Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια οσο αναφορα το παιδι δυστυχως δεν εχω που να το παω..οσο για το θηλαστρο πραγματικα δεν εχω κουραγιο να βγαλω.ο γιατρος ειπε οτι το χειροτερο να σταματησω να θηλαζω βεβαια μου προτεινε και αυτος να το βγαζω με θηλαστρο και οτι κανονικα θα επρεπε να φυγει το μωρο απο εδω.πηγαινω μονο να την ταισω εχω κλειστει στο δωματιο και εννοειται μασκα αντισηπτικα κλπ....πυρετο εχω πονοκεφαλο και ποναει το κορμι μου.

Σε καταλαβαίνω και εγω σαν εσένα δεν εχω κανέναν αμα συμβεί κάτι!λόγω της πανδημίας και ο συζυγος αποφάσισε να κλείσει το ιατρειο του και να μείνει με εμάς στο σπίτι μέχρι το εμβόλιο!γιατι αν αρρωσταινε αυτός θα κολλούσε και εμένα και το μωρό!

Όπως επίσης καταλαβαίνω πως θέλεις να θηλάσεις!εγω δεν θηλασα καθολου λογω προβλήματος υγείας δικού μου που δεν τον επέτρεψαν οι γιατροί γιατι υπήρχε έστω μια μικρή πιθανότητα να περάσει το φάρμακο μέσα στο παιδί!σκέψου πως το κάνεις και δεν θηλάζεις γιατι η κατάσταση είναι τέτοια που αν είσαι θετική μπορεί να κολλήσει και το μωρο!καλό είναι αν κανεις τεστ και είσαι θετική να κανεις και στο μωρό!διότι ο covid εμφανίζεται μετά από μέρες!εδω και τρεις μήνες θηλάζεις το μωρο σου και του εχεις δώσει αντισώματα αν για οποιοδήποτε λόγο δεν θα μπορέσεις μην νιώθεις τύψεις σκέφτεσαι την υγείας σας πανω από ολα!κ σε περίπτωση που είσαι θετική θα πάρεις δυο αντιβιωσεις παλι δεν θα μπορεις να θηλάσεις!ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις με αυτά που ειπα!όλα να σου πάνε καλά και Να μην έχει απολύτως τπτ απλα ένα κρύωμα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Angelina87 είπε:

Σε καταλαβαίνω και εγω σαν εσένα δεν εχω κανέναν αμα συμβεί κάτι!λόγω της πανδημίας και ο συζυγος αποφάσισε να κλείσει το ιατρειο του και να μείνει με εμάς στο σπίτι μέχρι το εμβόλιο!γιατι αν αρρωσταινε αυτός θα κολλούσε και εμένα και το μωρό!

Όπως επίσης καταλαβαίνω πως θέλεις να θηλάσεις!εγω δεν θηλασα καθολου λογω προβλήματος υγείας δικού μου που δεν τον επέτρεψαν οι γιατροί γιατι υπήρχε έστω μια μικρή πιθανότητα να περάσει το φάρμακο μέσα στο παιδί!σκέψου πως το κάνεις και δεν θηλάζεις γιατι η κατάσταση είναι τέτοια που αν είσαι θετική μπορεί να κολλήσει και το μωρο!καλό είναι αν κανεις τεστ και είσαι θετική να κανεις και στο μωρό!διότι ο covid εμφανίζεται μετά από μέρες!εδω και τρεις μήνες θηλάζεις το μωρο σου και του εχεις δώσει αντισώματα αν για οποιοδήποτε λόγο δεν θα μπορέσεις μην νιώθεις τύψεις σκέφτεσαι την υγείας σας πανω από ολα!κ σε περίπτωση που είσαι θετική θα πάρεις δυο αντιβιωσεις παλι δεν θα μπορεις να θηλάσεις!ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις με αυτά που ειπα!όλα να σου πάνε καλά και Να μην έχει απολύτως τπτ απλα ένα κρύωμα!!

Δεν παρεξηγω καθολου κοριτσια μην αγχωνεστε...οι γιατροι λενε οχι αντιπυρετικα και αντιβιωσεις..πανω απο 38 πυρετο.το παιδι μου κοριτσια μου σκεφτομαι το παιδι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Δεν παρεξηγω καθολου κοριτσια μην αγχωνεστε...οι γιατροι λενε οχι αντιπυρετικα και αντιβιωσεις..πανω απο 38 πυρετο.το παιδι μου κοριτσια μου σκεφτομαι το παιδι...

Αχ περαστικα... Ελπιζω να είναι μια απλή ιωσουλα.... Έκανες το τεστ;Η γιατρός που την είχα ρωτήσει που είπε ότι δεν ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ τοσο τα παιδια, τη ρώτησα βέβαια για τα βρέφη κ μου είπε ότι θεωρητικά επειδή είναι κάτω του έτους ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ αλλά κ παλι λιγότερο από τους μεγαλυτερους... 

ΥΓ: μου βγάζει μόνο του το κιν με κεφάλαια τη λέξη κινδυνευουν

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Christine. S είπε:

Αχ περαστικα... Ελπιζω να είναι μια απλή ιωσουλα.... Έκανες το τεστ;Η γιατρός που την είχα ρωτήσει που είπε ότι δεν ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ τοσο τα παιδια, τη ρώτησα βέβαια για τα βρέφη κ μου είπε ότι θεωρητικά επειδή είναι κάτω του έτους ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ αλλά κ παλι λιγότερο από τους μεγαλυτερους... 

ΥΓ: μου βγάζει μόνο του το κιν με κεφάλαια τη λέξη κινδυνευουν

Οχι δεν το εκανα ακομη.μου ειπαν να περιμενω 3 μερες και μετα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Οχι δεν το εκανα ακομη.μου ειπαν να περιμενω 3 μερες και μετα..

Εντάξει, αυτοί ξέρουν! Βασικά έχω ακουσει ότι αν το κάνεις την πρωτη μερα με πυρετο δε δείχνει, όποτε καλυτερα να περιμενεις να μην έχεις κ αμφιβολίες μετά.... Εντάξει παντως, τόσες ιώσεις κυκλοφορουν... Μακάρι να είναι μια ιωσουλα! Περαστικά κ παλι! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, LidaK είπε:

Καλημέρα! Φοφη πως είσαι; Η μικρή;

Καλημερα κοριτσι μου...κοριτσια λετε να το ξεπερασα??σημερα μεχρι στιγμης δεν εχω πυρετο και σηκωθηκα απολυμανα και απλυνα τα παντα..ευτυχως ο αντρας μου καθησε σπιτι για να μην πολυ ερχομαι παλι σε επαφη με την μπεμπα.η μπεμπα δοξα το θεο ειναι μια χαρα..για καλο και κακο της βαζω πρωι βραδυ ορους στην μυτη και βλεπουμε...μακαρι να μην κολλησει τιποτα το πουλακι μου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Καλημερα κοριτσι μου...κοριτσια λετε να το ξεπερασα??σημερα μεχρι στιγμης δεν εχω πυρετο και σηκωθηκα απολυμανα και απλυνα τα παντα..ευτυχως ο αντρας μου καθησε σπιτι για να μην πολυ ερχομαι παλι σε επαφη με την μπεμπα.η μπεμπα δοξα το θεο ειναι μια χαρα..για καλο και κακο της βαζω πρωι βραδυ ορους στην μυτη και βλεπουμε...μακαρι να μην κολλησει τιποτα το πουλακι μου..

Μπράβο κορίτσι μου!!! μπορεί να μην ήταν κάτι να έκανε τον κύκλο του κ να πέρασε!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Fofi! είπε:

Καλημερα κοριτσι μου...κοριτσια λετε να το ξεπερασα??σημερα μεχρι στιγμης δεν εχω πυρετο και σηκωθηκα απολυμανα και απλυνα τα παντα..ευτυχως ο αντρας μου καθησε σπιτι για να μην πολυ ερχομαι παλι σε επαφη με την μπεμπα.η μπεμπα δοξα το θεο ειναι μια χαρα..για καλο και κακο της βαζω πρωι βραδυ ορους στην μυτη και βλεπουμε...μακαρι να μην κολλησει τιποτα το πουλακι μου..

Μπράβο!!! Μπορεί να ήταν μια ιωσουλα! Όλα καλά θα πάνε και με το μωρο μην ανησυχείς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fofi! είπε:

Καλημερα κοριτσι μου...κοριτσια λετε να το ξεπερασα??σημερα μεχρι στιγμης δεν εχω πυρετο και σηκωθηκα απολυμανα και απλυνα τα παντα..ευτυχως ο αντρας μου καθησε σπιτι για να μην πολυ ερχομαι παλι σε επαφη με την μπεμπα.η μπεμπα δοξα το θεο ειναι μια χαρα..για καλο και κακο της βαζω πρωι βραδυ ορους στην μυτη και βλεπουμε...μακαρι να μην κολλησει τιποτα το πουλακι μου..

Καλημέρα κορίτσι μου,τώρα το είδα.Περαστικα σου.Παντως και covid να έχεις θηλάζεις κανονικά με μάσκα  και πλένεις τα χέρια σου πριν πιάσεις το μωρό.Τα υπόλοιπα ο άντρας σου.Και δεν δίνεις γάλα παλιό από την κατάψυξη αν έχεις.Εσυ τώρα ότι ίωση και να χεις έκανες για αυτή αντισώματα αφού είχες πυρετό,πρέπει να τα περάσεις στο μωρό με το γάλα σου.Τα αντισώματα όχι την αρρώστια.Αλλα και να κολλήσει με έτοιμα αντισώματα από σένα θα το περάσει πολύ ελαφρά.Μην φοβασαι

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μολις εσπασα το θερμομετρο υδραργυρου...ξερετε τι αποκλιση εχουν μσ τα ηλδκτρονικα ή των υπερυθρων?αυτο με τιε υπερυθτες μου ξεσηκωνει το μυαλο..μια δειχνει 36,8 μια 38...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου,τώρα το είδα.Περαστικα σου.Παντως και covid να έχεις θηλάζεις κανονικά με μάσκα  και πλένεις τα χέρια σου πριν πιάσεις το μωρό.Τα υπόλοιπα ο άντρας σου.Και δεν δίνεις γάλα παλιό από την κατάψυξη αν έχεις.Εσυ τώρα ότι ίωση και να χεις έκανες για αυτή αντισώματα αφού είχες πυρετό,πρέπει να τα περάσεις στο μωρό με το γάλα σου.Τα αντισώματα όχι την αρρώστια.Αλλα και να κολλήσει με έτοιμα αντισώματα από σένα θα το περάσει πολύ ελαφρά.Μην φοβασαι

Κοπέλα μου μπράβο πολύ ενημερωμένη για τον θηλασμο, αν ήξερα θα σε είχα συμβουλευτεί πριν αποθηλαςω. Τα πηγαίναμε περίφημα αλλά η αλλεργία της μικρης παρα την αποχη μου στα γαλακτοκομικά ήταν πολύ μεγάλη κ έβλεπα αιμα στα κακακια, την λυπόμουνα κ γι αυτό αποθηλασα κ δίνω υποαλλεργικο γάλα πλέον 

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια μολις εσπασα το θερμομετρο υδραργυρου...ξερετε τι αποκλιση εχουν μσ τα ηλδκτρονικα ή των υπερυθρων?αυτο με τιε υπερυθτες μου ξεσηκωνει το μυαλο..μια δειχνει 36,8 μια 38...

Με τις ύερυρθρες εγώ το κατήργησα έδειχνε ότι να ναι... Έχω δυο ηλεκτρονικά κ τα βάζω κ τα δυο ή κάνω πιο πολλές μετρήσεις.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LidaK είπε:

Κοπέλα μου μπράβο πολύ ενημερωμένη για τον θηλασμο, αν ήξερα θα σε είχα συμβουλευτεί πριν αποθηλαςω. Τα πηγαίναμε περίφημα αλλά η αλλεργία της μικρης παρα την αποχη μου στα γαλακτοκομικά ήταν πολύ μεγάλη κ έβλεπα αιμα στα κακακια, την λυπόμουνα κ γι αυτό αποθηλασα κ δίνω υποαλλεργικο γάλα πλέον 

Με τις ύερυρθρες εγώ το κατήργησα έδειχνε ότι να ναι... Έχω δυο ηλεκτρονικά κ τα βάζω κ τα δυο ή κάνω πιο πολλές μετρήσεις.

Τζαμπα τα 50 ευρω που δωσαμε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LidaK είπε:

Κοπέλα μου μπράβο πολύ ενημερωμένη για τον θηλασμο, αν ήξερα θα σε είχα συμβουλευτεί πριν αποθηλαςω. Τα πηγαίναμε περίφημα αλλά η αλλεργία της μικρης παρα την αποχη μου στα γαλακτοκομικά ήταν πολύ μεγάλη κ έβλεπα αιμα στα κακακια, την λυπόμουνα κ γι αυτό αποθηλασα κ δίνω υποαλλεργικο γάλα πλέον 

Με τις ύερυρθρες εγώ το κατήργησα έδειχνε ότι να ναι... Έχω δυο ηλεκτρονικά κ τα βάζω κ τα δυο ή κάνω πιο πολλές μετρήσεις.

Μπα μην νομίζεις δεν είμαι τόσο πολύ ,κι εγώ ρωτάω πολλά.Απλα πέρασα γερή ίωση όσο θήλαζα στο μεγάλο μόλις σαραντησε και οι παιδίατροι στο νοσοκομείο που νοσηλεύτηκε μου είπαν κάποια πράγματα.Φαντασου ότι με κράτησαν στο νοσοκομείο με το μωρό ενώ εγώ είχα 39,5 πυρετό,συνάχι και βήχα και το μωρό μόνο δέκατα για να το θηλάζω και να του περάσω αντισώματα.Εκανα 10 μέρες να συνέλθω(και με τη μάσκα 24 ώρες το 24ωρο) αλλά το μωρό το πέρασε πολύ ελαφρά.

Κρίμα που αποθηλασες αλλά αφού είχε θέμα το μωράκι τι να κάνουμε.Ελπιζω τώρα με το υποαλλεργικο να είναι καλά.

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια μολις εσπασα το θερμομετρο υδραργυρου...ξερετε τι αποκλιση εχουν μσ τα ηλδκτρονικα ή των υπερυθρων?αυτο με τιε υπερυθτες μου ξεσηκωνει το μυαλο..μια δειχνει 36,8 μια 38...

Πάντως του υδραργύρου η αυτά που είναι σαν υδραργύρου είναι τα πιο ακριβή.Και τα ηλεκτρονικά παίζουν αλλά αυτά των υπέρυθρων ότι να ναι.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Μπα μην νομίζεις δεν είμαι τόσο πολύ ,κι εγώ ρωτάω πολλά.Απλα πέρασα γερή ίωση όσο θήλαζα στο μεγάλο μόλις σαραντησε και οι παιδίατροι στο νοσοκομείο που νοσηλεύτηκε μου είπαν κάποια πράγματα.Φαντασου ότι με κράτησαν στο νοσοκομείο με το μωρό ενώ εγώ είχα 39,5 πυρετό,συνάχι και βήχα και το μωρό μόνο δέκατα για να το θηλάζω και να του περάσω αντισώματα.Εκανα 10 μέρες να συνέλθω(και με τη μάσκα 24 ώρες το 24ωρο) αλλά το μωρό το πέρασε πολύ ελαφρά.

Κρίμα που αποθηλασες αλλά αφού είχε θέμα το μωράκι τι να κάνουμε.Ελπιζω τώρα με το υποαλλεργικο να είναι καλά.

Πάντως του υδραργύρου η αυτά που είναι σαν υδραργύρου είναι τα πιο ακριβή.Και τα ηλεκτρονικά παίζουν αλλά αυτά των υπέρυθρων ότι να ναι.

Ναι ευτυχώς από τότε που πίνει ξενο υποαλλεργικο γάλα είναι όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...