Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Προσπερματικα υγρα


ΜαριαΛα

Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , ΜαριαΛα είπε:

Απλά επειδή ποτέ πιο πριν δεν ήταν τόσο έντονα....αλλά έχω διαβάσει οι γυναίκες δεν έχουν κάθε φορά τα ίδια συμπτώματα.....και ίσως να τα επιδυνωνει και το πολύ άγχος που έχω....αλλά από τη στιγμή που είχα περίοδο δεν νμζ να υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης....πήρα τηλέφωνο και σε γυναικολόγο και μου είπε πως δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω με αυτό τον τροπο

Βρε εγώ τα ξέρω αλλά επειδή είσαι έτσι σου λέω κάνε ένα τεστ να ηρεμήσεις για να μην αγχώνεσαι! Εγώ στην ηλικία σου είχα μια παρόμοια εμπειρία και από το αγχος μου είχα πρώτη φορά 17 μέρες καθυστέρηση και κόντευα να τρελαθώ από την αγωνία μου. Αν είχα κανει τεστ αμέσως θα μου είχε έρθει η περίοδος γιατί θα είχε πάει η καρδιά μου στην θέση της! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, P.L.L. είπε:

Βρε εγώ τα ξέρω αλλά επειδή είσαι έτσι σου λέω κάνε ένα τεστ να ηρεμήσεις για να μην αγχώνεσαι! Εγώ στην ηλικία σου είχα μια παρόμοια εμπειρία και από το αγχος μου είχα πρώτη φορά 17 μέρες καθυστέρηση και κόντευα να τρελαθώ από την αγωνία μου. Αν είχα κανει τεστ αμέσως θα μου είχε έρθει η περίοδος γιατί θα είχε πάει η καρδιά μου στην θέση της! 

Το καλό με εμένα είναι ότι μου ήρθε περίοδος μια βδομάδα μετά από αυτό το περαστικό ....

Άρα αφού κι εσύ ήσουν ομοιοπαθης ...να μην αγχώνομαι τόσο....

Μπορεί όλα αυτά να τα παθαίνω και λογω άγχους....τώρα θα περιμένω την επόμενη περίοδο για ακόμα μια επιβεβαίωση ότι δεν είμαι...

Αν και νμζ ότι για να μείνεις έγκυος πρέπει να γίνει εκσπερμάτωση μέσα στον κόλπο για να προκύψει εγκυμοσύνη...

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένεις την επόμενη περίοδο για να εξασφαλίσεις ότι δεν είσαι έγκυος; να έχεις το μυαλό σου στο κεφάλι σου. Εσένα το άγχος σου είναι αν είσαι έγκυος όμως εκείνη τη στιγμή δεν σκέφτηκες κάτι τέτοιο. Και φυσικά αν είσαι θα πας και θα το ρίξεις. Παιχνιδάκι το έχετε κάνει εσείς τα πιτσιρίκια και άλλες γυναίκες περνούν τα πάνδεινα, τρυπιουνται κάθε μήνα και η κοιλιά τους είναι μελανή, κάνουν εξωσωματική χωρίς να έχουν 100% επιτυχία. Λυπάμαι πάρα πολύ για τον τρόπο που σκέφτεσαι και που φοβάσαι για πιθανή εγκυμοσύνη. Δεν έχω να σου πω τίποτα άλλο. Κρίμα.. 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πρέπει. Αλλά ωστόσο να ξέρεις οι σεξουαλικα μεταδιδομενες ασθένειες καθώς και τα κονδυλώματα κτλ μπορούν εύκολα να μεταφερθούν με τον τρόπο που είχες επαφές εσυ γι αυτό καλά θα κανεις να προσεχεις την επόμενη φορά! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Ναι. Πρέπει. Αλλά ωστόσο να ξέρεις οι σεξουαλικα μεταδιδομενες ασθένειες καθώς και τα κονδυλώματα κτλ μπορούν εύκολα να μεταφερθούν με τον τρόπο που είχες επαφές εσυ γι αυτό καλά θα κανεις να προσεχεις την επόμενη φορά! 

Ναι εννοείται την επόμενη φορά με περισσότερη προσοχή...

Σε ευχαριστώ πολύ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, ΜαριαΛα είπε:

Συγνώμη που σας πριζω....αλλά το στήθος μου είναι αρκετά πρισμενο ,με έντονες φλεβιτσες και λίγο πονάει..θα μπορούσε να είναι σημάδι ωορρηξιας ή κάτι τέτοιο;; Δεν μου έχει ξανά τύχει κάτι τέτοιο και αγχώνομαι αρκετά...μήπως είναι το γεγονός ότι πρώτη φορά μου ήρθε περίοδος στις 32 μερες ,ενώ πιο πριν μου ερχόταν στις 40 και μέρες;; Μήπως επειδή αρχίζει να σταθεροποιειται κάπως ο κύκλος μου;;; Είχε κάποια παρόμοια συμπτώματα;;

Κορίτσι μου δεν είσαι έγκυος,  απλά παρατηρείς πολλά συμπτώματά που θα είχες και τους άλλους μήνες και δεν είχες δώσει σημασία...Όταν είμαστε στις γονιμες μερες μας έχουμε τέτοια συμπτώματα με πρήξιμο στο στήθος,  παραπάνω υγρά κτλ...Εγώ μια φορά που νόμιζα ότι μπορεί να έχω μείνει έγκυος  που δεν υπήρχε και περίπτωση με το προφυλακτικό απλά μου είχε κολλήσει ότι είμαι έγκυος, είχα 15 μέρες καθυστέρηση,  πήγα σε γιατρό και μου είπε ότι γενικά ο κύκλος μιας γυναίκας αλλάζει στη ζωή της σε κάποια φάση...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΜαριαΛα είπε:

Το καλό με εμένα είναι ότι μου ήρθε περίοδος μια βδομάδα μετά από αυτό το περαστικό ....

Άρα αφού κι εσύ ήσουν ομοιοπαθης ...να μην αγχώνομαι τόσο....

Μπορεί όλα αυτά να τα παθαίνω και λογω άγχους....τώρα θα περιμένω την επόμενη περίοδο για ακόμα μια επιβεβαίωση ότι δεν είμαι...

Αν και νμζ ότι για να μείνεις έγκυος πρέπει να γίνει εκσπερμάτωση μέσα στον κόλπο για να προκύψει εγκυμοσύνη...

Όχι δ χρειαζεται εκσπερματωση μέσα στον κόλπο. Γτ αρκεί καμια φορα η διείσδυση κ να μεινεις εγκυος με προεκσπερματικα υγρά. Αν κ ανέφερες ότι δ υπήρξε, το λέω γενικα προς ενημερωση

Για όλα τα υπόλοιπα που αναφέρθηκαν μικρόβια, σμν κλπ δ χρειαζεται καν διείσδυση οποτε προφυλακτικο από την αρχή ως το τέλος κ ο, τι κ αν κανετε

Επισκέψου έναν γυναικολογο για ενημέρωση. Όταν έκανα πρώτη φορά σεξ έκανα τεστ παπ ένα χρόνο μετά, δ ξερω αν πρέπει νωρίτερα. Τωρα θα πας για συζητηση

Επισης καλό είναι να μιλήσεις με κάποιον ενήλικα εμπιστοσύνης, σαν μαμα κοριτσιού θα ήθελα να σου πω στην μαμα σου, αλλά δ ξερω ποσο εύκολο σου ειναι

Γτ να κάθεσαι κ να σκας μέχρι την επόμενη περίοδο; πάρε κανε ένα τεστ, να δεις που θα ξεαγχωθεις

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Όχι δ χρειαζεται εκσπερματωση μέσα στον κόλπο. Γτ αρκεί καμια φορα η διείσδυση κ να μεινεις εγκυος με προεκσπερματικα υγρά. Αν κ ανέφερες ότι δ υπήρξε, το λέω γενικα προς ενημερωση

Για όλα τα υπόλοιπα που αναφέρθηκαν μικρόβια, σμν κλπ δ χρειαζεται καν διείσδυση οποτε προφυλακτικο από την αρχή ως το τέλος κ ο, τι κ αν κανετε

Επισκέψου έναν γυναικολογο για ενημέρωση. Όταν έκανα πρώτη φορά σεξ έκανα τεστ παπ ένα χρόνο μετά, δ ξερω αν πρέπει νωρίτερα. Τωρα θα πας για συζητηση

Επισης καλό είναι να μιλήσεις με κάποιον ενήλικα εμπιστοσύνης, σαν μαμα κοριτσιού θα ήθελα να σου πω στην μαμα σου, αλλά δ ξερω ποσο εύκολο σου ειναι

Γτ να κάθεσαι κ να σκας μέχρι την επόμενη περίοδο; πάρε κανε ένα τεστ, να δεις που θα ξεαγχωθεις

Ναι δεν έγινε κάτι παραπάνω...αν και νομιζω δεν γίνεται να μείνει μια γυναίκα τόσο εύκολα έγκυος..απλά έχω έντονο πρήξιμο και λίγο πόνο στο στήθος...απ' ότι υποψιάζομαι μάλλον είναι επειδή είμαι στην 13 μέρα του κύκλου και μάλλον είμαι σε γόνιμες μέρες..και δεν έχω ξαναπάθει κάτι τέτοιο ..γι αυτό αγχώνομαι..

Και φυσικά συμφωνώ με τα λεγόμενα σας...και σας ευχαριστώ πολύ και για τις συμβουλές σας

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Πιθανον το ξαναπαθαινες σε κάθε ωορρηξια, αλλα τωρα μαθαίνεις το σωμα σου. Έχεις κ το αγχος κ σίγουρα τα αντιλαμβάνεσαι όλα πιο εντονα

Ναι κι εγώ αυτό πιστεύω...και πάλι σας ευχαριστώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 1/2/2020 at 12:12 ΠΜ, Άννα.Κρήτη είπε:

Θα περιμένεις την επόμενη περίοδο για να εξασφαλίσεις ότι δεν είσαι έγκυος; να έχεις το μυαλό σου στο κεφάλι σου. Εσένα το άγχος σου είναι αν είσαι έγκυος όμως εκείνη τη στιγμή δεν σκέφτηκες κάτι τέτοιο. Και φυσικά αν είσαι θα πας και θα το ρίξεις. Παιχνιδάκι το έχετε κάνει εσείς τα πιτσιρίκια και άλλες γυναίκες περνούν τα πάνδεινα, τρυπιουνται κάθε μήνα και η κοιλιά τους είναι μελανή, κάνουν εξωσωματική χωρίς να έχουν 100% επιτυχία. Λυπάμαι πάρα πολύ για τον τρόπο που σκέφτεσαι και που φοβάσαι για πιθανή εγκυμοσύνη. Δεν έχω να σου πω τίποτα άλλο. Κρίμα.. 

Για αυτούς τους λόγους τα παιδιά αυτής της ηλικίας ψάχνουν βοήθεια στο νετ από αγνώστους για τα θέματα αυτά, για αυτόν τον λόγο ντρέπονται ακόμα και να ζητήσουν ενημερωθούν. 

Όσο λάθος και αν είναι η στάση της η κριτική αυτή δεν βοηθάει. Είναι ένα παιδί 17 ετών που προφανώς δεν ξέρει πως να προφυλάξει το σώμα της και αντί να βοηθήσεις έχεις αρχίσει να λιθοβολείς.

Είμαι μία από τις γυναίκες που χρειάστηκε να τρυπήσω πολλές φορές την κοιλία μου για να μείνω έγκυος, που δυστυχώς μου πήρε χρόνια, που ποτέ άλλοτε δεν είχα μείνει έγκυος όχι επειδή δεν έτυχε αλλά επειδή πρόσεχα , παρόλα αυτά όμως φροντίζω να μην ξεχνάω πως τα παιδιά αυτά θέλουν βοήθεια, θέλουν συμβουλές και ενημέρωση και όχι μία ''αλάθητη'' γυναίκα να τους κουνήσει το δάχτυλο. Δεν καταλαβαίνω, δεν ήσασταν ποτέ 17?

Συγγνώμη αν ακούγομαι κάπως, ότι γράφω το γράφω με καλή διάθεση, μην ξεχνάμε πως εδώ μπαίνουν πολλά κορίτσια νέα για ενημέρωση και η επίθεση δεν βοηθάει την κατάσταση.

  • Μου αρέσει 8

 
Link to comment
Share on other sites

@ΜαριαΛα  Μαρία μου καλησπέρα. Αν κι έχει περάσει καιρός από την δημοσίευση σου, σου γράφω γιατί το θέμα που πρέπει να λύσεις δεν είναι Αυτό της πιθανής εγκυμοσύνης τώρα αλλά των γνώσεων που πρέπει να διορθώσεις. 

Μια γυναίκα μπορεί να μείνει πολύ πολύ εύκολα έγκυος. Υπάρχουν έννοιες που πρέπει να συζητήσεις με τον γυναικολόγο σου και να σου εξηγήσει αναλυτικά. Προσπερματικα υγρά, μεθοδοι προφύλαξης, μπάνιο και καθαρισμός της περιοχης (και του αγοριού όχι μόνο της δικής σου. Θα εκπλαγείς από το πόσο ανθεκτικό είναι το σπέρμα.) Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα, γόνιμες μέρες, ωοριξια, τεστ Παπ και σωστός έλεγχος της υγείας μας με συνέπεια. Μέθοδοι σύλληψης. Και πολλά πολλά άλλα. Δεν σε μαλώνω δεν είναι αυτός ο ρόλος μου οπως και κανενός άλλου εδώ.

Απλα ειναι πολυ σημαντικα θεματα για τα οποια δυστηχως εχω παρατηρησει πως ακομα και κοπελες κοντα στα 30 δεν γνωριζουν ή νομίζουν ότι γνωρίζουν, λανθασμένα. Ειναι απαγορευτικο ! Εισαι σε αναπαραγωγικη ηλικια και πρπ να σιγουρεψεις πως οσα ξερεις ειναι σωστα και να ενημερωθεις για οσα δεν ξερεις.

Καταλήγουμε να χάνονται ζωές παιδιών (εκτρωση) και να νοσούν γυναίκες από νοσήματα κι έπειτα να έχουν πολύ σοβαρές επιπλοκές στην ζωή τους. Δεν θέλω να σε φοβισω. Θέλω μόνο να σκεφτείς ότι με ένα ραντεβού στον ιατρό μισή ωρίτσα όλα λύνονται. 

 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...