή στην αγκαλιά μου.περιμενουμε πως και πως να τις πάρουμε σπίτι όταν έρθει η ώρα!!!

Με το καλο σε όλες!!

Νανσουλι μου να σας ζησουν οι μπεμπουλινες!!! Παντα δυνατες και τυχερες να είναι!!

Καλη ανάρρωση και ξεκούραση σε σενα και οποτε μπορεσεις γραψε μας λεπτομέρειες για την εμπειρία. Μια μεγάλη αγκαλιά και στις 3 σας!! :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!χθες γέννησα 2 υπεροχα κορίτσακια!!Τις πήραμε λίγο νωρίτερα γιατί έκανα χολοσταση μια πάθηση της εγκυμοσύνης με φαγουρα και αυξημενα χολικα και τρανσαμινασες οπότε ο γιατρός έκρινε ότι θα ηταν επικίνδυνο να μεινουν στην κοιλια μου. Γεννηθηκαν 1800 γρ.μικρουλες μπήκαν μονάδα για να πάρουν βάρος και λιγο οξυγόνο όμως ειναι μια χαρά τα μωράκια μας!!

Εγώ ένιωσα την απόλυτη ευτυχία όταν τις κράτησα έστω και μια στιγμή στην αγκαλιά μου.περιμενουμε πως και πως να τις πάρουμε σπίτι όταν έρθει η ώρα!!!

Με το καλο σε όλες!!

Να σας ζήσουν κορίτσι μου, γερές δυνατές και καλότυχες να είναι!!!να έχεις μια καλή λοχεία κ με το καλό και σύντομα να τις πάρετε σπίτι σας να τις να τις χαρείτε όσο θέλετε και να χορτάσεις αγκαλιές!!! :x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!χθες γέννησα 2 υπεροχα κορίτσακια!!Τις πήραμε λίγο νωρίτερα γιατί έκανα χολοσταση μια πάθηση της εγκυμοσύνης με φαγουρα και αυξημενα χολικα και τρανσαμινασες οπότε ο γιατρός έκρινε ότι θα ηταν επικίνδυνο να μεινουν στην κοιλια μου. Γεννηθηκαν 1800 γρ.μικρουλες μπήκαν μονάδα για να πάρουν βάρος και λιγο οξυγόνο όμως ειναι μια χαρά τα μωράκια μας!!

Εγώ ένιωσα την απόλυτη ευτυχία όταν τις κράτησα έστω και μια στιγμή στην αγκαλιά μου.περιμενουμε πως και πως να τις πάρουμε σπίτι όταν έρθει η ώρα!!!

Με το καλο σε όλες!!

Να σου ζήσουν οι κορούλες σου!! Να είναι πάντα γερές και καλοτυχες!! :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!χθες γέννησα 2 υπεροχα κορίτσακια!!Τις πήραμε λίγο νωρίτερα γιατί έκανα χολοσταση μια πάθηση της εγκυμοσύνης με φαγουρα και αυξημενα χολικα και τρανσαμινασες οπότε ο γιατρός έκρινε ότι θα ηταν επικίνδυνο να μεινουν στην κοιλια μου. Γεννηθηκαν 1800 γρ.μικρουλες μπήκαν μονάδα για να πάρουν βάρος και λιγο οξυγόνο όμως ειναι μια χαρά τα μωράκια μας!!

Εγώ ένιωσα την απόλυτη ευτυχία όταν τις κράτησα έστω και μια στιγμή στην αγκαλιά μου.περιμενουμε πως και πως να τις πάρουμε σπίτι όταν έρθει η ώρα!!!

Με το καλο σε όλες!!

Καλημερα κοριτσακι μου γεννησες!Γερες κι ευτυχισμενες να ναι!Με το καλο να πατε συντομα σπιτι σας.

Εγω παλι ειχα ενα δυσκολο βραδυ.Πολυ καουρα...malox και παγωτο κατα τις 11 δεν κανανε τιποτα.Στις 2 το πρωι εφαγα παλι παγωτο και μετα επιτελους ηρεμισα.Τωρα με ποναει το στομαχι.

  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet said:

Καλημερα κοριτσακι μου γεννησες!Γερες κι ευτυχισμενες να ναι!Με το καλο να πατε συντομα σπιτι σας.

Εγω παλι ειχα ενα δυσκολο βραδυ.Πολυ καουρα...malox και παγωτο κατα τις 11 δεν κανανε τιποτα.Στις 2 το πρωι εφαγα παλι παγωτο και μετα επιτελους ηρεμισα.Τωρα με ποναει το στομαχι.

Ωχ βρε κοριτσακι, η ταλαιπωρια που εχεις περασει ολον αυτον τον καιρο πραγματικα δεν υπαρχει. :(

Λιγο υπομονη ακομα και οταν ερθει με το καλο ο μπεμπης θα ηρεμησεις. Κρατα γερα οσο μπορεις!!  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!χθες γέννησα 2 υπεροχα κορίτσακια!!Τις πήραμε λίγο νωρίτερα γιατί έκανα χολοσταση μια πάθηση της εγκυμοσύνης με φαγουρα και αυξημενα χολικα και τρανσαμινασες οπότε ο γιατρός έκρινε ότι θα ηταν επικίνδυνο να μεινουν στην κοιλια μου. Γεννηθηκαν 1800 γρ.μικρουλες μπήκαν μονάδα για να πάρουν βάρος και λιγο οξυγόνο όμως ειναι μια χαρά τα μωράκια μας!!

Εγώ ένιωσα την απόλυτη ευτυχία όταν τις κράτησα έστω και μια στιγμή στην αγκαλιά μου.περιμενουμε πως και πως να τις πάρουμε σπίτι όταν έρθει η ώρα!!!

Με το καλο σε όλες!!

Κορίτσι μου να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας!!! Καλή ανάρρωση και σε σένα και με το καλό να πάτε γρήγορα στο σπιτάκι σας!!! Οπότε μπορείς πες μας πως ήταν η καισαρική σου. 

Καλημέρα κορίτσια!!! Ξεκίνησαν τα γεννητουρια!!!! Με το καλό σε όλες μας!!

 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ωχ βρε κοριτσακι, η ταλαιπωρια που εχεις περασει ολον αυτον τον καιρο πραγματικα δεν υπαρχει. :(

Λιγο υπομονη ακομα και οταν ερθει με το καλο ο μπεμπης θα ηρεμησεις. Κρατα γερα οσο μπορεις!!  

Αν συνεχισει ετσι σκεφτομαι την προκλισι.Σε 10 μερες που θα ειμαι 38 βδομαδων θα το συζιτισουμε.Απο τι μια ξερω οτι θα γεννησω μονι μου γριγορα και ευκολα αλλα να αντεξω ετσι ολο το μηνα αν χρειαστει δεν μπορω.Εχω παλι αναγουλα,τι θα φαω δεν ξερω...Κι απο αντοχες τιποτα,ουτε 5 λεπτα ορτια πια.Εχω ετοιμασει τα παντα,πιρα και τα χαρτια για να το διλωσουμε και αναμενω.Ιδανικα θα θελα να παρει καμια βδομαδα ακομι για το βαρος και μετα ας βγει...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet said:

Αν συνεχισει ετσι σκεφτομαι την προκλισι.Σε 10 μερες που θα ειμαι 38 βδομαδων θα το συζιτισουμε.Απο τι μια ξερω οτι θα γεννησω μονι μου γριγορα και ευκολα αλλα να αντεξω ετσι ολο το μηνα αν χρειαστει δεν μπορω.Εχω παλι αναγουλα,τι θα φαω δεν ξερω...Κι απο αντοχες τιποτα,ουτε 5 λεπτα ορτια πια.Εχω ετοιμασει τα παντα,πιρα και τα χαρτια για να το διλωσουμε και αναμενω.Ιδανικα θα θελα να παρει καμια βδομαδα ακομι για το βαρος και μετα ας βγει...

Το σκεφτεσαι σωστα. Μετραει και η δικη σου υγεια, σωματικη και ψυχικη!

Συζητειστε με τον γιατρο ωστε να κανετε το καλυτερο για τον μπεμπουλη και για σενα. Λιγο υπομονη ακομα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...