Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Τα ινοφερτ είναι για γυναίκες με πολυκοιστικες αλλά επειδή περιέχουν κυρίως ινοσοτολη που την έχουν όλα τα συμπληρώματα που χρησιμοποιούνται για την γονιμότητα κάνουν ακριβώς την ίδια δουλειά με τις βιταμίνες για βελτίωση γονιμότητας. 

      Ευτυχώς τις ακύρωσα τις ινοφερτ, ούτως ή άλλως δεν είναι για την δική μου περίπτωση,δεν έχω πολυκυστικες.Θα συνεχίσω τα μολερς,το φιλισιν και θα ξεκινήσω το q10,πιστεύω είμαι καλυμμένη 

      2 ώρες πρίν, Nels είπε:

       Το Q10 είναι καλό αλλά θέλει μεγαλύτερη δόση από 30mg την ημέρα. Γενικα πριν πάρεις οτιδήποτε να ρωτάς πρώτα το γιατρό σου. Για το φολικο οξυ όντως θέλει προσοχή, και εμένα επειδή έπαιρνα και filicin και είχαν και οι βιταμίνες όταν έφτασε πάνω από κάποιο όριο έκοψα τις βιταμίνες, βέβαια ήμουν εγκυος και έκανα εξετάσεις για τα πάντα κάθε μήνα οπότε δε φοβόμουν για υπερδοσολογια κλπ.

      Τον πήρα τηλ και μου είπε πως 30mg ημερησίως είναι μια χαρά.Γενικα πάντα ρωτάω,αλλά αυτή τη φορά έκανα βλακεία και αγόρασα βιταμίνες που δεν είναι κατάλληλες για μένα.Ευτυχως πήρα τη φαρμακοποιό μου και τις ακύρωσα,οπότε δεν θα παρω καθόλου ινοφερτ 

      πρίν από 23 λεπτά , marmaki είπε:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Πήρα τηλ τη φαρμακοποιό μου και ευτυχώς μπορέσει και ακύρωσε την παραγγελία.Μονο το q10 και τις wellman θα αγοράσουμε 🙂Πάλι καλά,τζάμπα λεφτά θα έδινα και δεν μου περισσεύουν κιολας

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , Fofi! είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?εψαξα λιγο στο ιντερνετ και ελεγε οτι απο καινουργιες ερευνες οταν το παιδι στηριζει αυχενα και δειχνει σημαδια που του επιτρεπει να αρχισει τροφες μπορει να ξεκινησει η δοκιμαστικη περιοδος στερεων απο τους 4μιση μηνες και μετα..οπως επισης οσο αναφορα το γαλα θα δοκιμασω αυτο που μου εδωσε και θα δουμε...αλλιως θα μπω και εγω ξενο κατευθειαν..νομιζω δεν εχω αλλο αντοχες να κανω και θηλασμο και ξενο...

Καλημέρα σε όλες.Καταλαβαινω ότι σε κούρασε ο θηλασμός και να έχεις και αποστειρωσεις και να ετοιμάζεις και ξένο.Νομιζω ότι σε αυτές τις ηλικίες συνήθως δίνουν ένα γεύμα ριζαλευρο.Δεν έχει διατροφική αξία μόνο θερμίδες απλά σπάνια παρουσιάζει αλλεργίες και είναι ένας τρόπος να εισάγεις το μωρό στις στερεές.Φρουτα δεν θα τολμούσα να δώσω σε τόσο μικρό μωρό.Φυσικα μπορεί και να μην το τρώει.Εμενα ο δικός μου ξεκίνησε με φρούτα μια βδομάδα πριν κλείσει τον 6ο και του πήρε 8 μέρες να μάθει να καταπίνει σωστά.Εδειχνε έτοιμος αλλά ηθελε χρόνο.Προσωπικα δεν θα το έκανα αλλά εννοείται θα κάνεις ότι θέλεις εσύ.:)

Όσο για το θηλασμό βάζε το μωρό πιο συχνά στο στήθος,έτσι θα έχεις πιο πολύ γάλα.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?εψαξα λιγο στο ιντερνετ και ελεγε οτι απο καινουργιες ερευνες οταν το παιδι στηριζει αυχενα και δειχνει σημαδια που του επιτρεπει να αρχισει τροφες μπορει να ξεκινησει η δοκιμαστικη περιοδος στερεων απο τους 4μιση μηνες και μετα..οπως επισης οσο αναφορα το γαλα θα δοκιμασω αυτο που μου εδωσε και θα δουμε...αλλιως θα μπω και εγω ξενο κατευθειαν..νομιζω δεν εχω αλλο αντοχες να κανω και θηλασμο και ξενο...

Α καταλαβα..εχει κ ο θηλασμός  αρκετη ξουραση . Για την αύξηση της παραγωγής εγώ είχα πιει weleda  τσάι,χάπια μαγιας μπύρας κ τσάι γλυκάνισο. Αλλά δν ξέρω  αν βοήθησαν..  Όσο για αυτό που λες για τους 4.5 κ εγώ αν δω ότι δεν  δέχεται μπιμπερό με τίποτα,τότε θα της ξεκινήσω ριζαλευρο για να μπορώ να την αφήνω κ λιγο.ξενο  δίνεις καθόλου?

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Τι γάλα σου είπε???τώρα μόνο θηλαζεις??

Καλησπερα κοριτσια...μετα απο ενα δυσκολο ξενυχτι γιατι ο συζυγος ηταν χαλια και εγω αυπνη ανυπομονω να κοιμηθει η μπεμπα για να ξεραθω....μονο θηλαζω ναι..δεν ειπαμε ακομη για ξενο..μου εδωσε κατι φακελακια γαιδουραγκαθου και αν απο τον αλλο μηνα δεν παρει οσα πρεπει τοτε θα δουμε για ξενο...αλλα να πω την αληθεια νιωθω τον οργανισμο μου να καταρρεει δεν ξερω γιατι..

Just now, ada32 είπε:

Α καταλαβα..εχει κ ο θηλασμός  αρκετη ξουραση . Για την αύξηση της παραγωγής εγώ είχα πιει weleda  τσάι,χάπια μαγιας μπύρας κ τσάι γλυκάνισο. Αλλά δν ξέρω  αν βοήθησαν..  Όσο για αυτό που λες για τους 4.5 κ εγώ αν δω ότι δεν  δέχεται μπιμπερό με τίποτα,τότε θα της ξεκινήσω ριζαλευρο για να μπορώ να την αφήνω κ λιγο.ξενο  δίνεις καθόλου?

Οχι δεν δινω καθολου..αποκλειστικο θηλασμο εδω και 3 μηνες...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Καλησπερα κοριτσια...μετα απο ενα δυσκολο ξενυχτι γιατι ο συζυγος ηταν χαλια και εγω αυπνη ανυπομονω να κοιμηθει η μπεμπα για να ξεραθω....μονο θηλαζω ναι..δεν ειπαμε ακομη για ξενο..μου εδωσε κατι φακελακια γαιδουραγκαθου και αν απο τον αλλο μηνα δεν παρει οσα πρεπει τοτε θα δουμε για ξενο...αλλα να πω την αληθεια νιωθω τον οργανισμο μου να καταρρεει δεν ξερω γιατι..

Οχι δεν δινω καθολου..αποκλειστικο θηλασμο εδω και 3 μηνες...

Πώς να μην καταρρέει κορίτσι μου,οποία πει ότι ο αποκλειστικός θηλασμός είναι εύκολος,ειδικά σε νεογέννητο,μάλλον  δεν έχει θηλάσει.Κι εγώ ανυπομονούσα για τις στερεές.Τη μέρα χορταινει και δεν θηλάζει συνέχεια αλλά 3 φορές τη νύχτα μέσα σε 7 ώρες δεν το λες λίγο,το ξενύχτι ξενύχτι.Το παλευεις και μπράβο σου,αλλά οσο μπορείς και θέλεις.Κι αν το μωράκι έχει θέμα με το βάρος κάνε μεικτή.Εκανα 2 μήνες στο μεγάλο,έτσι θα αποθηλασεις και σταδιακα μόνη σου χωρίς χάπια.Ποσο βάρος πήρε;

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Κορίτσια έχω μεγάλο θέμα με τα κακα . Μου κανει ανα 3-4 μέρες κ με δυσκολια πολυ(της βαζω μπατονετα με λαδι..) έχει κάποια από σας το ίδιο θέμα?

@Fofi!Καλά  βρε αν είσαι τόσο χάλια , δοκίμασε να δόσεις 1 γεύμα ξένο Μήπως κ ξεκουραστείς λίγο. Εγώ προσπαθώ να τν μάθη αλλά δεν μπου δέχεται με τίποτα μπιμπερό ακόμα...ούτε πιπιλα

Πόσο είναι η δικιά σου?Κ εγώ νομίζω ότι δεν παίρνει ικανοποιητικό βάρος  η μπέμπα μου.  Ήταν 5200 2 μηνων κ σήμερα που τν ζυγισα είναι μόνο 5600 (μετα απο 20 μερες)αλλά η δικιά μου κοιμάται το βράδυ 5-6 σερί κ μετά 4 ώρες το πρωί ξανά  κ εγώ δν έχω το κουράγιο να την ξυπνήσω πιο νωρίς γτ θέλω  να ξεκουραστώ κ λίγο..

@Thaliamp εγώ αν τν άφηνα θα κοιμόταν κ 7-8 ώρες σερί.. εμένα κοιμάται 10-11 το βράδυ , μετά επειδή δεν έχει ησυχία εξαιτιας του μεγάλου κοιμάται 12-1 στην αγκαλιά μου Κ κοιμάται για νυχτα 1.30 μέχρι 6-7 το πρωί , πίνει κ ξανά κοιμάται μέχρι τις 11, μετά ξανά 12-1.3 κ μετά 4-5 .Εγώ με λευκούς ηχούς  την κοιμιζω.. εσύ Πρεπ ει να ταλαιπωρείσαι άρκετα.. υπομονή πιστεύω στους 6 μήνες θα αλλάξει. 

 

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Εγώ. Κορίτσια έχω μεγάλο θέμα με τα κακα . Μου κανει ανα 3-4 μέρες κ με δυσκολια πολυ(της βαζω μπατονετα με λαδι..) έχει κάποια από σας το ίδιο θέμα?

@Fofi!Καλά  βρε αν είσαι τόσο χάλια , δοκίμασε να δόσεις 1 γεύμα ξένο Μήπως κ ξεκουραστείς λίγο. Εγώ προσπαθώ να τν μάθη αλλά δεν μπου δέχεται με τίποτα μπιμπερό ακόμα...ούτε πιπιλα

Πόσο είναι η δικιά σου?Κ εγώ νομίζω ότι δεν παίρνει ικανοποιητικό βάρος  η μπέμπα μου.  Ήταν 5200 2 μηνων κ σήμερα που τν ζυγισα είναι μόνο 5600 (μετα απο 20 μερες)αλλά η δικιά μου κοιμάται το βράδυ 5-6 σερί κ μετά 4 ώρες το πρωί ξανά  κ εγώ δν έχω το κουράγιο να την ξυπνήσω πιο νωρίς γτ θέλω  να ξεκουραστώ κ λίγο..

@Thaliamp εγώ αν τν άφηνα θα κοιμόταν κ 7-8 ώρες σερί.. εμένα κοιμάται 10-11 το βράδυ , μετά επειδή δεν έχει ησυχία εξαιτιας του μεγάλου κοιμάται 12-1 στην αγκαλιά μου Κ κοιμάται για νυχτα 1.30 μέχρι 6-7 το πρωί , πίνει κ ξανά κοιμάται μέχρι τις 11, μετά ξανά 12-1.3 κ μετά 4-5 .Εγώ με λευκούς ηχούς  την κοιμιζω.. εσύ Πρεπ ει να ταλαιπωρείσαι άρκετα.. υπομονή πιστεύω στους 6 μήνες θα αλλάξει. 

 

 

Πω πω... εσένα κοιμάται....τι ωραία...μακάρι να ηρεμήσει κ μένα λίγο....μέχρι τότε μαύρους κύκλους!!!!καμία εξέλιξη με το μπιμπερο ε???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.. 

Τι κάνετε;;;

Να σας ρωτησω. Πόσα γραμμάρια πηραν τα μπεμπέ σας από τον δευτερο στον τρίτο μήνα;;;εμάς πηρε μονο 700 κ είναι αγόρι ακριβώς τριών παρα μια μέρα... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Καλησπερα κοριτσια.. 

Τι κάνετε;;;

Να σας ρωτησω. Πόσα γραμμάρια πηραν τα μπεμπέ σας από τον δευτερο στον τρίτο μήνα;;;εμάς πηρε μονο 700 κ είναι αγόρι ακριβώς τριών παρα μια μέρα... 

Καλημέρα κορίτσι μου....εμένα ήταν 6.300 κ είναι 7.700 περίπου....αλλά εμένα είναι φαγανος.νομιζω μια χαρά πήρε το μωρό σου!!!!ο γιατρός εντάξει δεν σου είπε???

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Comet είπε:

Πώς να μην καταρρέει κορίτσι μου,οποία πει ότι ο αποκλειστικός θηλασμός είναι εύκολος,ειδικά σε νεογέννητο,μάλλον  δεν έχει θηλάσει.Κι εγώ ανυπομονούσα για τις στερεές.Τη μέρα χορταινει και δεν θηλάζει συνέχεια αλλά 3 φορές τη νύχτα μέσα σε 7 ώρες δεν το λες λίγο,το ξενύχτι ξενύχτι.Το παλευεις και μπράβο σου,αλλά οσο μπορείς και θέλεις.Κι αν το μωράκι έχει θέμα με το βάρος κάνε μεικτή.Εκανα 2 μήνες στο μεγάλο,έτσι θα αποθηλασεις και σταδιακα μόνη σου χωρίς χάπια.Ποσο βάρος πήρε;

Ειμαστε πανω απο τα ορια δηλαδη το οριο για 3 μηνων ειναι 5600 και εμενα ειναι 5940...ηθελε ο γιατρος 100 200 γραμμαρια παραπανω με βαση το ποσο ετρωγε..την προηγουμενη εβδομαδα δεν πηρε τιποτα..

15 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Εγώ. Κορίτσια έχω μεγάλο θέμα με τα κακα . Μου κανει ανα 3-4 μέρες κ με δυσκολια πολυ(της βαζω μπατονετα με λαδι..) έχει κάποια από σας το ίδιο θέμα?

@Fofi!Καλά  βρε αν είσαι τόσο χάλια , δοκίμασε να δόσεις 1 γεύμα ξένο Μήπως κ ξεκουραστείς λίγο. Εγώ προσπαθώ να τν μάθη αλλά δεν μπου δέχεται με τίποτα μπιμπερό ακόμα...ούτε πιπιλα

Πόσο είναι η δικιά σου?Κ εγώ νομίζω ότι δεν παίρνει ικανοποιητικό βάρος  η μπέμπα μου.  Ήταν 5200 2 μηνων κ σήμερα που τν ζυγισα είναι μόνο 5600 (μετα απο 20 μερες)αλλά η δικιά μου κοιμάται το βράδυ 5-6 σερί κ μετά 4 ώρες το πρωί ξανά  κ εγώ δν έχω το κουράγιο να την ξυπνήσω πιο νωρίς γτ θέλω  να ξεκουραστώ κ λίγο..

@Thaliamp εγώ αν τν άφηνα θα κοιμόταν κ 7-8 ώρες σερί.. εμένα κοιμάται 10-11 το βράδυ , μετά επειδή δεν έχει ησυχία εξαιτιας του μεγάλου κοιμάται 12-1 στην αγκαλιά μου Κ κοιμάται για νυχτα 1.30 μέχρι 6-7 το πρωί , πίνει κ ξανά κοιμάται μέχρι τις 11, μετά ξανά 12-1.3 κ μετά 4-5 .Εγώ με λευκούς ηχούς  την κοιμιζω.. εσύ Πρεπ ει να ταλαιπωρείσαι άρκετα.. υπομονή πιστεύω στους 6 μήνες θα αλλάξει. 

 

 

Εγω απο την αρχη μου ειχε πει ο παιδιατρος να βγαζω ενα γευμα με το θηλαστρο και να της το δινω με μπουκαλι το βραδυ.και ενα γευμα ετσι το τρωμε απο την αρχη..βεβαια καναμε 2μιση μηνες να δεχτουμε το μπουκαλι δεν το ηθελε..ειναι 3 μηνων και 5940 απο κιλα..οσο αναφορα τον υπνο και μενα κοιμοταν 4 5 ωρες το βραδυ καποιες φορες αλλα εχπυμε 2 3 μερες μου ξυπναει καθε ωρα...μαλλον δοντια απο οτι μας ειδς ο παιδιατρος..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Thaliamp είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου....εμένα ήταν 6.300 κ είναι 7.700 περίπου....αλλά εμένα είναι φαγανος.νομιζω μια χαρά πήρε το μωρό σου!!!!ο γιατρός εντάξει δεν σου είπε???

Ναι είναι φαγανουλης ο δικός σου! Ναι μου είπε ότι παιρνουν πιο λίγα λέει στο τέλος του πρωτου τριμήνου... Κοίταξε τα συνολικά γραμμάρια κ είπε ότι δεν πςιραζει... Εμένα μου φαίνονται λίγα όμως για ξενο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Καλησπερα κοριτσια.. 

Τι κάνετε;;;

Να σας ρωτησω. Πόσα γραμμάρια πηραν τα μπεμπέ σας από τον δευτερο στον τρίτο μήνα;;;εμάς πηρε μονο 700 κ είναι αγόρι ακριβώς τριών παρα μια μέρα... 

Καλησπερα και εμένα από το δεύτερο στον τρίτο μήνα πηρε μόνο 800 γραμμάρια!εμενα είναι τριών μηνών και 15 ημερών!είναι 6600 κ 63 ποντους!αλλα μου είναι κακοφαγος με το ζόρι να φαει!

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Καλησπερα και εμένα από το δεύτερο στον τρίτο μήνα πηρε μόνο 800 γραμμάρια!εμενα είναι τριών μηνών και 15 ημερών!είναι 6600 κ 63 ποντους!αλλα μου είναι κακοφαγος με το ζόρι να φαει!

Ναι το θυμάμαι... Κ εμένα είναι κακοφαγος και 5890 μονο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Ναι το θυμάμαι... Κ εμένα είναι κακοφαγος και 5890 μονο

Βλακείες σου είπα χτες!!!ήταν από την προηγούμενη το βάρος αυτό!!!πήγα σήμερα κ μέσα σε 23 μέρες έχει πάρει 760!!!εμένα που είναι κ χοντρουλης!!!όποτε ο δικός σου μια χαρά κ αυτός!!!πήραμε κ 2,5 ολόκληρους πόντους!!!!κάναμε κ το εμβόλιο το δεύτερο....το άλλο τέλος Ιανουαρίου!!!!πολύ στεναχωριέμαι που τα τσιμπάνε τα καημένα!!! 

Ρώτησα για στέρεες κ μου είπε 5,5 μηνών με ρυζαλευρο....εγώ δε συμφωνώ με το ρυζαλευρο κ δεν νομίζω να το δωσω.εσεις τι λέτε???

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Βλακείες σου είπα χτες!!!ήταν από την προηγούμενη το βάρος αυτό!!!πήγα σήμερα κ μέσα σε 23 μέρες έχει πάρει 760!!!εμένα που είναι κ χοντρουλης!!!όποτε ο δικός σου μια χαρά κ αυτός!!!πήραμε κ 2,5 ολόκληρους πόντους!!!!κάναμε κ το εμβόλιο το δεύτερο....το άλλο τέλος Ιανουαρίου!!!!πολύ στεναχωριέμαι που τα τσιμπάνε τα καημένα!!! 

Ρώτησα για στέρεες κ μου είπε 5,5 μηνών με ρυζαλευρο....εγώ δε συμφωνώ με το ρυζαλευρο κ δεν νομίζω να το δωσω.εσεις τι λέτε???

Το ρυζαλευρο δεν έχει καμία διατροφική αξία,είναι κενές θερμίδες.Παλια το δίνανε στα μωρά για να μάθουν να τρώνε.Ειδικα αφού το μωράκι σου είναι πολύ καλό στα κιλά του μπορείς να περιμένεις να κλείσει τους 6 μήνες και να αρχίσεις με φρούτα όπως κάνουν οι περισσότεροι  η και λαχανικα.Εγω δεν θα το εδινα.

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Comet είπε:

Το ρυζαλευρο δεν έχει καμία διατροφική αξία,είναι κενές θερμίδες.Παλια το δίνανε στα μωρά για να μάθουν να τρώνε.Ειδικα αφού το μωράκι σου είναι πολύ καλό στα κιλά του μπορείς να περιμένεις να κλείσει τους 6 μήνες και να αρχίσεις με φρούτα όπως κάνουν οι περισσότεροι  η και λαχανικα.Εγω δεν θα το εδινα.

Εμενα σταμάτησε να τρώει!60 το πολυ αλλιωα 30!τρωει λιγο και μετα αρχίζει και κλαίει και χτυπιέται!μαλλον εχει γοπ και έχει καούρες και δείχνει πως τον ενοχλεί κατι!σήμερα το βράδυ έκανε 3 φορες εμετο!ξυπνησε δυο φορές να φαει εφαγε 50 και μετα έκλαιγε!θα μιλήσω και με τον Παιδιατρο το πρωί να δω τι μπορώ ν κάνω ή αν έχει ερεθιστει ο οισοφαγος πολυ να του δώσω κάτι!υποφέρει η ψυχούλα μου ειδικά όταν τρωει!

Όσο για τις τροφές εγω ρυζάλευρο σκέφτομαι να του δώσω!ειδικά αν είναι κακοφαγος λίγες θερμίδες παραπάνω δεν θα του κάνουν κακό!γιατι ένα παιδί κακοφαγο και το φαγητο δεν θα το θελει τοσο!βέβαια τρομερά κακοφαγη ημουν και εγω μέχρι 12 χρόνων!δυστυχώς πηρε από εμενα σε αυτό!σε όλα τα άλλα είναι ίδιος ο μπαμπας του σε αυτόν δεν τον έμοιασε!αφού θα τον βγάζω έξω και δεν θα πιστεύουν ότι είναι δικό μου παιδί!χαχαχχα!

10 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Ναι το θυμάμαι... Κ εμένα είναι κακοφαγος και 5890 μονο

Κλαιει εσένα οταν τρώει;εμενα πολύ κλαμα μετα απο λιγο!και στεναχωριέσαι αλλα δεν θέλω να μένει και νηστικός αλλα μαλλον εχει γοπ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...