Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, V_baby είπε:

Καλησπέρα μανουλες!!!

Είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα!!Πήγα σήμερα στην γιατρό μου και ευτυχώς ο τραχηλος παραμένει κοντά στο 2, οπότε σημαίνει πως τα φάρμακα ξεκίνησαν να με πιάνουν και η ξάπλα ήταν ευεργετική!!! Οι συσπάσεις μου σταμάτησαν με το μαγνήσιο και απ'οτι φαίνεται δούλεψε και η προγεστερονη. Ο μπέμπης βέβαια ακάθεκτος χαμηλά το κεφαλάκι και σπρώχνει!!! Τι να πω με αυτό το παιδί;; Ξεροκέφαλο!!! Χαχαχαα.. δεν τον είδαμε βέβαια γιατί πήγαμε μόνο συμπληρωματικα για τον τράχηλο, αλλά δεν ανησυχώ γιατί τον αισθάνομαι! Είναι ζωηρουλης γενικά, δεν μπορώ να πω!!! Έτσι και αλλιώς την άλλη εβδομάδα θα πάω στον γιατρό μου στο νοσοκομείο οπότε θα τον δούμε!!!

Έχω τελειώσει σχεδόν με τις αγορές! Περιμένω να μου έρθουν τα είδη φαρμακείου μονο. Και θα πάει και ο σύζυγός από εβδομάδα να δει για το καρότσι και το αυγό που θέλουμε να πάρουμε, αν χωράει στο αμάξι κλπ. Θα πάρει και ένα στρώμα για την αλλαξιερα. Επίσης, δεν έχω πάρει την προίκα της κούνιας, αλλά δεν με αγχωνει γιατί έχω σεντονακια και κουβέρτες κλπ απλά δεν τα έχω σεταρισμενα. Οπότε θα πάρω και ένα σετ όταν μπορεσω. Ίσως και αφού γεννηθεί ο μπέμπης για να το δω και από κοντα. Δεν επιγει. Επίσης, δεν πήρα μπουκάλια, αποστηρωτες κλπ γιατί θέλω να θηλάσω αποκλειστικά, αλλά έχω ψάξει για το τι θα πάρω σε περίπτωση που γεννησω νωρίς, οπότε και θα το βγάζω με το θηλαστρο!!! Κορίτσια είναι νωρίς και εγώ κανονικά δεν θα είχα τίποτα έτοιμο τώρα, αλλά αφού ήρθαν έτσι τα πράγματα ξεκίνησα εντατικά το ψάξιμο και τις αγορές!!! Βέβαια μου έδωσαν και πολλά πράγματα, οπότε οκ!!

Όσον αφορά το μαγνησιο, η φαρμακοποιός όταν το πήρα πριν περίπου ένα μήνα πρώτη φορά μου είπε όχι μαζί με ασβέστιο (να απέχουν τουλάχιστον 2 ώρες) και μαλιστα όσο γίνεται να μην τρώω και γαλακτοκομικα πριν και μετά από αυτό. Βέβαια, εμένα ο γιατρός μετά από όλο αυτό με τον τράχηλο και τις συσπάσεις μου είπε να κόψω το ασβέστιο γιατί προκαλεί και αυτό συσπασεις και καλύτερα να μην το διακινδυνεψουμε. Δεν ξέρω αν σχετίζεται αλλά όταν το ξεκίνησα μου έπεσε και ο τράχηλος (δύο εβδομάδες πρόλαβα να το πάρω). Και το σίδηρο μακριά από ασβέστιο γιατί δεν αποθηκεύεται ως γνωστόν! Με μια πορτοκαλάδα δε, είσαι σίγουρη ότι έγινε αποθήκευση!!! 

Μπραβοοοο! Τι καλα!!! Ολα καλα θα πανε!!! 

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emma9 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου..εισαι σιγουρη για το ασβεστιο μς το μαγνησιο μαζι;;;γιατι κ μενα ο γιατρος μου, μου πε να τα παιρνω σε αποσταση 2 ωρων γιατι αλλιως δεν απορροφαται το ασβεστιο..

εγώ αυτό το ξέρω για τον σίδηρο... και ακριβώς επειδή πίσω χρόνια fero-folic επειδή είχα χαμηλά επίπεδα φεριτίνης και σιδήρου -τώρα κάνω και δωρεά αν χριεάζεστε, σε δυσθεώρητα ύψη η φερριτίνη- πάντα περόμενα 2 ώρες για να πιω καφέ, επειδή βάζω γάλα... πάντως έτσι κι αλλιώς με 3 μαγνήσια την ημέρα, και από 1 d3, ασβέστιο, fero-folic, B12 + αντιβίωση Χ3 που τη συνεχίζω κανονικά, θα ήταν αδύνατον να μην συνέπιπταν... ειδικά που παίρνω και Τ4 και το έχω βάλει ξημερώματα, στις 5 πμ, για να απέχει 4 ώρες πριν και μετά από κάθε λήψη άλλων φαρμάκων και τροφής...

πάντως όπως είχα διαβάσει πρόσφατα, όταν έψαχνα πώς θα τα συνδυάσω για να βάλω τα ξυπνητήρια, είναι καλό να παίρνουμε μαγνήσιο και ασβέστιο αλλά αν τα πάρουμε μαζί κάνουν θαύματα... τώρα κορίτσια μην σας πάρω και στον λαιμό μου, ότι σας λέει ο ντόκτορ...

  • Μου αρέσει 1

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , V_baby είπε:

Καλησπέρα μανουλες!!!

Είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα!!Πήγα σήμερα στην γιατρό μου και ευτυχώς ο τραχηλος παραμένει κοντά στο 2, οπότε σημαίνει πως τα φάρμακα ξεκίνησαν να με πιάνουν και η ξάπλα ήταν ευεργετική!!! Οι συσπάσεις μου σταμάτησαν με το μαγνήσιο και απ'οτι φαίνεται δούλεψε και η προγεστερονη. Ο μπέμπης βέβαια ακάθεκτος χαμηλά το κεφαλάκι και σπρώχνει!!! Τι να πω με αυτό το παιδί;; Ξεροκέφαλο!!! Χαχαχαα.. δεν τον είδαμε βέβαια γιατί πήγαμε μόνο συμπληρωματικα για τον τράχηλο, αλλά δεν ανησυχώ γιατί τον αισθάνομαι! Είναι ζωηρουλης γενικά, δεν μπορώ να πω!!! Έτσι και αλλιώς την άλλη εβδομάδα θα πάω στον γιατρό μου στο νοσοκομείο οπότε θα τον δούμε!!!

Έχω τελειώσει σχεδόν με τις αγορές! Περιμένω να μου έρθουν τα είδη φαρμακείου μονο. Και θα πάει και ο σύζυγός από εβδομάδα να δει για το καρότσι και το αυγό που θέλουμε να πάρουμε, αν χωράει στο αμάξι κλπ. Θα πάρει και ένα στρώμα για την αλλαξιερα. Επίσης, δεν έχω πάρει την προίκα της κούνιας, αλλά δεν με αγχωνει γιατί έχω σεντονακια και κουβέρτες κλπ απλά δεν τα έχω σεταρισμενα. Οπότε θα πάρω και ένα σετ όταν μπορεσω. Ίσως και αφού γεννηθεί ο μπέμπης για να το δω και από κοντα. Δεν επιγει. Επίσης, δεν πήρα μπουκάλια, αποστηρωτες κλπ γιατί θέλω να θηλάσω αποκλειστικά, αλλά έχω ψάξει για το τι θα πάρω σε περίπτωση που γεννησω νωρίς, οπότε και θα το βγάζω με το θηλαστρο!!! Κορίτσια είναι νωρίς και εγώ κανονικά δεν θα είχα τίποτα έτοιμο τώρα, αλλά αφού ήρθαν έτσι τα πράγματα ξεκίνησα εντατικά το ψάξιμο και τις αγορές!!! Βέβαια μου έδωσαν και πολλά πράγματα, οπότε οκ!!

Όσον αφορά το μαγνησιο, η φαρμακοποιός όταν το πήρα πριν περίπου ένα μήνα πρώτη φορά μου είπε όχι μαζί με ασβέστιο (να απέχουν τουλάχιστον 2 ώρες) και μαλιστα όσο γίνεται να μην τρώω και γαλακτοκομικα πριν και μετά από αυτό. Βέβαια, εμένα ο γιατρός μετά από όλο αυτό με τον τράχηλο και τις συσπάσεις μου είπε να κόψω το ασβέστιο γιατί προκαλεί και αυτό συσπασεις και καλύτερα να μην το διακινδυνεψουμε. Δεν ξέρω αν σχετίζεται αλλά όταν το ξεκίνησα μου έπεσε και ο τράχηλος (δύο εβδομάδες πρόλαβα να το πάρω). Και το σίδηρο μακριά από ασβέστιο γιατί δεν αποθηκεύεται ως γνωστόν! Με μια πορτοκαλάδα δε, είσαι σίγουρη ότι έγινε αποθήκευση!!! 

τι λες τώρα;;; λοιπόν εγώ πάντα το έλεγα ότι η ξάπλα είναι ευλογία... αχαχαχαχαχαχα... κι ας με έλεγαν τεμπέλα από την εφηβεία μου, ποτέ δεν πτοήθηκα... αφού όταν μου πρωτοείπαν γιατρός και μαία να μην κάνω δουλειές στο σπίτι, να μην σηκώνω βάρη και να μην κουράζομαι πήγα να πνιγώ από τα γέλια... αχαχαχαχαχαχα

λοιπόν τέλεια φιλενάδα... έχεις καβατζώσει τουλάχιστον 2 βδομάδες ακόμα και πας για τερματισμό... ακόμα κι αν τις επόμενες εβδομάδες πέσει στο 1,5 εκ και πάλι δεν θα πρέπει να ανησυχείς καθώς το περιθώριο ανοίγει μέχρι και ένα μήνα... αρκεί να συνεχίσεις τις ξάπλες και κυρίως να μην σηκώνεις ούτε ούτε φτερό... τα καλύτερα νέα έχεις... αχαχαχαχαχαχα

update

έψαχνα να βρω που είχα διαβάσει το περασμένο Σάββατο σχετικά με τους κατάλληλους συνδυασμούς για τις βιταμίνες και τα μέταλλα και τελικά το βρήκα... εδώ... 

https://www.carespot.gr/el/poia-einai-i-kalyteri-ora-na-pareis-tis-vitamines-soy

 

  • Μου αρέσει 1

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα τελείωσα με τον γιατρό η μπέμπα 1810 γραμμάρια ωρίμασαν τα πνευμόνια της και αναπνέει από μόνη της καλά 

Λοιπόν δεν γλιτώνω την εισαγωγή μπαίνω το Σάββατο στο Ιπποκράτειο τουλάχιστον για μια βδομάδα και βλέπουμε

Ο γιατρός μου είπε ότι τουλάχιστον να περάσουν 2 βδομάδες να μπω 35η βδομάδα και μετά να γεννήσω για να πάρει και άλλο βάρος το μωρό να φτάσει 2000-2200 για να μην χρειαστεί να μείνει στην μενν.. 

 

  • Μου αρέσει 6

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τζινα38 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τελείωσα με τον γιατρό η μπέμπα 1810 γραμμάρια ωρίμασαν τα πνευμόνια της και αναπνέει από μόνη της καλά 

Λοιπόν δεν γλιτώνω την εισαγωγή μπαίνω το Σάββατο στο Ιπποκράτειο τουλάχιστον για μια βδομάδα και βλέπουμε

Ο γιατρός μου είπε ότι τουλάχιστον να περάσουν 2 βδομάδες να μπω 35η βδομάδα και μετά να γεννήσω για να πάρει και άλλο βάρος το μωρό να φτάσει 2000-2200 για να μην χρειαστεί να μείνει στην μενν.. 

 

Κορίτσι μου να σκέφτεσαι πως είναι για το καλό της μπέμπας η εισαγωγή! Όλα καλά θα πάνε!!

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τελείωσα με τον γιατρό η μπέμπα 1810 γραμμάρια ωρίμασαν τα πνευμόνια της και αναπνέει από μόνη της καλά 

Λοιπόν δεν γλιτώνω την εισαγωγή μπαίνω το Σάββατο στο Ιπποκράτειο τουλάχιστον για μια βδομάδα και βλέπουμε

Ο γιατρός μου είπε ότι τουλάχιστον να περάσουν 2 βδομάδες να μπω 35η βδομάδα και μετά να γεννήσω για να πάρει και άλλο βάρος το μωρό να φτάσει 2000-2200 για να μην χρειαστεί να μείνει στην μενν.. 

 

κοριτσάρα μου αποκλείεται να σου είπε ότι η μπέμπα αναπνέει από μόνη της καλά... δεν αναπνέουν τα έμβρυα μέσα στη μήτρα, αλλιώς θα πνίγονταν με το αμνιακό... όλη τη δουλειά την κάνει ο πλακούντας και ο ομφάλιος λώρος... την πρώτη ανάσα την παίρνουν μόλις βγούν και τότε τα μετράνε κιόλας και τα κατατάσσουν και στην κλίμακα του apgar, κυρίως με βάση τις πρώτες ανάσες... 

στο Ιπποκράτειο είναι που θα γεννήσεις κιόλας;; όλα θα πάνε μια χαρά... σημασία έχει ότι υπάρχει γιατρός που σε προσέχει και σε παρακολουθεί... και μέσα εκεί θα σε έχουν συνέχεια στο νου τους...

 


cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Athinaa είπε:

κοριτσάρα μου αποκλείεται να σου είπε ότι η μπέμπα αναπνέει από μόνη της καλά... δεν αναπνέουν τα έμβρυα μέσα στη μήτρα, αλλιώς θα πνίγονταν με το αμνιακό... όλη τη δουλειά την κάνει ο πλακούντας και ο ομφάλιος λώρος... την πρώτη ανάσα την παίρνουν μόλις βγούν και τότε τα μετράνε κιόλας και τα κατατάσσουν και στην κλίμακα του apgar, κυρίως με βάση τις πρώτες ανάσες... 

στο Ιπποκράτειο είναι που θα γεννήσεις κιόλας;; όλα θα πάνε μια χαρά... σημασία έχει ότι υπάρχει γιατρός που σε προσέχει και σε παρακολουθεί... και μέσα εκεί θα σε έχουν συνέχεια στο νου τους...

 

Όχι λάθος το έγραψα.. και θα μπορεί να αναπνεύσει από μόνη της ήθελα να γράψω.. αν γεννηθεί δηλαδή μέσα στην εβδομάδα δεν θα χρειαστεί να της βάλουν οξυγόνο..

Ναι στο Ιπποκράτειο θα γεννήσω.. καλύτερα να είμαι μέσα παρά σπίτι μου και να συμβεί το οτιδήποτε

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τελείωσα με τον γιατρό η μπέμπα 1810 γραμμάρια ωρίμασαν τα πνευμόνια της και αναπνέει από μόνη της καλά 

Λοιπόν δεν γλιτώνω την εισαγωγή μπαίνω το Σάββατο στο Ιπποκράτειο τουλάχιστον για μια βδομάδα και βλέπουμε

Ο γιατρός μου είπε ότι τουλάχιστον να περάσουν 2 βδομάδες να μπω 35η βδομάδα και μετά να γεννήσω για να πάρει και άλλο βάρος το μωρό να φτάσει 2000-2200 για να μην χρειαστεί να μείνει στην μενν.. 

 

Κοριτσάκι μου ότι είναι καλύτερο για το μωρούλι σου και για εσένα!! 2 εβδομάδες εγώ πιστεύω θα μείνει μέσα!!! Θα είναι μεγάλο καλό για το μωρό!

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

@"Gigi" ολα καλά προχωράνε με την παραγγελία στο pat pat ! Σήμερα πηρα mail πως απο amsterdam πεταξαν για Ελλάδα. Φανταζομαι πως μια απ τις επόμενες ημέρες θα τα έχω στα χέρια μου! Δεν σε εχω ξεχάσει! Θα σε κρατώ ενήμερη!!

@Gianna! τις προάλλες που πήγα πρωι πρωι στα jumbo ειχε μια τεράστια ουρα αλλα ευτυχως μόλις είδαν την κοιλιά μου όλοι με στείλανε στην αρχή και μπήκα πρώτη μέσα.Ολο το μαγαζί δικό μου!:lol: Οπότε μην ανησυχείς, δεν θα ταλαιπωρηθείς καθόλου. Στα ταμεία το ίδιο. Όλοι με έστελναν μπροστά. Κάποια στιγμή "σκάλωσα" σε εναν κυριούλη ο οποίος δεν ψήθηκε με τίποτα να μου δωσει την θέση του που απο εμένα ήταν οk, αλλα τον περιλάβανε οι τριγύρω και τον έκαναν ρεζίλι.Του λέγανε πως υπάρχει ειδική εγκύκλιος για τις εγκυμονούσες και την προτεραιότητα -ειδικά- τώρα με τον κορωνοϊο κι έτσι δεν είχε άλλη επιλογή, μουρμούρισε λίγο αλλα περασα μπροστά. Επεισοδιακή επίσκεψη!

@FofiK εγω πήρα να δοκιμάσω το Εύρηκα newborn και πραγματικά μοσχοβολάει!!

@V_baby εξαιρετικά νέα!! Μπράβο!!!!

@kerasia93  κι εγω σχεδόν τελείωσα με τα περισσότερα ψώνια ! Σήμερα παρέλαβα το σετ βαλιτσάκι της weleda κι εχω ενθουσιαστεί! Τώρα περιμένω την 1η Ιουνίου να ανοίξουν τα πολυκαταστήματα να πάω για καρότσι και καρεκλάκι αυτοκινητου για να κλείσει σιγά σιγά η λίστα να ησυχάσω!

@Vila αυτο το συναίσθημα να απλώνεις για πρώτη φορά μοσχοβολιστά λιλιπούτεια ρουχάκια και καλτσάκια δεν θα το ξεχάσω ποτέ!! Λεω στον άνδρα μου: τώρα αυτή η απλώστρα είναι δική μας;;;:PΑσε που την έβγαλα ενα σωρο φωτογραφίες έτσι πολυχρωμη που ήταν!:wub:

  • Μου αρέσει 2

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Athinaa είπε:

τι λες τώρα;;; λοιπόν εγώ πάντα το έλεγα ότι η ξάπλα είναι ευλογία... αχαχαχαχαχαχα... κι ας με έλεγαν τεμπέλα από την εφηβεία μου, ποτέ δεν πτοήθηκα... αφού όταν μου πρωτοείπαν γιατρός και μαία να μην κάνω δουλειές στο σπίτι, να μην σηκώνω βάρη και να μην κουράζομαι πήγα να πνιγώ από τα γέλια... αχαχαχαχαχαχα

λοιπόν τέλεια φιλενάδα... έχεις καβατζώσει τουλάχιστον 2 βδομάδες ακόμα και πας για τερματισμό... ακόμα κι αν τις επόμενες εβδομάδες πέσει στο 1,5 εκ και πάλι δεν θα πρέπει να ανησυχείς καθώς το περιθώριο ανοίγει μέχρι και ένα μήνα... αρκεί να συνεχίσεις τις ξάπλες και κυρίως να μην σηκώνεις ούτε ούτε φτερό... τα καλύτερα νέα έχεις... αχαχαχαχαχαχα

update

έψαχνα να βρω που είχα διαβάσει το περασμένο Σάββατο σχετικά με τους κατάλληλους συνδυασμούς για τις βιταμίνες και τα μέταλλα και τελικά το βρήκα... εδώ... 

https://www.carespot.gr/el/poia-einai-i-kalyteri-ora-na-pareis-tis-vitamines-soy

 

Πραγματικά και εγώ χάρηκα πολύ!!! Μου λένε όλοι κοίτα μην ξεθαρρεψεις. Και τους λέω πως τώρα πήρα περισσότερη δύναμη για να μείνω ξάπλα γιατί βλέπω ότι αποδίδει και με βοήθησε!!! Εντάξει βέβαια είναι 1,5 μήνας ακόμα, αλλά προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη. Σχεδόν πέρασε ενας μήνας απ'οταν έμαθα τα κακα νέα και τα κατάφερα!!! Ε άλλο τόσο και λίγο ακόμα έχω!!! Τι είναι το λίγο μπροστά στην αιωνιότητα;;; Χαχαχα...Θα τα καταφέρουμε. Υπομονή!!!!

Το διάβασα αυτό που έστειλες. Δεν ξέρω τι ισχυει. Πάντως θα ρωτήσω και τον γιατρό την άλλη εβδομάδα αν μπορέσω και θα σου πω. Προς το παρόν θα κάνω αυτό που μου είπε ο φαρμακοποιός. Γιατί βασικά θυμήθηκα ότι μου το είπαν δυο διαφορετικοί, καθώς άλλαξα μαγνησιο γιατί το ένα μου προκαλούσε διάρροια. Και ρώτησα και σε δεύτερο φαρμακοποιό και μου είπαν όχι μαζί με ασβέστιο. Θα ρωτήσω και τον γιατρό γιατί αν είναι έτσι με βγάζει από ταλαιπωρια καθώς επειδή δεν παίρνω ασβέστιο προσπαθώ να πάρω λίγο από τις τροφές αλλά συνάμα πρέπει να απέχουν από το μαγνήσιο και αυτές. Οπότε βάζω πρόγραμμα και στα χάπια και στο ποτέ θα φάω γαλακτοκομικά. Αχ τι τραβάμε (εδώ μπαίνει η γκρίνια)..χαχαχα..


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελλάκι είπε:

@"Gigi" ολα καλά προχωράνε με την παραγγελία στο pat pat ! Σήμερα πηρα mail πως απο amsterdam πεταξαν για Ελλάδα. Φανταζομαι πως μια απ τις επόμενες ημέρες θα τα έχω στα χέρια μου! Δεν σε εχω ξεχάσει! Θα σε κρατώ ενήμερη!!

@Gianna! τις προάλλες που πήγα πρωι πρωι στα jumbo ειχε μια τεράστια ουρα αλλα ευτυχως μόλις είδαν την κοιλιά μου όλοι με στείλανε στην αρχή και μπήκα πρώτη μέσα.Ολο το μαγαζί δικό μου!:lol: Οπότε μην ανησυχείς, δεν θα ταλαιπωρηθείς καθόλου. Στα ταμεία το ίδιο. Όλοι με έστελναν μπροστά. Κάποια στιγμή "σκάλωσα" σε εναν κυριούλη ο οποίος δεν ψήθηκε με τίποτα να μου δωσει την θέση του που απο εμένα ήταν οk, αλλα τον περιλάβανε οι τριγύρω και τον έκαναν ρεζίλι.Του λέγανε πως υπάρχει ειδική εγκύκλιος για τις εγκυμονούσες και την προτεραιότητα -ειδικά- τώρα με τον κορωνοϊο κι έτσι δεν είχε άλλη επιλογή, μουρμούρισε λίγο αλλα περασα μπροστά. Επεισοδιακή επίσκεψη!

@FofiK εγω πήρα να δοκιμάσω το Εύρηκα newborn και πραγματικά μοσχοβολάει!!

@V_baby εξαιρετικά νέα!! Μπράβο!!!!

@kerasia93  κι εγω σχεδόν τελείωσα με τα περισσότερα ψώνια ! Σήμερα παρέλαβα το σετ βαλιτσάκι της weleda κι εχω ενθουσιαστεί! Τώρα περιμένω την 1η Ιουνίου να ανοίξουν τα πολυκαταστήματα να πάω για καρότσι και καρεκλάκι αυτοκινητου για να κλείσει σιγά σιγά η λίστα να ησυχάσω!

@Vila αυτο το συναίσθημα να απλώνεις για πρώτη φορά μοσχοβολιστά λιλιπούτεια ρουχάκια και καλτσάκια δεν θα το ξεχάσω ποτέ!! Λεω στον άνδρα μου: τώρα αυτή η απλώστρα είναι δική μας;;;:PΑσε που την έβγαλα ενα σωρο φωτογραφίες έτσι πολυχρωμη που ήταν!:wub:

Αχ κι εγώ έτσι μια από τα ίδια!!  Και ο άντρας μου όλο πήγαινε και τα κοιτούσε και χαμογελούσε! Τώρα αρχίσαμε να νιώθουμε ότι είμαστε πολύ κοντά στο όνειρο! ♥️

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

Όχι λάθος το έγραψα.. και θα μπορεί να αναπνεύσει από μόνη της ήθελα να γράψω.. αν γεννηθεί δηλαδή μέσα στην εβδομάδα δεν θα χρειαστεί να της βάλουν οξυγόνο..

Ναι στο Ιπποκράτειο θα γεννήσω.. καλύτερα να είμαι μέσα παρά σπίτι μου και να συμβεί το οτιδήποτε

Κοριτσι μη σε αγχωνει τπτ!! Ολα καλα θα πανε κ θα κατσει κ η μπεμπουλα λιγο ακομα αλλα κ να μη κατσει σκεψου οτι κ παλι δε συντρεχει καποιος λογος σοβαρος για να μην παει κατι καλα..υπομονηηη κοπελα μου κ ηρεμια!!

1 hour ago, Vila είπε:

Αχ κι εγώ έτσι μια από τα ίδια!!  Και ο άντρας μου όλο πήγαινε και τα κοιτούσε και χαμογελούσε! Τώρα αρχίσαμε να νιώθουμε ότι είμαστε πολύ κοντά στο όνειρο! ♥️

Αχ κοριτσια κ γω αυτη τη βδομαδα επλυνα τα ρουχα κ ηταν τοσο ωραια..αυτο που λετε ..εβγαζα φώτο κ εστελνα στον κοσμο λες κ δεν ξερω κ γω τι ηταν..χαχαχχα..

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

Όχι λάθος το έγραψα.. και θα μπορεί να αναπνεύσει από μόνη της ήθελα να γράψω.. αν γεννηθεί δηλαδή μέσα στην εβδομάδα δεν θα χρειαστεί να της βάλουν οξυγόνο..

Ναι στο Ιπποκράτειο θα γεννήσω.. καλύτερα να είμαι μέσα παρά σπίτι μου και να συμβεί το οτιδήποτε

Φυσικά κ αν βγει θα αναπνεύσει μονη της ....κ μένα στα 1700γρ.μοα χαρα ήταν...κοτσανατη κιολας κ πάτησε κ μια τσιριδα όταν βγήκε ξεσήκωσε το νοσοκομείο...όλα καλά θα πάνε...κάνεις το καλύτερο για την μικρή σ....Φιλάκια πολλα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είμαστε σήμερα?

@Ελλάκι μακάρι να γίνει έτσι κ με εμένα αλλά εδώ στη Κρήτη πού είμαι εγώ είναι κ λίγο παράξενοι άσε που δε φαίνεται κ πολύ η κοιλιά μου αλλά θα δείξει! :):)

Κ εγώ ανυπομονώ να τα πλύνω να μυρίσει κ εμένα το σπίτι μωρό αλλά έχω χρόνο ακόμα νομίζω δλδ.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...