Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μανουλες Αυγουστου 2020


Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , Tzortzinaki είπε:

Να χαίρεσαι τ παιδάκια σου..εμενα είναι η αλήθεια δεν μού ζήτησε αμοιβή μ λέει είμαι σε δημόσιο εσύ αν θες δίνεις...Αλλά αναλόγως τι θα αντιμετωπίσω κ μετά  βλέπουμε...αν επιτρέπεται τι έχεις ακούσει για τα δημόσια;ποσό μηνών είσαι;:)

34 εβδομάδων ειμαι. Και ε εχω ακουσει και εχω δει. Το μονο που εχει βελτιωθει με τον covid ειναι τα επισκεπτηρια.  Που δεν γινεται  χαμος στα δωματια. Γενικα ειναι αδιάφορες οι μαιες εχουν ελλείψεις τραγικές πχ νοσοκομειακο θηλαστρο δεν.... για να πας να γεννησεις πρεπει να κανεις 2 βαλιτσες για εσενα και το μωρο λες και μεταναστευεις.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, alexia92 είπε:

34 εβδομάδων ειμαι. Και ε εχω ακουσει και εχω δει. Το μονο που εχει βελτιωθει με τον covid ειναι τα επισκεπτηρια.  Που δεν γινεται  χαμος στα δωματια. Γενικα ειναι αδιάφορες οι μαιες εχουν ελλείψεις τραγικές πχ νοσοκομειακο θηλαστρο δεν.... για να πας να γεννησεις πρεπει να κανεις 2 βαλιτσες για εσενα και το μωρο λες και μεταναστευεις.

Κατάλαβα....Κάτι άλλο άσχετο όταν κάθεστε στην καρέκλα νιώθετε σουβλιες από κάτω στην ευαίσθητη περιοχη;έμενα αρκετά συχνά όταν κάθομαι και με πονάει κιόλας. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Tzortzinaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ με το καλό Τ μωράκι σου..σε ευχαριστώ για την απάντηση σού..Δεν βρίσκω τον λόγο τότε κιόλας να είναι κάτω στην είσοδο εφόσον δεν μπορούν να μας δουν..Θα πάω σε 2κλινο πρώτα ο Θεος κ εννοείται ότι πρέπει να σεβαστώ κ την άλλη κοπέλα που θα Ναι δίπλα μ..έχεις δίκιο και τους το χα αναφέρει κιόλας που σε περίπτωση δεν θα μπορέσουν να έρθουν μετά στο σπιτι!!

Και κάτι άλλο εφόσον θα γεννήσεις κ εσύ εκεί.. έχεις ρωτήσει για το θέμα επεισκληριδιο; θα πάω την άλλη Δευτέρα για καρδιοτοκογτσφο και θα μιλήσω με την γιατρό μου απλώς να μαι ενήμερη εάν κάνουν. 

Ναι κορίτσι μου,με είχε ρωτήσει ο γιατρός μου από τον 5ο περίπου αν θέλω να κάνω για να ενημερώσει τον αναισθησιολογο να είναι μαζί στη γέννα..

Εσύ εκεί έχεις συγκεκριμένο γιατρό που σε βλέπει ή θα πας σε όποιον εφημερεύει?

4 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Μονο αν έχεις δικο σου γιατρο και"  δώσεις κατι " σου κάνουν επισκληριδιο σε καμια αλλη περίπτωση. Αν πας σε εφημερία    δεν υπαρχει περίπτωση δυστυχώς. Για τους τοκετους ( για ολα βασικα ) αλλα μιας που μιλαμε για τοκετόυς μονο 1 συνοδος ειτε δημοσιο ειτε ιδιωτικο. Αυστηρα απο τον εοδυ. Οι συγγενεις απο εξω εξω απο το μαιευτήριο αν θες αφου παρεις εξιτήριο εχεις οποιαδηποτε επαφη.

Κοίτα οι περισσότερες ξέρω έχουμε έναν στάνταρ ιατρό να μας βλέπει καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης να μας συνταγογράφει τα φάρμακα κ τις εξετάσεις κτλ κτλ..

Ο οποίος εννοείται κανονίζει Μ τα περαιτέρω ώστε να είναι η γέννα σου όπως ακριβώς τη θες..είτε τελειως φυσικό τοκετό,είτε με επισκληριδιο είτε καισαρική..

Τώρα δεν ξέρω αν δεν έχεις προσωπικό ιατρό τι ισχύει,ίσως έχεις δίκιο κ εκεί να μην σου κάνουν..

Όσο για το κάτι τις οι φίλες μου η μία δεν έδωσε σε κανέναν τπτ εκτός από 50€ σε μια μαία από τη καρδιά της γτ ήταν δίπλα της από τον τοκετό μέχρι να φύγει από το νοσοκομείο κ η άλλη έδωσε στον γιατρό της κάτι..τώρα αν εκείνος έδωσε από αυτά κ στον αναισθησιολογο άγνωστο..:|

Βέβαια όσα κ να ναι σίγουρα δεν είναι τα 2.000χιλιαρα που θα δίναμε τουλάχιστον σε ιδιωτικό !!

Εσύ που γεννησες Αλεξια μου?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι κορίτσι μου,με είχε ρωτήσει ο γιατρός μου από τον 5ο περίπου αν θέλω να κάνω για να ενημερώσει τον αναισθησιολογο να είναι μαζί στη γέννα..

Εσύ εκεί έχεις συγκεκριμένο γιατρό που σε βλέπει ή θα πας σε όποιον εφημερεύει?

Κοίτα οι περισσότερες ξέρω έχουμε έναν στάνταρ ιατρό να μας βλέπει καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης να μας συνταγογράφει τα φάρμακα κ τις εξετάσεις κτλ κτλ..

Ο οποίος εννοείται κανονίζει Μ τα περαιτέρω ώστε να είναι η γέννα σου όπως ακριβώς τη θες..είτε τελειως φυσικό τοκετό,είτε με επισκληριδιο είτε καισαρική..

Τώρα δεν ξέρω αν δεν έχεις προσωπικό ιατρό τι ισχύει,ίσως έχεις δίκιο κ εκεί να μην σου κάνουν..

Όσο για το κάτι τις οι φίλες μου η μία δεν έδωσε σε κανέναν τπτ εκτός από 50€ σε μια μαία από τη καρδιά της γτ ήταν δίπλα της από τον τοκετό μέχρι να φύγει από το νοσοκομείο κ η άλλη έδωσε στον γιατρό της κάτι..τώρα αν εκείνος έδωσε από αυτά κ στον αναισθησιολογο άγνωστο..:|

Βέβαια όσα κ να ναι σίγουρα δεν είναι τα 2.000χιλιαρα που θα δίναμε τουλάχιστον σε ιδιωτικό !!

Εσύ που γεννησες Αλεξια μου?

Ρενέ μου Ναι έχω συγκεκριμένη γιατρό εκεί Αλλά δεν με είχε ρωτήσει κάτι.την Δευτέρα που θα πάω λογικά θα μιλήσουμε γ αυτο το θεμα...θες ν μ.πεις σε προσωπικό μήνυμα εάν δεν θες να πεις εδώ ποιον γιατρό έχεις εκεί; αγοράκι η κοριτσάκι έχετε κορίτσια; :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, και με το καλο σε όλες τα μωράκια σας! μηπως κάποια κοπέλα απο αυτες που θα γεννησουν τον αυγουστο στο ελενα μπορει να μου πει αν εχει καποιο γιατρο που να ειναι υπερ του φυσιολογικου τοκετου και να ειναι εδω τον αυγουστο?Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Renez είπε:

Ναι κορίτσι μου,με είχε ρωτήσει ο γιατρός μου από τον 5ο περίπου αν θέλω να κάνω για να ενημερώσει τον αναισθησιολογο να είναι μαζί στη γέννα..

Εσύ εκεί έχεις συγκεκριμένο γιατρό που σε βλέπει ή θα πας σε όποιον εφημερεύει?

Κοίτα οι περισσότερες ξέρω έχουμε έναν στάνταρ ιατρό να μας βλέπει καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης να μας συνταγογράφει τα φάρμακα κ τις εξετάσεις κτλ κτλ..

Ο οποίος εννοείται κανονίζει Μ τα περαιτέρω ώστε να είναι η γέννα σου όπως ακριβώς τη θες..είτε τελειως φυσικό τοκετό,είτε με επισκληριδιο είτε καισαρική..

Τώρα δεν ξέρω αν δεν έχεις προσωπικό ιατρό τι ισχύει,ίσως έχεις δίκιο κ εκεί να μην σου κάνουν..

Όσο για το κάτι τις οι φίλες μου η μία δεν έδωσε σε κανέναν τπτ εκτός από 50€ σε μια μαία από τη καρδιά της γτ ήταν δίπλα της από τον τοκετό μέχρι να φύγει από το νοσοκομείο κ η άλλη έδωσε στον γιατρό της κάτι..τώρα αν εκείνος έδωσε από αυτά κ στον αναισθησιολογο άγνωστο..:|

Βέβαια όσα κ να ναι σίγουρα δεν είναι τα 2.000χιλιαρα που θα δίναμε τουλάχιστον σε ιδιωτικό !!

Εσύ που γεννησες Αλεξια μου?

Το πρώτο στο ρεα στο Φάληρο. Δεύτερο γενεσις θεσσαλονικη και τριτο γενεσις θεσσαλονικη πρωτα ο θεος. Δε ξερω τι ισχυει σε δημοσια περαν αυτών που μου έχουν πει φιλες γνωστες κλπ.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, evi1996 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ;; Ήθελα να ρωτήσω αν έχει καμία φαγούρα . Με έχει πιάσει αυτές τις μέρες και ξύνομαι παντού !!!

Να το τσεκαρεις με το γιατρο σου γιατι μπορει να μην ειναι τιποτα αλλα καμια φορα οι εγκυες κανουν χολοσταση κ εχει συμπτωμα και τη φαγουρα

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, evi1996 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ;; Ήθελα να ρωτήσω αν έχει καμία φαγούρα . Με έχει πιάσει αυτές τις μέρες και ξύνομαι παντού !!!

Είχα και εγώ για ένα διάστημα μεταξύ 7ου-8ου και ήταν από το ότι μεγάλωνε η κοιλιά. Πήρα μια κρέμα για φαγούρα και η αλήθεια πέρασε. Αν δεν περνούσε είχαμε πει να κάνω εξέταση για να δούμε αν πήγαιναν όλα καλά με το συκώτι γιατί όντως πολλές έγκυες κάνουν χολοσταση

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, evi1996 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ;; Ήθελα να ρωτήσω αν έχει καμία φαγούρα . Με έχει πιάσει αυτές τις μέρες και ξύνομαι παντού !!!

Τσεκαρε το για χολοσταση. Κι εγω ειχα φαγουρα στο δευτερο μεγάλωνε η κοιλια


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, AspasiaT said:

Να το τσεκαρεις με το γιατρο σου γιατι μπορει να μην ειναι τιποτα αλλα καμια φορα οι εγκυες κανουν χολοσταση κ εχει συμπτωμα και τη φαγουρα

Το τσεκαρα και στις εξετάσεις που έκανα αυτό το μήνα οι δείκτες για το συκώτι ήταν οκ . Τις έκανα 9 του μήνα 

Just now, alexia92 said:

Τσεκαρε το για χολοσταση. Κι εγω ειχα φαγουρα στο δευτερο μεγάλωνε η κοιλια

Το τσεκαρα και στις εξετάσεις που έκανα αυτό το μήνα οι δείκτες για το συκώτι ήταν οκ . Τις έκανα 9 του μήνα 


 

 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , evi1996 είπε:

Το τσεκαρα και στις εξετάσεις που έκανα αυτό το μήνα οι δείκτες για το συκώτι ήταν οκ . Τις έκανα 9 του μήνα 

Το τσεκαρα και στις εξετάσεις που έκανα αυτό το μήνα οι δείκτες για το συκώτι ήταν οκ . Τις έκανα 9 του μήνα 


 

 
  •  

Απ τις εννια εχει περασει πολυς καιρος. Καλο ειναι να μη ρισκαρεις 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πήγα στο γιατρό χθες, έφυγε το τραχηλικό πώμα και έχω διαστολή 2. Θα περιμένω μέχρι την Δευτέρα και θα ξαναπάω στον γιατρό για να προκαλέσει τοκετό, αυτά μου είπε αν δεν γεννήσω μέχρι την Δευτέρα που είναι πολύ πιθανό. Σταματησα από την δουλειά χθες και τώρα είμαι σπίτι αναμένοντας!!! Έχω αγωνία, αυτή η αναμονή του δεν ξερω πως και ποτε με αγχώνει. Ουφ όλα καλά λέω!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, smaro30 είπε:

κορίτσια πήγα στο γιατρό χθες, έφυγε το τραχηλικό πώμα και έχω διαστολή 2. Θα περιμένω μέχρι την Δευτέρα και θα ξαναπάω στον γιατρό για να προκαλέσει τοκετό, αυτά μου είπε αν δεν γεννήσω μέχρι την Δευτέρα που είναι πολύ πιθανό. Σταματησα από την δουλειά χθες και τώρα είμαι σπίτι αναμένοντας!!! Έχω αγωνία, αυτή η αναμονή του δεν ξερω πως και ποτε με αγχώνει. Ουφ όλα καλά λέω!!

Με το καλό


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , smaro30 είπε:

κορίτσια πήγα στο γιατρό χθες, έφυγε το τραχηλικό πώμα και έχω διαστολή 2. Θα περιμένω μέχρι την Δευτέρα και θα ξαναπάω στον γιατρό για να προκαλέσει τοκετό, αυτά μου είπε αν δεν γεννήσω μέχρι την Δευτέρα που είναι πολύ πιθανό. Σταματησα από την δουλειά χθες και τώρα είμαι σπίτι αναμένοντας!!! Έχω αγωνία, αυτή η αναμονή του δεν ξερω πως και ποτε με αγχώνει. Ουφ όλα καλά λέω!!

Άντε με το καλό!! Φαντάζομαι την αγωνία σου αλλά σκέψου ότι είσαι κοντά στο τέλος :):) Πήγαμε και εμείς σήμερα γιατρό και ο μικρός μας έκανε την όμορφη έκπληξη και γύρισε το κεφαλάκι προς τα κάτω.

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια, με τη ζέστη πως τα πάτε; Εμένα σήμερα με κρατάει δύσπνοια κι ας είμαι στο aircondition 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...