Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου...

Καλες εξετασεις οσες εχετε σημερα..

@Υβόννη μου κ μενα περισσοτερο με ενοχλει το οτι καποιος παραβιαζει τον χωρο μου κ την ασφαλεια που νιωθω σπιτι μου...τι θεραπεια ειναι αυτη που λες;να την ψαξω κ εγω γιατι κ εγω εχω τρελο αιμα

@Despoina Mar εγω εχω αιματοκριτη 28 κ παιρνω 2 χαπια την μερα σιδηρο με φιλικο οξυ..βεβαια εγω εχω κ το στιγμα της μεσογειακης αναιμιας οποτε ολα παιζουν ρολο..

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Δεν πειραζει Γωγουλα μου καλα να ειμαστε...απλα επαθα σοκ λιγο! Παει περασε ευτυχως! Σε σκεφτηκα πριβ γιατι ειδα μια συνταγη με λεμονοφλουδες χαχαχαχα! Αλλα εβαζε και δενδρολιβανο και λεω ακυρη θα παει! Σιγα μην αφηνει η γιατρος δενδρολιβανο! Ουτε φλουδες δεν μπορουμε!!!!

Μαρακι μας τί κανεις στο ιντερνετ; Γρηγορα μαγιω και παραλια!!!! Χαχχααχα! Σε πειραζωωω!!!!

Πολυ ωραια τα λες Μαρακι μου και συμφωνω σε ολα!!!! Οντως με το μωρακι ξεκινα μια νεα περιοδος οποτε ας χαρουμε την ανεμελια τωρα πριν γινουμε μανουλες που ναι μεν ειναι η απολυτη ευτυχια αλλα εχει αλλα αγχη και εγνοιες!!!

Ναιιιι ειχαμε σκοπο να παρουμε αυτο το καλαθακι για το.μωρο για να πηγαινουμε ολοι μαζι ποδηλαταδα στο δασος! Μην το ακουσει ομως η μαμα μου γιατι θα με πει τρελη χαχαχα! Μεταξυ μας αυτα!!!

Αχ εχετε κι εσεις σκυλακι;;;;;; Ποσο ζηλευωωωωωω!!!!! Να του δωσεις χαδακια τωρα απο μενα!!!!!! Τελεια που η κορουλα σας θα μεγαλωσει με σκυλακι!!!! 

Ναι έχουμε μια σκυλίτσα όμορφη στην οποία κάνουμε μαθήματα τώρα για το μωρακι γιατί φοβάται πολύ τα παιδιά.. Όχι τα μωρά, τα παιδιά αλλά καλού κακού της κάνουμε ασκησουλες να συνηθίζει! Και χαδακια και φιλάκια και ότι θες της δίνω Ειρηνακι μου χάχαχα δεν κάνω άλλη δουλειά όλη μέρα.. Λέω ρε κορίτσια η μυρωδιά της με γαληνευει και νομίζω ότι πλημμυριζω αγάπη, φανταστείτε τι έχει να γίνει με τη μπέμπα, δε θα ξεκολλάω τη μύτη μου από το λαιμουδακι της!! :wub:

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου, @Υβόννη τα πρωτα λεπτά πρεππει να ειναι σοκαριστικά όταν καταλαβαίνεις ότι έκλεψαν η σε παραβιασαν τ χώρο σ.. Ας αρκεστούμε στο ότι ήταν τ ποδηλατο κ οχι κάτι χειρότερο.. 

@Alkyoni περιμένουμε νέα σ κοπέλα μ όλα με το καλό.. 

Κορίτσια ν σας ρωτησω τι αιματοκριτη έχετε τωρα? Κ ποσο σίδηρο παιρνετε?? Εγώ ξεκίνησα τ προηγουμενο μήνα γτ από 37 έκανε βουτιά στο 33 κ τώρα π ξανά έκανα πηγε 34 κ μ αυξησε τ δοση

Δεσποινάκι εγώ ξεκινώντας στην εγκυμοσύνη είχα 37,8 και τώρα 36 36,2  εκεί παίζει.. Παίρνω ένα χάπι των 100mg τη μέρα από τον 5ο μήνα.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου, @Υβόννη τα πρωτα λεπτά πρεππει να ειναι σοκαριστικά όταν καταλαβαίνεις ότι έκλεψαν η σε παραβιασαν τ χώρο σ.. Ας αρκεστούμε στο ότι ήταν τ ποδηλατο κ οχι κάτι χειρότερο.. 

@Alkyoni περιμένουμε νέα σ κοπέλα μ όλα με το καλό.. 

Κορίτσια ν σας ρωτησω τι αιματοκριτη έχετε τωρα? Κ ποσο σίδηρο παιρνετε?? Εγώ ξεκίνησα τ προηγουμενο μήνα γτ από 37 έκανε βουτιά στο 33 κ τώρα π ξανά έκανα πηγε 34 κ μ αυξησε τ δοση

Και εγω κοπέλα μου από 35 έπεσε σε 32. Βέβαια λόγω στίγματος μεσογειακης δεν ειχα ποτέ παραπάνω. Η πτωση αυτη μου ειπανε οτι ειναι εικονικη και οφειλεται στο οτι αυξήθηκαν  τα υγρα στο σώμα μας και φαίνεται πιο αραιωμένο αλλά δεν υπάρχει πραγματικά μειωση. Παίρνω και εγώ μόνο μέσω μιας πολυβιταμινης και όχι έξτρα χαπάκι. Σήμερα βεβαια ξαναεκανα εξετάσεις αίματος..  για να δούμε...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal said:

Καλησπερα κοριτσια μου...

Καλες εξετασεις οσες εχετε σημερα..

@Υβόννη μου κ μενα περισσοτερο με ενοχλει το οτι καποιος παραβιαζει τον χωρο μου κ την ασφαλεια που νιωθω σπιτι μου...τι θεραπεια ειναι αυτη που λες;να την ψαξω κ εγω γιατι κ εγω εχω τρελο αιμα

@Despoina Mar εγω εχω αιματοκριτη 28 κ παιρνω 2 χαπια την μερα σιδηρο με φιλικο οξυ..βεβαια εγω εχω κ το στιγμα της μεσογειακης αναιμιας οποτε ολα παιζουν ρολο..

Κοριτσακι μου ναι εχει η κολλητη μου στιγμα και εχει κι εκεινη χαμηλο σιδηρο. Ενταξει δεν πειραζει, αφου παιρνεις τα χαπια σου τουλαχιστον δε θα πεσει στα ταρταρα.

Αυτη τη θεραπεια μου την προτεινε εδω η γυναικολογος και δεν εχω ιδεα ακομη τι ειναι, ειπε θα το δουμε αφου μεινω εγκυος και γεννησω (ηταν περισυ η συζητηση), γιατι αρκετο αιμα στην περιοδο σημαινει παχυ ενδομητριο και το παχυ ενδομητριο το θελουμε στην εξωσωματικη μου ειχε πει. Υποτιθεται με τη θεραπεια θα το λεπταινε λιγο. Οταν ερθει η ωρα θα τη ρωτησω και θα κανω και την ερευνα μου να δω αν ειναι ακινδυνη και χωρις πολυ χημεια. Γιατι αν ειναι να παρω ενα καρο φαρμακα, να σου πω δεν πειραζει!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Εδώ αιματοκρίτης 32 με 2 σίδηρους την ημέρα παρακαλώ ... δεν ανεβαίνει με τίποτα!

οσον αφορά το αλκοόλ στο θηλασμό @Φραουλίνο δεν είναι εφικτό ειδικά τονπρωτο εξάμηνο που το μωρό τρώει ανα 2-3 ώρες να μεταβολίσει ο οργανισμός το αλκοόλ γιατί περνάει απευθείας στο γαλα... μετά που θα μπουν οι στερεες και θα έχουν πιο απόσταση οι θηλασμοί μεταξύ τους θα μπορείτε να πιείτε κανένα ποτακι! Επίσης μπορείς αν πιεις κανένα κοκτέιλ όσο θηλάζεις για το επόμενο 5ωρο να αντλήσεις το γάλα σου κ επειδή θα περιέχει αλκοόλ να το πετάξεις . Γενικά το πρώτο τρίμηνο μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός απαιτούνται κάποιες «θυσίες»... ο πλακούντας φιλτράρει πιο πολλά απο αυτά που περνάνε στο παιδί, το στήθος όχι! Το γάλα μας είναι ότι «τρώμε κ πίνουμε» και οι ορμόνες μας!!!

 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για την απάντηση! Εντάξει με το αλκοόλ νομίζω έχω συνηθίσει δεν μου λείπει ιδιαίτερα οπότε δεν θα έχω τόσο θέμα, τώρα θα δείξει.. Όσο αντέξουμε!! :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για την απάντηση! Εντάξει με το αλκοόλ νομίζω έχω συνηθίσει δεν μου λείπει ιδιαίτερα οπότε δεν θα έχω τόσο θέμα, τώρα θα δείξει.. Όσο αντέξουμε!! :P

Εμένα μου έχει λείψει χιχιχιχιχι ονειρεύομαι κοκτέιλ και μου τρέχουν τα σάλια και κανενα τσιπουράκι με το σύζυγο !!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο said:

Ναι έχουμε μια σκυλίτσα όμορφη στην οποία κάνουμε μαθήματα τώρα για το μωρακι γιατί φοβάται πολύ τα παιδιά.. Όχι τα μωρά, τα παιδιά αλλά καλού κακού της κάνουμε ασκησουλες να συνηθίζει! Και χαδακια και φιλάκια και ότι θες της δίνω Ειρηνακι μου χάχαχα δεν κάνω άλλη δουλειά όλη μέρα.. Λέω ρε κορίτσια η μυρωδιά της με γαληνευει και νομίζω ότι πλημμυριζω αγάπη, φανταστείτε τι έχει να γίνει με τη μπέμπα, δε θα ξεκολλάω τη μύτη μου από το λαιμουδακι της!! :wub:

Αχ θελω κι εγω σκυλακι...Η μαμα μου δεν ηθελε με τιποτα, χρυση την εκανα μικρη! Τωρα εδω δεν αφηνουν στο διαμερισμα και ειναι δυσκολο να βρουμε σπιτι, πόσο μαλλον αν ειχαμε σκυλακι...Οποτε χαιδολογαω τα των φιλων μου!!! Γλυκουλα σκυλιτσα που φοβαται μωρε! Οι καλυτερες φιλες θα γινουν με τη μπεμπα!!!

Αχ αυτη τη μυρωδια μωρου τη λατρευωωωωωωω! Οσο προσπαθουσαμε να μεινω εγκυος, οποτε επαιζα με το τοτε νηπιο της συναδελφου  μου, δεν επλενα μετα τα ρουχα μου για λιγο και τα μυριζα μερες!! Μωρουδιλααααααα!!!!!!!!

Just now, Geo81 said:

Εμένα μου έχει λείψει χιχιχιχιχι ονειρεύομαι κοκτέιλ και μου τρέχουν τα σάλια και κανενα τσιπουράκι με το σύζυγο !!!! 

Ο συζυγος κανει συμπαρασταση τουλαχιστον ή πινει αυτος κανενα τσιπουρακι ετσι στα κλεφτα; Γιατι να εχουν λιγουρες ξερουν, να κανουν και καμια θυσια; Χιχιχιχιχιχχιι!! Αντε κοριτσακι μου στο ευχομαι να πατε μετα να πιειτε τα τσιπουρακια σας και τα μεζεδακια σας!!! Τελειο κολπο το θηλαστρο και το γαλα με αλκοολ που πετας! Να γεννησουμε με το καλο και προβλεπω να μας κανεις σεμιναρια θηλασμου!!

Εγω δεν πινω αλκοολ και παντα παιρνω χρωματιστους χυμους για να το παιξω κουλ οτι ειναι κοκτειλ χαχαχαχα!!!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Εμένα μου έχει λείψει χιχιχιχιχι ονειρεύομαι κοκτέιλ και μου τρέχουν τα σάλια και κανενα τσιπουράκι με το σύζυγο !!!! 

Πίνω κοκτειλακια χωρίς αλκοόλ και λέω στο μπάρμαν "βάλε λίγο τζιντζερ μέσα να καίει λιγάκι να νομίζω ότι έχει αλκοόλ" χάχαχαχα 

Ναι εντάξει γιατί το είπες αυτό τώρα;; Τσιπουρακι, ρακί και κρασάκι κόκκινο λατρεύω η αλήθεια είναι και το ετσουζα κορίτσια πριν μείνω έγκυος το κατέβαζα το μπουκαλάκι κρασί μόνη μου αν είχα ορεξουλες.. 

Μάλλον το απωθω όσο μπορώ για να μη το σκέφτομαι και λέω στον εαυτό μου ότι δεν μου λείπει τελικά.. :rolleyes:

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ναι έχουμε μια σκυλίτσα όμορφη στην οποία κάνουμε μαθήματα τώρα για το μωρακι γιατί φοβάται πολύ τα παιδιά.. Όχι τα μωρά, τα παιδιά αλλά καλού κακού της κάνουμε ασκησουλες να συνηθίζει! Και χαδακια και φιλάκια και ότι θες της δίνω Ειρηνακι μου χάχαχα δεν κάνω άλλη δουλειά όλη μέρα.. Λέω ρε κορίτσια η μυρωδιά της με γαληνευει και νομίζω ότι πλημμυριζω αγάπη, φανταστείτε τι έχει να γίνει με τη μπέμπα, δε θα ξεκολλάω τη μύτη μου από το λαιμουδακι της!! :wub:

Δεσποινάκι εγώ ξεκινώντας στην εγκυμοσύνη είχα 37,8 και τώρα 36 36,2  εκεί παίζει.. Παίρνω ένα χάπι των 100mg τη μέρα από τον 5ο μήνα.. 

Σε νιώθω γι αυτό που λες με τη σκυλίτσα σου! Έτσι αισθάνομαι και εγώ για τον δικό μου!! Κοιμόμαστε μαζί και με γαληνεύει και όταν παίζουν με τον Γιώργο τρελαίνομαι να τους βλέπω μαζί!!! Έχω κάνει εικόνα να φέρνω από το μαιευτήριο τη Μπέμπα μέσα στο αυγό της και να την βλέπουν Σπάικ κ Γιώργος και να κάνουν «ωχ..... καλά δεν είχαμε την ησυχία μας... και τώρα τι κάνουμε ;» Έχουμε ρίξει άπειρο γέλιο με τον άντρα μου !!! @Υβόννη όταν έρθετε Αθήνα με το καλό θα σου δώσω το Σπάικ για λίγες μέρες για εξάσκηση χιχιχιχιχιχ

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Αχ θελω κι εγω σκυλακι...Η μαμα μου δεν ηθελε με τιποτα, χρυση την εκανα μικρη! Τωρα εδω δεν αφηνουν στο διαμερισμα και ειναι δυσκολο να βρουμε σπιτι, πόσο μαλλον αν ειχαμε σκυλακι...Οποτε χαιδολογαω τα των φιλων μου!!! Γλυκουλα σκυλιτσα που φοβαται μωρε! Οι καλυτερες φιλες θα γινουν με τη μπεμπα!!!

Αχ αυτη τη μυρωδια μωρου τη λατρευωωωωωωω! Οσο προσπαθουσαμε να μεινω εγκυος, οποτε επαιζα με το τοτε νηπιο της συναδελφου  μου, δεν επλενα μετα τα ρουχα μου για λιγο και τα μυριζα μερες!! Μωρουδιλααααααα!!!!!!!!

Ο συζυγος κανει συμπαρασταση τουλαχιστον ή πινει αυτος κανενα τσιπουρακι ετσι στα κλεφτα; Γιατι να εχουν λιγουρες ξερουν, να κανουν και καμια θυσια; Χιχιχιχιχιχχιι!! Αντε κοριτσακι μου στο ευχομαι να πατε μετα να πιειτε τα τσιπουρακια σας και τα μεζεδακια σας!!! Τελειο κολπο το θηλαστρο και το γαλα με αλκοολ που πετας! Να γεννησουμε με το καλο και προβλεπω να μας κανεις σεμιναρια θηλασμου!!

Εγω δεν πινω αλκοολ και παντα παιρνω χρωματιστους χυμους για να το παιξω κουλ οτι ειναι κοκτειλ χαχαχαχα!!!

Ναι στο εξωτερικό είναι δύσκολο με τα σπίτια και τα σκυλιά, είναι αρκετά αυστηροί και θέλει πολύ ψάξιμο! Εντάξει το βλέπετε μελλοντικά και για το Ραφαηλακο σας, είναι πολύ όμορφο για τα παιδιά να μεγαλώνουν με σκυλάκια από πολλές απόψεις!! Μπορείτε ίσως ψάχνοντας σπίτι να το ρωτάτε και αυτό για να ξέρετε αν θελήσετε κάποια στιγμή.. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Geo81 said:

Σε νιώθω γι αυτό που λες με τη σκυλίτσα σου! Έτσι αισθάνομαι και εγώ για τον δικό μου!! Κοιμόμαστε μαζί και με γαληνεύει και όταν παίζουν με τον Γιώργο τρελαίνομαι να τους βλέπω μαζί!!! Έχω κάνει εικόνα να φέρνω από το μαιευτήριο τη Μπέμπα μέσα στο αυγό της και να την βλέπουν Σπάικ κ Γιώργος και να κάνουν «ωχ..... καλά δεν είχαμε την ησυχία μας... και τώρα τι κάνουμε ;» Έχουμε ρίξει άπειρο γέλιο με τον άντρα μου !!! @Υβόννη όταν έρθετε Αθήνα με το καλό θα σου δώσω το Σπάικ για λίγες μέρες για εξάσκηση χιχιχιχιχιχ

ΧΑΧΑΧΑΧΑ γελαω με την εικονα Σπαικ-Γιωργος "τι θελει αυτος ο ροζ μπογος στο σπιτι μας"! Χαχαχαα!!! Ναιιιι θελω και Σπαικ και Γιωργακη! Κανω πολυ καλο μπειμπι σιτινγκ, η φιλη μου η Γερμανιδα μου τον αφηνε συνεχεια τον μικρο (προ ιου)!! Θα με δοκιμασετε και μου λετε! Χιχιχιχιχι! Βεβαια αυτοι ειχαν ψαρια οχι σκυλακι, αλλα οκ θα τα βολεψουμε!!!

Just now, Φραουλίνο said:

Ναι στο εξωτερικό είναι δύσκολο με τα σπίτια και τα σκυλιά, είναι αρκετά αυστηροί και θέλει πολύ ψάξιμο! Εντάξει το βλέπετε μελλοντικά και για το Ραφαηλακο σας, είναι πολύ όμορφο για τα παιδιά να μεγαλώνουν με σκυλάκια από πολλές απόψεις!! Μπορείτε ίσως ψάχνοντας σπίτι να το ρωτάτε και αυτό για να ξέρετε αν θελήσετε κάποια στιγμή.. :)

Ειναι δυσκολο και με τη δουλεια μου...Ταξιδευω 1 φορα το μηνα σιγουρα (οχι φετος λογω ιου) και σκεφτομαι να εχει ο αντρας μου και σκυλι και παιδι δεν τον βλεπω καλα χαχαχα! Αν πρωτα ο Θεος καποια στιγμη ριζωσουμε καπου και βρουμε σπιτι που να επιτρεπεται, θα το ηθελα πολυ περα απο την πλακα για τη δουλεια!

 Ο Ραφαηλακος ισως αποκτησει σκυλακι, γιατι η μαμα μου ξερεις τι μου ειπε; Ισως παρει λεει ενα σκυλακι μελλοντικα, να το εχει ο μικρος οταν ερχεται Αθηνα (το πατρικο μου ειναι σε μονοκατοικια με κηπο, στα προαστια)! Εγω παρακαλουσα για ενα σκυλι τοσα χρονια και για τον εγγονο τωρα ειδες;;;;;;;

  • Χαχα 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Σε νιώθω γι αυτό που λες με τη σκυλίτσα σου! Έτσι αισθάνομαι και εγώ για τον δικό μου!! Κοιμόμαστε μαζί και με γαληνεύει και όταν παίζουν με τον Γιώργο τρελαίνομαι να τους βλέπω μαζί!!! Έχω κάνει εικόνα να φέρνω από το μαιευτήριο τη Μπέμπα μέσα στο αυγό της και να την βλέπουν Σπάικ κ Γιώργος και να κάνουν «ωχ..... καλά δεν είχαμε την ησυχία μας... και τώρα τι κάνουμε ;» Έχουμε ρίξει άπειρο γέλιο με τον άντρα μου !!! @Υβόννη όταν έρθετε Αθήνα με το καλό θα σου δώσω το Σπάικ για λίγες μέρες για εξάσκηση χιχιχιχιχιχ

Χάχαχα τι ωραία που έχουν δέσει έτσι! Εντάξει θα τη δεχτούν και τη μικρή στην αγέλη τους σιγά σιγά.. Μακάρι να είναι έτσι και οι δικές μας και να κάνουν τόσο καλή παρεουλα!! :x

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Αχ θελω κι εγω σκυλακι...Η μαμα μου δεν ηθελε με τιποτα, χρυση την εκανα μικρη! Τωρα εδω δεν αφηνουν στο διαμερισμα και ειναι δυσκολο να βρουμε σπιτι, πόσο μαλλον αν ειχαμε σκυλακι...Οποτε χαιδολογαω τα των φιλων μου!!! Γλυκουλα σκυλιτσα που φοβαται μωρε! Οι καλυτερες φιλες θα γινουν με τη μπεμπα!!!

Αχ αυτη τη μυρωδια μωρου τη λατρευωωωωωωω! Οσο προσπαθουσαμε να μεινω εγκυος, οποτε επαιζα με το τοτε νηπιο της συναδελφου  μου, δεν επλενα μετα τα ρουχα μου για λιγο και τα μυριζα μερες!! Μωρουδιλααααααα!!!!!!!!

Ο συζυγος κανει συμπαρασταση τουλαχιστον ή πινει αυτος κανενα τσιπουρακι ετσι στα κλεφτα; Γιατι να εχουν λιγουρες ξερουν, να κανουν και καμια θυσια; Χιχιχιχιχιχχιι!! Αντε κοριτσακι μου στο ευχομαι να πατε μετα να πιειτε τα τσιπουρακια σας και τα μεζεδακια σας!!! Τελειο κολπο το θηλαστρο και το γαλα με αλκοολ που πετας! Να γεννησουμε με το καλο και προβλεπω να μας κανεις σεμιναρια θηλασμου!!

Εγω δεν πινω αλκοολ και παντα παιρνω χρωματιστους χυμους για να το παιξω κουλ οτι ειναι κοκτειλ χαχαχαχα!!!

Άντε καλε , νομίζω ότι απλά στάθηκα τυχερή με το θηλασμο κυρίως από πείσμα για να τα καταφέρω και βλακωδώς ταλαιπωρήθηκα πολύ ενώ είχα κ άλλες εναλλακτικές... με στήριξε πολύ η παιδίατρος μου και φυσικά τα σεμινάρια θηλασμού που παρακολούθησα. Η θεωρία όμως δεν έχει σχέση με την πράξη και πρέπει ναινμενν να σκεφτόμαστε τα οφέλη για το παιδιακι μας πρέπει όμως να σκεφτόμαστε και τον ευατο μας για να είναι καλά και το παιδάκι μας;

  • Μου αρέσει 5

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 said:

Άντε καλε , νομίζω ότι απλά στάθηκα τυχερή με το θηλασμο κυρίως από πείσμα για να τα καταφέρω και βλακωδώς ταλαιπωρήθηκα πολύ ενώ είχα κ άλλες εναλλακτικές... με στήριξε πολύ η παιδίατρος μου και φυσικά τα σεμινάρια θηλασμού που παρακολούθησα. Η θεωρία όμως δεν έχει σχέση με την πράξη και πρέπει ναινμενν να σκεφτόμαστε τα οφέλη για το παιδιακι μας πρέπει όμως να σκεφτόμαστε και τον ευατο μας για να είναι καλά και το παιδάκι μας;

Πολυ ομορφα τα λες, ειδικα το τελευταιο!:wub: Αυτο μου το ειπε και η μαια εδω ακριβως οπως το λες!!!

Πολυ σημαντικο που παρακολουθησες σεμιναρια και ειχες υποστηριξη!!!! Παντως εγω προσωπικα θα ηθελα πολυ να θηλασω αλλα λεω αν δε δουλεψει δε χρειαζεται πανικος και στεναχωρια, θα βρουμε μια αλλη λυση!

  • Μου αρέσει 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...