Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, Dimitra1979 είπε:

Είδαμε μια προεξοχη αλλά δεν το δένω κόμπο η μία μου κόρη γεννήθηκε με το πιπί της να προεξέχει τόσο πολύ που νόμιζα ότι είναι αγόρι.  Έκανε καιρό να πάει στη θέση του. Και δεν σου κρύβω ότι είμαι κοριτσομανα...

Χαχαχα οτι θες εσυ καλο μου! Καλα να ειναι το παιδακι και γερό και το φύλο ειναι το τελευταίο που μας νοιάζει.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 ώρες πρίν, Dimitra1979 είπε:

Καλημερα σε ολες. Ήθελα να ρωτήσω εάν οι γιατροί σας συνεχίζουν το filicine εμένα μου είπε το μαιευτήριο να το σταματήσω. Ο ιδιωτης οχι .Επίσης εάν το φθινόπωρο θα κάνετε εμβόλια για την γρίπη και τον κοκκυτη.

Καλημέρα!! Εγώ το συνεχίζω παράλληλα με salospir και βιταμίνη d! Γνωρίζει καμία πότε θα κάνουμε την εξέταση για την καμπύλη ζαχάρου? Έχω ακούσει κάτι ιστορίες με λιποθυμίες!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ είπε:

Καλημέρα!! Εγώ το συνεχίζω παράλληλα με salospir και βιταμίνη d! Γνωρίζει καμία πότε θα κάνουμε την εξέταση για την καμπύλη ζαχάρου? Έχω ακούσει κάτι ιστορίες με λιποθυμίες!!

Νομιζω οτι γενικως την συστήνουν κοντα στην β επιπεδου. Το πρωινό σου σάκχαρο πως ειναι; Η γλυκοζυομενη σου, τα μετράς καθε μήνα;

 Εχω κανει δυο φορές καμπύλες χωρις να ειμαι εγκυος μια χαρα ήμουν μετα, βεβαια βγήκαν φυσιολογικές και οι μετρήσεις.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Νομιζω οτι γενικως την συστήνουν κοντα στην β επιπεδου. Το πρωινό σου σάκχαρο πως ειναι; Η γλυκοζυομενη σου, τα μετράς καθε μήνα;

 Εχω κανει δυο φορές καμπύλες χωρις να ειμαι εγκυος μια χαρα ήμουν μετα, βεβαια βγήκαν φυσιολογικές και οι μετρήσεις.

Άρα τον επόμενο μήνα λογικά θα μου πει ο γιατρός να την κάνω! Όχι δεν μετράω το ζάχαρο, αλλά γενικά δεν είχα ποτέ θέμα, τώρα με την εγκυμοσύνη θα φανεί...

Έχετε ψωνίσει καθόλου ρούχα εγκυμοσύνης? Έχω αρχίσει να φουσκώνω και κυκλοφορώ μόνο με φορέματα φαρδουλούτσικα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ είπε:

Άρα τον επόμενο μήνα λογικά θα μου πει ο γιατρός να την κάνω! Όχι δεν μετράω το ζάχαρο, αλλά γενικά δεν είχα ποτέ θέμα, τώρα με την εγκυμοσύνη θα φανεί...

Έχετε ψωνίσει καθόλου ρούχα εγκυμοσύνης? Έχω αρχίσει να φουσκώνω και κυκλοφορώ μόνο με φορέματα φαρδουλούτσικα!!

Κι εγω με τα δικά μου ριχτά φορέματα κυκλοφορώ, τα παντελόνια με ζορίζουν. Πηγα μια βόλτα h m αλλα ειχε τεράστια πράγματα, δεν ειναι για μας ακομα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Καθαρά προσωπική άποψη θα γράψω... τους πρώτους μήνες την βγάλαμε με orchestra... πολύ καλή ποιότητα φορμάκια ολόσωμα. Τα παίρνω για μεγαλύτερους μήνες και μας κάθονται καλά... έχω βγάλει κάρτα και τα παίρνω μισή τιμή... τα φανελάκια  είναι λίγο λεπτή ύφανση αλλά μας έβγαλαν όλο το χειμώνα πλύνε βάλε τα μακρυμάνικά. Επίσης ενώ είναι χρωματιστά και πλένω μόνο στους 60 δεν ξεβάφουν. Αυτό δείχνει ότι η ποιότητα στις βαφές είναι φιλική για τα μωρά.  Δοκίμασα και Mothercare. Πολύ καλή ποιότητα. Μόνο στα φανελάκια προσοχή το ρεβέρ στο μανικάκι, αν είναι σφιχτό θα σας δυσκολέυει να μπει και να βγεί. Δοκίμασα και M&S φανέλακια, πολύ καλή ποιότητα βαμβάκι επίσης. Δοκίμασα και H&M, και είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένη. Δοκίμαασα και benetton, πολύ καλά αλλά δεν έχουν σε τίποτα να ζηλέψουν εκτός από την τιμή τους που είναι πιο ακριβά... Δοκίμασα και φορμάκια από τα Jumbo. Δεν μου άρεσαν οι γραμμές τους,  γιατί είναι πολύ φαρδουλά, ούτε και η ποιότητα στο βαμβάκι, είναι λίγο σκληρό και ζεστό ειδικά για καλοκαιρί. Αλλά τα φοράμε. Στην τιμή αν έχεις κάρτα από τα ορχεστρα δεν μπορώ να πω ότι είναι φθηνά, κανονικά θα τα έλεγα.  Ειδικά τον πρώτο χρόνο τα ζουζούνια μεγάλωνουν πολύ πολύ γρήγορα....δεν αξίζει να τους πάρεις ακριβά ρούχα... υπάρχουν πολλά ρούχα που τα βάλαμε μία δύο φορές και μετά δεν μας έκαναν. Και τώρα στις εκπτώσεις πάλι από orchestra, hm, MOTHERCARE, M&S θα ψάξω να βρω τα χειμερινά. 

Έχει και με οργανικό βαμβάκι... Όντως όμως είναι και κάποια που ενώ λένε βαμβάκι βλέπεις ότι  ύφανση είναι διαφορετική... ε, εκεί θέλει και λίγο σκέψη...

Και εγώ την Καθαρά προσωπικη μου άποψη έγραψα.. Δεν έχω παρει ποτε από ορχήστρα... 

Πάντα μινερβακια, πριτυμπειμπι, και μαδερκερ, hm.... 

Γουστα είναι αυτά... Και η κάθε μαμά ξέρει το θα παρει για το παιδι της. 

9 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Και με χαλάει η προπληρωμή των 30 ευρώ , που το ειχα κανει παλιότερα για δωράκια. Αλλο να ψωνίζεις χωρις πίεση και να συγκεντρώνεις πόντους μετα και αλλο να λες θα τα παρω απο εκεί αφου εχω πληρώσει και την κάρτα  για να κανω απόσβεση.

Τελεια θα την κρατήσω την ανάρτηση αυτη για το μέλλον :wub:

Και μένα με χαλάει το ποσο για να βγάλεις μια κάρτα η οποία θα πρεπε να ναι δωρεάν.. Έλεος δλδ.. Σιγά τα αυγά... 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Η αλήθεια ειναι οτι δεν μου πολυ αρέσει η ποιότητα των ρούχων του μου θυμίζει πολυ hm και για βρεφακια δεν ξερω αν ειναι καλη ιδέα.

Να πάρεις από ορκεστρα τα τιραντέ κορμάκια. Είναι τα πιο βολικά ρούχα εβερ. Ειδικά άνοιξη που θα θες να βάζεις μπλουζάκια βολεύουν απίστευτα από κάτω. Και καλοκαίρι σκέτα. Τα τιραντέ. Πάρτα και θα με θυμηθείς. :lol:Αλήθεια. Θα με θυμάσαι. :lol:  Πλύνε βάλε. Για τα υπόλοιπα ρούχα οκ είναι λίγο πίσω αισθητικά και ποιοτικά. Έχει και καλύτερες επιλογές. Και τα Ζάρα είναι πολύ καλά. Και τα h&m. Και στα marks Spencer επίσης φορμάκια φοβερά. 

  • Μου αρέσει 2

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nancy_ είπε:

Καλημέρα!! Εγώ το συνεχίζω παράλληλα με salospir και βιταμίνη d! Γνωρίζει καμία πότε θα κάνουμε την εξέταση για την καμπύλη ζαχάρου? Έχω ακούσει κάτι ιστορίες με λιποθυμίες!!

Εκανα καμπυλη νωριτερα κ δεν ισχυε σε μενα προσωπικα αυτο !Μια χαρα ημουν !Το ηπια,σιγα σιγα αλλα μεσα σε 5 λεπτα,πρεπει ν το πιεις,κ γω εκανα 3

  • Μου αρέσει 1

ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια σημερα ηρθαν απο τη μαμα μ τα φορεματακια που μου πηρε απο τα πρεναταλ και,τα δυο φορμακια .Δε ξερω πως να ανεβασω φωτογραφια!Και μαζι μας πηρε και μπιμπερο κ απολυμαντικο baby planet !Με εστειλε με το απολυμαντικο χιχιχι

  • Μου αρέσει 1

ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ElektraGr είπε:

Αχ κοριτσια σημερα ηρθαν απο τη μαμα μ τα φορεματακια που μου πηρε απο τα πρεναταλ και,τα δυο φορμακια .Δε ξερω πως να ανεβασω φωτογραφια!Και μαζι μας πηρε και μπιμπερο κ απολυμαντικο baby planet !Με εστειλε με το απολυμαντικο χιχιχι

Ξεκίνησες τα ψώνια?? Τι ωραία!! Και εγώ έχω αρχίσει και χαζεύω στο internet εννοείται, αλλά δεν έχω ψωνίσει κάτι ακόμα! Περιμένω να έρθει ο Σεπτέμβρης να ξεκινήσω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nancy_ είπε:

Ξεκίνησες τα ψώνια?? Τι ωραία!! Και εγώ έχω αρχίσει και χαζεύω στο internet εννοείται, αλλά δεν έχω ψωνίσει κάτι ακόμα! Περιμένω να έρθει ο Σεπτέμβρης να ξεκινήσω!!

Δε ξεκινησα εγω .. Η γιαγια χιχιιχι και καλα να δω τα φορμακια γτ μιλουσαμε,κ της ελεγα,θα προτιμησω να,ανοιγουν απο μπροστα για να μαστε ολοι ανετοι .Το υφασμα τους,ομως ειναι τοσο αγνο κ ευχαριστο ...Βαμβακι με βαμβακι εχει,διαφορα χιχιχιχι..Εγω λεω να,ξεκινησω ψωνια κ,να χαζευω βασικα τωρα που χει εκπτωσεις μετα τη β επιπεδου γτ εχω μια.αγωνια.

Εκανα τη καμπυλη κι ολα καλα ..Ο αιματοκριτης επεσε που αυτο μου το πε ο γιατρος,πως κατα τη κυηση,θα,πεσει κ,μετα θα ανεβει ξανα ..Ολα καλα μεχρι στιγμης ευτυχως!

Εσεις κοριτσια σε τι φαση ειστε;

  • Μου αρέσει 1

ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nancy_ είπε:

Καλημέρα!! Εγώ το συνεχίζω παράλληλα με salospir και βιταμίνη d! Γνωρίζει καμία πότε θα κάνουμε την εξέταση για την καμπύλη ζαχάρου? Έχω ακούσει κάτι ιστορίες με λιποθυμίες!!

Καλησπέρα εάν θελεις μπορείς να μου πεις πόσες μονάδες βιταμίνη d παίρνεις  ? Κι εδώ είχαμε διαφωνία ιδιώτη και μαιευτηριου. Εγώ παίρνω 2000 iu την ημέρα. Καμπύλη 26-28η εβδομάδα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra1979 είπε:

Καλησπέρα εάν θελεις μπορείς να μου πεις πόσες μονάδες βιταμίνη d παίρνεις  ? Κι εδώ είχαμε διαφωνία ιδιώτη και μαιευτηριου. Εγώ παίρνω 2000 iu την ημέρα. Καμπύλη 26-28η εβδομάδα. 

Κι εγω παίρνω 2.000 κι οταν ρώτησα γι αυτές που συνταγογραφούνται μου ειπε ο ενδοκρινολόγος μου οτι τοςο μεγάλες ποσότητες προκαλούν τοξικότητα.για τις deltius λέω 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra1979 είπε:

Καλησπέρα εάν θελεις μπορείς να μου πεις πόσες μονάδες βιταμίνη d παίρνεις  ? Κι εδώ είχαμε διαφωνία ιδιώτη και μαιευτηριου. Εγώ παίρνω 2000 iu την ημέρα. Καμπύλη 26-28η εβδομάδα. 

Εμένα μου έχει δώσει το D3 fix max, 4.000IU ένα χάπι την ημέρα!

Just now, ElektraGr είπε:

Δε ξεκινησα εγω .. Η γιαγια χιχιιχι και καλα να δω τα φορμακια γτ μιλουσαμε,κ της ελεγα,θα προτιμησω να,ανοιγουν απο μπροστα για να μαστε ολοι ανετοι .Το υφασμα τους,ομως ειναι τοσο αγνο κ ευχαριστο ...Βαμβακι με βαμβακι εχει,διαφορα χιχιχιχι..Εγω λεω να,ξεκινησω ψωνια κ,να χαζευω βασικα τωρα που χει εκπτωσεις μετα τη β επιπεδου γτ εχω μια.αγωνια.

Εκανα τη καμπυλη κι ολα καλα ..Ο αιματοκριτης επεσε που αυτο μου το πε ο γιατρος,πως κατα τη κυηση,θα,πεσει κ,μετα θα ανεβει ξανα ..Ολα καλα μεχρι στιγμης ευτυχως!

Εσεις κοριτσια σε τι φαση ειστε;

Και εγώ στην ίδια φάση! Περιμένω να κάνω τον β υπέρηχο, να ακούσω ότι όλα πάνε καλά και μετά θα αρχίσω τα ψώνια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Κι εγω παίρνω 2.000 κι οταν ρώτησα γι αυτές που συνταγογραφούνται μου ειπε ο ενδοκρινολόγος μου οτι τοςο μεγάλες ποσότητες προκαλούν τοξικότητα.για τις deltius λέω 

Deltius παίρνω. ..από τότε που ξεκίνησα ασβέστιο που έχει μέσα και 880 βιταμίνη d παίρνω 1200 deltius. Αγχωθηκα λίγο.  Η d μου ήταν πολύ χαμηλά σε επίπεδο σοβαρής έλλειψης  είχα 11. Πρέπει να κάνω έρευνα για τι deltius. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...