Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Φτιάχνω πινακακι με πητ,  οποία θελει μου λέει τι αλλο να συμπληρώσω. Λέω να βάλουμε και μαιευτήρια!

@Anast20  3/12

@electragr  6/12

@Nat92 7/12

@manoulaMeXara 11/12

@Hanna83 13/12 αγόρι 

@valkyrie 17/12

@Athina28 19/12 αγόρι 

@Xrysagr 20/12

@xxolga 20/12 αγόρι 

@Nantia1286 23/12 κοριτσι

@Depykal 22/12 

@miti85 24/12

@Mts_dreamer 24/12 κορίτσι 

@Καντι 26/12 αγόρι , μητέρα 

@nanoula90 28/12 κοριτσι, ΡΕΑ 

 @Eleni1988 31/12

@Viik 4/1

@Dimitra1979  ? Αγόρι , Αρεταίειο 

 

Πητ 20/12....κοριτσι...θα γεννήσουμε στο ΙΑΣΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, xxolga είπε:

ιδιώτης με παρακολουθεί ο οποίος συνεργάζεται με όλα τα ιδιωτικά. Ίσως είναι και το κόστος νοσηλείας αλλά ξέρω και περιπτώσεις που φύγαν εσπευσμένα γιατί δεν μπορούσαν να τα διαχειριστούν στο ιδιωτικό. Το Έλενα στα επείγοντα που πήγα τα μηχανήματα των υπέρηχων ήταν παμπάλαια... τρομάξαμε να ακούσουμε καρδιά (δεν ξεχωρίζαμε τι βλέπαμε εννοείται) το παραδέχτηκαν και οι ίδιοι για να με καθησυχάσουν. Μετά χρειάστηκαν κάποιο αναλώσιμο για να με εξετάσει κολπικά από το οποίο υπήρχε μόνο ένα διαθέσιμο (δεν μπόρεσα να συγκρατήσω ονομασία) και τελικά αποφάσισαν να το κρατήσουν για άλλη περίπτωση και με άφησαν έτσι....το αποτέλεσμα φυσικά ήταν η διάγνωση να γίνει δια της ατόπου.... Την επόμενη μέρα που πήγα στο γιατρό μου με άλλο υπερηχο είδαμε ότι τίποτα από όσα μου είπαν δεν ίσχυε... Και πραγματικά προβληματίστηκα γιατί το είχα κάπως ως δεδομένο ότι θα πήγαινα στο δημόσιο για λόγους ασφαλείας...

Καταλαβα.. Τα μηχανηματα τους και ο εξοπλισμος των δημοσιων οντως μπορει να ειναι παλιος, δεν το γνωριζω αλλα ως δημοσια νοσοκομεια που ειναι πολλα χρονια εν λειτουργια, το φαινομενο αυτο ειναι γνωστο. 

Το πιο απλο θα σου πω, οτι σε καποια εχουν ελλειψη σε μασκες και μιλαμε για νοσοκομειο. Ωστοσο αν θες ψαξτο, ομως θα πρεπει να καταληξεις σε γιατρο αν θες να πας στο δημοσιο για τον λογο που ειπε κ η κοπελα πιο πανω. Να σου ανοιξουν καρτελα και να σε παρακολουθει ο γιατρος εκει. Για το αλεξανδρας εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον Δασκαλακη! Παλαιοτερα βεβαια αλλα υποθετω ακομα εκει ειναι. 

 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, xxolga είπε:

τα κορίτσια που έχετε αποφασίσει να γεννήσετε σε ιδιωτικά μπορείτε να κάνετε μια εκτίμηση του κόστους να πάρουμε μια ιδέα; ευχαριστώ

Στο ΙΑΣΩ φυσιολογικός τοκετός σε τρίκλινο 1649.... δίκλινο 2000 ....και επιπλέον οτι σου ζητήσει κ ο γιατρός ...εμενα ο γιατρός πέρνει 1500€....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, xxolga είπε:

τα κορίτσια που έχετε αποφασίσει να γεννήσετε σε ιδιωτικά μπορείτε να κάνετε μια εκτίμηση του κόστους να πάρουμε μια ιδέα; ευχαριστώ

Γυρω στα 1500-1600 για φυσιολογικο τοκετο και γυρω στα 1800 για καισαρικη. Χωρις την αμοιβη του γιατρου που και αυτη μπορει να κυμαινεται απο 800 εως 1400-1500. 

Ευτυχως που δινει ο κουλης τα 2 χιλιαρικα και καπως θα πατσισουμε χαχα

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xxolga είπε:

με το καλό! πολλά αγοράκια η ομάδα! τα άλλα 2 παιδιά σου τί είναι Δήμητρα; 

όταν βρεις χρόνο και θες πες μας πώς ήταν και η εμπειρία στο Αρεταίειο!

Ευχαριστώ! Έχω 2 κορίτσια 9 και 6 ετων. Στο Αρεταιειο θα πάω την Παρασκευή πρώτο ραντεβού οπότε θα ενημερώσω έχω πάρει πολύ καλές συστάσεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καταλαβα.. Τα μηχανηματα τους και ο εξοπλισμος των δημοσιων οντως μπορει να ειναι παλιος, δεν το γνωριζω αλλα ως δημοσια νοσοκομεια που ειναι πολλα χρονια εν λειτουργια, το φαινομενο αυτο ειναι γνωστο. 

Το πιο απλο θα σου πω, οτι σε καποια εχουν ελλειψη σε μασκες και μιλαμε για νοσοκομειο. Ωστοσο αν θες ψαξτο, ομως θα πρεπει να καταληξεις σε γιατρο αν θες να πας στο δημοσιο για τον λογο που ειπε κ η κοπελα πιο πανω. Να σου ανοιξουν καρτελα και να σε παρακολουθει ο γιατρος εκει. Για το αλεξανδρας εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον Δασκαλακη! Παλαιοτερα βεβαια αλλα υποθετω ακομα εκει ειναι. 

 

Λοιπόν του τηλεφωνηςα γιατι χρειαζόμουν μια σφραγίδα απο δημόσιο γιατρο για την επιτροπή και με ρώτησε ποιος με παρακολουθεί του ειπα ιδιώτης που δεν εχει την σφραγίδα και μου ειπε να ψάξει ο γιατρος μου να την βρει. Και πήρα τηλ συστημένη.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Φτιάχνω πινακακι με πητ,  οποία θελει μου λέει τι αλλο να συμπληρώσω. Λέω να βάλουμε και μαιευτήρια!

@Anast20  3/12

@electragr  6/12

@Nat92 7/12

@manoulaMeXara 11/12

@Hanna83 13/12 αγόρι 

@xxolga 14/12 αγόρι

@valkyrie 17/12

@Athina28 19/12 αγόρι 

@Xrysagr 20/12

@Maria95 20/12 κορίτσι Ιασω

@Nantia1286 23/12 κοριτσι

@Depykal 22/12 

@miti85 24/12

@Mts_dreamer 24/12 κορίτσι 

@Καντι 26/12 αγόρι , μητέρα 

@nanoula90 28/12 κοριτσι, ΡΕΑ 

 @Eleni1988 31/12

@Viik 4/1

@Dimitra1979  ? Αγόρι , Αρεταίειο 

 

22/12♡

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Λοιπόν του τηλεφωνηςα γιατι χρειαζόμουν μια σφραγίδα απο δημόσιο γιατρο για την επιτροπή και με ρώτησε ποιος με παρακολουθεί του ειπα ιδιώτης που δεν εχει την σφραγίδα και μου ειπε να ψάξει ο γιατρος μου να την βρει. Και πήρα τηλ συστημένη.

Κ αυτο το εχω ακουσει. Οτι ειναι λιγο μουντρουχος και καπως αποτομος. Αλλα σαν γιατρος κορυφαιος. 

Δεν τον ξερω ετσι? Δεν τον εχω δει ποτε. Και τωρα που μου το ειπες ουτε θελω κιολας χαχα. Απλα εχω ακουσει οτι σαν γιατρος ειναι φοβερος κ εχει αντιμετωπισει πολυ δυσκολα περιστατικα με επιτυχια. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, nanoula90 said:

Καταλαβα.. Τα μηχανηματα τους και ο εξοπλισμος των δημοσιων οντως μπορει να ειναι παλιος, δεν το γνωριζω αλλα ως δημοσια νοσοκομεια που ειναι πολλα χρονια εν λειτουργια, το φαινομενο αυτο ειναι γνωστο. 

Το πιο απλο θα σου πω, οτι σε καποια εχουν ελλειψη σε μασκες και μιλαμε για νοσοκομειο. Ωστοσο αν θες ψαξτο, ομως θα πρεπει να καταληξεις σε γιατρο αν θες να πας στο δημοσιο για τον λογο που ειπε κ η κοπελα πιο πανω. Να σου ανοιξουν καρτελα και να σε παρακολουθει ο γιατρος εκει. Για το αλεξανδρας εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον Δασκαλακη! Παλαιοτερα βεβαια αλλα υποθετω ακομα εκει ειναι. 

 

αν ανοίξεις καρτέλα πας στα ίδια μηχανήματα για τη μηνιαία παρακολούθηση; γιατί δεν νομίζω οτι θα τα εμπιστευόμουν.... ξέρει καμία;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και 2 παιδιά μου τα γέννησα στο Έλενα. Είχα μείνει ευχαριστημενη. Τώρα λοιπόν που για εκεί ξεκίναγα πάλι ,δεν με αναλάμβανε ο προηγούμενος γιατρός γιατί έχει πολλές επιτοκους και δεν μου έκλειναν ραντεβού και για κανέναν άλλον ,σκέφτητε τι γινεται απο κοσμο,οπότε ψαχτηκα για αλλού και κατέληξα στο Αρεταιειο. Ο ιδιωτης που με παρακολουθεί μέχρις στιγμής εξαιρετικός αλλά δυστυχώς το κόστος του μαιευτηριου απροσπελαστο. Η μεν του Ελενα είναι εξαιρετική αχρείαστη να ναι. Οι παιδίατροι που περνάν από τους θαλάμους είναι να σου τύχει. Το προσωπικό επίσης άλλοι έτσι άλλοι αλλιως δεν έδινα πολύ σημασία στα στραβοξυλα γέννησα τα παιδάκια μου μια χαρά με φυσιολογικους τοκετούς έκατσα 3 μέρες σε μονοκλινο στην ησυχία μου και τους χαιρέτησα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, xxolga είπε:

αν ανοίξεις καρτέλα πας στα ίδια μηχανήματα για τη μηνιαία παρακολούθηση; γιατί δεν νομίζω οτι θα τα εμπιστευόμουν.... ξέρει καμία;

Στο Έλενα πχ επειδή έχω πάει κ στον απλό υπέρηχο κ στα επείγοντα ,ναι του "απλου" είναι αρκετά πιο καινούριο..μη φανταστείς κ σούπερ τεχνολογία αλλά καταλαβαίνεις τι βλέπεις κ σε μεγάλη οθόνη .

Στα επείγοντα είναι παμπαλαιος κ μια τόση δα οθόνη..

Αλλά να σου είμαι ειλικρινής κ στο Ρέα που πηγαίνω εγώ για υπέρηχο δεν έχουν κ τη σούπερ τεχνολογία..αφού όταν βγάζω φωτό από το κινητό στον υπέρηχο για να έχω τον μπέμπη μου η ανάλυση του κινητού έιναι πολύ καλύτερη του υπερήχου..

Το θέμα ειναι όχι μόνο το μηχάνημα αλλά να εμπιστεύεσαι αυτόν που στον κάνει τον υπέρηχο!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Λοιπόν του τηλεφωνηςα γιατι χρειαζόμουν μια σφραγίδα απο δημόσιο γιατρο για την επιτροπή και με ρώτησε ποιος με παρακολουθεί του ειπα ιδιώτης που δεν εχει την σφραγίδα και μου ειπε να ψάξει ο γιατρος μου να την βρει. Και πήρα τηλ συστημένη.

Καλός γιατρος....αλλά μόνο αυτο!

Just now, xxolga είπε:

αν ανοίξεις καρτέλα πας στα ίδια μηχανήματα για τη μηνιαία παρακολούθηση; γιατί δεν νομίζω οτι θα τα εμπιστευόμουν.... ξέρει καμία;

Τουλάχιστον όταν πήγαινα εγώ μόνο τα μεγάλα υπερηχογραφηματα γίνονταν σε όροφο κατόπιν ραντεβού η μηνιαία παρακολουθηση εκεί που λες.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Φτιάχνω πινακακι με πητ,  οποία θελει μου λέει τι αλλο να συμπληρώσω. Λέω να βάλουμε και μαιευτήρια!

@Anast20  3/12

@electragr  6/12

@Nat92 7/12

@manoulaMeXara 11/12

@Hanna83 13/12 αγόρι 

@xxolga 14/12 αγόρι

@valkyrie 17/12

@Athina28 19/12 αγόρι 

@Xrysagr 20/12

@Maria95 20/12 κορίτσι Ιασω

@Nantia1286 23/12 κοριτσι

@Depykal 22/12 

@miti85 24/12

@Mts_dreamer 24/12 κορίτσι 

@Καντι 26/12 αγόρι , μητέρα 

@nanoula90 28/12 κοριτσι, ΡΕΑ 

 @Eleni1988 31/12

@Viik 4/1

@Dimitra1979  ? Αγόρι , Αρεταίειο 

 

Mas to allaksan!!!! Agori mas eipan!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...