Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Athinaa είπε:

να μπείτε στην ομάδα Παιδί και Οδική Ασφάλεια στο fb... στην ομάδα όχι στη σελίδα... εκεί ξέρουν τα πάντα για τα καθισματάκια... σε βοηθάνε να διαλέξεις ανάλογα το αμάξι σου, στο πώς θα το κουμπώσεις... ξέρουν τα πάντα για τα κρας τεστ και τις προδιαγραφές... 

Ναι τα έχω δει όλα. Ειμαι μέλος!! Και έχω επιλέξει ποια καθισματακια θα πάρω. Πραγματικά το έψαξα πολύ. 


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια κι εγώ έχω έριξα πολύ διάβασμα μέσα στην ομάδα του φβ που λέτε! Έχετε καταλήξει? Εμείς τώρα είμαστε ανάμεσα σε 3-4! Σήμερα δοκιμάσαμε το ένα στο αυτοκίνητο μας και ήταν αρκετά καλό μπορώ να πω! Θα δοκιμάσουμε και τα υπόλοιπα και ελπίζω να καταλήξουμε!


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, V_baby είπε:

Ναι τα έχω δει όλα. Ειμαι μέλος!! Και έχω επιλέξει ποια καθισματακια θα πάρω. Πραγματικά το έψαξα πολύ. 

 

Just now, Vila είπε:

Κορίτσια κι εγώ έχω έριξα πολύ διάβασμα μέσα στην ομάδα του φβ που λέτε! Έχετε καταλήξει? Εμείς τώρα είμαστε ανάμεσα σε 3-4! Σήμερα δοκιμάσαμε το ένα στο αυτοκίνητο μας και ήταν αρκετά καλό μπορώ να πω! Θα δοκιμάσουμε και τα υπόλοιπα και ελπίζω να καταλήξουμε!

εμείς έχουμε θέμα με τα αυτοκίνητα το οποίο ελπίζω να λυθει συντομα... πάντα οδηγούσα αυτοκίνητα που είχαν υψηλή παθητική ασφάλεια... τώρα νιώθω ότι κανένα από τα 2 δικά μας δεν έχει... άσε που το δικό μου είναι και 3θυρο...

όσον αφορά  το αυγό έχω καταλήξει σε δύο... το πρώτο είναι το Joie i-Gemm Ember και το δεύτερο το Britax Romer Baby Safe 2 I-Size... και τα δύο έχουν εξαιρετικές αξιολογήσεις αλλά και σχεδόν 100 ευρώ διαφορά στην τιμή... από τις ίδιες εταιρίες σκέφτομαι και το κάθισμα αργότερα...

  • Μου αρέσει 1

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυγό δε θα πάρουμε.. καταλήξαμε σε κάποια μοντέλα 0-18 ώστε να το βάλω να κοιτάζει πίσω όσο πιο πολύ γίνεται.. μας άρεσε πάρα πολύ το ρεκαρο ζερο ελίτ που έχει ενσωματωμένο αυγό στην ουσία και είναι και isize αλλά θέλουμε πρίν το αποφασίσουμε να σιγουρευτούμε πως είναι άνετο στο αυτοκίνητο μας. Όσο για το αυτοκίνητο, αλλάξαμε πρίν ένα χρόνο για αυτόν ακριβώς τον λόγο που αναφέρεις! 

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Athinaa Κι εγώ το ίδιο αυγο παρήγγειλα. . Και πήρα ίδιας εταιρείας καρότσι που μου αρεσε.. Δεν ήμουν υπέρ του αυγού αλλά μετά από διάβασμα στην συγκεκριμένη ομάδα άλλαξα γνώμη.. Κι εγώ δεν πήρα το τσαντάκι με ψαλιδακια και τα λοιπά.. Έκανα το ίδιο με την @Vila.. Πήρα όσα θεωρώ απαραίτητα (π.χ νυχοκοπτης και λιμα θεωρώ ότι είναι περιττά ) και θα συμπληρώσω κάποια που μου εκκρεμούν.. Αυτοκόλλητα για τα κουνούπια για κούνια, καρότσι θα πάρετε; μου έχουν πει φίλες μου μανούλες ότι καλύτερα να βάλω αυτοκόλλητα πάρα κουνουπιερες γιατί αν εγκλωβιστει μέσα στην κουνουπιερα το κουνούπι είναι χειρότερα.. Τωρα δεν ξέρω.. εγώ τις έχω τις κουνουπιέρες και θα πράξω αναλόγως.. Να ρωτησω κάτι έχετε προμηθευτεί από τωρα για τον θηλασμό σακουλάκια αποθηκευσης γάλατος ή θα το κάνετε στην πορεία ανάλογα πως θα πάει; 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ, κορίτσια τι θα γίνει με το θέμα ύπνος;;;;!!! Δεν μπορώ.... επίσης φουντωνω και σκάω με ερκοντισιον....νόμιζα ότι ήταν χαλασμένο και δεν ψύχει σωστά, αλλά με διαβεβαίωσε ο άντρας μου ότι κρυώνει και είναι μια χαρά..! Έφαγα και 5-6 παγωτινια χθές βράδυ και με έχουν πεθάνει στο στομάχι.. έτσι θα το πάμε από δω και πέρα;;;!!! Έχω κ στις 10 να πάω τον σκύλο για κούρεμα κ σκέφτομαι τη ζέστη....

καλημέρα, λοιπόν!!!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίαφi είπε:

Αχ, κορίτσια τι θα γίνει με το θέμα ύπνος;;;;!!! Δεν μπορώ.... επίσης φουντωνω και σκάω με ερκοντισιον....νόμιζα ότι ήταν χαλασμένο και δεν ψύχει σωστά, αλλά με διαβεβαίωσε ο άντρας μου ότι κρυώνει και είναι μια χαρά..! Έφαγα και 5-6 παγωτινια χθές βράδυ και με έχουν πεθάνει στο στομάχι.. έτσι θα το πάμε από δω και πέρα;;;!!! Έχω κ στις 10 να πάω τον σκύλο για κούρεμα κ σκέφτομαι τη ζέστη....

καλημέρα, λοιπόν!!!!

 

Καλημεεεερα κορίτσια εγώ είμαι 39 και 3 και σε νιώθω το μόνο που μπορώ πλέον να πω είναι το που είσταιι ακόμα εννοώντας σε μετέπειτα βδομάδες ακόμα πιο ζορικα τα πράγματα σε θέμα υπνουυυ :grin:

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Μαζί με τον χάλια ύπνο ήρθε τώρα και η ζέστη και έχουμε γίνει μούρλια...Και θα φάμε ακόμα πολλές ζέστες :confused: χθες σηκώθηκα 3 τη νύχτα μούσκεμα, έβαλα ανεμιστήρα, δίπλα ο αντρας μου με σεντόνι και πικε κουβέρτα και εγώ με το βρακί..καλά πάμε!! Επίσης πρέπει να βάλω το βραδυνό μου νωρίτερα,  γιατί φουσκωνω και είναι ακόμα δυσκολότερος ο ύπνος..

Σήμερα δε θα το κουνήσω από το σπίτι, έχει φύγει ήδη ο αντρας μου με τα παιδιά και πάνε θάλασσα!! Τουλάχιστον τα παιδάκια να δροσιστουν.  

Τι κανετε εσείς;; 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Και εγώ δεν ήμουν υπέρ του αυγού, αλλά και εγώ άλλαξα γνώμη μετά το διάβασμα στη σελίδα. Εγώ θα πάρω το joie i gemm και θέλω να πάρω και το καρότσι της ίδια εταιρίας γιατί μου αρέσει πολύ. Και έπειτα θα πάρω το joie stages isofix pavement, το οποίο είναι μεν ακριβο, αλλά είναι 0-25 και θα προσπαθήσω να το βάλω να κοιτάει όσο πιο πολύ γίνεται προς τα πίσω. Μου είχε πει και εδώ μία κοπέλα που το έχει ότι είναι πολύ ευχαριστημένη και αυτή και άλλα 3 άτομα που έχει. Έχει και πολλές κριτικές. Είναι και εγκεκριμένο από τον adac, οπότε εκεί κατέληξα! Θα την βγάλω με το αυγό όσο πάει και μετά θα πάρω αυτό λογικά. Εμείς έχουμε δύο αυτοκίνητα οπότε θα μας βολεψει που αυτό έχει και βάση για να το μεταφέρουμε από το ένα στο άλλο. Απλά θα πάει λίγο ο άντρας μου να δει πως είναι και από κοντά μαζί με το καρότσι κλπ. Αυτό με τα κουνούπια το είχα και εγώ απορία. Όσον αφορά τη ζέστη και τον ύπνο και εγώ ζοριζομαι πολυ, αλλά ήμουν προετοιμασμένη ψυχολογικά όταν έμαθα ότι θα γεννήσω Ιούλιο... :roll: Σκέψου εγώ είμαι ξάπλα και σπάνια βγαινω έξω να πάρω αερα γιατί δεν μπορώ να καθίσω πολύ ώρα σε καρέκλα!!! 

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Μαζί με τον χάλια ύπνο ήρθε τώρα και η ζέστη και έχουμε γίνει μούρλια...Και θα φάμε ακόμα πολλές ζέστες :confused: χθες σηκώθηκα 3 τη νύχτα μούσκεμα, έβαλα ανεμιστήρα, δίπλα ο αντρας μου με σεντόνι και πικε κουβέρτα και εγώ με το βρακί..καλά πάμε!! Επίσης πρέπει να βάλω το βραδυνό μου νωρίτερα,  γιατί φουσκωνω και είναι ακόμα δυσκολότερος ο ύπνος..

Σήμερα δε θα το κουνήσω από το σπίτι, έχει φύγει ήδη ο αντρας μου με τα παιδιά και πάνε θάλασσα!! Τουλάχιστον τα παιδάκια να δροσιστουν.  

Τι κανετε εσείς;; 

 

Just now, V_baby είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Και εγώ δεν ήμουν υπέρ του αυγού, αλλά και εγώ άλλαξα γνώμη μετά το διάβασμα στη σελίδα. Εγώ θα πάρω το joie i gemm και θέλω να πάρω και το καρότσι της ίδια εταιρίας γιατί μου αρέσει πολύ. Και έπειτα θα πάρω το joie stages isofix pavement, το οποίο είναι μεν ακριβο, αλλά είναι 0-25 και θα προσπαθήσω να το βάλω να κοιτάει όσο πιο πολύ γίνεται προς τα πίσω. Μου είχε πει και εδώ μία κοπέλα που το έχει ότι είναι πολύ ευχαριστημένη και αυτή και άλλα 3 άτομα που έχει. Έχει και πολλές κριτικές. Είναι και εγκεκριμένο από τον adac, οπότε εκεί κατέληξα! Θα την βγάλω με το αυγό όσο πάει και μετά θα πάρω αυτό λογικά. Εμείς έχουμε δύο αυτοκίνητα οπότε θα μας βολεψει που αυτό έχει και βάση για να το μεταφέρουμε από το ένα στο άλλο. Απλά θα πάει λίγο ο άντρας μου να δει πως είναι και από κοντά μαζί με το καρότσι κλπ. Αυτό με τα κουνούπια το είχα και εγώ απορία. Όσον αφορά τη ζέστη και τον ύπνο και εγώ ζοριζομαι πολυ, αλλά ήμουν προετοιμασμένη ψυχολογικά όταν έμαθα ότι θα γεννήσω Ιούλιο... :roll: Σκέψου εγώ είμαι ξάπλα και σπάνια βγαινω έξω να πάρω αερα γιατί δεν μπορώ να καθίσω πολύ ώρα σε καρέκλα!!! 

εγώ ζεστάθηκα πολύ χθες το μεσημέρι που καθόμουν στο μπαλκόνι... μέσα στο σπίτι μια χαρά ήμουν... και ξαναέκατσα έξω κατά τις 10 μμ μέχρι τις 2 πμ... κοιμήθηκα και μια χαρά, γυμνή μεν και χωρίς σκέπασμα... προφανώς είναι νωρίς ακόμα και δεν έχουν ανάψει τα ντουβάρια... με τις ίδιες θερμοκρασίες τον Ιούλιο λιώνω...

πάντως από ότι είδα στο meteo από βδομάδα θα πέσει λιγάκι η θερμοκρασία... μάλλον πρόκειται για προσωρινό ξέσπασμα... όσο για τη θάλασσα εγώ σπανίως μπαίνω και μέσα Ιουνίου ακόμα... δεν την αντέχω κρύα... ωστόσο μια βόλτα θα ήθελα να πάω... ο αδελφός μου μάλλον θα πάει αλλά με 2 παιδιά δεν χωράει άλλος στο αυτοκίνητο, λόγω μέτρων... αχαχαχαχαχαχαχαχα

όσο για ύπνο προς το παρόν κοιμάμαι πολύ καλά... αν δεν υπήρχαν και τα καταραμένα τα ξυπνητηρια για τα φάρμακα θα ήμουν μια χαρά... ξύπνια ή κοιμισμένη... κάθε 2-3 ώρες βαράνε και πρέπει να είμαι απίκο για να μην καβαλήσει το ένα το άλλο... ορίστε και τώρα με την κουβέντα ξεχάστηκα και δεν πήρα ακόμα την αντιβίωση... αχαχαχαχαχα

@V_baby χθες το βράδυ μετά την κουβέντα τα ξανακοίταγα και έφαγα φρίκη... τα καταστήματα στο skroutz έχουν παράδοση του britax romer σε 25-30 εργάσιμες... δηλ. 1,5 μήνα... αν γεννήσω νωρίτερα βλέπω να το παραλαμβάνουμε όταν θα τον πηγαίνουμε νεοσύλλεκτο στο κέντρο εκπαίδευσης... μόνο στο baby city γράφουν ότι είναι διαθέσιμο αλλα πρέπει να επικοινωνήσουμε μαζί τους... αυτό ωστόσο από 212 πάει 500 τόσα με τη βάση... ε καλά... δεν θα δώσω τόσα λεφτά για 7-8 μήνες και μετά να κάθομαι να το κοιτάω... οπότε μάλλον στο joie θα καταλήξω... ωστόσο να ξέρεις ότι το pavement είναι χρώμα όχι μέρος του μοντέλου... εμένα όλο black μου εμφανίζει... και για να πω την αλήθεια στο britax romer μου άρεσε πολύ και έκλεινα προς κει και λόγω χρώματος... MOONLIGHT BLUE... αλλά θα το προσπεράσω... πολλά τα λεφτά... αχαχαχαχαχαχαχαχαχ

και καλά που μου είπες και για το καρότσι... θα το κοιτάξω... ειδικά αν είναι καλό και κουμπώνει και το αυγό πάνω, ανεβαίνουν πολύ οι μετοχές του... αχαχαχαχαχαχα

μου γράφεις το μοντέλο που διαλέξατε;;;

  • Μου αρέσει 2

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μανούλες, πολύ ζέστη ιδρώνω σε κάθε βήμα περιττό να σας πω ότι και εμένα ο ύπνος έχει πάει περίπατο ότι ώρα και να κοιμηθώ 7 ηωρα ξυπνάω, το μεσημέρι ζεστενομαι πολύ δεν μπορώ να κοιμηθώ. Κλιματιστικό δεν μπορώ να βάλω με πειράζει στο αναπνευστικό και τώρα θα πάρω ανεμιστήρα, σήμερα θα δοκιμάσω τα μαγιό μου αν μου κάνει κάποιο θα πάμε θάλασσα. Έχει πάρει καμία μαγιό εγκυμοσύνης? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!! Αχχχ παναγιτσα μου ξεκινησε η ζεστη..τι χαλι ειναι αυτο;;!; αντε αντε να ερθει η αλλη βδομαδα που πεφτει η θερμοκρασια!!! Εγω ακομα με τον υπνοτην κουτσοπαλευω..αλλες φορες κοιμαμαι καλα αλλες ξυπναω συνεχεια δεν βολευομαι κτλ..κ γω παντως αυγο εχω για τ αμαξι!!!! Κ μετα το δεκεμβρη θα παρω το κανονικο!!! Σημερα επιτελους εχει χρόνοο αντρας μου να βγαλουμε χαλια κ να αλλαξουμε κουρτινες κ εχω χαρει!! Χςχαχχαχα εεσεις πως μου ειστε;; τι λεει το προγραμμα σημερα;;

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα τι κάνετε?? Εγώ πάλι κορίτσια τελευταία ξεραινομαι στον ύπνο! Μαλλον επειδή έχω κουραστεί. Με έχει πιάσει η τρέλα κ κάνω δουλίτσες κ πολλά πλυντήρια+ σίδερο. Εγώ τα ρούχα όταν αλλάζουμε εποχή τα πλένω κ τα αποθηκεύω χωρίς σίδερο γιατι έχω το κόλλημα να τα φορέσουμε φρέσκο πλυμένα. Οπότε τώρα ειχα να πλύνω σιδερωσω τα πάντα συν της μπέμπας.. Ναι αλλά κουράστηκα πολύ. Το χειρότερο είναι ότι πρηστηκαν χέρια πόδια τούμπανο.Τέλος πάντων.. Από ζέστη είμαι καλά. Φανταστείτε στους μεγάλους μου έβγαλα 2 καλοκαίρια με την κοιλιά τούμπανο. Σεπτέμβριο γέννησα. Ευτυχώς εχουμε αρκετή δροσιά εδώ στο σπίτι. Το βράδυ προς το παρόν με λεπτό παπλώματακι είμαστε μια χαρα. Πάντως για θάλασσα ούτε καν.αφηστε που δεν είμαστε έτοιμοι. Όλα είναι αποθηκευμένα πίσω πίσω στην αποθήκη κ επίσης εδώ στην παραλία μας επειδή είναι δίπλα στην πολη θα γίνεται χαμός! Κορίτσια χθες ήρθε κιόλας το σετακι με την πάντα για το κρεβατάκι! Είναι κουκλίστικο ξετρελάθηκα, αλλά θα το αφήσω για το τέλος για να μην σκονίζεται.να σχολιάσω ότι πήρα πολλά ροζ ενώ κατά τα άλλα δεν ήθελα δεν ξέρω πως έγινε αυτό.. Χαχα. Έβλεπε ο άντρας μου τις απλώστρες κ έλεγε τα κοιτάζω κ νομίζω ότι είναι για κάποιον αλλο! Για καθισματακια που συζητάτε κ εμείς ανάμεσα σε 2 είμαστε.. Αγχώνομαι γιατι ακόμα δεν παράγγειλαμε. Είμαι κ εγώ στην ομάδα. Μακάρι να μπορούσα να τηρήσω όσα λένε αλλά εμείς δυστυχώς και τους 2 τους γυρίσαμε νωρίς. Στον μεγάλο δεν ήξερα καν.στον μικρό είχα ενημερωθεί αλλα από 3-4 μηνών μέχρι να του γυρίσουμε το κάθισμα πλανταζε στο κλάμα. Πήγε κάνα χρόνο αυτή η ιστορία. Τρομερή εξάντληση να ξέρετε. Φευγαμε μόνο όταν είναι ώρα του για ύπνο αλλιώς αν ήταν ξυπνιος σταματούσαμε 20 φορές για να ηρεμήσει κ αντε πάλι τα ίδια. Τλκ μόλις δοκιμάσαμε το επόμενο καθισματακι κ το γυρίσαμε σταμάτησε να κλαίει.

Για τα κουνούπια μου έχει τύχει να μπει κουνούπι κ να κλείσω την κουνουπιερα κ όταν ξύπνησαμε κ είδα το μωρό απλά έπαθα εγκεφαλικό. Την επόμενη μέρα είχαμε βαλει σίτες!τα αυτοκόλλητα εγώ δεν τα ευχαριστήθηκα. Τα χρειάστηκα όταν χρονισαν κ μετά βέβαια αλλά τους τσιμπουσαν πάλι οπότε έβαζα αντικουνουπικο στα ρούχα κ ήμασταν ενταξει. Μιλάω για έξω όχι στο σπίτι. Η αδερφή μου πάλι είχε σωθεί με αυτα. Δεν ξέρω τι παίζει ρόλο. Τώρα που θα χρειαστεί από νεογεννητα θα βάλουμε αυτοκόλλητα αναγκαστικά+κουνουπιερα κ πολλή προσοχη. 

 

Just now, Barbei είπε:

Καλημέρα μανούλες, πολύ ζέστη ιδρώνω σε κάθε βήμα περιττό να σας πω ότι και εμένα ο ύπνος έχει πάει περίπατο ότι ώρα και να κοιμηθώ 7 ηωρα ξυπνάω, το μεσημέρι ζεστενομαι πολύ δεν μπορώ να κοιμηθώ. Κλιματιστικό δεν μπορώ να βάλω με πειράζει στο αναπνευστικό και τώρα θα πάρω ανεμιστήρα, σήμερα θα δοκιμάσω τα μαγιό μου αν μου κάνει κάποιο θα πάμε θάλασσα. Έχει πάρει καμία μαγιό εγκυμοσύνης? 

Μαγιό εγκυμοσυνης δεν πήρα ποτέ. στις άλλες 2 μου εγκυμοσυνες φορούσα τα κανονικά μου μαγιό που ήταν με κορδονάκια στο πλάι, κάτω από την κοιλιά κ ήμουν μια χαρά. Βέβαια δεν είχα βάλει πολλα κιλά.. Αυτή είναι η μικρή λεπτομέρεια :grin: τώρα που έβαλα τα κιλακια μου δεν νομίζω να μπω. Αλλά εγκυμοσύνης δεν παίρνω. Το πολύ πολύ αν αποφασίσω να κάνω κάνα μπάνιο πριν γεννησω που δε νομιζω, κανένα με κορδονάκι πάλι  θα πάρω αλλά μεγαλύτερο νούμερο. Αν δεν έχεις βάλει πολλά κιλά δοκίμασε κάτι τέτοιο μη παίρνεις τζάμπα. 

  • Μου αρέσει 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, V_baby είπε:

Κρέμα για τις θηλές όχι δεν θα παρω, αλλά ακόμα και τη purelan δεν την πήρα γιατί όλοι λένε πως αν βάλεις το ίδιο το γάλα πάνω στη θηλή έχει επουλωτική δράση και βοηθάει να αφήσεις και λίγο το στήθος να αναπνευσει. Η νύφη μου αυτό έκανε και δεν χρειάστηκε να βάλει κάτι!! Αν δω όμως ότι έχω μεγάλο θέμα, πάω και την παιρνω.

Θα σου προτεινα επειδη γεννησα πρόσφατα κ θηλάζω την κρέμα λανολίνης να την πάρεις κανει φοβερή δουλειά!!το γαλα απο μόνο του δν μου έκανε τίποτα!!ερχόντουσαν μεσ στην κλινικη οι μαιες μου πατουσαν την θηλή να τρέξει το γαλα ασε με πονουσαν κ δν έκανε τίποτα!!στην αρχη δν ρεει το γάλα ουτε το μωρο που τρωεει τρεχουν οπότε θελει πάτημα γι αυτό τον λόγο!!μετα απο 6 βδομάδες σκληραινουν κ θα εισαι κομπλε!!

6 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

Να ρωτησω κάτι έχετε προμηθευτεί από τωρα για τον θηλασμό σακουλάκια αποθηκευσης γάλατος ή θα το κάνετε στην πορεία ανάλογα πως θα πάει; 

Εγω δν ειχα παρει εξα αρχης ουτως η αλλως μεχρι να κατεβει καλά το γαλά έχεις χρόνο!!πουλάνε σε διάφορα σαιτ φαρμακευτικά γνωστες εταιρείες σε καλές τιμές!!

Just now, "Gigi" είπε:

Για τα κουνούπια μου έχει τύχει να μπει κουνούπι κ να κλείσω την κουνουπιερα κ όταν ξύπνησαμε κ είδα το μωρό απλά έπαθα εγκεφαλικό. Την επόμενη μέρα είχαμε βαλει σίτες!τα αυτοκόλλητα εγώ δεν τα ευχαριστήθηκα. Τα χρειάστηκα όταν χρονισαν κ μετά βέβαια αλλά τους τσιμπουσαν πάλι οπότε έβαζα αντικουνουπικο στα ρούχα κ ήμασταν ενταξει. Μιλάω για έξω όχι στο σπίτι

Να σε ρωτήσω αν τους έβαζες αυτη την κρέμα πρόληψης τσιμπημάτων crilen κ πόσο μηνων ήταν?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Θα σου προτεινα επειδη γεννησα πρόσφατα κ θηλάζω την κρέμα λανολίνης να την πάρεις κανει φοβερή δουλειά!!το γαλα απο μόνο του δν μου έκανε τίποτα!!ερχόντουσαν μεσ στην κλινικη οι μαιες μου πατουσαν την θηλή να τρέξει το γαλα ασε με πονουσαν κ δν έκανε τίποτα!!στην αρχη δν ρεει το γάλα ουτε το μωρο που τρωεει τρεχουν οπότε θελει πάτημα γι αυτό τον λόγο!!μετα απο 6 βδομάδες σκληραινουν κ θα εισαι κομπλε!!

Εγω δν ειχα παρει εξα αρχης ουτως η αλλως μεχρι να κατεβει καλά το γαλά έχεις χρόνο!!πουλάνε σε διάφορα σαιτ φαρμακευτικά γνωστες εταιρείες σε καλές τιμές!!

Να σε ρωτήσω αν τους έβαζες αυτη την κρέμα πρόληψης τσιμπημάτων crilen κ πόσο μηνων ήταν?

Να σου ζήσει το μωράκι σου! Βάλαμε κριλεν περίπου στους 10 μηνες. Γέννησα Σεπτέμβρη οπότε το επόμενο καλοκαίρι χρειάστηκε. Τους έβαζα στα ρούχα μόνο κ λίγο στα μαλλιά γιατί ήταν μικρα.ηταν αποτελεσματικό. ειχα δοκιμάσει κ κάποιο βιολογικό που έφτιαχνε η φίλη μου αλλά δυστυχώς δεν έκανε δουλειά. Μάλλον είμαστε γλυκοαιματοι :grin: Πάντως η αδερφή μου όταν η μπέμπα της ήταν 6 μηνών της έβαζε αυτά τα αυτοκολλητα ceroto στο καρότσι κ δεν είχαν πρόβλημα. Δοκίμασε αυτά γιατί θα είναι πολύ μικρούλι λογικά το δικό σου. 

 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...