Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Thaliamp είπε:

Δε νομίζω ότι έχει να κάνει με το γάλα ada μου!!!νομίζω ότι απλά ξεσυνηθισε το μπιμπερο!!!γι'αυτό δεν στο πιάνει!!!θα συνεχίσεις όπως είπες να δίνεις μέχρι να το συνηθίσει ξανά!!!υπάρχουν κ κάποια μπιμπερο που είναι πιο εύκολο να τα πιάσουν τα μωράκια που θηλάζουν μοιάζουν πιο πολύ με το στήθος!!!ίσως αυτό να το πιάσει πιο εύκολα!!!είχες να δώσεις καιρό μπιμπερο γι'αυτό!!εγώ τον έχω στη κούνια του κ στο δωμάτιο του!!!!βέβαια είναι ακριβώς δίπλα από το δωμάτιο μου κ κιχ να κάνει τον ακούω!!!δεν ήθελα να μάθει άλλου!!!στην αρχή τον είχα στη καλαθουνα...αλλά ειναι μεγαλωσομος κ μου φαινόταν μικρή...κ έτσι μόνο κούνια τώρα!!! ευτυχώς τη συνήθισε κατευθείαν!!!εμένα στο κρεβάτι μου δεν θέλει με τίποτα να κοιμηθεί!!!δεν ξέρω αν φταίει που δεν θηλαζω...βέβαια η αλήθεια είναι ότι με τίποτα δεν θα ήθελα συγκοιμηση...είμαι περίεργη στον ύπνο δεν βολεύονται με τίποτα όποτε ευτυχώς!!!!

 

Εμείς την Τετάρτη θα το κάνουμε!!!άντε να δούμε πως θα πάει κ αυτό!!!εμένα κ πιπίλα κ χέρι στο στόμα!!!!εμένα ο άντρας μου γενικά δεν το κρατάει το μωρό καθόλου δουλεύει πολύ κ δεν έχει κ καθόλου υπομονή ουτε στα κενά του να ασχοληθεί ...ασχολείται 10 λεπτα κ μετά νομίζει ότι θα πεθάνει από τη κούραση.αν του πω κρατάς το μωρό να απλώσω ρούχα ας πούμε με κοιτάει έντρομος για τα 5 λεπτά δηλαδή.με αποτέλεσμα κ να στεναχωριέμαι κ να εκνευρίζομαι που τρέχω μόνη μου να τα προλάβω όλα....!!!!

Επίσης Κορίτσια...μόνο ρηλαξ του έχω εγώ....θέλω να πάρω γυμναστήριο κ κάνα παιχνίδι για τη κούνια μπας κι γλυτώσω το κούνημα!!!για πείτε όσες έχετε ήδη!!!επίσης όλο ξεσκεπάζεται κ λέω για υπνοσακο...έχει κάποια????

 Ακριβώς έτσι Θάλεια μου! Όσο για την συγκίνηση συμφωνώ , κ εγώ φοβάμαι στο κρεβάτι με μωρό την νύχτα..

Εννοείται πως ο δικός σου θέλει κούνια! Στον γιο μου είχα γυμναστήριο αλλά δεν έκατσε στιγμή.  Μόνο στο ριλαξ καθοταν λιγάκι με παιχνιδάκια να κρέμονται. Δοκίμασε να πάρεις για την κούνια κάτι που γυρνάνε κ έχει μουσική. Πιστεύω θα κάτσει για λίγο. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

1600 το πρώτο μήνα?? Πάρα πολύ καλά.  Εμένα γεννήθηκε 3510, τν επομενη ήταν 3340 ,τον πρώτο μήνα πηρε σε 27 μέρες 900 γρ . Μετα απο 25 μέρες αλλά 850 γρ. Όταν ήταν 2 μηνων ηταν 5200 ,δλδ 1860 γρ σε 2 μήνες) αλλά τν είχα κ 7 μέρες στην μενν κ δν έπινε ικανοποιητικα. Γενικά είναι λίγο δύσκολη στο ταισμα γτ αν κ μόνο θηλάζει ρευεται πρεπ ει να ρευτει αρκετές φορές κ Μέτα να συνεχίσει γτ αλλιώς βγάζει γουλιές η εμετό.  

Καμία σχέση με τον γιο μου που είχε πάρει  2400 (2μηνο)-1000-650-550 κτλ κ ήταν τόσο κ Καλό Βόλο μωρό στο φαγητό του. Ένω η μπεμπουλα είναι πιο μικρή κ δεν πίνει πολύ αν κ έχω πολύ γάλα..

 Αχ το κάθε μωρό είναι διαφορετικό τελικά.  Θα το πάρω αν είναι κ το humana να το δοκιμάσω.άσε με τα κακα έχουμε θέμα γτ ζορίζεται πολύ  Ποιο μαξιλάρι έχεις πάρει ? Κ εγώ θέλω να πάρω 

Το πήρα από την σελίδα motherbaby από το ίντερνετ!λεει αντιαναγωγικο μαξιλάρι κουνιας και έχει και για καλαθουνα εγω πηρα και τα δυο για να έχω το μαξιλάρι για την καλαθουνα στο σαλονι να τον βαζω οταν ξαπλώνει στον καναπέ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Δε νομίζω ότι έχει να κάνει με το γάλα ada μου!!!νομίζω ότι απλά ξεσυνηθισε το μπιμπερο!!!γι'αυτό δεν στο πιάνει!!!θα συνεχίσεις όπως είπες να δίνεις μέχρι να το συνηθίσει ξανά!!!υπάρχουν κ κάποια μπιμπερο που είναι πιο εύκολο να τα πιάσουν τα μωράκια που θηλάζουν μοιάζουν πιο πολύ με το στήθος!!!ίσως αυτό να το πιάσει πιο εύκολα!!!είχες να δώσεις καιρό μπιμπερο γι'αυτό!!εγώ τον έχω στη κούνια του κ στο δωμάτιο του!!!!βέβαια είναι ακριβώς δίπλα από το δωμάτιο μου κ κιχ να κάνει τον ακούω!!!δεν ήθελα να μάθει άλλου!!!στην αρχή τον είχα στη καλαθουνα...αλλά ειναι μεγαλωσομος κ μου φαινόταν μικρή...κ έτσι μόνο κούνια τώρα!!! ευτυχώς τη συνήθισε κατευθείαν!!!εμένα στο κρεβάτι μου δεν θέλει με τίποτα να κοιμηθεί!!!δεν ξέρω αν φταίει που δεν θηλαζω...βέβαια η αλήθεια είναι ότι με τίποτα δεν θα ήθελα συγκοιμηση...είμαι περίεργη στον ύπνο δεν βολεύονται με τίποτα όποτε ευτυχώς!!!!

 

Εμείς την Τετάρτη θα το κάνουμε!!!άντε να δούμε πως θα πάει κ αυτό!!!εμένα κ πιπίλα κ χέρι στο στόμα!!!!εμένα ο άντρας μου γενικά δεν το κρατάει το μωρό καθόλου δουλεύει πολύ κ δεν έχει κ καθόλου υπομονή ουτε στα κενά του να ασχοληθεί ...ασχολείται 10 λεπτα κ μετά νομίζει ότι θα πεθάνει από τη κούραση.αν του πω κρατάς το μωρό να απλώσω ρούχα ας πούμε με κοιτάει έντρομος για τα 5 λεπτά δηλαδή.με αποτέλεσμα κ να στεναχωριέμαι κ να εκνευρίζομαι που τρέχω μόνη μου να τα προλάβω όλα....!!!!

Επίσης Κορίτσια...μόνο ρηλαξ του έχω εγώ....θέλω να πάρω γυμναστήριο κ κάνα παιχνίδι για τη κούνια μπας κι γλυτώσω το κούνημα!!!για πείτε όσες έχετε ήδη!!!επίσης όλο ξεσκεπάζεται κ λέω για υπνοσακο...έχει κάποια????

Εγωωωω κ τον λατρευωωωω!!!

Τα σκεπάσματα τα κλωτσαει ο άτιμος κ ο υπνκσακος με έσωσε!!! Άσε που είναι πιο χουχουλιαρικο κ για εκείνα! Στα ορκεστρα έχει ωραιότατος κ οικονομικούς!

Εμεις με τον άντρα μου εδώ κ 3 εβδομαδες το έχουμε μοιράσει δουλειά/μωρό κ δουλεύει 3 μέρες εκείνος κ 3 εγώ κ ο άλλος μένει με το παιδί..νταξει δεν του κάνει τα παιχνίδια κ τις τρελές που κάνω εγώ στον μπέμπη,τον έχει πιο "παρκαρισμένο" αλλααα τουλάχιστον το θέλει γτ έρχονται πιο κοντά ξεκουράζεται κ εκείνος κ εγώ βγαίνω από το σπίτι επιτέλους..

Αν όμως είμαι σπίτι ούτε να τον αγγίξει τον μπέμπη:rolleyes:

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Δε νομίζω ότι έχει να κάνει με το γάλα ada μου!!!νομίζω ότι απλά ξεσυνηθισε το μπιμπερο!!!γι'αυτό δεν στο πιάνει!!!θα συνεχίσεις όπως είπες να δίνεις μέχρι να το συνηθίσει ξανά!!!υπάρχουν κ κάποια μπιμπερο που είναι πιο εύκολο να τα πιάσουν τα μωράκια που θηλάζουν μοιάζουν πιο πολύ με το στήθος!!!ίσως αυτό να το πιάσει πιο εύκολα!!!είχες να δώσεις καιρό μπιμπερο γι'αυτό!!εγώ τον έχω στη κούνια του κ στο δωμάτιο του!!!!βέβαια είναι ακριβώς δίπλα από το δωμάτιο μου κ κιχ να κάνει τον ακούω!!!δεν ήθελα να μάθει άλλου!!!στην αρχή τον είχα στη καλαθουνα...αλλά ειναι μεγαλωσομος κ μου φαινόταν μικρή...κ έτσι μόνο κούνια τώρα!!! ευτυχώς τη συνήθισε κατευθείαν!!!εμένα στο κρεβάτι μου δεν θέλει με τίποτα να κοιμηθεί!!!δεν ξέρω αν φταίει που δεν θηλαζω...βέβαια η αλήθεια είναι ότι με τίποτα δεν θα ήθελα συγκοιμηση...είμαι περίεργη στον ύπνο δεν βολεύονται με τίποτα όποτε ευτυχώς!!!!

 

Εμείς την Τετάρτη θα το κάνουμε!!!άντε να δούμε πως θα πάει κ αυτό!!!εμένα κ πιπίλα κ χέρι στο στόμα!!!!εμένα ο άντρας μου γενικά δεν το κρατάει το μωρό καθόλου δουλεύει πολύ κ δεν έχει κ καθόλου υπομονή ουτε στα κενά του να ασχοληθεί ...ασχολείται 10 λεπτα κ μετά νομίζει ότι θα πεθάνει από τη κούραση.αν του πω κρατάς το μωρό να απλώσω ρούχα ας πούμε με κοιτάει έντρομος για τα 5 λεπτά δηλαδή.με αποτέλεσμα κ να στεναχωριέμαι κ να εκνευρίζομαι που τρέχω μόνη μου να τα προλάβω όλα....!!!!

Επίσης Κορίτσια...μόνο ρηλαξ του έχω εγώ....θέλω να πάρω γυμναστήριο κ κάνα παιχνίδι για τη κούνια μπας κι γλυτώσω το κούνημα!!!για πείτε όσες έχετε ήδη!!!επίσης όλο ξεσκεπάζεται κ λέω για υπνοσακο...έχει κάποια????

Καλημερα θαλεια μου?και εμενα διπλα διπλα ειναι τα δωματια αλλα δεν με αφηνει ο παιδιατρος ακομη να την βαλω το βραδυ μονη της..ασε...εγω εχω γυμναστηριο και της αρεσει πολυ της μπεμπας καθεται τα χτυπαει τα παιχνιδακια,τα κοιταει....οσο αναφορα υπνοσακο και εγω σκεφτομαι να παρω αλλα μετα πως θα τυλιγουμε?μην ιδρωσουν κιολας...τελος για τον συζυγο εχει ξεκινησει δευτερη δουλεια χωρις να με ρωτησει και χωρις να σκεφτει και την δικη μου.νομιζω οτι το κανει απλα για να μην ειναι σπιτι γιατι εγω τα απογευματα του ελεγα αναλαμβανεις εσυ για να δουλεψω εγω..και εμενα δεν μπορει την γκρινια αλλα εμεις γιατι τα αντεχουμε ολα?

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια ποιο είναι το θέμα τους με τα μωρά????εγώ προφανώς κ ξέρω πως τον αγαπάει....αλλά χάνουν στιγμές.νομιζω τον φοβάται....επειδή γκρινιάζει...κ είναι κ κουρασμένος κ λέει που να αντέξω τώρα κ αυτόν....καλέ γυρνάει σπίτι τον βλέπει ξύπνιο κ τρεμει:D...,, @Renez ποιον έχεις πάρει??? εντωμεταξυ τον βάζω να κοιμηθει οριζόντια κ τον βρίσκω κάθετα!!!!

Just now, Fofi! είπε:

Καλημερα θαλεια μου?και εμενα διπλα διπλα ειναι τα δωματια αλλα δεν με αφηνει ο παιδιατρος ακομη να την βαλω το βραδυ μονη της..ασε...εγω εχω γυμναστηριο και της αρεσει πολυ της μπεμπας καθεται τα χτυπαει τα παιχνιδακια,τα κοιταει....οσο αναφορα υπνοσακο και εγω σκεφτομαι να παρω αλλα μετα πως θα τυλιγουμε?μην ιδρωσουν κιολας...τελος για τον συζυγο εχει ξεκινησει δευτερη δουλεια χωρις να με ρωτησει και χωρις να σκεφτει και την δικη μου.νομιζω οτι το κανει απλα για να μην ειναι σπιτι γιατι εγω τα απογευματα του ελεγα αναλαμβανεις εσυ για να δουλεψω εγω..και εμενα δεν μπορει την γκρινια αλλα εμεις γιατι τα αντεχουμε ολα?

Ποιο γυμναστήριο έχεις πάρει????κ μένα έχει βρει δεύτερη...κ ειμαι σίγουρη ότι προτιμάει να δουλεύει παρά να είναι σπίτι!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thaliamp είπε:

Βρε κορίτσια ποιο είναι το θέμα τους με τα μωρά????εγώ προφανώς κ ξέρω πως τον αγαπάει....αλλά χάνουν στιγμές.νομιζω τον φοβάται....επειδή γκρινιάζει...κ είναι κ κουρασμένος κ λέει που να αντέξω τώρα κ αυτόν....καλέ γυρνάει σπίτι τον βλέπει ξύπνιο κ τρεμει:D...,, @Renez ποιον έχεις πάρει??? εντωμεταξυ τον βάζω να κοιμηθει οριζόντια κ τον βρίσκω κάθετα!!!!

Ποιο γυμναστήριο έχεις πάρει????κ μένα έχει βρει δεύτερη...κ ειμαι σίγουρη ότι προτιμάει να δουλεύει παρά να είναι σπίτι!!!!!

Έναν που μπαινοβγαινουν τα μανίκια κ γίνεται αμανικο αν δεν έχει πολύ κρύο!! Είναι σαν πάπλωματακι το ύφασμα του .μου πήρε η μάνα μου κ ένα.σαν κουβέρτα με φερμουάρ αλλά είναι κ πολύ ζεστό κ δε βολεύει..δεν εφαρμόζει καλά στο παιδί!

Επίσης γυμναστήριο εμένα μου έχουν πάρει ένα τις Φίσερ Πράις που έχει μια Μάινα μωβ από πάνω κ παίζει τραγούδια ..βέβαια τσιμπημενο 100€ αλλά όλα είναι απ' ότι έχω δει...πάντως κ εμένα το λατρεύει!!

ΥΓ: οποίο κ αν πάρεις να κοιτάξεις να είναι πολύχρωμο!!

Όσο για τους άντρες επειδή κ εμένα πριν μοιράσουμε τη δουλειά κ όταν είμαι σπίτι εγώ σας είπα δεν ασχολείται είναι πιστεύω επειδή ακόμη είναι μικρά κ δεν αλληλεπιδρούν κ τα βαριουνται. Ναι ακουγεσλται σκληρό αλλά έτσι είναι..όχι ότι δε τα αγαπάνε,αλλά δε ξέρουν τι να κάνουν πως να τα χειριστούν κ τα βαριουνται..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας το λεω εκ πειρας...Οι μπαμπαδες εννοειται οτι λατρευουν τα παιδια τους αλλα οσο ειναι μωρα δεν ξερουν πως να τα...διαχειριστουν!!:lol:Αργοτερα που μεγαλωνουν κ μπορουν να κανουν περισσοτερα πραγματα,οι μπαμπαδες γινονται παιδια κ παιζουν με τα μικρα σαν να μην υπαρχει αυριο..Λιγη υπομονη καντε ακομα κ θα δειτε...

  • Μου αρέσει 2

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Renez είπε:

Εγωωωω κ τον λατρευωωωω!!!

Τα σκεπάσματα τα κλωτσαει ο άτιμος κ ο υπνκσακος με έσωσε!!! Άσε που είναι πιο χουχουλιαρικο κ για εκείνα! Στα ορκεστρα έχει ωραιότατος κ οικονομικούς!

Εμεις με τον άντρα μου εδώ κ 3 εβδομαδες το έχουμε μοιράσει δουλειά/μωρό κ δουλεύει 3 μέρες εκείνος κ 3 εγώ κ ο άλλος μένει με το παιδί..νταξει δεν του κάνει τα παιχνίδια κ τις τρελές που κάνω εγώ στον μπέμπη,τον έχει πιο "παρκαρισμένο" αλλααα τουλάχιστον το θέλει γτ έρχονται πιο κοντά ξεκουράζεται κ εκείνος κ εγώ βγαίνω από το σπίτι επιτέλους..

Αν όμως είμαι σπίτι ούτε να τον αγγίξει τον μπέμπη:rolleyes:

Και εμένα κάπως έτσι είναι, όπως τα λες! 

7 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Βρε κορίτσια ποιο είναι το θέμα τους με τα μωρά????εγώ προφανώς κ ξέρω πως τον αγαπάει....αλλά χάνουν στιγμές.νομιζω τον φοβάται....επειδή γκρινιάζει...κ είναι κ κουρασμένος κ λέει που να αντέξω τώρα κ αυτόν....καλέ γυρνάει σπίτι τον βλέπει ξύπνιο κ τρεμει:D...,, @Renez ποιον έχεις πάρει??? εντωμεταξυ τον βάζω να κοιμηθει οριζόντια κ τον βρίσκω κάθετα!!!!

Ποιο γυμναστήριο έχεις πάρει????κ μένα έχει βρει δεύτερη...κ ειμαι σίγουρη ότι προτιμάει να δουλεύει παρά να είναι σπίτι!!!!!

Κ εμένα ψιλοφρικαρει αν κλαίει κ αν είναι σπίτι κ εγώ κάνω δουλειές κ βλέπει ότι δεν σταματάει τη γκρινιτσα, λέει:αστον να κλάψει... 

Εμείς πηραμε ένα γυμναστήριο με πιανακι παρομοιο με αυτό της Fisher price, επειδή της Fisher price με το πιανο δεν το βρίσκαμε πουθενα κ βρίσκαμε μόνο ένα ροζ.. Δεν είναι γνωστή μαρκα, όταν μας έρθει θα σου γραψω

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Βρε κορίτσια ποιο είναι το θέμα τους με τα μωρά????εγώ προφανώς κ ξέρω πως τον αγαπάει....αλλά χάνουν στιγμές.νομιζω τον φοβάται....επειδή γκρινιάζει...κ είναι κ κουρασμένος κ λέει που να αντέξω τώρα κ αυτόν....καλέ γυρνάει σπίτι τον βλέπει ξύπνιο κ τρεμει:D...,, @Renez ποιον έχεις πάρει??? εντωμεταξυ τον βάζω να κοιμηθει οριζόντια κ τον βρίσκω κάθετα!!!!

Ποιο γυμναστήριο έχεις πάρει????κ μένα έχει βρει δεύτερη...κ ειμαι σίγουρη ότι προτιμάει να δουλεύει παρά να είναι σπίτι!!!!!

Ενα της fiscerprice εχω και καθεται αρκετα θα ελεγα..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Αχχχχχχ κορίτσια σήμερα μας έχει ακούσει όλη η γειτονιά.μολις κατάφερα μετά από πολύ κόπο να τον βάλω να κοιμηθεί.ελπιζω να μην ξυπνήσει....όλη μέρα κλάμα φωνή κ όχι ύπνο.επισης δεν τρώει κιόλας κάτι τον ενοχλεί δεν ξέρω....το καημένο κουράστηκε πολύ το λυπήθηκε η ψυχή μου!!!!κ τώρα λυπάμαι εμένα επειδή είμαι ερείπιο...με τόσο κούνημα όλη μέρα δεν έχω χέρια,πλάτη,μέση, πόδια...ο θεός βοηθός για το βράδυ που έρχεται!!!!!!:cry:

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thaliamp είπε:

Αχχχχχχ κορίτσια σήμερα μας έχει ακούσει όλη η γειτονιά.μολις κατάφερα μετά από πολύ κόπο να τον βάλω να κοιμηθεί.ελπιζω να μην ξυπνήσει....όλη μέρα κλάμα φωνή κ όχι ύπνο.επισης δεν τρώει κιόλας κάτι τον ενοχλεί δεν ξέρω....το καημένο κουράστηκε πολύ το λυπήθηκε η ψυχή μου!!!!κ τώρα λυπάμαι εμένα επειδή είμαι ερείπιο...με τόσο κούνημα όλη μέρα δεν έχω χέρια,πλάτη,μέση, πόδια...ο θεός βοηθός για το βράδυ που έρχεται!!!!!!:cry:

Αχχχχ κοριτσι μου!!! Σκέψου πως θετικά πως ίσως είναι πολύ κουρασμένος από όλη την ημέρα κ έχει ένα ήρεμο βράδυ να ξεκουραστείς κ εσύ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Αχχχχχχ κορίτσια σήμερα μας έχει ακούσει όλη η γειτονιά.μολις κατάφερα μετά από πολύ κόπο να τον βάλω να κοιμηθεί.ελπιζω να μην ξυπνήσει....όλη μέρα κλάμα φωνή κ όχι ύπνο.επισης δεν τρώει κιόλας κάτι τον ενοχλεί δεν ξέρω....το καημένο κουράστηκε πολύ το λυπήθηκε η ψυχή μου!!!!κ τώρα λυπάμαι εμένα επειδή είμαι ερείπιο...με τόσο κούνημα όλη μέρα δεν έχω χέρια,πλάτη,μέση, πόδια...ο θεός βοηθός για το βράδυ που έρχεται!!!!!!:cry:

Κ εμένα σημερα δεν εφαγε σχεδόν τπτ ενώ εχθες εφαγε πολυ καλα!σημερα με το ζόρι να εφαγε 400 ml ολη μερα!είναι με τις μερες τους και ξεκινάνε και δοντάκια σιγα σιγά!υπομονή αν κ πιστευω τώρα είναι εύκολα τα δύσκολα θα έρθουν οταν μεγαλώσουν πιο πολυ!

13 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Βρε κορίτσια ποιο είναι το θέμα τους με τα μωρά????εγώ προφανώς κ ξέρω πως τον αγαπάει....αλλά χάνουν στιγμές.νομιζω τον φοβάται....επειδή γκρινιάζει...κ είναι κ κουρασμένος κ λέει που να αντέξω τώρα κ αυτόν....καλέ γυρνάει σπίτι τον βλέπει ξύπνιο κ τρεμει:D...,, @Renez ποιον έχεις πάρει??? εντωμεταξυ τον βάζω να κοιμηθει οριζόντια κ τον βρίσκω κάθετα!!!!

Ποιο γυμναστήριο έχεις πάρει????κ μένα έχει βρει δεύτερη...κ ειμαι σίγουρη ότι προτιμάει να δουλεύει παρά να είναι σπίτι!!!!!

Ενταξει και εγω που νόμιζα που μόνο ο δικός μου δεν βοηθαει τοσο με το μωρο!εντάξει δουλεύει πολύ αλλα τωρα με την καραντίνα είναι σπίτι!τον κρατάει για λιγο αλλα οταν είναι να τον ταΐζω να τον αλλάξω κ ότι άλλο χρειάζεται μου λέει καντα εσύ τώρα!χαχαχχα!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!δεύτερη μερα που δεν θελει να φαει!έχω πετάξει πολυ γαλα από εχθές!πινει λιγο και μετα το σπρώχνει!εχει μυξες βέβαια και η μύτη του είναι βουλωμενη συνέχεια!τον κάνω με φυσιολογικο ορο αλλα τπτ κατευθειαν βουλώνει!ειπα να παρω physiomer για να του ξεβουλωσει μπας και φαει!πυρετό δεν έχει!αλλα έχω σκάσει με το θέμα του φαγητού!εχθες μόνο το βραδυ εφαγε και συνολικά και με πολύ ζόρισμα να εφαγε 500 ml!μπορεί να λεω και πολλά ότι εφαγε!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Κοριτσια καλημερα!δεύτερη μερα που δεν θελει να φαει!έχω πετάξει πολυ γαλα από εχθές!πινει λιγο και μετα το σπρώχνει!εχει μυξες βέβαια και η μύτη του είναι βουλωμενη συνέχεια!τον κάνω με φυσιολογικο ορο αλλα τπτ κατευθειαν βουλώνει!ειπα να παρω physiomer για να του ξεβουλωσει μπας και φαει!πυρετό δεν έχει!αλλα έχω σκάσει με το θέμα του φαγητού!εχθες μόνο το βραδυ εφαγε και συνολικά και με πολύ ζόρισμα να εφαγε 500 ml!μπορεί να λεω και πολλά ότι εφαγε!

Αν έχει τόσο βουλωμένη μυτούλα λογικό μωρέ να μην μπορεί να φάει καλά το μαναρακι..βέβαια έχω ακούσει πως περνάνε κ φάσεις αφαγιας συνήθως 3-4 ημερών..

Έχεις μιλήσει με τον γιατρό σας Αντζελίνα μου?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αν έχει τόσο βουλωμένη μυτούλα λογικό μωρέ να μην μπορεί να φάει καλά το μαναρακι..βέβαια έχω ακούσει πως περνάνε κ φάσεις αφαγιας συνήθως 3-4 ημερών..

Έχεις μιλήσει με τον γιατρό σας Αντζελίνα μου?

Δεν μίλησα μαζί του θα δω αμα συνεχίσει να μην τρωει θα τον παρω!του πηρα physiomer να του κάνω την μυτη μπας κ ξεβουλωσει!αμμα μείνει 3 μέρες νηστικός ουτε 500 γραμμάρια δεν θα πάρει αυτόν τον μήνα!είναι και κακοφαγος!είμαι με ένα μπιμπερο στο χέρι κάθε μια ώρα να φαει έστω 30 ή 60!μέχρι τώρα έχει φάει 290 ml!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...