Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Fofi! είπε:

Θαλεια μου εγω ειχα 3 μερες δεν ειχα κοιμηθει καθολου ωσπου δεν αντεξα αλλο και της εδωσα λιγο ντεπονακι..ειχε γκρινια απο τα δοντακια..και παιδευοταν και εγω εσκαγα...η μεση μου ποναει απο την αγκαλια που την εχω οταν ποναει και τα χερια μου απο τον θηλασμο..

Βρε κοριτσια πως βαζετε αυτα τα μπλε για να αναφερθειτε σε ολες μας??οπως ειπα και στην θαλεια εχουμε τα δοντακια μας...οταν δεν μας πονανε κοιμομαστε 3 ωρα αλλιως στην ωρα ξυπναμε...της εδωσα και μασητικο χθες καπως βοηθησε την κατασταση...

Ανυπομονω να ξεκινησουμε τροφες να δουμε πως θα τα παμε...κουραση κοριτσια πολυ...σημερα γενικη στο σπιτι για χριστουγεννα...ενας χαμος...

Απλα βάζεις το σήμα @ κ πατάς το ονομα!

Πρόλαβες και γενικη;μπράβο!!γιατί εμένα από την γκρίνια εχθες εκαψα τα μελομακάρονα και φυσικά σημερα πηγα και πηρα από το ζαχαριπλαστειο!δεν θα σκάσω κιολας!σαλάκια έχει εμενα πολλά και ειναι λιγο φουσκωμένα τα ουλα του από κατω!αλλα δεν ποναει κοιμαται το βραδυ αν και ξυπναει για να φαει αλλα πιο πολυ γιατι νιώθει μόνος του στην κουνια!

Για τις τροφές επειδή είναι το πρώτο μου πιστεύω θα δυσκολευτώ να τον ταισω και δεν ξερω αν χρειάζεται να παρω κάποιον ατμομαγειρα ή ειδικό σκεύος για μαγείρεμα μωρου!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κορίτσια ποια μελομακάρονα κ ποια γενική σοβαρά μιλάτε??????????τον αφήνω στο ρηλαξ για να βάλω τα μπιμπερο για αποστείρωση 5 λεπτά υπόθεση κ μας ακούει όλο το τετράγωνο!!!!!!!!!!!!!!!πείτε μου το κόλπο!!!!!

Just now, LidaK είπε:

Γεια σας κορίτσια, εμεις πάθαμε ωτίτιδα :( Είμαι πολύ στενοχωρημένη ξεκίνησε αντιβίωση η μικρή κ δεν ήθελα καθόλου να της δώσω από τόσο μικρή.

Αχ κορίτσι μου περαστικά σας!!!!για πόσες μέρες???

Just now, Fofi! είπε:

Θαλεια μου εγω ειχα 3 μερες δεν ειχα κοιμηθει καθολου ωσπου δεν αντεξα αλλο και της εδωσα λιγο ντεπονακι..ειχε γκρινια απο τα δοντακια..και παιδευοταν και εγω εσκαγα...η μεση μου ποναει απο την αγκαλια που την εχω οταν ποναει και τα χερια μου απο τον θηλασμο..

Βρε κοριτσια πως βαζετε αυτα τα μπλε για να αναφερθειτε σε ολες μας??οπως ειπα και στην θαλεια εχουμε τα δοντακια μας...οταν δεν μας πονανε κοιμομαστε 3 ωρα αλλιως στην ωρα ξυπναμε...της εδωσα και μασητικο χθες καπως βοηθησε την κατασταση...

Ανυπομονω να ξεκινησουμε τροφες να δουμε πως θα τα παμε...κουραση κοριτσια πολυ...σημερα γενικη στο σπιτι για χριστουγεννα...ενας χαμος...

Η πλάτη μου κ εμένα πολύ χάλια!!!! πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω μέχρι να περπατήσει δεν τη βγάζω καθαρή!!!

4 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Καλημερα!!η αληθεια ειναι πως είναι λιγο πιο ήρεμος!αυτό που με αγχώνει είναι στα κακα του πως θα είναι!εσένα δυσκολεύεται;

Καλημερα μου εδωσε τελικά άλλο γαλα ειδικό για γοπ!δεύτερη μέρα σήμερα και είναι πιο ήρεμος!μου εδωσε να του δίνω nexium για το στομαχι του για δυο εβδομάδες αλλα η αληθεια ειναι πως δεν του το εδωσα σημερα!δεν δείχνει να τον ενοχλεί κατι για την ωρα!αν δω πως δυσκολεύεται παλι θα του το δώσω!ίσως επειδή τον ζορίζα να φαει ερεθίστηκε ο οισοφαγος του αυτο μου ειπε ο παιδίατρος!

Κάνει μια με δύο φορές τη μέρα!!!!δεν έχει περάσει μέρα που να μην μου κάνει....όταν τον βλέπω κ ζοριζεται του ανεβάζω λίγο τα ποδαράκια στη κοιλιά κ τσουυυπ....βγήκαν οι μουστάρδες!!!!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Βρε κορίτσια ποια μελομακάρονα κ ποια γενική σοβαρά μιλάτε??????????τον αφήνω στο ρηλαξ για να βάλω τα μπιμπερο για αποστείρωση 5 λεπτά υπόθεση κ μας ακούει όλο το τετράγωνο!!!!!!!!!!!!!!!πείτε μου το κόλπο!!!!!

Αχ κορίτσι μου περαστικά σας!!!!για πόσες μέρες???

Η πλάτη μου κ εμένα πολύ χάλια!!!! πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω μέχρι να περπατήσει δεν τη βγάζω καθαρή!!!

Κάνει μια με δύο φορές τη μέρα!!!!δεν έχει περάσει μέρα που να μην μου κάνει....όταν τον βλέπω κ ζοριζεται του ανεβάζω λίγο τα ποδαράκια στη κοιλιά κ τσουυυπ....βγήκαν οι μουστάρδες!!!!!

Σ’ευχαριστω πολύ! Κάναμε καλλιέργεια κ θα μας ξαναδεί ο παιδίατρος από βδομάδα.. Για 7 μέρες σίγουρα, ίσως κ για 10 θα δει αν χρειαστεί :( 

Link to comment
Share on other sites

Just now, LidaK είπε:

Σ’ευχαριστω πολύ! Κάναμε καλλιέργεια κ θα μας ξαναδεί ο παιδίατρος από βδομάδα.. Για 7 μέρες σίγουρα, ίσως κ για 10 θα δει αν χρειαστεί :( 

Που την πατησατε βρε παιδι μου??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Που την πατησατε βρε παιδι μου??

Δεν ξέρω πραγματικά είμαστε όλη μέρα σπιτι γιατί αυτή την περίοδο δεν πηγαίνω στη δουλειά ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου, που κ που έρχεται η μαμα μου για να βοηθάει αλλά δεν την αφήνω να πολύ παίρνει το μωρό! Κ τη μεγάλη δεν την έστειλα το φθινόπωρο βρεφονηπιακό για να μη φέρνει μικρόβια κ κολλάει το μωρό, αλλά να την πατήσαμε ποιος ξέρει πως κ από που είμαι να σκάσω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, LidaK είπε:

Δεν ξέρω πραγματικά είμαστε όλη μέρα σπιτι γιατί αυτή την περίοδο δεν πηγαίνω στη δουλειά ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου, που κ που έρχεται η μαμα μου για να βοηθάει αλλά δεν την αφήνω να πολύ παίρνει το μωρό! Κ τη μεγάλη δεν την έστειλα το φθινόπωρο βρεφονηπιακό για να μη φέρνει μικρόβια κ κολλάει το μωρό, αλλά να την πατήσαμε ποιος ξέρει πως κ από που είμαι να σκάσω! 

Δεν πειραζει μην αγχωνεσαι αρκει να ειναι καλα το παιδι με την αντιβιωση και να μην ποναει..ποσο μηνων ειναι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , LidaK είπε:

Δεν ξέρω πραγματικά είμαστε όλη μέρα σπιτι γιατί αυτή την περίοδο δεν πηγαίνω στη δουλειά ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου, που κ που έρχεται η μαμα μου για να βοηθάει αλλά δεν την αφήνω να πολύ παίρνει το μωρό! Κ τη μεγάλη δεν την έστειλα το φθινόπωρο βρεφονηπιακό για να μη φέρνει μικρόβια κ κολλάει το μωρό, αλλά να την πατήσαμε ποιος ξέρει πως κ από που είμαι να σκάσω! 

Όρο βάζεις κάθε μέρα????πως καταλάβατε ότι είναι ωτίτιδα???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Fofi! είπε:

Δεν πειραζει μην αγχωνεσαι αρκει να ειναι καλα το παιδι με την αντιβιωση και να μην ποναει..ποσο μηνων ειναι?

Σ’ευχαριστω να είσαι καλά, 3 μηνών κ 18 ημερών!

Just now, Thaliamp είπε:

Όρο βάζεις κάθε μέρα????πως καταλάβατε ότι είναι ωτίτιδα???

Κάθε μέρα κ κάποιες φορές 2 φορές τη μέρα όποτε βλέπουμε δηλαδή ότι έχει η μυτούλα της. Είχε δυο μέρες λίγη ανορεξία όχι τίποτα το ιδιαίτερο απλα άφηνε 20 ml στο μπουκάλι (σχετίζεται μου είπε ο πιδιατρος) και χθες το πρωί όπως την είχε ο άντρας μου ειδε εκκρίσεις στο ένα αυτάκι της μπεζ ,όχι όπως είναι το κερί σκούρο καφέ. Ευτυχώς το είδαμε γιατί γκρίνια κ κλάμα δεν είχε καθόλου, γιατί συνήθως από εκεί το καταλαβαίνουν επειδή πονάνε τα καημένα! Ούτε πυρετο! Εντωμεταξύ η πρώτη μου δεν έπαθε ποτε κ δεν είχα εμπειρία..!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , LidaK είπε:

Σ’ευχαριστω να είσαι καλά, 3 μηνών κ 18 ημερών!

Κάθε μέρα κ κάποιες φορές 2 φορές τη μέρα όποτε βλέπουμε δηλαδή ότι έχει η μυτούλα της. Είχε δυο μέρες λίγη ανορεξία όχι τίποτα το ιδιαίτερο απλα άφηνε 20 ml στο μπουκάλι (σχετίζεται μου είπε ο πιδιατρος) και χθες το πρωί όπως την είχε ο άντρας μου ειδε εκκρίσεις στο ένα αυτάκι της μπεζ ,όχι όπως είναι το κερί σκούρο καφέ. Ευτυχώς το είδαμε γιατί γκρίνια κ κλάμα δεν είχε καθόλου, γιατί συνήθως από εκεί το καταλαβαίνουν επειδή πονάνε τα καημένα! Ούτε πυρετο! Εντωμεταξύ η πρώτη μου δεν έπαθε ποτε κ δεν είχα εμπειρία..!

Σε ρώτησα γιατί μου είπε η γιατρός να του βάζω πιο πολλές φορές στη μέρα μέσα για να γλυτώσουμε ωτίτιδες!!!εγώ του έβαζα μόνο μια φορά στο μπάνιο!!!τώρα βάζω 3 φορές....κ Μ είπε κ για το φαγητό ότι μπορεί να μην έχει όρεξη όταν είναι βουλωμένη η μύτη!!!!!ελπίζω να σας περάσει γρήγορα!!!ευτυχώς δεν έκανε πυρετό το μικρακι!!!

Κορίτσια έχω θέμα με τον ύπνο του μωρού πείτε μου κ εσείς ποιο είναι το σωστό.η γιατρός μου έχει πει να τον βάζω στο πλάι να κοιμάται(επειδή έχει γοπ)....με σφήνα.εγω ξέρω ότι η σφήνα έχει απαγορευτεί....επίσης κ πάλι που το έψαξα έλεγε ότι ανασκελα πρέπει να κοιμούνται κ ας έχουν γοπ.τοσο καιρό τον έβαζα με την πλατουλα να ακουμπάει στη πάντα(η οποία έχει επίσης απαγορευτεί το ξέρω) για να μην πάρω σφήνα κ για να κάθεται στο πλάι.πλεον όμως εκτός ότι δεν τον βρίσκω όπου τον αφήνω έχει αποκτήσει κ ένα θέμα.....του αρέσει να είναι κάτι στο πρόσωπο του για να κοιμάται...μέσα στη μέρα του βάζω ένα μικρό πανακι που τον επιβλέπω κ είναι δίπλα....αλλά το βράδυ δεν το βάζω.γυρναει λοιπόν αυτός κ ψάχνει τη πάντα να χώσει τη μουσούδα του μέσα!!!!τον αλλάζω θέση πάλι εκεί αυτός.....!!!!τι να κάνω δεν ξέρω....την έβγαλα σήμερα...τον έχω βάλει ανάσκελα επομένως για να μην βάλω την πλατουλα του στα κάγκελα.ανασκελα η στο πλάι λέτε εσείς???πάντα βάζετε εσείς???το στρώμα το έχω σε ανάκλιση

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Σε ρώτησα γιατί μου είπε η γιατρός να του βάζω πιο πολλές φορές στη μέρα μέσα για να γλυτώσουμε ωτίτιδες!!!εγώ του έβαζα μόνο μια φορά στο μπάνιο!!!τώρα βάζω 3 φορές....κ Μ είπε κ για το φαγητό ότι μπορεί να μην έχει όρεξη όταν είναι βουλωμένη η μύτη!!!!!ελπίζω να σας περάσει γρήγορα!!!ευτυχώς δεν έκανε πυρετό το μικρακι!!!

Κορίτσια έχω θέμα με τον ύπνο του μωρού πείτε μου κ εσείς ποιο είναι το σωστό.η γιατρός μου έχει πει να τον βάζω στο πλάι να κοιμάται(επειδή έχει γοπ)....με σφήνα.εγω ξέρω ότι η σφήνα έχει απαγορευτεί....επίσης κ πάλι που το έψαξα έλεγε ότι ανασκελα πρέπει να κοιμούνται κ ας έχουν γοπ.τοσο καιρό τον έβαζα με την πλατουλα να ακουμπάει στη πάντα(η οποία έχει επίσης απαγορευτεί το ξέρω) για να μην πάρω σφήνα κ για να κάθεται στο πλάι.πλεον όμως εκτός ότι δεν τον βρίσκω όπου τον αφήνω έχει αποκτήσει κ ένα θέμα.....του αρέσει να είναι κάτι στο πρόσωπο του για να κοιμάται...μέσα στη μέρα του βάζω ένα μικρό πανακι που τον επιβλέπω κ είναι δίπλα....αλλά το βράδυ δεν το βάζω.γυρναει λοιπόν αυτός κ ψάχνει τη πάντα να χώσει τη μουσούδα του μέσα!!!!τον αλλάζω θέση πάλι εκεί αυτός.....!!!!τι να κάνω δεν ξέρω....την έβγαλα σήμερα...τον έχω βάλει ανάσκελα επομένως για να μην βάλω την πλατουλα του στα κάγκελα.ανασκελα η στο πλάι λέτε εσείς???πάντα βάζετε εσείς???το στρώμα το έχω σε ανάκλιση

Καλημερα Θαλεια μου..εγω απο σχεδον αρχη ενω μου ειχαν πει πλαι και την εβαζα αυτη γυρνουσε ανασκελα με γυρισμενο το κεφαλακι στο πλαι.και ετσι συνεχιζουμε με ανασκελα..οσο αναφορα το πανακι και εμενα με φοβιζε αυτο και τραβουσε τις κουβερτες και τυλιγε το προσωπο της...οποτε της πηρα ενα πανακι αγκαλιας και καποιες φορες το τραβαει..οσο αναφορα την παντα και εγω εχω να σου πω την αληθεια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 17/12/2020 at 7:17 ΜΜ, SasT είπε:

Μια χαρα βαρος ειναι. Γιατι αγχωνεστε ρε κοριτσια; Ο πρωτος μου ειχε παρει 650 και ο μπεμπης τωρα 780. Θηλαζα και στα δυο δεν θυμαμαι τι διατροφη κανετε αλλα λογικα ειναι παρομοια τους πρωτους μηνες ειτε μπουκαλι ειτε στηθος .Μην σκατε! Τα μωρα τρωνε οσο θελουν! Μην τα λετε κακοφαγα. 

Καλημερα, 

Τρώει μόνο ξένο, κ υποτίθεται πως με τη φόρμουλα παιρνουν πιο πολυ... Σε ευχαριστώ ρε κορίτσι... Απλά στους 3 μήνες ακριβως ηταν 5890 κ γεννήθηκε 3350 κ γενικά είχε κάτι άλλα θεματάκια κ για αυτό σας ρώτησα...μου φάνηκαν λίγα τα 700 για έναν ολόκληρο μήνα. Σε ευχαριστουμε δευτερομανουλα... Μας κανεις να ηρησουμε λίγο!!! 

15 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Βρε κορίτσια ποια μελομακάρονα κ ποια γενική σοβαρά μιλάτε??????????τον αφήνω στο ρηλαξ για να βάλω τα μπιμπερο για αποστείρωση 5 λεπτά υπόθεση κ μας ακούει όλο το τετράγωνο!!!!!!!!!!!!!!!πείτε μου το κόλπο!!!!!

Αχ κορίτσι μου περαστικά σας!!!!για πόσες μέρες???

Η πλάτη μου κ εμένα πολύ χάλια!!!! πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω μέχρι να περπατήσει δεν τη βγάζω καθαρή!!!

Κάνει μια με δύο φορές τη μέρα!!!!δεν έχει περάσει μέρα που να μην μου κάνει....όταν τον βλέπω κ ζοριζεται του ανεβάζω λίγο τα ποδαράκια στη κοιλιά κ τσουυυπ....βγήκαν οι μουστάρδες!!!!!

Κ εμάς μας ακουνε δυο τετράγωνα... Είχε βγάλει ο άντρας μου το σκυλο βόλτα... Κ όσο του ζεσταινα το νερό στο βραστήρα ουρλιαζε... Τον άκουσε έξω από το σπίτι πανω στη γωνια με κλειστά τζάμια.... Χαμός ... Και όλα αυτά για 110 ml πχ.... 

11 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Σ’ευχαριστω να είσαι καλά, 3 μηνών κ 18 ημερών!

Κάθε μέρα κ κάποιες φορές 2 φορές τη μέρα όποτε βλέπουμε δηλαδή ότι έχει η μυτούλα της. Είχε δυο μέρες λίγη ανορεξία όχι τίποτα το ιδιαίτερο απλα άφηνε 20 ml στο μπουκάλι (σχετίζεται μου είπε ο πιδιατρος) και χθες το πρωί όπως την είχε ο άντρας μου ειδε εκκρίσεις στο ένα αυτάκι της μπεζ ,όχι όπως είναι το κερί σκούρο καφέ. Ευτυχώς το είδαμε γιατί γκρίνια κ κλάμα δεν είχε καθόλου, γιατί συνήθως από εκεί το καταλαβαίνουν επειδή πονάνε τα καημένα! Ούτε πυρετο! Εντωμεταξύ η πρώτη μου δεν έπαθε ποτε κ δεν είχα εμπειρία..!

Περαστικα σας! 

8 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Σε ρώτησα γιατί μου είπε η γιατρός να του βάζω πιο πολλές φορές στη μέρα μέσα για να γλυτώσουμε ωτίτιδες!!!εγώ του έβαζα μόνο μια φορά στο μπάνιο!!!τώρα βάζω 3 φορές....κ Μ είπε κ για το φαγητό ότι μπορεί να μην έχει όρεξη όταν είναι βουλωμένη η μύτη!!!!!ελπίζω να σας περάσει γρήγορα!!!ευτυχώς δεν έκανε πυρετό το μικρακι!!!

Κορίτσια έχω θέμα με τον ύπνο του μωρού πείτε μου κ εσείς ποιο είναι το σωστό.η γιατρός μου έχει πει να τον βάζω στο πλάι να κοιμάται(επειδή έχει γοπ)....με σφήνα.εγω ξέρω ότι η σφήνα έχει απαγορευτεί....επίσης κ πάλι που το έψαξα έλεγε ότι ανασκελα πρέπει να κοιμούνται κ ας έχουν γοπ.τοσο καιρό τον έβαζα με την πλατουλα να ακουμπάει στη πάντα(η οποία έχει επίσης απαγορευτεί το ξέρω) για να μην πάρω σφήνα κ για να κάθεται στο πλάι.πλεον όμως εκτός ότι δεν τον βρίσκω όπου τον αφήνω έχει αποκτήσει κ ένα θέμα.....του αρέσει να είναι κάτι στο πρόσωπο του για να κοιμάται...μέσα στη μέρα του βάζω ένα μικρό πανακι που τον επιβλέπω κ είναι δίπλα....αλλά το βράδυ δεν το βάζω.γυρναει λοιπόν αυτός κ ψάχνει τη πάντα να χώσει τη μουσούδα του μέσα!!!!τον αλλάζω θέση πάλι εκεί αυτός.....!!!!τι να κάνω δεν ξέρω....την έβγαλα σήμερα...τον έχω βάλει ανάσκελα επομένως για να μην βάλω την πλατουλα του στα κάγκελα.ανασκελα η στο πλάι λέτε εσείς???πάντα βάζετε εσείς???το στρώμα το έχω σε ανάκλιση

Α πα πα... Του αρέσει το χουχουλιασμα... Γιατί δεν παιρνεις αυτό το μαξιλάρι το ειδικό (η Αγγελίνα νομίζω το είχε γράψει) που βοηθαει στη γοπ;ρωτα τη γιατρό... Θέλω κ εγώ να το παρω, αφου τη ρωτησω... 

On 16/12/2020 at 10:05 ΜΜ, Thaliamp είπε:

Βλακείες σου είπα χτες!!!ήταν από την προηγούμενη το βάρος αυτό!!!πήγα σήμερα κ μέσα σε 23 μέρες έχει πάρει 760!!!εμένα που είναι κ χοντρουλης!!!όποτε ο δικός σου μια χαρά κ αυτός!!!πήραμε κ 2,5 ολόκληρους πόντους!!!!κάναμε κ το εμβόλιο το δεύτερο....το άλλο τέλος Ιανουαρίου!!!!πολύ στεναχωριέμαι που τα τσιμπάνε τα καημένα!!! 

Ρώτησα για στέρεες κ μου είπε 5,5 μηνών με ρυζαλευρο....εγώ δε συμφωνώ με το ρυζαλευρο κ δεν νομίζω να το δωσω.εσεις τι λέτε???

Καταλαβααα... Εντάξει, σιγά δεν πειραζει που μπερδευτηκες!!! Είμαστε κ αυπνες!και εγώ διάβασα διαφορά για το ρυζαλευρο... Θα το Σκεφτώ καλά πριν δώσω, εκτός κ αν μου πει η γιατρός ότι χρειάζεται επειδή είναι αδυνατος! 

On 17/12/2020 at 8:14 ΠΜ, Angelina87 είπε:

Εμενα σταμάτησε να τρώει!60 το πολυ αλλιωα 30!τρωει λιγο και μετα αρχίζει και κλαίει και χτυπιέται!μαλλον εχει γοπ και έχει καούρες και δείχνει πως τον ενοχλεί κατι!σήμερα το βράδυ έκανε 3 φορες εμετο!ξυπνησε δυο φορές να φαει εφαγε 50 και μετα έκλαιγε!θα μιλήσω και με τον Παιδιατρο το πρωί να δω τι μπορώ ν κάνω ή αν έχει ερεθιστει ο οισοφαγος πολυ να του δώσω κάτι!υποφέρει η ψυχούλα μου ειδικά όταν τρωει!

Όσο για τις τροφές εγω ρυζάλευρο σκέφτομαι να του δώσω!ειδικά αν είναι κακοφαγος λίγες θερμίδες παραπάνω δεν θα του κάνουν κακό!γιατι ένα παιδί κακοφαγο και το φαγητο δεν θα το θελει τοσο!βέβαια τρομερά κακοφαγη ημουν και εγω μέχρι 12 χρόνων!δυστυχώς πηρε από εμενα σε αυτό!σε όλα τα άλλα είναι ίδιος ο μπαμπας του σε αυτόν δεν τον έμοιασε!αφού θα τον βγάζω έξω και δεν θα πιστεύουν ότι είναι δικό μου παιδί!χαχαχχα!

Κλαιει εσένα οταν τρώει;εμενα πολύ κλαμα μετα απο λιγο!και στεναχωριέσαι αλλα δεν θέλω να μένει και νηστικός αλλα μαλλον εχει γοπ!

Κάποιες φορές κλαιει, όταν τρώει... Φαίνεται ότι θέλει να φαει κι άλλο, γιατί αρπάζει τη θήλη του μπιμπερό με μανία, ρουφαει κ μόλις καταπίνει κλαίει γοερά κ κουνιέται ολόκληρος... Του αλλάξαμε γάλα... Πήραμε hipp και είναι λίγο καλυτερα... Η γιατρός μας είπα να βάζουμε 3 κουταλιές hipp και 2 κουταλιές sanilac ar..... Ακόμα δε δοκιμάσαμε να βάλουμε  sanilac... Θα κάνει πιο δυσκολα λίγο τα κακά μας είπε... Σκέφτομαι να του παρω το hipp το ar!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Καλημερα, 

Τρώει μόνο ξένο, κ υποτίθεται πως με τη φόρμουλα παιρνουν πιο πολυ... Σε ευχαριστώ ρε κορίτσι... Απλά στους 3 μήνες ακριβως ηταν 5890 κ γεννήθηκε 3350 κ γενικά είχε κάτι άλλα θεματάκια κ για αυτό σας ρώτησα...μου φάνηκαν λίγα τα 700 για έναν ολόκληρο μήνα. Σε ευχαριστουμε δευτερομανουλα... Μας κανεις να ηρησουμε λίγο!!! 

Κ εμάς μας ακουνε δυο τετράγωνα... Είχε βγάλει ο άντρας μου το σκυλο βόλτα... Κ όσο του ζεσταινα το νερό στο βραστήρα ουρλιαζε... Τον άκουσε έξω από το σπίτι πανω στη γωνια με κλειστά τζάμια.... Χαμός ... Και όλα αυτά για 110 ml πχ.... 

Περαστικα σας! 

Α πα πα... Του αρέσει το χουχουλιασμα... Γιατί δεν παιρνεις αυτό το μαξιλάρι το ειδικό (η Αγγελίνα νομίζω το είχε γράψει) που βοηθαει στη γοπ;ρωτα τη γιατρό... Θέλω κ εγώ να το παρω, αφου τη ρωτησω... 

Καταλαβααα... Εντάξει, σιγά δεν πειραζει που μπερδευτηκες!!! Είμαστε κ αυπνες!και εγώ διάβασα διαφορά για το ρυζαλευρο... Θα το Σκεφτώ καλά πριν δώσω, εκτός κ αν μου πει η γιατρός ότι χρειάζεται επειδή είναι αδυνατος! 

Κάποιες φορές κλαιει, όταν τρώει... Φαίνεται ότι θέλει να φαει κι άλλο, γιατί αρπάζει τη θήλη του μπιμπερό με μανία, ρουφαει κ μόλις καταπίνει κλαίει γοερά κ κουνιέται ολόκληρος... Του αλλάξαμε γάλα... Πήραμε hipp και είναι λίγο καλυτερα... Η γιατρός μας είπα να βάζουμε 3 κουταλιές hipp και 2 κουταλιές sanilac ar..... Ακόμα δε δοκιμάσαμε να βάλουμε  sanilac... Θα κάνει πιο δυσκολα λίγο τα κακά μας είπε... Σκέφτομαι να του παρω το hipp το ar!

Καλημερα εγω πηρα το humana ar κ καταλαβα πως το παιδι μου ήταν νηστικο τοσο καιρο!εχθες εφαγε ενώ είχε φάει πριν 2 ωρες 130 εφαγε 190 του αρέσει πάρα πολύ!!κ αναγωγες καθόλου δυο μερες τώρα!βλεπει μπιμπερο και χαίρεται πλέον δεν κλαίει!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες.. Είμαι μανουλα Νοεμβρίου και θέλω οποία ξέρει κ μπορεί ν μ συμβουλευτεί.. Η μικρή μ στα ξαφνικά άρχισε να έχει αέρια πονακια κλάμματα ζόρι.. Μεικτή διατροφή.. Ανεβάσαμε τα ml π τρώει μήπως δεν χορταινε της 2 πρωτες μέρες όλα καλά μετά ξανά τα ίδια.. Μ είπε ο γιατρος λογικά Κολικοι κ  πηραμε γάλα ειδικό.. Τ θέμα είναι ότι είτε τρώει πιο συχνά κ λιγότερη ποσοτητα είτε ανά 3 ωρο κ οχι όλες τις φορές τη ποσοτητα π έπινε.. Ρουφάει με μανία κ μετα κλαίει.. Κάνουμε ποση ωρα μέχρι να το τελειωσει


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλησπερα μανουλες.. Είμαι μανουλα Νοεμβρίου και θέλω οποία ξέρει κ μπορεί ν μ συμβουλευτεί.. Η μικρή μ στα ξαφνικά άρχισε να έχει αέρια πονακια κλάμματα ζόρι.. Μεικτή διατροφή.. Ανεβάσαμε τα ml π τρώει μήπως δεν χορταινε της 2 πρωτες μέρες όλα καλά μετά ξανά τα ίδια.. Μ είπε ο γιατρος λογικά Κολικοι κ  πηραμε γάλα ειδικό.. Τ θέμα είναι ότι είτε τρώει πιο συχνά κ λιγότερη ποσοτητα είτε ανά 3 ωρο κ οχι όλες τις φορές τη ποσοτητα π έπινε.. Ρουφάει με μανία κ μετα κλαίει.. Κάνουμε ποση ωρα μέχρι να το τελειωσει

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!και εμένα το έκανε αυτό αλλα εγω δεν τον θήλασα καθολου!μου εδωσε ο γιατρος το nan sensitive για τους κολικούς στην αρχη το επινε μετα δεν το ήθελε!δεν είναι τόσο εύγευστο!βγάζει γουλιές;μήπως έχει γοπ όπως τελικά ειχε εμενα και τον πιεζα να φαει αλλα τελικά είχε και πήραμε ειδικό γαλα το οποίο το τρώει με ευχαρίστηση!αλλιως μπορει να την πειραζει κάτι που τρώς εσύ αν την θηλάζεις!θα σου πει και κάποια άλλη μανούλα που ειναι πιο έμπειρη!εμενα είναι το πρώτο μου!την εμπειρία μου σου είπα!εύχομαι να ξεκινήσει παλι να τρώει η μικρούλα σου και απλα να είναι ένα αλμα ανάπτυξης!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια...κανω ερευνα αγορας για παρκοκρεββατο..εχει καμμια κατι να μου προτεινει?σκεφτομαι να παρω και ειδικο στρωμα για να την κοιμιζω ακομη διπλα μου λογο οτι δεν χωραει η κουνια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...