Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Fofi! είπε:

Καλησπερα κοριτσια...κανω ερευνα αγορας για παρκοκρεββατο..εχει καμμια κατι να μου προτεινει?σκεφτομαι να παρω και ειδικο στρωμα για να την κοιμιζω ακομη διπλα μου λογο οτι δεν χωραει η κουνια..

Καλησπερα,πηρα για το εξοχικο παρκοκρεβατο μαρκα lorelli βγηκε πολυ καλο κ ευκολο στο ανοιξε κλεισε..Ο καιρος θα δειξει αν θα αντεξει.Το στρωματακι του ομως δεν κανει για υπνο ειναι πολυ σκληρο οποτε της πηρα αλλο στις διαστασεις του παρκοκρεβατου!

1 ώρα πρίν, Despoina Mar είπε:

Καλησπερα μανουλες.. Είμαι μανουλα Νοεμβρίου και θέλω οποία ξέρει κ μπορεί ν μ συμβουλευτεί.. Η μικρή μ στα ξαφνικά άρχισε να έχει αέρια πονακια κλάμματα ζόρι.. Μεικτή διατροφή.. Ανεβάσαμε τα ml π τρώει μήπως δεν χορταινε της 2 πρωτες μέρες όλα καλά μετά ξανά τα ίδια.. Μ είπε ο γιατρος λογικά Κολικοι κ  πηραμε γάλα ειδικό.. Τ θέμα είναι ότι είτε τρώει πιο συχνά κ λιγότερη ποσοτητα είτε ανά 3 ωρο κ οχι όλες τις φορές τη ποσοτητα π έπινε.. Ρουφάει με μανία κ μετα κλαίει.. Κάνουμε ποση ωρα μέχρι να το τελειωσει

Μηπως εχει γοπ;Αν δεν κανει εμετους,μπορει να ειναι κρυφη γοπ.Μιλα με τον γιατρο σου καλυτερα..

  • Ευχαριστώ 2

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλημέρα!!!πως είστε???κορίτσια έχει εδώ κ μια βδομάδα ο μικρός που με έχει ταράξει....εκεί που τον έβαζα για ύπνο το βράδυ κ ξυπνούσε για να φάει κ κοιμόταν άντε καμιά φορά δύσκολα....τώρα ξυπνάει κ 10 φορές!!!!δεν δείχνει να πονάει αλλά έχει γκρίνια ενώ νυστάζει!!!κοιμάται αγκαλιά κ μετά πάλι τα ίδια!!!χτες κοιμήθηκα 1 ώρα!!!!δεν παλεύεται πραγματικά....εκτός από κούραση .....που ήδη έχω πολύ μέσα στη μέρα γιατί οοοολη την ώρα ασχολούμαι μαζί του....έχω κ πολλαα νεύρα....έχετε κ εσείς η εγώ είμαι η κακια?????

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κοριτσια καλημέρα!!!πως είστε???κορίτσια έχει εδώ κ μια βδομάδα ο μικρός που με έχει ταράξει....εκεί που τον έβαζα για ύπνο το βράδυ κ ξυπνούσε για να φάει κ κοιμόταν άντε καμιά φορά δύσκολα....τώρα ξυπνάει κ 10 φορές!!!!δεν δείχνει να πονάει αλλά έχει γκρίνια ενώ νυστάζει!!!κοιμάται αγκαλιά κ μετά πάλι τα ίδια!!!χτες κοιμήθηκα 1 ώρα!!!!δεν παλεύεται πραγματικά....εκτός από κούραση .....που ήδη έχω πολύ μέσα στη μέρα γιατί οοοολη την ώρα ασχολούμαι μαζί του....έχω κ πολλαα νεύρα....έχετε κ εσείς η εγώ είμαι η κακια?????

Καλησπέρα κοπέλα μου εμείς τα ίδια παλεύουμε με την ωτίτιδα κ τις αντιβιωσεις :( ευτυχώς δεν έχει γκρίνια! Ποσο είναι το μικρακι σου; Μήπως περνατε άλμα ανάπτυξης; Μήπως φουσκώνουν τα ούλα για δοντάκια; 
Κ εγώ έχω πολλά νεύρα, είναι λογικό από την κουραση κ τις πολλές υποχρεώσεις τι να κάνουμε κ εμείς άνθρωποι είμαστε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κοριτσια καλημέρα!!!πως είστε???κορίτσια έχει εδώ κ μια βδομάδα ο μικρός που με έχει ταράξει....εκεί που τον έβαζα για ύπνο το βράδυ κ ξυπνούσε για να φάει κ κοιμόταν άντε καμιά φορά δύσκολα....τώρα ξυπνάει κ 10 φορές!!!!δεν δείχνει να πονάει αλλά έχει γκρίνια ενώ νυστάζει!!!κοιμάται αγκαλιά κ μετά πάλι τα ίδια!!!χτες κοιμήθηκα 1 ώρα!!!!δεν παλεύεται πραγματικά....εκτός από κούραση .....που ήδη έχω πολύ μέσα στη μέρα γιατί οοοολη την ώρα ασχολούμαι μαζί του....έχω κ πολλαα νεύρα....έχετε κ εσείς η εγώ είμαι η κακια?????

Θαλεια μου τι κανεις??αστα τι τραβαμε...εγω δεν νιωθω απο τον πονο τα μπρατσα μου και την μεση μου...εχω κουραστει παρα πολυ...και δεν φτανει αυτο εχω και τον συζυγο συνεχεια να μου λεει ποτε θα το κανουμε..εγω αυπνη,κουρασμενη στην τσιτα γενικως και ποσα να αντεξουμε πια...

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου εμείς τα ίδια παλεύουμε με την ωτίτιδα κ τις αντιβιωσεις :( ευτυχώς δεν έχει γκρίνια! Ποσο είναι το μικρακι σου; Μήπως περνατε άλμα ανάπτυξης; Μήπως φουσκώνουν τα ούλα για δοντάκια; 
Κ εγώ έχω πολλά νεύρα, είναι λογικό από την κουραση κ τις πολλές υποχρεώσεις τι να κάνουμε κ εμείς άνθρωποι είμαστε..

Αχ το καημένο δεν παραπονιέται!!!!γίναμε 3 μηνών πριν μια βδομάδα!!!τι να σου πω δεν ξέρω κ εγώ τι περνάει....φοβάμαι να έρθει το βράδυ!!!!χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη....αλλά λέω δεν γίνεται....υπέροχο το παιδί μου δεν λέω....αλλά είναι κ μεγάλο λούκι....πως κάποιες λένε ότι είναι όλα υπέροχα δεν ξέρω πραγματικά!!!!!

Just now, Fofi! είπε:

Θαλεια μου τι κανεις??αστα τι τραβαμε...εγω δεν νιωθω απο τον πονο τα μπρατσα μου και την μεση μου...εχω κουραστει παρα πολυ...και δεν φτανει αυτο εχω και τον συζυγο συνεχεια να μου λεει ποτε θα το κανουμε..εγω αυπνη,κουρασμενη στην τσιτα γενικως και ποσα να αντεξουμε πια...

Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα....με έκανες κ γέλασα!!!!!!δεν έχετε κάνει ακόμα από τη γέννα?????νομίζω ότι είναι πολύ εκνευριστικο αυτό....όταν δεν καταλαβαίνουν ότι είναι η σωστή ώρα....κ εγώ κάπως έτσι....αλουστη με ξερατακια πάνω κ κατάκοπη....κ ο άντρας μου....μήπως να το κάνουμε λίγο???????καλά του λέω κρατά το παιδί τώρα να κάνω κάνα μπάνιο κ άσε τα πολλά!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Αχ το καημένο δεν παραπονιέται!!!!γίναμε 3 μηνών πριν μια βδομάδα!!!τι να σου πω δεν ξέρω κ εγώ τι περνάει....φοβάμαι να έρθει το βράδυ!!!!χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη....αλλά λέω δεν γίνεται....υπέροχο το παιδί μου δεν λέω....αλλά είναι κ μεγάλο λούκι....πως κάποιες λένε ότι είναι όλα υπέροχα δεν ξέρω πραγματικά!!!!!

Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα....με έκανες κ γέλασα!!!!!!δεν έχετε κάνει ακόμα από τη γέννα?????νομίζω ότι είναι πολύ εκνευριστικο αυτό....όταν δεν καταλαβαίνουν ότι είναι η σωστή ώρα....κ εγώ κάπως έτσι....αλουστη με ξερατακια πάνω κ κατάκοπη....κ ο άντρας μου....μήπως να το κάνουμε λίγο???????καλά του λέω κρατά το παιδί τώρα να κάνω κάνα μπάνιο κ άσε τα πολλά!!!!!!!!

Χαχαχα πεθαινω....εγω του λεω πλεον το αρωμα μου ειναι ο εμετος της μπεμπας ...μια φορα προσπαθησαμε και πεθανα στον πονο και σταματησα....τωρα θα περιμενει λογικα να μας "μπει" η χρονια....χαχα α

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε??εγω σημερα πρωτη φορα βαζω την μπεμπα μονη της στην κουνια στο δωματιο της..εσεις που τα εχετε τα μωρακια σας?

Καλησπερα @Fofi! εγω τον βαζω στην κουνια σχεδόν από τότε που ήταν ένα μηνων!βέβαια μέσα στην κουνια έχω την φωλια για να νιωθει ασφαλεια!δεν είχα ποτέ καλαθουνα απλα τις πρωτες μερες κοιμόταν μαζί μου στο κρεβατι μέσα στην φωλια!βέβαια είμαι στο ίδιο δωμάτιο αλλα και πάλι έχω κάμερα στην κουνια και τον βλεπω!θα ξυπνήσει σιγουρα να ξέρεις είναι η πρώτη φορά!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina87 είπε:

Καλησπερα @Fofi! εγω τον βαζω στην κουνια σχεδόν από τότε που ήταν ένα μηνων!βέβαια μέσα στην κουνια έχω την φωλια για να νιωθει ασφαλεια!δεν είχα ποτέ καλαθουνα απλα τις πρωτες μερες κοιμόταν μαζί μου στο κρεβατι μέσα στην φωλια!βέβαια είμαι στο ίδιο δωμάτιο αλλα και πάλι έχω κάμερα στην κουνια και τον βλεπω!θα ξυπνήσει σιγουρα να ξέρεις είναι η πρώτη φορά!

Γενικα την εβαζα μεσα στην ημερα και καθοταν η κοιμοταν...εγω λεω να εχω την ενδοεπικοινωνια και να κοιμηθω στο δωματιο μου.βεβαια ειναι διπλα διπλα τα δωματια...λες να γκρινιαζει??εχω πολυ αγχος..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Γενικα την εβαζα μεσα στην ημερα και καθοταν η κοιμοταν...εγω λεω να εχω την ενδοεπικοινωνια και να κοιμηθω στο δωματιο μου.βεβαια ειναι διπλα διπλα τα δωματια...λες να γκρινιαζει??εχω πολυ αγχος..

Εγώ στη κούνια του τον έχω στο δωμάτιο του....είναι ακριβώς δίπλα κ τον ακούω!!!!μια χαρά κάθεται...στην αρχή τον είχα λίγο στη καλαθουνα....αλλά δεν χωράγε καλά...κ εδώ κ 2 μήνες στη κούνια του!!!!μια χαρά θα τα πάτε...κ να γκρινιαξει λίγο θα το συνηθίσει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

@Fofi! πως τα πηγατε τελικα;Κ εμενα κοιμαται στην κουνια της εδω κ πολυ καιρο κ την ακουω με ενδοεπικοινωνια!

Καλησπερα..κοριτσι μου να πω την αληθεια δοξα τον θεο καλα..πιο πολυ ανησυχουμε εμεις νομιζω παρα τα μωρα μας..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Καλησπερα..κοριτσι μου να πω την αληθεια δοξα τον θεο καλα..πιο πολυ ανησυχουμε εμεις νομιζω παρα τα μωρα μας..

Εμενα τις πρωτες μερες ξυπνούσε και μαντεψε έστελνε τον μπαμπα του στον καναπέ για να κοιμηθεί!εχει λίγο καιρό και κοιμαται όλη την νύχτα και δεν κλαιει για να ερθει να κοιμηθεί μαζί μου!εκείνα συνηθίζουν νομίζω το πως το θέμα το έχουμε εμείς οι μαμάδες με τις ανασφάλειες μας!

Αλλα εμενα είναι μια κινητη γκρινια πραγματικά!χαχαχα!

Κορίτσια τι χρώμα ματια έχουν τα μωρακια σας;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα και χρόνια πολλά να έχουμε με υγεία!!να χαρούμε τα πρώτα Χριστούγεννα των μωρών μας!!εκείνα δεν θα τα θυμούνται εμείς όμως ναι!!

Από εχθές με έχει πιάσει ανησυχία και δεν μπορώ να ηρεμησω!εμενα δεν έχει γελασει δυνατά ο μικρος μου μόνο χαμογελάει αμα με βλεπει ή όταν παίζω μαζί του αλλα γέλιο δυνατό οχι!πάντα φοβόμουν το θέμα του αυτισμού!από την ωρα που γεννησα ξυπνάω και κοιμάμαι με τον ίδιο φοβο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια χρονια πολλα με υγεια...@Angelina87 αρχικα εμενα εχει πρασινο καφε μεχρι στιγμης...επισης οταν την γαργαλαω γελαει καπως δυνατα αλλα οχι παντα μην αγχωνεσαι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...