Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Μαρίαφi είπε:

Ισχύει...

 

Εγώ έκανα λαπαροσκόπηση τον Ιούνιο είχα4 μεγάλα ινωμυωματα και ενδομητριωση που δεν είχε διαγνωστεί νωρίτερα.. ! 

 Εγώ είμαι αναπληρώτρια που σημαίνει ότι δεν δικαιούμαι άδεια ακόμα και σε περίπτωση επαπειλούμενης εγκυμοσύνης...!

αυτο παλι δεν το καταλαβαινω με το κρατος μας... δηλαδη εγω που ειχα καφε υγρα  και αιμα στην αρχη και επρεπε να ειμαι ξαπλα αν ημουν αναπληρωτρια γιατι να μην παρω αδεια και να το διακινδυνευσω... απλα τραγικο ρε παιδακι μου


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τζινα38 είπε:

αυτο παλι δεν το καταλαβαινω με το κρατος μας... δηλαδη εγω που ειχα καφε υγρα  και αιμα στην αρχη και επρεπε να ειμαι ξαπλα αν ημουν αναπληρωτρια γιατι να μην παρω αδεια και να το διακινδυνευσω... απλα τραγικο ρε παιδακι μου

Είναι πραγματικά εξοργιστικο! Πέρα από 15 αναρρωτική που έχουμε όλοι κ μας κόβουν και το μισό ημερομίσθιο κ το ένσημο δεν δικαιούμαστε τίποτα άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίαφi είπε:

Είναι πραγματικά εξοργιστικο! Πέρα από 15 αναρρωτική που έχουμε όλοι κ μας κόβουν και το μισό ημερομίσθιο κ το ένσημο δεν δικαιούμαστε τίποτα άλλο..

εε ναι πρεπει να εισαι του θανατα για να παρεις αδεια εγκυμοσυνης ελεος δηλαδη..!! τι εννοεις σας κοβουν το ενσημο δεν σας κολλανε πλεον ενσημα?


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

εε ναι πρεπει να εισαι του θανατα για να παρεις αδεια εγκυμοσυνης ελεος δηλαδη..!! τι εννοεις σας κοβουν το ενσημο δεν σας κολλανε πλεον ενσημα?

Στις μέρες της αναρρωτικης όχι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίαφi είπε:

Στις μέρες της αναρρωτικης όχι

σοβαρα τωρα??? ααα καλα μην αρρωστησεις καλυτερα γιατι αλλωστε δεν εισαι ανθρωπος αλλα ρομποτ που λειτουργεις με ενα κουμπακι... πω πω ποσο εχουν αλλαξει τα πραγματα απο τοτε που διοριστηκα...????????ΤΡΑ ΓΙ ΚΟΙ 

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07

@Katerinasam 04/07

@Biky3 06/07

@"Gigi" 08/07

@foroulina 10/7

@Emma9 12/7

@FofiK 13/07

@Ioannababy 14/07

@tzina_liana 14/07

@Marva617/07

@Αντζελίνα 30 18/07

@Arabella 21/07

@kerasia93 26/07

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

  • Μου αρέσει 7

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι κορίτσια!!

Έχετε νιώσει πόνους στην πλάτη ;;; γιατί σήμερα ένιωσα κάτι περίεργους πόνους που ακινητοποιήθηκα για κανένα 2ωρο ..και λέω αυτό ήταν !και ανακατοσούρες και πόνος στην πλάτη;;;;...παίζει ρόλο που καθε Τρίτη αλλάζω εβδομάδα κύησης ;;:roll:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ioannababy είπε:

Καλό μεσημέρι κορίτσια!!

Έχετε νιώσει πόνους στην πλάτη ;;; γιατί σήμερα ένιωσα κάτι περίεργους πόνους που ακινητοποιήθηκα για κανένα 2ωρο ..και λέω αυτό ήταν !και ανακατοσούρες και πόνος στην πλάτη;;;;...παίζει ρόλο που καθε Τρίτη αλλάζω εβδομάδα κύησης ;;:roll:

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω.. αλλααα..Έχω ακούσει ότι είναι σύμπτωμα κ αυτό λόγω το ότι αλλάζει το σώμα σιγά σιγά..


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Emma9 είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω.. αλλααα..Έχω ακούσει ότι είναι σύμπτωμα κ αυτό λόγω το ότι αλλάζει το σώμα σιγά σιγά..

Σε ευχαριστώ για την απάντηση !μακάρι να είναι αυτό !έκανα και ένα ζεστό ντούς,εβαλα και τον άντρα μου να μου κάνει μασαζάκι σε εκρίνα τα σημεία αλλά ελαχιστα μου εχει περασει ...ευτυχώς που αυριο έχω γιατρό και θα τον ρωτήσω επίσης!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ioannababy είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση !μακάρι να είναι αυτό !έκανα και ένα ζεστό ντούς,εβαλα και τον άντρα μου να μου κάνει μασαζάκι σε εκρίνα τα σημεία αλλά ελαχιστα μου εχει περασει ...ευτυχώς που αυριο έχω γιατρό και θα τον ρωτήσω επίσης!

ιωαννα μου να σου πω την αληθεια το παρατηρησα εδω και 2 βδομαδες οτι καθε δευτερα εχω πονο στην μεση και τραβηγματα στην κοιλια... και εγω τριτη αλλαζω βδομαδα.! λογικα ειμαστε στην ιδια βδομαδα γιατι εχουμε και ιδια πητ αν και κατι μου ειπε οτι μετα την αυχενικη θα μου πει ξεκαθαρα την πητ γιατι φενετε 5 μερες μικροτερο

  • Ευχαριστώ 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ κορίτσια έχω πόνους στους γοφούς και στην ουριτσα, κάπου κάπου με πιάνει αρκετά έντονα και μου είπανε πως είναι λόγω του ότι η λεκάνη σιγά σιγά ετοιμάζεται να ανοίξει και να προσαρμοστεί στο πως θα μεγαλώνει το μωράκι μέσα στην κοιλιά..


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

ιωαννα μου να σου πω την αληθεια το παρατηρησα εδω και 2 βδομαδες οτι καθε δευτερα εχω πονο στην μεση και τραβηγματα στην κοιλια... και εγω τριτη αλλαζω βδομαδα.! λογικα ειμαστε στην ιδια βδομαδα γιατι εχουμε και ιδια πητ αν και κατι μου ειπε οτι μετα την αυχενικη θα μου πει ξεκαθαρα την πητ γιατι φενετε 5 μερες μικροτερο

Τι να πώ !η αλήθεια είναι οτι οι αλλαγές στο σώμα μας κάθε εβδομάδα είναι μεγάλες!ίσως να είναι και απο αυτό !σήμερα θα το λύσω το μυστήριο με τον γιατρό..και θα ενημερώσω ! :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!Σήμερα είμαστε 8 εβδομάδων και το μπιζελάκι μου είναι σε μέγεθος ενός rasberry.Διαβάζω για πόνους σε μέση και ουρίτσα και συμπάσχω.Έχει τώρα 2-3 μέρες που έχω κι εγώ μικροενοχλήσεις.Αλλάζει το σώμα μας.Κατά τα άλλα πολύ υπνηλία και κόπωση...Στο 2ο τρίμηνο ευτυχώς δεν υπάρχουν τα τελευταία δύο γιατί δεν μπορώ να καθήσω στα αυγά μου και δεν μπορώ την αδράνεια.

  • Μου αρέσει 3

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ έχω πόνους σε μεση..συχνοουρια μια έξτρα κούραση ..αλλά αναγουλες τίποτα! Ούτε μυρωδιές με ενοχλούν ούτε αναγουλες έχω ...καμία σχέση με την πρώτη Μ εγκυμοσύνη..κ εξακολουθώ να ανησυχώ γ αυτό..την άλλη βδομάδα έχω ραντεβού κ έχω πολύ αγωνία 

Link to comment
Share on other sites

Να μην ανησυχείς καθόλου!!! Ούτε μια αναγουλα, ούτε μια ζαλάδα, ούτε μυρωδιές, ούτε λιγούρες τρελές και η κούραση και η υπνηλία είναι πολύ πιο λίγη από τότε πού μπήκα στον τρίτο! Και το μπεμπακι είναι μια χαρά!!

  • Μου αρέσει 5

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...