Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Απλά το καλοκαίρι πιστεύω δεν είναι τόσο καλή περίοδος με ζεστη κλπ άντε να δούμε

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

αργησα να σας διαβάσω σήμερα γιατί παρακολούθησα το πρώτο προγεννητικό μάθημα..

το συστήνω σε όλες (ειδικα όσες θα γίνουμε πρώτη φορά μανούλες κ δεν έχουμε ιδέα)..εμένα τουλάχιστον με βοήθησε στη βάση του να ξέρω έστω θεωρητικά τι πρόκειται να συμβεί..

θα ψάξω να βρω κ να παρακολουθήσω κ από άλλους φορείς ..σήμερα παρακολούθησα του ιασω

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Πολυ ομορφα τα λες, ειδικα το τελευταιο!:wub: Αυτο μου το ειπε και η μαια εδω ακριβως οπως το λες!!!

Πολυ σημαντικο που παρακολουθησες σεμιναρια και ειχες υποστηριξη!!!! Παντως εγω προσωπικα θα ηθελα πολυ να θηλασω αλλα λεω αν δε δουλεψει δε χρειαζεται πανικος και στεναχωρια, θα βρουμε μια αλλη λυση!

Και εγώ θέλω να θηλασω, έστω για ένα διάστημα κάποιων μηνών αλλά εκτός από το ότι έχω επίπεδες θηλές και δεν ξέρω πόσο θα αντέχω να πληγωνονται και να πονάω, έχω κάνει και μείωση στήθους..

Μου είχαν πει μετά το χειρουργείο ότι όλα πήγαν καλά δεν πειραχτηκε τίποτα και θα μπορώ να θηλασω κανονικά, παρόλα αυτά λένε σε διάφορα που διαβάζω ότι μετά από τέτοια χειρουργεία μπορεί να υπάρχουν θέματα με την ποσότητα γάλακτος που παράγει το στήθος και μπορεί να μην αρκεί και άλλα διάφορα οπότε θα δείξει και στην πράξη.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο said:

Και εγώ θέλω να θηλασω, έστω για ένα διάστημα κάποιων μηνών αλλά εκτός από το ότι έχω επίπεδες θηλές και δεν ξέρω πόσο θα αντέχω να πληγωνονται και να πονάω, έχω κάνει και μείωση στήθους..

Μου είχαν πει μετά το χειρουργείο ότι όλα πήγαν καλά δεν πειραχτηκε τίποτα και θα μπορώ να θηλασω κανονικά, παρόλα αυτά λένε σε διάφορα που διαβάζω ότι μετά από τέτοια χειρουργεία μπορεί να υπάρχουν θέματα με την ποσότητα γάλακτος που παράγει το στήθος και μπορεί να μην αρκεί και άλλα διάφορα οπότε θα δείξει και στην πράξη.. 

Οπως το ειπες, θα δειξει στην πραξη!! Αν οι γιατροι σου ειπαν οτι δεν πειραχτηκε τιποτα μην βαζεις σκεψεις Φραουλινο μου. Θα το προσπαθησουμε και αν παει καλα σουπερ. Αν οχι ζουμε στο 2020!Να δουμε και αν τελικα θα θελουμε! Γιατι τωρα λεμε θελουμε, αλλα δεν ξερεις οι ορμονες! Οπως και να εχει νηστικα δε θα μεινουν τα παιδακια μας και ολα θα πανε μια χαρα! Και κλεινουμε αυτια σε σχολια,  που θα κριτικαρουν ειτε θηλαζουμε ειτε οχι! Ολα εχουν συν και πλην εχω καταλαβει και δεν υπαρχει σωστο και λαθος!

Just now, Sousamaki said:

Καλησπέρα κορίτσια!

αργησα να σας διαβάσω σήμερα γιατί παρακολούθησα το πρώτο προγεννητικό μάθημα..

το συστήνω σε όλες (ειδικα όσες θα γίνουμε πρώτη φορά μανούλες κ δεν έχουμε ιδέα)..εμένα τουλάχιστον με βοήθησε στη βάση του να ξέρω έστω θεωρητικά τι πρόκειται να συμβεί..

θα ψάξω να βρω κ να παρακολουθήσω κ από άλλους φορείς ..σήμερα παρακολούθησα του ιασω

Υπεροχααααααα!!! Να το ευχαριστηθεις ευχομαι!!!!

Κοριτσακι μου εσυ ονλαιν το εκανες το σεμιναριο ή πηγατε απο κει; Εγω εχω το Σεπτεμβρη αλλα μας ειπαν θα γινει ονλαιν...

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Υβόννη ον λαιν το έκανα..κ από ότι μας είπε η μαια μέχρι να γεννησουμε όλα ον λαιν θα γίνονται..

βεβαια μας εξήγησε αναλυτικά κ για τις εισπνοές κτλ οποτε δε ξέρω αν το ον λαιν υστερεί..απορίες μπορούσαμε να διατυπώσουμε κανονικά..μας έδειξε σε κούκλα πως να το αλλάζουμε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki said:

@Υβόννη ον λαιν το έκανα..κ από ότι μας είπε η μαια μέχρι να γεννησουμε όλα ον λαιν θα γίνονται..

βεβαια μας εξήγησε αναλυτικά κ για τις εισπνοές κτλ οποτε δε ξέρω αν το ον λαιν υστερεί..απορίες μπορούσαμε να διατυπώσουμε κανονικά..μας έδειξε σε κούκλα πως να το αλλάζουμε..

τελεια που μου το λες!!! Αρα εσυ το χαρηκες! Γιατι λιγο ξενερωσα με το ονλαιν, αλλα με καθυσηχασες πολυ τωρα!!!!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Υβόννη είπε:

τελεια που μου το λες!!! Αρα εσυ το χαρηκες! Γιατι λιγο ξενερωσα με το ονλαιν, αλλα με καθυσηχασες πολυ τωρα!!!!!

Όχι όχι Υβόννη μου μια χαρά ήταν!

στην άνεση του σπιτιού σου..κανείς κ τις ερωτήσεις σου..σου δείχνουν τα πάντα..σου περιγράφει τι θα νιώσεις στις ωδίνες, λεπτομέρειες για τον θηλασμό, τη φροντίδα για το μωρό..πολύ λεπτομέρεια ..όντως το χαρηκα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki said:

Όχι όχι Υβόννη μου μια χαρά ήταν!

στην άνεση του σπιτιού σου..κανείς κ τις ερωτήσεις σου..σου δείχνουν τα πάντα..σου περιγράφει τι θα νιώσεις στις ωδίνες, λεπτομέρειες για τον θηλασμό, τη φροντίδα για το μωρό..πολύ λεπτομέρεια ..όντως το χαρηκα

αχ τελεια!!!!!!!!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας! 
Ολα εντάξει με την μικρή μας. Θα σας πω περισσότερες λεπτομέρειες κάποια άλλη στιγμή. Προγραμματίσαμε περιδεση σε λίγες μέρες. 
@demifilol θα εκτιμούσα να μου έλεγες σε πμ περισσότερες λεπτομέρειες για την διαδικασία αυτή 

Σας φιλώ κορίτσια μου 

  • Μου αρέσει 9

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου κορίτσια επανέρχομαι να σας πω τα ευχάριστα νέα της ζουζουνας μας! Καταρχάς να σας πω ότι μπήκε κ ο καλός μου ανδρουλης μαζί μου. Ευτυχώς Παναγία μου! Τον ήθελα δίπλα μου σήμερα! 
Στην αρχή ήταν καπως ζορισμένη η μικρη. Ο γιατρός μου είπε ότι ήταν έτσι επειδή είχα περπατήσει αρκετά κ είχε κ πολύ ζεστη. Εννοείται ότι είχε τα χεράκια της για άλλη μια φορά μπροστά στο προσωπάκι της. Ξεκινήσαμε σιγά σιγά τις μετρήσεις κ προφανώς χαλάρωσε η μπουμπου μας. Άρχισε να τεντώνεται κ να χασμουριέται κ επιτέλους έβγαλε τα χεράκια από το προσωπάκι της. Κορίτσια μου όχι ότι είναι παιδί μας αλλά είναι σαν τα μωράκια της διαφήμισης! Ο γιατρος σχολίασε ότι έχει ωραία κ ζουμερά χείλη κ ότι θα γίνει ψηλή κ αδύνατη σαν την μαμά της!  Αχ ποιος θα είναι ο τυχερός που θα την πάρει!!! Εδώ να σας πω ότι μόλις λογοδοθηκε κ κερνάμε κουφέτα κ ρακές! Να μας ζησει το αίτιο λοιπόν, που λένε εδώ στην Κρήτη! 
Όλες οι μετρήσεις είναι πολύ καλές κ πρώτα ο Θεός θα πάρουμε ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά μας! 
Να με συγχωρήσετε για το βιαστικό μήνυμα που έγραψα πριν. Ο εγκέφαλος χρειάζεται κάποιο χρόνο για να επεξεργαστεί τα καινουρια δεδομένα! 
Σας φιλώ πολύ πολύ γλυκα όλες σας! 

  • Μου αρέσει 11

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni είπε:

Αγαπημένα μου κορίτσια επανέρχομαι να σας πω τα ευχάριστα νέα της ζουζουνας μας! Καταρχάς να σας πω ότι μπήκε κ ο καλός μου ανδρουλης μαζί μου. Ευτυχώς Παναγία μου! Τον ήθελα δίπλα μου σήμερα! 
Στην αρχή ήταν καπως ζορισμένη η μικρη. Ο γιατρός μου είπε ότι ήταν έτσι επειδή είχα περπατήσει αρκετά κ είχε κ πολύ ζεστη. Εννοείται ότι είχε τα χεράκια της για άλλη μια φορά μπροστά στο προσωπάκι της. Ξεκινήσαμε σιγά σιγά τις μετρήσεις κ προφανώς χαλάρωσε η μπουμπου μας. Άρχισε να τεντώνεται κ να χασμουριέται κ επιτέλους έβγαλε τα χεράκια από το προσωπάκι της. Κορίτσια μου όχι ότι είναι παιδί μας αλλά είναι σαν τα μωράκια της διαφήμισης! Ο γιατρος σχολίασε ότι έχει ωραία κ ζουμερά χείλη κ ότι θα γίνει ψηλή κ αδύνατη σαν την μαμά της!  Αχ ποιος θα είναι ο τυχερός που θα την πάρει!!! Εδώ να σας πω ότι μόλις λογοδοθηκε κ κερνάμε κουφέτα κ ρακές! Να μας ζησει το αίτιο λοιπόν, που λένε εδώ στην Κρήτη! 
Όλες οι μετρήσεις είναι πολύ καλές κ πρώτα ο Θεός θα πάρουμε ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά μας! 
Να με συγχωρήσετε για το βιαστικό μήνυμα που έγραψα πριν. Ο εγκέφαλος χρειάζεται κάποιο χρόνο για να επεξεργαστεί τα καινουρια δεδομένα! 
Σας φιλώ πολύ πολύ γλυκα όλες σας! 

Μπράβο κοριτσάκι μου πόσο χαίρομαι.Φανταζομαι τη φατσούλα με τα χειλάκια χιχι.εχετε καλή φωτό? Εμένα είχε τα χέρια στα χειλάκια αλλά στη μύτη μου μοιάζει


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alkyoni said:

Αγαπημένα μου κορίτσια επανέρχομαι να σας πω τα ευχάριστα νέα της ζουζουνας μας! Καταρχάς να σας πω ότι μπήκε κ ο καλός μου ανδρουλης μαζί μου. Ευτυχώς Παναγία μου! Τον ήθελα δίπλα μου σήμερα! 
Στην αρχή ήταν καπως ζορισμένη η μικρη. Ο γιατρός μου είπε ότι ήταν έτσι επειδή είχα περπατήσει αρκετά κ είχε κ πολύ ζεστη. Εννοείται ότι είχε τα χεράκια της για άλλη μια φορά μπροστά στο προσωπάκι της. Ξεκινήσαμε σιγά σιγά τις μετρήσεις κ προφανώς χαλάρωσε η μπουμπου μας. Άρχισε να τεντώνεται κ να χασμουριέται κ επιτέλους έβγαλε τα χεράκια από το προσωπάκι της. Κορίτσια μου όχι ότι είναι παιδί μας αλλά είναι σαν τα μωράκια της διαφήμισης! Ο γιατρος σχολίασε ότι έχει ωραία κ ζουμερά χείλη κ ότι θα γίνει ψηλή κ αδύνατη σαν την μαμά της!  Αχ ποιος θα είναι ο τυχερός που θα την πάρει!!! Εδώ να σας πω ότι μόλις λογοδοθηκε κ κερνάμε κουφέτα κ ρακές! Να μας ζησει το αίτιο λοιπόν, που λένε εδώ στην Κρήτη! 
Όλες οι μετρήσεις είναι πολύ καλές κ πρώτα ο Θεός θα πάρουμε ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά μας! 
Να με συγχωρήσετε για το βιαστικό μήνυμα που έγραψα πριν. Ο εγκέφαλος χρειάζεται κάποιο χρόνο για να επεξεργαστεί τα καινουρια δεδομένα! 
Σας φιλώ πολύ πολύ γλυκα όλες σας! 

Αλκυονη μου πολυ ομορφη η περιγραφη σου!!!! Χασμουριοταν; Αχ ψυχουλα μου!!!! Καλε ποσο ομορφο κοριτσι, χαμος θα γινει και ουρα απο γαμπρους!!! Βλεπω ομως οτι εχουμε αρραβωνιασματα!!! Καλοστεριωτο το ζευγαρι χαχαχα!!! Θα ερθουμε να πιουμε ολες στην υγεια των λογοδοσμενων!!

Εισαι πολυ μοναδικο κοριτσι, εστιαζεσαι στα θετικα παρα στο σκαλοπατακι που σας ειπαν. Ολα θα πανε καλα κοριτσι μου, εμεις ειμαστε εδω για σενα! Εσυ να κρατας στο μυαλουδακι σου αυτη την ομορφη εικονα που ειδατε σημερα και θα πανε ολα καλα! Η Παναγιτσα μαζι σου να ειναι!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Μπράβο κοριτσάκι μου πόσο χαίρομαι.Φανταζομαι τη φατσούλα με τα χειλάκια χιχι.εχετε καλή φωτό? Εμένα είχε τα χέρια στα χειλάκια αλλά στη μύτη μου μοιάζει

Γωγουλα μου ο γιατρός κατάφερε να τραβήξει ωραία λήψη. Είπα του καλού μου ότι θέλω να την κανουμε στάμπα σε μπλουζάκι! 

Just now, Υβόννη said:

Αλκυονη μου πολυ ομορφη η περιγραφη σου!!!! Χασμουριοταν; Αχ ψυχουλα μου!!!! Καλε ποσο ομορφο κοριτσι, χαμος θα γινει και ουρα απο γαμπρους!!! Βλεπω ομως οτι εχουμε αρραβωνιασματα!!! Καλοστεριωτο το ζευγαρι χαχαχα!!! Θα ερθουμε να πιουμε ολες στην υγεια των λογοδοσμενων!!

Εισαι πολυ μοναδικο κοριτσι, εστιαζεσαι στα θετικα παρα στο σκαλοπατακι που σας ειπαν. Ολα θα πανε καλα κοριτσι μου, εμεις ειμαστε εδω για σενα! Εσυ να κρατας στο μυαλουδακι σου αυτη την ομορφη εικονα που ειδατε σημερα και θα πανε ολα καλα! Η Παναγιτσα μαζι σου να ειναι!

Καλή μου Ειρηνη ευχαριστούμε πολύ για τις ευχες σου για το ζευγαράκι μας! 
Ναι χασμουριοταν η ζουζουνα μας. Ποσο  συγκινητικό είναι Θεέ μου να βλέπουμε πως εξελίσσεται ένα ανθρωπάκι μέσα μας! 
Αυτή την εικόνα κρατάω αγαπημένη μου κ μ αυτήν θα προχωρήσω γιατί δεν μου αρέσει να μεμψιμοιρώ! 
Η Παναγίτσα να μας προστατεύει όλες! 
 
Ps πολλές φορές το ευχαριστώ είναι λίγο, ξέρεις εσυ ❤️

  • Μου αρέσει 3

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni είπε:

Αγαπημένα μου κορίτσια επανέρχομαι να σας πω τα ευχάριστα νέα της ζουζουνας μας! Καταρχάς να σας πω ότι μπήκε κ ο καλός μου ανδρουλης μαζί μου. Ευτυχώς Παναγία μου! Τον ήθελα δίπλα μου σήμερα! 
Στην αρχή ήταν καπως ζορισμένη η μικρη. Ο γιατρός μου είπε ότι ήταν έτσι επειδή είχα περπατήσει αρκετά κ είχε κ πολύ ζεστη. Εννοείται ότι είχε τα χεράκια της για άλλη μια φορά μπροστά στο προσωπάκι της. Ξεκινήσαμε σιγά σιγά τις μετρήσεις κ προφανώς χαλάρωσε η μπουμπου μας. Άρχισε να τεντώνεται κ να χασμουριέται κ επιτέλους έβγαλε τα χεράκια από το προσωπάκι της. Κορίτσια μου όχι ότι είναι παιδί μας αλλά είναι σαν τα μωράκια της διαφήμισης! Ο γιατρος σχολίασε ότι έχει ωραία κ ζουμερά χείλη κ ότι θα γίνει ψηλή κ αδύνατη σαν την μαμά της!  Αχ ποιος θα είναι ο τυχερός που θα την πάρει!!! Εδώ να σας πω ότι μόλις λογοδοθηκε κ κερνάμε κουφέτα κ ρακές! Να μας ζησει το αίτιο λοιπόν, που λένε εδώ στην Κρήτη! 
Όλες οι μετρήσεις είναι πολύ καλές κ πρώτα ο Θεός θα πάρουμε ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά μας! 
Να με συγχωρήσετε για το βιαστικό μήνυμα που έγραψα πριν. Ο εγκέφαλος χρειάζεται κάποιο χρόνο για να επεξεργαστεί τα καινουρια δεδομένα! 
Σας φιλώ πολύ πολύ γλυκα όλες σας! 

Τι όμορφα νέα είναι αυτά να τη χαίρεστε τη ζουζουνα σας!! 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni είπε:

Αγαπημένα μου κορίτσια επανέρχομαι να σας πω τα ευχάριστα νέα της ζουζουνας μας! Καταρχάς να σας πω ότι μπήκε κ ο καλός μου ανδρουλης μαζί μου. Ευτυχώς Παναγία μου! Τον ήθελα δίπλα μου σήμερα! 
Στην αρχή ήταν καπως ζορισμένη η μικρη. Ο γιατρός μου είπε ότι ήταν έτσι επειδή είχα περπατήσει αρκετά κ είχε κ πολύ ζεστη. Εννοείται ότι είχε τα χεράκια της για άλλη μια φορά μπροστά στο προσωπάκι της. Ξεκινήσαμε σιγά σιγά τις μετρήσεις κ προφανώς χαλάρωσε η μπουμπου μας. Άρχισε να τεντώνεται κ να χασμουριέται κ επιτέλους έβγαλε τα χεράκια από το προσωπάκι της. Κορίτσια μου όχι ότι είναι παιδί μας αλλά είναι σαν τα μωράκια της διαφήμισης! Ο γιατρος σχολίασε ότι έχει ωραία κ ζουμερά χείλη κ ότι θα γίνει ψηλή κ αδύνατη σαν την μαμά της!  Αχ ποιος θα είναι ο τυχερός που θα την πάρει!!! Εδώ να σας πω ότι μόλις λογοδοθηκε κ κερνάμε κουφέτα κ ρακές! Να μας ζησει το αίτιο λοιπόν, που λένε εδώ στην Κρήτη! 
Όλες οι μετρήσεις είναι πολύ καλές κ πρώτα ο Θεός θα πάρουμε ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά μας! 
Να με συγχωρήσετε για το βιαστικό μήνυμα που έγραψα πριν. Ο εγκέφαλος χρειάζεται κάποιο χρόνο για να επεξεργαστεί τα καινουρια δεδομένα! 
Σας φιλώ πολύ πολύ γλυκα όλες σας! 

Πολυ ωραια τα νεα σου για το μωρακι σας...σημασια εχει οτι θα ειναι υγιεστατη κ ας περναμε καποια πραγματα εμεις οι μανουλες...χαλαλι τους...σε λιγο καιρο θα τα σκεφτομαστε κ θα γελαμε με τα μωρακια μας αγκαλια...:x

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni said:

Γωγουλα μου ο γιατρός κατάφερε να τραβήξει ωραία λήψη. Είπα του καλού μου ότι θέλω να την κανουμε στάμπα σε μπλουζάκι! 

Καλή μου Ειρηνη ευχαριστούμε πολύ για τις ευχες σου για το ζευγαράκι μας! 
Ναι χασμουριοταν η ζουζουνα μας. Ποσο  συγκινητικό είναι Θεέ μου να βλέπουμε πως εξελίσσεται ένα ανθρωπάκι μέσα μας! 
Αυτή την εικόνα κρατάω αγαπημένη μου κ μ αυτήν θα προχωρήσω γιατί δεν μου αρέσει να μεμψιμοιρώ! 
Η Παναγίτσα να μας προστατεύει όλες! 
 
Ps πολλές φορές το ευχαριστώ είναι λίγο, ξέρεις εσυ ❤️

Και να θες να λυγισεις παντως καποια στιγμη και γι'αυτο ειμαστε εδω!! Το ευχαριστω λεει η γιαγια μου ειναι για τους ξενους :wub:

Σκεψου αυτο το πλασματακι πριν καποιους μηνες ηταν μια κουκιδιτσα!!! Ο χαζομπαμπας λιωνει; Αχ αν κανετε μπλουζακι δε θα το βγαζει απο πανω του!

 


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...