Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Vila είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!! 

@Biky3 μου εσύ μέχρι τώρα δηλαδή μια φορά έχεις κάνει εξετάσεις?

Τον Νοέμβριο μου έκανε για θυρεοειδή αντισώματα κτλ είχε και για ουρα και τον Δεκέμβριο μου έκανε για ζάχαρο αιματοκρίτη κτλ 

τωρα για τον άλλο μηνα δεν μου ανεφερε για ουρα ή αιματολογικές κάτι μόνο ότι θα κάνουμε το A TEST 

 


Qnwvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Biky3 είπε:

Τον Νοέμβριο μου έκανε για θυρεοειδή αντισώματα κτλ είχε και για ουρα και τον Δεκέμβριο μου έκανε για ζάχαρο αιματοκρίτη κτλ 

τωρα για τον άλλο μηνα δεν μου ανεφερε για ουρα ή αιματολογικές κάτι μόνο ότι θα κάνουμε το A TEST 

 

Σιγουρα θα σου ξαναπει για σακχαρο κ αιματοκριτη αυτα συνηθως τα κοιτανε καθε μηνα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Vila Εγω λεω σε ο,τι αφορα τις εξετάσεις να μην αγχώνεσαι..Να εμπιστευεσαι τον γιατρο σου..Από ο,τι εχω καταλάβει ο καθενας δουλεύει με τον δικο του τρόπο.. Εγω σε ο,τι αφορα τις εξετάσεις προσπαθώ να μην κοιταω τι κάνουν οι αλλοι.. Δεν πιστεύω  να ειναι ανεύθυνος..

2 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα άλλο γιατρό ο οποίος κάθε μήνα μου έγραφε εξετάσεις,  τώρα κάνω μια φορά στην αρχη και ξανακάνουμε στο 2μηνο+, ο κάθε ένας ακολουθεί την τακτική του!! Αν εχεις ανασφάλεια να του ζητήσεις νωρίτερα για να είσαι ήσυχη!

 

Έχω κ γω υγρα, κάποιες μέρες περισσότερο άλλες λιγοτερο, να την κάνεις την εξέταση!!

Εγώ μαζί με τις αιματολογικές εξετάσεις που έκανα στην αρχη έκανα κ κολπικό υγρό και μου βρήκε ουρεοπλασμα για το οποίο θα πάρω αντιβίωση μετά τις 15 εβδομαδες .. 

 

Σε ευχαριστω..την εκανα την εξεταση σημερα..Την Τρίτη θα βγουν..απλα αν ειναι καποια μολυνση, εχω την εννοια μη βλαψεις την εγκυμοσύνη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Vila είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!! 

@Biky3 μου εσύ μέχρι τώρα δηλαδή μια φορά έχεις κάνει εξετάσεις?

Καλέ ναι κ γω μια φορά τις εχω κανει πριν κανα μηνα..κ τωρα σκέψου θα τον ξανα δω στις 22 Ιανουαρίου γιατί την Αυχενική τη Δευτέρα θα τη κάνω αλλού.. μάλλον είναι αυτό που λένε τα κορίτσια ο καθένας με τη δική του τακτική ..


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίαφi είπε:

Και εγώ μια φορά τις έκανα, αλλά και κάθε μήνα υπερβολή δεν είναι; Η αυχενική διαφάνεια ξέρετε πόσο κοστίζει;

Εγώ θα πάω στον Αναγνωστοπουλο, Αθήνα, και είναι 100€ μαζί με το αίμα! 

Στις άλλες 2 εγκυμοσύνες μου πήγαινα για τους μεγάλους υπέρηχους σε μαιευτήριο κ έδινα κοντά 150..

  • Ευχαριστώ 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίαφi είπε:

Και εγώ μια φορά τις έκανα, αλλά και κάθε μήνα υπερβολή δεν είναι; Η αυχενική διαφάνεια ξέρετε πόσο κοστίζει;

99 ευρω και του αίματος μου την έγραψε η οποία έλεγε 70 ευρω και πλήρωσα μόνο 8 ευρω.

  • Ευχαριστώ 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου σας ευχαριστώ!!! Θα συζητήσω με τον γιατρό να μου πει τους λόγους που δεν μου βάζει πιο συχνά εξετάσεις, και θα του πω πως με προβληματίζει αυτό να δω τι θα μου απαντήσει. Απ' ότι κατάλαβα όντως ο κάθε γιατρός έχει το ρυθμο του, απλά εγώ προτιμώ όπως είπε και η @Pagotoula την πρόληψη γενικά! 

@Αντζελίνα 30 καλά αποτελέσματα με την εξέταση σου!

@Μαρίαφi εμένα η αυχενική στοίχισε 100 ο γιατρός και 11 ή αιματολογική με παραπεμπτικό.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια εγώ προσωπικα κάθε μήνα λίγο υπερβολικό το βρίσκω. Αφήστε που εμένα δε μου βρίσκουν κ φλέβες.. Μέχρι να ξεμελανιασω.. Αντε πάλι???το θέμα είναι να νιώθουμε κ εμείς καλά. Αν αγχωνομουν όλη μέρα κ είχα στο μυαλό μου ότι μπορεί κάτι να έχει αλλάξει, κάτι μπορει να συμβαίνει κλπ θα έκανα συνέχεια πάντως είτε συμφωνούσε είτε όχι ο γιατρός. Έχουμε που έχουμε ένα σωρό ανησυχίες, να μην εχουμε παραπάνω!

Μαριαφι εγώ στη Θεσσαλονίκη πλήρωσα 130 με απόδειξη, γιατί αλλιώς θα μας έπαιρνε πιο λίγο. 11 η αιματολογική που σου την γράφει πλέον ο γιατρός σου. 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, "Gigi" είπε:

Ρε κορίτσια εγώ προσωπικα κάθε μήνα λίγο υπερβολικό το βρίσκω. Αφήστε που εμένα δε μου βρίσκουν κ φλέβες.. Μέχρι να ξεμελανιασω.. Αντε πάλι???το θέμα είναι να νιώθουμε κ εμείς καλά. Αν αγχωνομουν όλη μέρα κ είχα στο μυαλό μου ότι μπορεί κάτι να έχει αλλάξει, κάτι μπορει να συμβαίνει κλπ θα έκανα συνέχεια πάντως είτε συμφωνούσε είτε όχι ο γιατρός. Έχουμε που έχουμε ένα σωρό ανησυχίες, να μην εχουμε παραπάνω!

Μαριαφι εγώ στη Θεσσαλονίκη πλήρωσα 130 με απόδειξη, γιατί αλλιώς θα μας έπαιρνε πιο λίγο. 11 η αιματολογική που σου την γράφει πλέον ο γιατρός σου. 

@"Gigi" μου συμφωνώ μαζί σου.Στην 1η μου εγκυμοσύνη, όπου και ασχολήθηκα πρώτη φορά με τους κινδύνους λόγω απουσίας αντισωμάτων, είχα πανικοβληθεί.Μίλησα με τον γιατρό μου, μου έδωσε οδηγίες για το "τι" πρέπει να προσέχω και όλα πήγαν καλά.Είχαμε κάνει έλεγχο για τοξόπλασμα, παρβοϊό και ερυθρά ( μετά τη γέννα έκανα εμβόλιο, οπότε τώρα είμαι οκ) 3 φορές σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης.Αυτή τη φορά ίσως κάνω 4 ελέγχους, θα δείξει.Οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας, ιδιαίτερα να προσέχουμε παραπάνω, που πιστεύω όλες το κάνουμε.

Όλα θα πάνε καλά κορίτσια μου.Θετική σκέψη να έχετε πάντα.Αγωνιστικούς χαιρετισμούς απο τα παγωμένα εξωτερικά ;-).

  • Μου αρέσει 2

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

On 27/12/2019 at 2:09 ΜΜ, Vila είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια μου..σε τι τιμή περίπου είναι η Αυχενική διαφάνεια μαζί με τη papp-a;;;κ μάλιστα κάποια κοπέλα θα πάει κ στον ίδιο γιατρό με μένα το κ. Λίβανο.. Μήπως γνωριζει;θα πάρω αύριο να ρωτήσω άλλα λέω μήπως ξέρει κάποια.. αχχ αύριο την έχω εγω κ έχω αρχίσει να αγχώνομαι λιγουλάκι..Αυτό το άγχος πριν από κάθε υπέρηχο να φανταστώ δε φεύγει πότε ε;!;! 

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Emma με το καλό κορίτσι μου!! Λογικό το άγχος σου.. Όλα θα πάνε τέλεια κ θα το βλέπετε το μωράκι σας κ αρκετή ώρα!! Εγώ πληρωσα 130+11 η papp a. Σου την έγραψε ο γιατρός σου? Όμως οι υπολοιπες κοπέλες 100 περίπου από ότι διάβασα πιο πάνω.


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...