Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Giwta A. είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

      Κορίτσι μου όλα αυτά τα συναισθήματα είναι φυσιολογικά ! Όμως να σκέφτεσε θετικά Κ ότι πάνω από όλα πρέπει εσύ να είσαι υγιής γερή Κ χαρούμενη. Όλα τα υπόλοιπα έρχονται ακόμα Κ τώρα να μην έρθουν θα έρθουν σίγουρα .

      πρίν από 1 λεπτό , Fay_ είπε:

      Τους βρηκα μου είπαν είναι πολύ καλή η τιμή! Και να επαναλάβω ξανά την Τρίτη 

      Πολύ καλή τιμή ! Έχεις Κ πιθανότητες Κ για δύο !! Όλα καλά να ξεκουράζεσε άπειρα πλέον ! 

Μανουλες Αυγουστου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Athenaa είπε:

Με το καλό το μωράκι σου!

Τι εννοείς 1-2; ΠΗΤ μία ημερομηνία δε σου δίνουν;

Γιατί θα πας με καισαρική; Έχεις κάποιο θέμα;

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου!! Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι;

35 εβδομάδων 4 ημερών. Στην ουσία σήμερα μπήκα στο μήνα μου γιατί με έχει για 18 Αυγούστου 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, evi1996 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει καμία εαν έχεις ουρεοπλασμα -μυκοπλασμα μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά ή μπορεί να κολλήσει το μωρό ;;

Είναι κακα μικρόβια ανθεκτικά και θελουν σωστη αντιβίωση για 14 εως 18 ημερες. Αν γεννησεις κολπικά πρεπει οπωσδήποτε να κανεις αγωγη. Αλλα έχουν συσχετισθει και με χοριοαμνιονιτιδα ιδιαιτέρως απειλητικη κατασταση στην εγκυμοσύνη

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια! Ειμαι και εγω μανούλα ενος 4 χρονου αγοριού και περιμένω τον αυγουστο και το δευτερο παιδάκι μας. Ηθελα να ρωτησω αν κάποια κοπέλα απο οσες ειναι να γεννησουν τον αυγουστο έχει να μου προτείνει κάποιον γιατρό που να είναι υπέρ του φυσιολογικου τοκετού και να εργαζεται τον αυγουστο. Εχω ΠΗΤ 19 Αυγούστου. Το ξέρω οτι είναι τελευταια στιγμή και δυσκολο να με αναλάβει κάποιος, όμως όσοι γιατροι εχω δει η δεν αναλαμβάνουν η θα βρίσκονται σε αδεια. Ο δικός μου γιατρος εργαζεται σε ιδιωτικη κλινικη και δυστυχως δεν μπορω να τον ακολουθήσω. Οποια κοπέλα γνωρίζει κάτι, θα βοηθησει σημαντικα! Ευχαριστώ πολύ!!!Και με υγεία να ερθουν τα παιδάκια σας!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria kara είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια! Ειμαι και εγω μανούλα ενος 4 χρονου αγοριού και περιμένω τον αυγουστο και το δευτερο παιδάκι μας. Ηθελα να ρωτησω αν κάποια κοπέλα απο οσες ειναι να γεννησουν τον αυγουστο έχει να μου προτείνει κάποιον γιατρό που να είναι υπέρ του φυσιολογικου τοκετού και να εργαζεται τον αυγουστο. Εχω ΠΗΤ 19 Αυγούστου. Το ξέρω οτι είναι τελευταια στιγμή και δυσκολο να με αναλάβει κάποιος, όμως όσοι γιατροι εχω δει η δεν αναλαμβάνουν η θα βρίσκονται σε αδεια. Ο δικός μου γιατρος εργαζεται σε ιδιωτικη κλινικη και δυστυχως δεν μπορω να τον ακολουθήσω. Οποια κοπέλα γνωρίζει κάτι, θα βοηθησει σημαντικα! Ευχαριστώ πολύ!!!Και με υγεία να ερθουν τα παιδάκια σας!

Να σου ζησει το αγοράκι σου και με το καλό το νέο σας μωράκι! Σε ποια περιοχή;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Maria kara είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια! Ειμαι και εγω μανούλα ενος 4 χρονου αγοριού και περιμένω τον αυγουστο και το δευτερο παιδάκι μας. Ηθελα να ρωτησω αν κάποια κοπέλα απο οσες ειναι να γεννησουν τον αυγουστο έχει να μου προτείνει κάποιον γιατρό που να είναι υπέρ του φυσιολογικου τοκετού και να εργαζεται τον αυγουστο. Εχω ΠΗΤ 19 Αυγούστου. Το ξέρω οτι είναι τελευταια στιγμή και δυσκολο να με αναλάβει κάποιος, όμως όσοι γιατροι εχω δει η δεν αναλαμβάνουν η θα βρίσκονται σε αδεια. Ο δικός μου γιατρος εργαζεται σε ιδιωτικη κλινικη και δυστυχως δεν μπορω να τον ακολουθήσω. Οποια κοπέλα γνωρίζει κάτι, θα βοηθησει σημαντικα! Ευχαριστώ πολύ!!!Και με υγεία να ερθουν τα παιδάκια σας!

Καλησπέρα. Αρα θες δημοσιο υπέρ του φτ . Πες μας περιοχη. Απλα να ξερεις φτ σε δημοσιο νοσοκομείο 99% χωρις επισκληριδιο


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!Στην Αθήνα είμαι και σκέφτομαι να γεννησω στο Έλενα. Ξέρω οτι πιθανον να μην εχω επισκληρίδιο και ειμαι οκ με αυτο. Και στο πρωτο μου παιδάκι χρειαστηκε να γεννησω χωρις.

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γτ λέτε χωρίς επισκληριδιο στο δημόσιο?? :blink:

Δύο φίλες μου γέννησαν η μία τον Απρίλη κ η άλλη τον Ιούνη κανονικά με επισκληριδιο που ζήτησαν κ εγώ με το καλό που γεννάω τέλη Σεπτέμβρη ήδη με έχει ρωτήσει ο γιατρός μου αν θέλω επισκληριδιο κ το έχει σημειώσει για να ενημερώσει τον αναισθησιολογο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα κορίτσια.. είμαι νεα στο σάιτ κ μπήκα σε αυτό το φορουμ γιατί και εγώ είμαι μανούλα Αυγούστου. Είμαι 35+1w και εγώ πητ 23/8. Με το καλό σε ολες τα μωράκια μας γερα και δυνατά να είναι!! Θα ήθελα να σας ρωτήσω ξέρετε τίποτα για τα επισκεπτήρια κ για την αίθουσα αναμονής αν επιτρέπεται να περιμένουν οι συγγενείς λόγω κορονοιου;παρεμπιπτόντως θα γεννήσω στο Έλενα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tzortzinaki είπε:

Καλήσπερα κορίτσια.. είμαι νεα στο σάιτ κ μπήκα σε αυτό το φορουμ γιατί και εγώ είμαι μανούλα Αυγούστου. Είμαι 35+1w και εγώ πητ 23/8. Με το καλό σε ολες τα μωράκια μας γερα και δυνατά να είναι!! Θα ήθελα να σας ρωτήσω ξέρετε τίποτα για τα επισκεπτήρια κ για την αίθουσα αναμονής αν επιτρέπεται να περιμένουν οι συγγενείς λόγω κορονοιου;παρεμπιπτόντως θα γεννήσω στο Έλενα!!

Εγώ είμαι στις μανουλες Οκτωβρίου αλλά θα σου απαντήσω γτ θα γεννήσω κ εγώ εκεί με το καλό κ έχω ρωτήσει..

Αφήνουν μόνο εξω στην είσοδο τους λοιπούς συγγενείς οι οποίοι όμως δε θα μπορούν να δουν το παιδί ή εσένα..μόνο ένας σύνοδος επιτρέπεται τη φορα..δλδ θα πρέπει να φύγει ο άντρας σου για να έρθει η μαμά σου κ μετά να φύγει εκείνη να έρθει κάποιος άλλος κτλ..

Το καλύτερο βέβαια για να σεβαστείτε κ τις υπόλοιπες μανουλες θεωρώ είναι εκτός βέβαια από τον άντρα σου κ τη μαμά σου οι υπόλοιποι να κάνουν υπομονή να σας δουν μόλις γυρίσετε σπίτι.. 3 μέρες είναι ούτως η άλλως..γιατί αν είσαι σε δωμάτιο με άλλες μανουλες ίσως θορυβηθουν με πήγαινε έλα διαφορετικών συνόδων (λόγο του ιού μιλάω πάντα..)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Εγώ είμαι στις μανουλες Οκτωβρίου αλλά θα σου απαντήσω γτ θα γεννήσω κ εγώ εκεί με το καλό κ έχω ρωτήσει..

Αφήνουν μόνο εξω στην είσοδο τους λοιπούς συγγενείς οι οποίοι όμως δε θα μπορούν να δουν το παιδί ή εσένα..μόνο ένας σύνοδος επιτρέπεται τη φορα..δλδ θα πρέπει να φύγει ο άντρας σου για να έρθει η μαμά σου κ μετά να φύγει εκείνη να έρθει κάποιος άλλος κτλ..

Το καλύτερο βέβαια για να σεβαστείτε κ τις υπόλοιπες μανουλες θεωρώ είναι εκτός βέβαια από τον άντρα σου κ τη μαμά σου οι υπόλοιποι να κάνουν υπομονή να σας δουν μόλις γυρίσετε σπίτι.. 3 μέρες είναι ούτως η άλλως..γιατί αν είσαι σε δωμάτιο με άλλες μανουλες ίσως θορυβηθουν με πήγαινε έλα διαφορετικών συνόδων (λόγο του ιού μιλάω πάντα..)

Καλησπέρα κορίτσι μ με το καλό Τ μωράκι σου..σε ευχαριστώ για την απάντηση σού..Δεν βρίσκω τον λόγο τότε κιόλας να είναι κάτω στην είσοδο εφόσον δεν μπορούν να μας δουν..Θα πάω σε 2κλινο πρώτα ο Θεος κ εννοείται ότι πρέπει να σεβαστώ κ την άλλη κοπέλα που θα Ναι δίπλα μ..έχεις δίκιο και τους το χα αναφέρει κιόλας που σε περίπτωση δεν θα μπορέσουν να έρθουν μετά στο σπιτι!!

Και κάτι άλλο εφόσον θα γεννήσεις κ εσύ εκεί.. έχεις ρωτήσει για το θέμα επεισκληριδιο; θα πάω την άλλη Δευτέρα για καρδιοτοκογτσφο και θα μιλήσω με την γιατρό μου απλώς να μαι ενήμερη εάν κάνουν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μονο αν έχεις δικο σου γιατρο και"  δώσεις κατι " σου κάνουν επισκληριδιο σε καμια αλλη περίπτωση. Αν πας σε εφημερία    δεν υπαρχει περίπτωση δυστυχώς. Για τους τοκετους ( για ολα βασικα ) αλλα μιας που μιλαμε για τοκετόυς μονο 1 συνοδος ειτε δημοσιο ειτε ιδιωτικο. Αυστηρα απο τον εοδυ. Οι συγγενεις απο εξω εξω απο το μαιευτήριο αν θες αφου παρεις εξιτήριο εχεις οποιαδηποτε επαφη.

  • Μου αρέσει 2

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, alexia92 είπε:

Μονο αν έχεις δικο σου γιατρο και"  δώσεις κατι " σου κάνουν επισκληριδιο σε καμια αλλη περίπτωση. Αν πας σε εφημερία    δεν υπαρχει περίπτωση δυστυχώς. Για τους τοκετους ( για ολα βασικα ) αλλα μιας που μιλαμε για τοκετόυς μονο 1 συνοδος ειτε δημοσιο ειτε ιδιωτικο. Αυστηρα απο τον εοδυ. Οι συγγενεις απο εξω εξω απο το μαιευτήριο αν θες αφου παρεις εξιτήριο εχεις οποιαδηποτε επαφη.

Έχω δική μου γιατρό Ναι.. μα Συγγνώμη τώρα δεν είναι λίγο βλακεία να δίνεις φακελάκια για επεισκληριδιο ενώ κ καλά είναι δημόσιο νοσοκομείο ; εννοειται αμα χρειαστεί θα κάνω αλλά είναι λίγο κοροϊδία.. Κ κάτι άλλο που ακούω εμένα μ.λενε είναι η αλήθεια ότι και δική μου γιατρό που έχω η θα με γεννήσει νωρίτερα να φύγει για διακοπές λόγω ότι είναι Αυγουστος  η θα βάλει τους συνεργάτες της.λετε να με αφήσει στα κρύα του λουτρού ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tzortzinaki είπε:

Έχω δική μου γιατρό Ναι.. μα Συγγνώμη τώρα δεν είναι λίγο βλακεία να δίνεις φακελάκια για επεισκληριδιο ενώ κ καλά είναι δημόσιο νοσοκομείο ; εννοειται αμα χρειαστεί θα κάνω αλλά είναι λίγο κοροϊδία.. Κ κάτι άλλο που ακούω εμένα μ.λενε είναι η αλήθεια ότι και δική μου γιατρό που έχω η θα με γεννήσει νωρίτερα να φύγει για διακοπές λόγω ότι είναι Αυγουστος  η θα βάλει τους συνεργάτες της.λετε να με αφήσει στα κρύα του λουτρού ;

Α καλα.... ελπίζω να ξεμπλέξεις.... ποτε δεν με αξιωσε ο θεος να γεννησω σε δημοσιο ειναι η τριτη φορά. Και πραγματικα θα προτιμουσα να γεννησω στο σπιτι. Και το λεω με πληρη συνείδηση με αυτά που εχω δει σε φιλες συγγενείς και γνωστες. Υπάρχουν βεβαια 2% καλοι γιατροι που δεν παίρνουν φακελακι και καλες μαιες και στα δημοσια νοσοκομεια. Αλλα ελαχιστοι.... τωρα για το φακελακι τι να πω αλλη μια αηδια του δημοσιου συστηματος υγείας σαπιο γραναζι. Υποτίθεται οτι ο φτ είναι κατι το φυσικο και δεν θελει αναισθησία.... αυτο λενε... αλλα ουσιαστικά λενε για να μη γεννησεις σαν το σκυλί δωσε φακελακι...

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, alexia92 είπε:

Α καλα.... ελπίζω να ξεμπλέξεις.... ποτε δεν με αξιωσε ο θεος να γεννησω σε δημοσιο ειναι η τριτη φορά. Και πραγματικα θα προτιμουσα να γεννησω στο σπιτι. Και το λεω με πληρη συνείδηση με αυτά που εχω δει σε φιλες συγγενείς και γνωστες. Υπάρχουν βεβαια 2% καλοι γιατροι που δεν παίρνουν φακελακι και καλες μαιες και στα δημοσια νοσοκομεια. Αλλα ελαχιστοι.... τωρα για το φακελακι τι να πω αλλη μια αηδια του δημοσιου συστηματος υγείας σαπιο γραναζι. Υποτίθεται οτι ο φτ είναι κατι το φυσικο και δεν θελει αναισθησία.... αυτο λενε... αλλα ουσιαστικά λενε για να μη γεννησεις σαν το σκυλί δωσε φακελακι...

Να χαίρεσαι τ παιδάκια σου..εμενα είναι η αλήθεια δεν μού ζήτησε αμοιβή μ λέει είμαι σε δημόσιο εσύ αν θες δίνεις...Αλλά αναλόγως τι θα αντιμετωπίσω κ μετά  βλέπουμε...αν επιτρέπεται τι έχεις ακούσει για τα δημόσια;ποσό μηνών είσαι;:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...