Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλημέρα!

      Εγώ στα 32 μου είχα ΑΜΗ 3,κάτι pmol/L και η fsh ήταν πάντα πάνω απο 12 κι είχε φτάσει και 26, στο τέλος που την κοιτούσα ήταν γύρω στο 18. 

      Κι έμεινα φυσιολογικά έγκυος στον 4ο μήνα προσπαθειών ενώ είχα αυτές τις χάλια εξετάσεις. Μην απογοητεύεσαι από το νούμερο της ΑΜΗ, δεν λέει κάτι.

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, "Gigi" είπε:

Να σου ζήσει το μωράκι σου! Βάλαμε κριλεν περίπου στους 10 μηνες. Γέννησα Σεπτέμβρη οπότε το επόμενο καλοκαίρι χρειάστηκε. Τους έβαζα στα ρούχα μόνο κ λίγο στα μαλλιά γιατί ήταν μικρα.ηταν αποτελεσματικό. ειχα δοκιμάσει κ κάποιο βιολογικό που έφτιαχνε η φίλη μου αλλά δυστυχώς δεν έκανε δουλειά. Μάλλον είμαστε γλυκοαιματοι :grin: Πάντως η αδερφή μου όταν η μπέμπα της ήταν 6 μηνών της έβαζε αυτά τα αυτοκολλητα ceroto στο καρότσι κ δεν είχαν πρόβλημα. Δοκίμασε αυτά γιατί θα είναι πολύ μικρούλι λογικά το δικό σου. 

 

ευχαριστω πολύ!!κ σεις με το καλό!!δν τα βρίσκω αυτα τα τσιρότα στο ιντερνετ!!μηπως ρωτησω στο φαρμακειο!!ισχυει αυτό!!εγω ειμαι ετσι γλυκοαίματοι κ τραβάω τα πάντα απο εντομα!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε? Τι ζέστη είναι αυτή σήμερα έχω λιώσει. Λοιπόν σήμερα πήγα Jumbo ευτυχώς δεν είχε κόσμο πήγα πρωί λόγω ζέστης αλλά πάλι με έπιασε έχω ξετρελαθει από τα πραγματακια που πήραμε για το μπομπιρακο. :):):) Ανυπομονώ να αρχισω το πλύσιμο να μυρίσει το σπίτι μωρό :):)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε? Τι ζέστη είναι αυτή σήμερα έχω λιώσει. Λοιπόν σήμερα πήγα Jumbo ευτυχώς δεν είχε κόσμο πήγα πρωί λόγω ζέστης αλλά πάλι με έπιασε έχω ξετρελαθει από τα πραγματακια που πήραμε για το μπομπιρακο. :):):) Ανυπομονώ να αρχισω το πλύσιμο να μυρίσει το σπίτι μωρό :):)

Μπράβοοοο με το καλό να τα χαρείτε!!Κ εγώ αυτές τις μέρες που έπλενα, έφερα την απλώστρα με τα ρουχαλακια της μπεμπας στο μπροστινό μπαλκόνι που καθόμουν κ τα χάζευα! Χαζεψαμε ομαδικώς κορίτσια χαχα! 

Το παίρνω πίσω το πρωινό μου μνμ.. Έχω λιώσει κ εγώ στη ζέστη σήμερα!! Ευτυχώς εχει λίγη ώρα που συννεφιασε κ δροσισε. 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Athinaa είπε:

 

εγώ ζεστάθηκα πολύ χθες το μεσημέρι που καθόμουν στο μπαλκόνι... μέσα στο σπίτι μια χαρά ήμουν... και ξαναέκατσα έξω κατά τις 10 μμ μέχρι τις 2 πμ... κοιμήθηκα και μια χαρά, γυμνή μεν και χωρίς σκέπασμα... προφανώς είναι νωρίς ακόμα και δεν έχουν ανάψει τα ντουβάρια... με τις ίδιες θερμοκρασίες τον Ιούλιο λιώνω...

πάντως από ότι είδα στο meteo από βδομάδα θα πέσει λιγάκι η θερμοκρασία... μάλλον πρόκειται για προσωρινό ξέσπασμα... όσο για τη θάλασσα εγώ σπανίως μπαίνω και μέσα Ιουνίου ακόμα... δεν την αντέχω κρύα... ωστόσο μια βόλτα θα ήθελα να πάω... ο αδελφός μου μάλλον θα πάει αλλά με 2 παιδιά δεν χωράει άλλος στο αυτοκίνητο, λόγω μέτρων... αχαχαχαχαχαχαχαχα

όσο για ύπνο προς το παρόν κοιμάμαι πολύ καλά... αν δεν υπήρχαν και τα καταραμένα τα ξυπνητηρια για τα φάρμακα θα ήμουν μια χαρά... ξύπνια ή κοιμισμένη... κάθε 2-3 ώρες βαράνε και πρέπει να είμαι απίκο για να μην καβαλήσει το ένα το άλλο... ορίστε και τώρα με την κουβέντα ξεχάστηκα και δεν πήρα ακόμα την αντιβίωση... αχαχαχαχαχα

@V_baby χθες το βράδυ μετά την κουβέντα τα ξανακοίταγα και έφαγα φρίκη... τα καταστήματα στο skroutz έχουν παράδοση του britax romer σε 25-30 εργάσιμες... δηλ. 1,5 μήνα... αν γεννήσω νωρίτερα βλέπω να το παραλαμβάνουμε όταν θα τον πηγαίνουμε νεοσύλλεκτο στο κέντρο εκπαίδευσης... μόνο στο baby city γράφουν ότι είναι διαθέσιμο αλλα πρέπει να επικοινωνήσουμε μαζί τους... αυτό ωστόσο από 212 πάει 500 τόσα με τη βάση... ε καλά... δεν θα δώσω τόσα λεφτά για 7-8 μήνες και μετά να κάθομαι να το κοιτάω... οπότε μάλλον στο joie θα καταλήξω... ωστόσο να ξέρεις ότι το pavement είναι χρώμα όχι μέρος του μοντέλου... εμένα όλο black μου εμφανίζει... και για να πω την αλήθεια στο britax romer μου άρεσε πολύ και έκλεινα προς κει και λόγω χρώματος... MOONLIGHT BLUE... αλλά θα το προσπεράσω... πολλά τα λεφτά... αχαχαχαχαχαχαχαχαχ

και καλά που μου είπες και για το καρότσι... θα το κοιτάξω... ειδικά αν είναι καλό και κουμπώνει και το αυγό πάνω, ανεβαίνουν πολύ οι μετοχές του... αχαχαχαχαχαχα

μου γράφεις το μοντέλο που διαλέξατε;;;

Ναι ναι το ξέρω για το χρωμα. το stages είναι το μοντέλο ουσιαστικα. Το καρότσι που λέμε να πάρουμε είναι το litetrax 4. Μπαίνει πάνω το αυγό, αλλά δεν βγαίνει το αρχικό. Θα το δεις και θα καταλάβεις τι εννοώ. Αυτό δεν μου άρεσε και πολύ, αλλά το καρότσι είναι πολύ καλό και έχει και καλές κριτικές και η τιμή νομίζω είναι οκ. Γενικά έχουν θέματα με τις παραλαβές λόγω κορονοιου. Για αυτό και εγώ είπα να περιμένω μήπως πάρουν μπροστά σιγά σιγά!!! Τώρα ελπίζω να πάμε προς το καλύτερο και όχι προς το χειρότερο. Θα πάει και ο σύζυγός να ρωτήσει στα μαγαζιά μήπως το βρει για να δούμε αν είναι εντάξει με το αυτοκίνητο και μετά να δούμε από πού θα το πάρουμε. Ελπίζω να το βρουμεεεε....και εγώ αγχώθηκα με αυτήν την κατάσταση αλλά τι να κάνω;; 

Αχ μακάρι να μπορούσα να πάω και εγώ θαλασσιτσα!!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, V_baby είπε:

Ναι ναι το ξέρω για το χρωμα. το stages είναι το μοντέλο ουσιαστικα. Το καρότσι που λέμε να πάρουμε είναι το litetrax 4. Μπαίνει πάνω το αυγό, αλλά δεν βγαίνει το αρχικό. Θα το δεις και θα καταλάβεις τι εννοώ. Αυτό δεν μου άρεσε και πολύ, αλλά το καρότσι είναι πολύ καλό και έχει και καλές κριτικές και η τιμή νομίζω είναι οκ. Γενικά έχουν θέματα με τις παραλαβές λόγω κορονοιου. Για αυτό και εγώ είπα να περιμένω μήπως πάρουν μπροστά σιγά σιγά!!! Τώρα ελπίζω να πάμε προς το καλύτερο και όχι προς το χειρότερο. Θα πάει και ο σύζυγός να ρωτήσει στα μαγαζιά μήπως το βρει για να δούμε αν είναι εντάξει με το αυτοκίνητο και μετά να δούμε από πού θα το πάρουμε. Ελπίζω να το βρουμεεεε....και εγώ αγχώθηκα με αυτήν την κατάσταση αλλά τι να κάνω;; 

Αχ μακάρι να μπορούσα να πάω και εγώ θαλασσιτσα!!!

θα το κοιτάξω το καρότσι... για το αυγό πάνω στο καρότσι μην σε πολυνοιαζει... για πόσους μήνες εξάλλου θα το βάζεις επάνω;;; άσε που από Σεπτέμβρη-Οκτώβρη θα μας ξαναμαντρώσουν μέσα... αχαχαχαχαχαχα

εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο τις κοπέλες που έχουν λίκνα ή έστω καλαθούνες.. βρήκατε σεντονάκια με λάστιχο;;; απίστευτο... έχω φάει το ίντερνετ και μόνο σε 2 καταστήματα κατάφερα να βρω... και στο δεν μ αρέσουν τα χρώματα που έχουν μείνει ενώ στο άλλο θα πρέπει να τα μεταποιήσουν αν θέλω και ανεβαίνει η τιμή... ε να μην πληρώσω και μια περιουσία για 7-8 μήνες...


cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσιαααααα γέμισα μπανιέρα με δροσερό νεράκι και μόνο έτσι την πάλεψα σήμερα :P ευτυχώς μάλλον θα γεννήσω τέλη Ιουνίου.. δεν θα άντεχα με τίποτα να είμαι μανούλα Σεπτεμβρίου πχ. 

@Athinaa μου έχω την εντύπωση πως έχω δεί στο μαδερκερ σεντονακια λικνου με λάστιχο αλλά εγώ τελικά για την καλαθουνα μας πήρα της νεφ νεφ γιατί μου άρεσαν πολύ περισσότερο τα σχέδια και ας μην έχουν λάστιχο! Ε στο κάτω κάτω πόσες σβούρες θα φέρνει το μωρό για να φεύγει το σεντονακι από τη θέση του? 

  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Κορίτσιαααααα γέμισα μπανιέρα με δροσερό νεράκι και μόνο έτσι την πάλεψα σήμερα :P ευτυχώς μάλλον θα γεννήσω τέλη Ιουνίου.. δεν θα άντεχα με τίποτα να είμαι μανούλα Σεπτεμβρίου πχ. 

@Athinaa μου έχω την εντύπωση πως έχω δεί στο μαδερκερ σεντονακια λικνου με λάστιχο αλλά εγώ τελικά για την καλαθουνα μας πήρα της νεφ νεφ γιατί μου άρεσαν πολύ περισσότερο τα σχέδια και ας μην έχουν λάστιχο! Ε στο κάτω κάτω πόσες σβούρες θα φέρνει το μωρό για να φεύγει το σεντονακι από τη θέση του? 

θα πάω να κοιτάξω... αλλά δεν με ανησυχούν οι σβούρες αλλά το στρώσιμο τους...


cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Athinaa είπε:

θα πάω να κοιτάξω... αλλά δεν με ανησυχούν οι σβούρες αλλά το στρώσιμο τους...

Κ εγώ με λάστιχο έχω μόνο το σεντονακι που είχε ήδη το στρώμα στην καλαθουνα. Τα άλλα είναι χωρίς λάστιχο αλλά δεν πήρα καινούρια. Είχα μερικά από τα αγόρια που είναι ουδέτερα κ θα βάζω αυτά. Πάντως ψάχνοντας για σεντόνια κουνιας εμφανίζονταν κ σεντόνια λικνου αλλά δεν θυμάμαι να είδα με λάστιχο πουθενά. 

 

Just now, Vila είπε:

Κορίτσιαααααα γέμισα μπανιέρα με δροσερό νεράκι και μόνο έτσι την πάλεψα σήμερα :P ευτυχώς μάλλον θα γεννήσω τέλη Ιουνίου.. δεν θα άντεχα με τίποτα να είμαι μανούλα Σεπτεμβρίου πχ. 

@Athinaa μου έχω την εντύπωση πως έχω δεί στο μαδερκερ σεντονακια λικνου με λάστιχο αλλά εγώ τελικά για την καλαθουνα μας πήρα της νεφ νεφ γιατί μου άρεσαν πολύ περισσότερο τα σχέδια και ας μην έχουν λάστιχο! Ε στο κάτω κάτω πόσες σβούρες θα φέρνει το μωρό για να φεύγει το σεντονακι από τη θέση του? 

Κ εγώ γέμισα την μπανιέρα αλλά τλκ μπήκαν τα αγόρια :D στο σπίτι μας δεν έχει τέτοια πολυτέλεια πριν το βράδυ που πέφτουν για ύπνο εκτός αν μπούμε όλοι μαζί χαχα 

  • Χαχα 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vila είπε:

Εγώ σκέφτηκα πως μια σταλιτσα είναι το στρωματακι της καλαθουνας.. πόσο δύσκολο να είναι? Δεν ξέρω.. στην πράξη θα δείξει :D

 

Just now, "Gigi" είπε:

Κ εγώ με λάστιχο έχω μόνο το σεντονακι που είχε ήδη το στρώμα στην καλαθουνα. Τα άλλα είναι χωρίς λάστιχο αλλά δεν πήρα καινούρια. Είχα μερικά από τα αγόρια που είναι ουδέτερα κ θα βάζω αυτά. Πάντως ψάχνοντας για σεντόνια κουνιας εμφανίζονταν κ σεντόνια λικνου αλλά δεν θυμάμαι να είδα με λάστιχο πουθενά. 

 

Κ εγώ γέμισα την μπανιέρα αλλά τλκ μπήκαν τα αγόρια :D στο σπίτι μας δεν έχει τέτοια πολυτέλεια πριν το βράδυ που πέφτουν για ύπνο εκτός αν μπούμε όλοι μαζί χαχα 

κορίτσια βρήκα στο mothercare αλλά με ανησυχούν οι διαστάσεις... γνωρίζετε αν οι διαστάσεις με το λάστιχο περιλαμβάνουν και το ύφασμα που μπαίνει από κάτω;; ή μόνο την επιφάνεια;; το στρώμα στο λίκνο μου είναι 92Χ52... 


cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δροσισε από το απόγευμα και μετά και ήμασταν κάπως καλύτερα..  μακάρι να μη πιάσουν από τώρα οι ζέστες. Εντωμεταξύ αισθάνομαι 100 κιλά, σήμερα ήταν η πρώτη μέρα σε αυτή την εγκυμοσύνη που είπα Αντε αργούμε ακομα;;;;;; 

@Μαρίαφi εγώ στα παιδιά μου και με τις 2 μάρκες που ανέφερες δεν είχα πρόβλημα, ομως λίγο πιο ευχαριστημένη ημουν με babylino :wink: 

  • Ευχαριστώ 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athinaa είπε:

 

κορίτσια βρήκα στο mothercare αλλά με ανησυχούν οι διαστάσεις... γνωρίζετε αν οι διαστάσεις με το λάστιχο περιλαμβάνουν και το ύφασμα που μπαίνει από κάτω;; ή μόνο την επιφάνεια;; το στρώμα στο λίκνο μου είναι 92Χ52... 

Λογικά οι διαστάσεις που γράφει αναφέρονται στις διαστάσεις του στρώματος.. αλλά μη σε πάρω και στο λαιμό μου!

Just now, "Gigi" είπε:

 

 

Κ εγώ γέμισα την μπανιέρα αλλά τλκ μπήκαν τα αγόρια :D στο σπίτι μας δεν έχει τέτοια πολυτέλεια πριν το βράδυ που πέφτουν για ύπνο εκτός αν μπούμε όλοι μαζί χαχα 

Χαχαχαχα λεκανιτσα τότε με κρύο νεράκι για τα ποδαράκια σου! Και τα αγόρια στην μπανιέρα να πλατσουριζουν!

Just now, _marjio είπε:

Ευτυχώς δροσισε από το απόγευμα και μετά και ήμασταν κάπως καλύτερα..  μακάρι να μη πιάσουν από τώρα οι ζέστες. Εντωμεταξύ αισθάνομαι 100 κιλά, σήμερα ήταν η πρώτη μέρα σε αυτή την εγκυμοσύνη που είπα Αντε αργούμε ακομα;;;;;;  

Άσε σήμερα έπρεπε να βγω και δεν ήξερα τι να φορέσω! Κι εγώ άρχισα να αισθάνομαι τεράστια! :P έλεγα στις αρχές της εγκυμοσύνης άντε να πιάσουν οι ζέστες να φοράω τα ωραία μου αέρινα φορεματακια... Σαν τέντα ένιωσα σήμερα που δοκίμασα ένα! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vilaμου τέντα και γω χαχαχα φοράω μέσα στο σπίτι ένα φόρεμα και το έχω βολευτεί, έβγαλα ολόσωμη φωτο στο πλαι και ειμαι μονδέλο XL διαστάσεων χαχαχα 

Εντωμεταξύ αυτό το μωρό μου φαίνεται κάνει συνεχώς τούμπες μέσα στη κοιλιά. Προχθές είχε λοξυγκα και αισθανόμουν κάτω χαμηλα το χικ χικ, σήμερα πάλι στο λοξυγκα τον αισθανόμουν ψηλά,  μα πόσο χώρο έχει πια και γυρνάει ?? 

  • Χαχα 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα 

Μεσα πάλι σήμερα μη μας πιάσει η ζέστη :wink:

Ευτυχώς ο αντρας μου ακόμα δε δουλεύει οπότε πήγε πάλι θάλασσα με τη κόρη μας..ο μικρός προτίμησε να χουζουρεψει μαζί μου ❤

Δε ξέρω και τι να φάμε πάλι..  με βλέπω να φτιάχνω καμία σπέσιαλ μακαρονάδα, εσείς τι καλό;; 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...