Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Εμένα ο γιατρός συνεχίζει να με βλέπει ανά 4 εβδομάδες, είχα πάει 30/4 και θα με ξαναδεί 28/5 που θα είμαι 34+4. Δε θυμάμαι καθόλου στη προηγούμενη εγκυμοσύνη (με τον ίδιο γιατρό) πότε πυκνωσαν τα ραντεβού ;) νομίζω μπαίνοντας στον 9ο ... θα το δούμε και αυτό.. 

 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ που πλέον είμαι 34η εβδομάδα δεν έχω νιώσει ακόμα συσπάσεις.. και ρώτησα το γιατρό αν υπάρχει περίπτωση να συνέβη και να μην το ένιωσα και μου είπε πως όχι!

Όσο για τα ραντεβού για υπέρηχο εγώ και τώρα στον 8ο συνεχίζω ανά 3 εβδομάδες, πιστεύω πως μόλις μπω ένατο θα μου πει να πηγαίνω πιο συχνά λογικά.. 

Βρε κορίτσια όσες έχετε ήδη παιδάκια, καρδιοτοκογραφο πότε κάνουμε? 

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο παρεάκι!

Κάναμε ντοπλερ σήμερα, ο μικρός μπαμπατσικος στα 2 κιλακια. Ο γιατρός που μας έκανε τον υπέρηχο με ψιλομαλωσε για τα 11 κιλά που έχω πάρει:roll:  και να μη πάρω αλλα...

Όλα καλά. Θα μιλήσω και με το γιατρό μου αυριο να δω πότε θα τον δω.

Τι κάνετε εσείς;

  • Μου αρέσει 5

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Gianna! είπε:

Καλημέρα κ από μένα!! Να ρωτήσω τις μανουλες που είναι περίπου στις 29εβδομαδες νιώθουν πετρώματα στη κοιλιά εγώ σαν πρώτη μου φορά δε ξέρω είναι πέτρωμα είναι ο μικρός που ακουμπάει σε ένα σημείο διαφορετικό κάθε φορά μακάρι να ξερα κ κάτι άλλο έχετε αρχίσει να παίρνετε πράγματα για σας για το νοσοκομείο? Κ αν ξέρετε από πια εβδομάδα κ μετά πάμε ανά 15νθημερο στο γιατρό αν ξέρει κάποια

Κοριτσι μου και εγω νιωθω ετσι στην αρχη με προβληματισε αλλα μετα καταλαβα οτι ειναι το μπεμπακι που καθεται εκει και σκληραινει το σημειο της κοιλιας γιατι πιεζα και επιανα κατι.αλλα το ενιωθω ακριβως οπως το ειπες σαν πετρωμα οχι σε ολη την κοιλια αναλογα το σημειο που καθοταν.χωρις να ειμαι σιγουρη οταν λεμε οτι πετρωσε η κοιλια πετρωνει ολοκληρη.επισης εγω ηδη πηγαινω ανα δεκαπενθημερο απο τοτε που εμεινε πισω το μωρακι στα ακρα για να βλεπουμε πιο συχνα την αναπτυξη.χθες ειχαμε γιατρο 29+2 και ηταν 1200 γραμμαρια.εσας κοριτσια;

  • Μου αρέσει 2

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@FofiK μπαμπατσικος και εσένα ε; ετσι να έχουμε μπουτάκια να ρουφάμε!!! ήταν καλό το ντοπλερ σου;

Καλά για τα κιλά όλο λένε, ας κάνανε και αυτοί μωρά και θα τα λέγαμε μετά...χαχαχα 

Η @"Gigi" που ειναι;;;;;

 

Just now, kerasia93 είπε:

Κοριτσι μου και εγω νιωθω ετσι στην αρχη με προβληματισε αλλα μετα καταλαβα οτι ειναι το μπεμπακι που καθεται εκει και σκληραινει το σημειο της κοιλιας γιατι πιεζα και επιανα κατι.αλλα το ενιωθω ακριβως οπως το ειπες σαν πετρωμα οχι σε ολη την κοιλια αναλογα το σημειο που καθοταν.χωρις να ειμαι σιγουρη οταν λεμε οτι πετρωσε η κοιλια πετρωνει ολοκληρη.επισης εγω ηδη πηγαινω ανα δεκαπενθημερο απο τοτε που εμεινε πισω το μωρακι στα ακρα για να βλεπουμε πιο συχνα την αναπτυξη.χθες ειχαμε γιατρο 29+2 και ηταν 1200 γραμμαρια.εσας κοριτσια;

Δεν ήταν ικανοποιημένος με την ανάπτυξη; σου είπε τιποτα; νομίζω για την εβδομάδα σου είναι καλό το βάρος! 

Δε θα γεννηθούν όλα τα μωρουλια 3,5 και 4 κιλα, σημασία έχει να είναι γερά και το βάρος θα το πάρουν και εκτός κοιλίας, δε πρέπει να μας φοβίζει αυτό ❤

  • Μου αρέσει 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

@FofiK μπαμπατσικος και εσένα ε; ετσι να έχουμε μπουτάκια να ρουφάμε!!! ήταν καλό το ντοπλερ σου;

Καλά για τα κιλά όλο λένε, ας κάνανε και αυτοί μωρά και θα τα λέγαμε μετά...χαχαχα 

Η @"Gigi" που ειναι;;;;;

 

Δεν ήταν ικανοποιημένος με την ανάπτυξη; σου είπε τιποτα; νομίζω για την εβδομάδα σου είναι καλό το βάρος! 

Δε θα γεννηθούν όλα τα μωρουλια 3,5 και 4 κιλα, σημασία έχει να είναι γερά και το βάρος θα το πάρουν και εκτός κοιλίας, δε πρέπει να μας φοβίζει αυτό ❤

Απο τον β επιπεδου και μετα ειχε μεινει πισω 1 βδομαδα στα μακρα οστΑ.και μεγαλωναν στα κατωτερα φυσιολογικα.πηγαινα σε γιατρο στην θεσς καθε δυο εβδομαδες για Την αναπτυξη.εκανα και αμνιο για νανισμο αλλα βγηκαν φυσιολογικα.και την περασμενη εβδομαδα κου ειπε να μην ξαναπαω σε αυτον γιατι πλεον ειδαμε οτι ναι μεν στα κατωτερα αλλα παντα μεσα στα φυσιολογικα και δρν εμεινε αλλο πισω.οποτε πηγαινω πλεον μονο συην γιατρο μου!και χθες που πηγαμε το μηριαιο στις καμπυλες ειχε αυξηθει κιολας και ανεβηκε και θεση κλιμακα :grin: νομιζω πως 1200 γραμμαρια ειναι καλα.η γιατρος μου ειπε οτι ειμαστε μια χαρα! :wub: 

ναιι συμφωνω!ο γιατρος στην θεσς ειπε οτι αυτο δεν σημαινει τιποτα και μπορει να γεννηθει και φασουλας :D

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@Gianna! δεν έχω "πατήσει" ακομα στις 29 εβδομαδες αλλά το εχω νιώσει αυτο το πέτρωμα σε σημεια κι οχι σε ολοκληρη την κοιλια. Σαν να εχει κουλουριαστει η μικρή κάπου και εχει σφηνώσει το νιώθω:rolleyes: Κάνω δουλειές στο σπίτι ή περπατάω και "ξεσφηνώνει" μετά απο λίγο!

Όσον αφορά την ανάπτυξη του μωρού πάντως εγω εχω καταμπερδευτεί.Ενω εγω διανύω τον 7ο μήνα κι εχω πάρει 5 κιλά, η μικρή είναι πάνω απο κιλό.Ο γιατρός λέει πως είναι μεγαλύτερη απο εμβρυα της ηλικίας της.:confused: Πως???

Κορίτσια να σας ρωτήσω τώρα κάτι; Αρχισα τα πλυντήρια και τα σιδερώματα για να τελειώνω με το θέμα ρούχα. Η ερωτηση ειναι: τα ρουχακια τα σιδερώνουμε και απο την εσωτερική πλευρά που ακουμπάνε στο δερματάκι ; μονο απ'εξω ή και τα δύο; Σιδερώνω με πρέσα και βγαίνουν καυτά τα φορμάκια σε κάθε πάτημα οποτε υποψιάζομαι πως δεν χρειάζεται το μέσα-εξω. Διαφωτίστε με οι έμπειρες!!:tongue:

 

  • Μου αρέσει 2

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία @kerasia93 μια χαρά το μωράκι μεγαλώνει! Αφού έχετε εξαντλήσει κιόλας τις πιθανότητες να είναι κάτι παθολογικό!!! 

@Ελλάκι μου εγώ σιδερωνω μόνο από τη μια μεριά! Με τη πρέσα έχω την αίσθηση οτι γίνεται καλύτερη δουλειά από το σίδερο!! 

  • Ευχαριστώ 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια!

@Vila μου η πλάκα είναι ότι ο γιατρός αυτός που μου βαλε χέρι ήταν εκείνος που πάμε για τους υπερήχους τους μεγάλους, όχι αυτός που με παρακολουθει! 

@_marjio έλα μου ντε! Στα λόγια εύκολα είναι όλα! Και μου λέει κι όλας καλά τι έκανες και πήρες τόσα , σουβλακια τρως εντάξει με πιάσαν τα γέλια εκει:lol:

Εντωμεταξυ η κακομοίρα πιο λίγο τρώω τώρα στην εγκυμοσύνη, ποια σουβλάκια μου λέει αυτός χχχαχαχχαχαχαχαχ

Καλη βγήκε η εξέταση, λίγο κράτησε βέβαια, και σκάσαμε και την εβδομηνταρα...

@kerasia93 Κι εμένα τα κιλακια σας καλά μου φαίνονται για την εβδομάδα κορίτσι! Κ ο γιατρός που μας έκανε χθες την εξέταση μου είπε ότι δεν έχει κάτι να λέει η μια βδομάδα διαφορά που μπορεί να δουν στον υπέρηχο, ούτε καν οι δύο.

 

 

  • Μου αρέσει 2

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, kerasia93 είπε:

Κοριτσι μου και εγω νιωθω ετσι στην αρχη με προβληματισε αλλα μετα καταλαβα οτι ειναι το μπεμπακι που καθεται εκει και σκληραινει το σημειο της κοιλιας γιατι πιεζα και επιανα κατι.αλλα το ενιωθω ακριβως οπως το ειπες σαν πετρωμα οχι σε ολη την κοιλια αναλογα το σημειο που καθοταν.χωρις να ειμαι σιγουρη οταν λεμε οτι πετρωσε η κοιλια πετρωνει ολοκληρη.επισης εγω ηδη πηγαινω ανα δεκαπενθημερο απο τοτε που εμεινε πισω το μωρακι στα ακρα για να βλεπουμε πιο συχνα την αναπτυξη.χθες ειχαμε γιατρο 29+2 και ηταν 1200 γραμμαρια.εσας κοριτσια;

Καλημέρα @kerasia93 ακριβώς έτσι όχι σε όλη τη κοιλιά σε ένα σημείο μάλλον ήτανε ο πιτσιρίκος κ κάνει τρέλες εκεί μέσα :)

Αφήστε κ δε περνάνε οι μέρες να πάω να τον δω μέχρι της 25 που έχω το Doppler σα το φαντάρο τις μετράω :-P:-P

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, kerasia93 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!!πως ειστε;εχετε ψωνισει ολα σας τα πραγματακια για τα μωρακια;;

Καλημέρα κορίτσι! Εγώ έχω πάρει λίγα φορμακια και πετσετουλες, δεδομένου ότι περιμένω να μου φέρουν κι αλλα ρουχαλακια, όπως και λίκνο. Γενικά σχεδόν τίποτα δεν είναι έτοιμο, αλλά παραμένω ψύχραιμη:D

  • Μου αρέσει 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Πώς είστε;;;

Σήμερα έχει γενεθλια το αγοράκι μου!!  Έγινε 6!!! Χθες βράδυ, καθότι νυχτοπουλι, δεν είχε κοιμηθεί μετά τις 12 του λέγαμε το τραγουδάκι και μετά του λέγαμε για τη νύχτα που διάλεξε να γεννηθεί!!! Τον γεμίσαμε με φιλιά και σήμερα θα σβήσουμε και τη τούρτα που μου ζήτησε και εγώ φυσικά έβαλα τα δυνατά μου και την έφτιαξα!!! 

@kerasia93 ούτε εγώ έχω ψωνίσει τα πάντα για το μωρο,  μάλλον τελευταία στιγμή με βλέπω χαχα 

 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου,

Τι μου κανετε;;τι ωραια νεακια διαβαζω..για doppler υπερηχους κ ολα ειναι καλα!! Μπραβο μπραβο!!! Οσον αφορα τα πετρωματα εγωωειχα κ νωριτερα απ τις 29 βδομαδες αλλα μη φανταστεις ενα οταν ξαπλωνα..αλλα υπαρψουν φορες που μπερδευομαι γιατι νιωθω σαν να πετρωνει η κοιλιάμου σε καποιο σημειο αλλα μπορει να ναι κ ο μπεμπης..οποτε κ γω ακομα δεν τα εχω ξεχωρισει ακριβως..κατ αλλα τι ζεστη ειναι αυτη;!;!;;!;! Επισης για τα ρουχαλακια/πραγματακια κ γω δεν εχω τελειωσει ακομα..αλλα ενταξει, δεν γενναμε κ αυριο..ελπιζω δηλαδη..χιχι @_marjio να τον χαιρεσαι κορίτσι μου κ να ναι παντα γερος κ χαρούμενος !!!! 

  • Μου αρέσει 2

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...