Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Comet είπε:

Το ρυζαλευρο δεν έχει καμία διατροφική αξία,είναι κενές θερμίδες.Παλια το δίνανε στα μωρά για να μάθουν να τρώνε.Ειδικα αφού το μωράκι σου είναι πολύ καλό στα κιλά του μπορείς να περιμένεις να κλείσει τους 6 μήνες και να αρχίσεις με φρούτα όπως κάνουν οι περισσότεροι  η και λαχανικα.Εγω δεν θα το εδινα.

Καλημέρα! Συμφωνώ απόλυτα! Στην κόρη μου που είναι 2 δεν έδωσα ποτε ρυζάλευρο, ξεκινήσαμε στον έκτο με φρουτάκια, λογικά αυτό θα κάνουμε τώρα κ με τη μικρή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Εμενα σταμάτησε να τρώει!60 το πολυ αλλιωα 30!τρωει λιγο και μετα αρχίζει και κλαίει και χτυπιέται!μαλλον εχει γοπ και έχει καούρες και δείχνει πως τον ενοχλεί κατι!σήμερα το βράδυ έκανε 3 φορες εμετο!ξυπνησε δυο φορές να φαει εφαγε 50 και μετα έκλαιγε!θα μιλήσω και με τον Παιδιατρο το πρωί να δω τι μπορώ ν κάνω ή αν έχει ερεθιστει ο οισοφαγος πολυ να του δώσω κάτι!υποφέρει η ψυχούλα μου ειδικά όταν τρωει!

Όσο για τις τροφές εγω ρυζάλευρο σκέφτομαι να του δώσω!ειδικά αν είναι κακοφαγος λίγες θερμίδες παραπάνω δεν θα του κάνουν κακό!γιατι ένα παιδί κακοφαγο και το φαγητο δεν θα το θελει τοσο!βέβαια τρομερά κακοφαγη ημουν και εγω μέχρι 12 χρόνων!δυστυχώς πηρε από εμενα σε αυτό!σε όλα τα άλλα είναι ίδιος ο μπαμπας του σε αυτόν δεν τον έμοιασε!αφού θα τον βγάζω έξω και δεν θα πιστεύουν ότι είναι δικό μου παιδί!χαχαχχα!

Κλαιει εσένα οταν τρώει;εμενα πολύ κλαμα μετα απο λιγο!και στεναχωριέσαι αλλα δεν θέλω να μένει και νηστικός αλλα μαλλον εχει γοπ!

Αν το μωράκι είναι κακοφαγο και αδυνατουλη τότε δώστου.Δεν θα το ενοχλήσει λογικά,ίσως ηρεμήσει το στομαχακι του.Το μωράκι της Θάλειας δεν το χρειάζεται.Μιλα και με το γιατρό,νομίζω δίνουν ένα σιροπακι.Μακαρι να βρείτε κάτι να το βοηθησει

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Εμενα σταμάτησε να τρώει!60 το πολυ αλλιωα 30!τρωει λιγο και μετα αρχίζει και κλαίει και χτυπιέται!μαλλον εχει γοπ και έχει καούρες και δείχνει πως τον ενοχλεί κατι!σήμερα το βράδυ έκανε 3 φορες εμετο!ξυπνησε δυο φορές να φαει εφαγε 50 και μετα έκλαιγε!θα μιλήσω και με τον Παιδιατρο το πρωί να δω τι μπορώ ν κάνω ή αν έχει ερεθιστει ο οισοφαγος πολυ να του δώσω κάτι!υποφέρει η ψυχούλα μου ειδικά όταν τρωει!

Όσο για τις τροφές εγω ρυζάλευρο σκέφτομαι να του δώσω!ειδικά αν είναι κακοφαγος λίγες θερμίδες παραπάνω δεν θα του κάνουν κακό!γιατι ένα παιδί κακοφαγο και το φαγητο δεν θα το θελει τοσο!βέβαια τρομερά κακοφαγη ημουν και εγω μέχρι 12 χρόνων!δυστυχώς πηρε από εμενα σε αυτό!σε όλα τα άλλα είναι ίδιος ο μπαμπας του σε αυτόν δεν τον έμοιασε!αφού θα τον βγάζω έξω και δεν θα πιστεύουν ότι είναι δικό μου παιδί!χαχαχχα!

Κλαιει εσένα οταν τρώει;εμενα πολύ κλαμα μετα απο λιγο!και στεναχωριέσαι αλλα δεν θέλω να μένει και νηστικός αλλα μαλλον εχει γοπ!

Αντζελινα μου τώρα είδα ότι το μωράκι σου κλαίει κ τρώει λιγότερο κ κανει κ εμετουληδες. Πως είναι; Πήρες τον παιδίατρο; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2020 at 3:01 ΜΜ, Christine. S είπε:

Καλησπερα κοριτσια.. 

Τι κάνετε;;;

Να σας ρωτησω. Πόσα γραμμάρια πηραν τα μπεμπέ σας από τον δευτερο στον τρίτο μήνα;;;εμάς πηρε μονο 700 κ είναι αγόρι ακριβώς τριών παρα μια μέρα... 

Μια χαρα βαρος ειναι. Γιατι αγχωνεστε ρε κοριτσια; Ο πρωτος μου ειχε παρει 650 και ο μπεμπης τωρα 780. Θηλαζα και στα δυο δεν θυμαμαι τι διατροφη κανετε αλλα λογικα ειναι παρομοια τους πρωτους μηνες ειτε μπουκαλι ειτε στηθος .Μην σκατε! Τα μωρα τρωνε οσο θελουν! Μην τα λετε κακοφαγα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LidaK είπε:

Αντζελινα μου τώρα είδα ότι το μωράκι σου κλαίει κ τρώει λιγότερο κ κανει κ εμετουληδες. Πως είναι; Πήρες τον παιδίατρο; 

Καλησπερα μίλησα το πρωί μου εδωσε ειδικό γαλα και γοπ κ σκόνη για το στομαχι για δυο εβδομάδες μήπως έχει ερεθιστει ο οισοφάγου τουγι αυτο κλαίει!για την ωρα με το καινούργιο γαλα ηπιε πολυ καλα ευτυχως!!

Αλλα η αληθεια ειναι πως φταίω και εγω τις τελευταίες μέρες τον πιεζα να φαει γιατί ήταν νηστικός και ίσως του τον ερέθησα και εγω τον οισοφάγο με το ζορισμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Angelina87 είπε:

Καλησπερα μίλησα το πρωί μου εδωσε ειδικό γαλα και γοπ κ σκόνη για το στομαχι για δυο εβδομάδες μήπως έχει ερεθιστει ο οισοφάγου τουγι αυτο κλαίει!για την ωρα με το καινούργιο γαλα ηπιε πολυ καλα ευτυχως!!

Αλλα η αληθεια ειναι πως φταίω και εγω τις τελευταίες μέρες τον πιεζα να φαει γιατί ήταν νηστικός και ίσως του τον ερέθησα και εγω τον οισοφάγο με το ζορισμα!

Κοριτσι μου κ μένα έχει γοπ ...ποιο γαλατάκι σου έδωσε????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κοριτσι μου κ μένα έχει γοπ ...ποιο γαλατάκι σου έδωσε????

Ο γιατρος προτιμάει το nan αλλα εμενα ο μικρος δεν του αρέσει!κ έτσι του δίνω το humana και τωρα του πηρα το humana ar!σήμερα έφτασε να πιει και 160 που δεν έχει πιει σχεδόν ποτέ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Ο γιατρος προτιμάει το nan αλλα εμενα ο μικρος δεν του αρέσει!κ έτσι του δίνω το humana και τωρα του πηρα το humana ar!σήμερα έφτασε να πιει και 160 που δεν έχει πιει σχεδόν ποτέ!

Μπράβο κορίτσι μου!!!!θα ηρεμήσει το μπεμπακι!!!εγώ ειδα διαφορά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!!θα ηρεμήσει το μπεμπακι!!!εγώ ειδα διαφορά!!!

Καλημερα!!η αληθεια ειναι πως είναι λιγο πιο ήρεμος!αυτό που με αγχώνει είναι στα κακα του πως θα είναι!εσένα δυσκολεύεται;

15 ώρες πρίν, Comet είπε:

Αν το μωράκι είναι κακοφαγο και αδυνατουλη τότε δώστου.Δεν θα το ενοχλήσει λογικά,ίσως ηρεμήσει το στομαχακι του.Το μωράκι της Θάλειας δεν το χρειάζεται.Μιλα και με το γιατρό,νομίζω δίνουν ένα σιροπακι.Μακαρι να βρείτε κάτι να το βοηθησει

Καλημερα μου εδωσε τελικά άλλο γαλα ειδικό για γοπ!δεύτερη μέρα σήμερα και είναι πιο ήρεμος!μου εδωσε να του δίνω nexium για το στομαχι του για δυο εβδομάδες αλλα η αληθεια ειναι πως δεν του το εδωσα σημερα!δεν δείχνει να τον ενοχλεί κατι για την ωρα!αν δω πως δυσκολεύεται παλι θα του το δώσω!ίσως επειδή τον ζορίζα να φαει ερεθίστηκε ο οισοφαγος του αυτο μου ειπε ο παιδίατρος!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina87 είπε:

Καλημερα!!η αληθεια ειναι πως είναι λιγο πιο ήρεμος!αυτό που με αγχώνει είναι στα κακα του πως θα είναι!εσένα δυσκολεύεται;

Καλημερα μου εδωσε τελικά άλλο γαλα ειδικό για γοπ!δεύτερη μέρα σήμερα και είναι πιο ήρεμος!μου εδωσε να του δίνω nexium για το στομαχι του για δυο εβδομάδες αλλα η αληθεια ειναι πως δεν του το εδωσα σημερα!δεν δείχνει να τον ενοχλεί κατι για την ωρα!αν δω πως δυσκολεύεται παλι θα του το δώσω!ίσως επειδή τον ζορίζα να φαει ερεθίστηκε ο οισοφαγος του αυτο μου ειπε ο παιδίατρος!

Άντε μπράβο το μικρουλι,όλα καλά από δω και περα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου καλημερα τι κανετε?

Εγώ νυστάζω νυστάζω α κ νυστάζω!!ο μπέμπης από την άλλη μια χαρά!!!!μόλις ανοίξουν τα μαγαζιά θα τον στείλω για μεροκάματο νύχτα!!!!!έσεις???

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου καλημερα τι κανετε?

Πολυ γκρινια ολη μερα και παίδεμα μέχρι να φαει!γενικά μας έχει σκάσει λιγο αλλα μόνο που χαμογελάει μας φτιάχνει την διάθεση!ανθρωπάκια μικρά! @Fofi! εσένα πως είναι το μωράκι σου;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εγώ νυστάζω νυστάζω α κ νυστάζω!!ο μπέμπης από την άλλη μια χαρά!!!!μόλις ανοίξουν τα μαγαζιά θα τον στείλω για μεροκάματο νύχτα!!!!!έσεις???

Θαλεια μου εγω ειχα 3 μερες δεν ειχα κοιμηθει καθολου ωσπου δεν αντεξα αλλο και της εδωσα λιγο ντεπονακι..ειχε γκρινια απο τα δοντακια..και παιδευοταν και εγω εσκαγα...η μεση μου ποναει απο την αγκαλια που την εχω οταν ποναει και τα χερια μου απο τον θηλασμο..

Just now, Angelina87 είπε:

Πολυ γκρινια ολη μερα και παίδεμα μέχρι να φαει!γενικά μας έχει σκάσει λιγο αλλα μόνο που χαμογελάει μας φτιάχνει την διάθεση!ανθρωπάκια μικρά! @Fofi! εσένα πως είναι το μωράκι σου;

Βρε κοριτσια πως βαζετε αυτα τα μπλε για να αναφερθειτε σε ολες μας??οπως ειπα και στην θαλεια εχουμε τα δοντακια μας...οταν δεν μας πονανε κοιμομαστε 3 ωρα αλλιως στην ωρα ξυπναμε...της εδωσα και μασητικο χθες καπως βοηθησε την κατασταση...

Ανυπομονω να ξεκινησουμε τροφες να δουμε πως θα τα παμε...κουραση κοριτσια πολυ...σημερα γενικη στο σπιτι για χριστουγεννα...ενας χαμος...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...