Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, ElektraGr είπε:

Κοριτσια πως ειστε;Εμεις χθες ειχαμε ραντεβου με το γιατρο μας!Μας ειδε,μας μετρησε κλπ !Ολα καλα ειπε..Σα παλαβα κουνιοντουσαν αλλα να μας δειξουν κατι ουτε καν  χιχιιχιχ...Μου εγραψε καμπυλη ,γενικη αιματος κ τοξοπλασμα ..Καμια συμβουλη πριν κανουμε τη καμπυλη υπαρχει;Περαν του οτι πρεπει να μαι νηστικια εως και περιπου 11 ωρες πριν την εξεταση 

Καλησπερα. Νωρις σχετικα στην εγραψε την καμπυλη. Δεν χρειαζεται να κανεις κατι, απλα να εισαι νηστικη. Επισης να εχεις ενα ατομο μαζι σου οταν τελειωσεις και κατι στην τσαντα σου να φας γιατι μπορει να σου ρθει εντονη ζαλη και τρεμουλο. Καλα αποτελεσματα ευχομαι!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κορίτσια! πόσο όμορφο Dimitra1979 που ξεκίνησες να νιώθεις το μωρό! εγώ τίποτα ακόμα, ανυπομονώ! Να μας πεις και την εμπειρία σου από το Αρεταίειο....

Ο γιατρός μου έγραψε και μένα αιματολογικες για φερετίνη, ερυθρά, τοξοπλασμα κλπ αλλά όχι καμπύλη .... νομίζω είναι κάπως νωρίς... λέτε να ζητήσω μια καλού κακού; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, xxolga είπε:

γεια σας κορίτσια! πόσο όμορφο Dimitra1979 που ξεκίνησες να νιώθεις το μωρό! εγώ τίποτα ακόμα, ανυπομονώ! Να μας πεις και την εμπειρία σου από το Αρεταίιο....

Ο γιατρός μου έγραψε και μένα αιματολογικες για φερετίνη, ερυθρά, τοξοπλασμα κλπ αλλά όχι καμπύλη .... νομίζω είναι κάπως νωρίς... λέτε να ζητήσω μια καλού κακού; 

Αν σου γραφει σάκχαρο καθε μήνα ειναι νωρίς για καμπύλη , αν δεν σου εχει γράψει ποτε ξεκινά με αυτο. Θα δείξει αν κατι δεν πάει καλα για να κανεις μετα καμπύλη.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, xxolga είπε:

γεια σας κορίτσια! πόσο όμορφο Dimitra1979 που ξεκίνησες να νιώθεις το μωρό! εγώ τίποτα ακόμα, ανυπομονώ! Να μας πεις και την εμπειρία σου από το Αρεταίιο....

Ο γιατρός μου έγραψε και μένα αιματολογικες για φερετίνη, ερυθρά, τοξοπλασμα κλπ αλλά όχι καμπύλη .... νομίζω είναι κάπως νωρίς... λέτε να ζητήσω μια καλού κακού; 

Κορίτσι μου από 26η με 29η κάνουν συνήθως τη καμπύλη κ όχι νωρίτερα..

Εμάς που ειμαστε τώρα σε αυτές τις εβδομαδες στην ομάδα μου τώρα έχουν ξεκινήσει κ κάνουμε τη καμπύλη κ ακόμη όχι όλες μας!! Μην αγχώνεστε όλα θα σας τα γράψουν στην ώρα τους :)

Όσο για τα μωρό του νιώθουν από 14η-15η εβδομαδα συνήθως αλλά πολύ ανεπαίσθητα κ μέχρι 18η-19η θα το έχετε νιώσει όλες ;)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, xxolga είπε:

κορίτσια πήγα στο γιατρό... όλα καλά. Αίμα δεν έχω από χθες. Με εξέτασε και δεν έχω αποκόλληση πλακούντα. Επίσης ο τράχηλος είναι τέλειος από τους καλύτερους που έχει δει λεει (πολύ κολακεύτηκα :-D:-D). Απέδωσε το αίμα σε τυχαίο γεγονός που συμβαίνει λεει καμια φορά όταν μεγαλώνει η μήτρα. Μέσα στην κοιλότητα της μήτρας επίσης δεν υπάρχει αίμα (μου εξήγησε ότι θα έβλεπε κάτι σαν χιονια αν ήταν αποκόλληση).  Ο μικρούλης έτριβε τα μάτια του!!! η αύξηση του ήταν τέλεια! φαίνεται σαν 17w1d ενώ είμαι 16 w 3d. Η ανάλυση στον υπερηχο ήταν φανταστική επίσης (λίγο επιδειξίας μας βγήκε.... όλα φόρα παρτίδα μας τα είχε...ο γιατρός πολύ το διασκέδασε....). Ηρέμησα κορίτσια! α βγήκε και ο μοριακός - όλα καλά! έμεινε ο έλεγχος των εξονίων... ελπίζω και εκεί να είναι όλα καλά! 

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!   Ελπίζω να ήταν η τελευταία λαχτάρα! ήρεμες να είμαστε όλες εύχομαι!

α επίσης δεν χρειάζεται να μείνω ξάπλα οπότε αύριο θα πάω στη δουλειά!

Μπραβο κοπελα μου πολυ χαρηκα με τα νεα σου!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, xxolga είπε:

γεια σας κορίτσια! πόσο όμορφο Dimitra1979 που ξεκίνησες να νιώθεις το μωρό! εγώ τίποτα ακόμα, ανυπομονώ! Να μας πεις και την εμπειρία σου από το Αρεταίιο....

Ο γιατρός μου έγραψε και μένα αιματολογικες για φερετίνη, ερυθρά, τοξοπλασμα κλπ αλλά όχι καμπύλη .... νομίζω είναι κάπως νωρίς... λέτε να ζητήσω μια καλού κακού; 

Δε χρειαζεται. Θα την κανουμε αργοτερα την καμπυλη εκτος αν εχεις ιστορικο ή καποιο θεμα στο σακχαρο νηστειας

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Αν σου γραφει σάκχαρο καθε μήνα ειναι νωρίς για καμπύλη , αν δεν σου εχει γράψει ποτε ξεκινά με αυτο. Θα δείξει αν κατι δεν πάει καλα για να κανεις μετα καμπύλη.

σάκχαρο από ό,τι είδα έκανα στην αρχή και ήταν πολύ χαμηλό. Οπότε λεω να το αφήσω για την ώρα και κάνω αργότερα αν είναι...

Link to comment
Share on other sites

Just now, xxolga είπε:

σάκχαρο από ό,τι είδα έκανα στην αρχή και ήταν πολύ χαμηλό. Οπότε λεω να το αφήσω για την ώρα και κάνω αργότερα αν είναι...

Οταν λες πολυ χαμηλό; Δεν ειναι αποδεκτό ουτε το πολυ χαμηλό. Ποσο ειχες δηλαδη νηστείας;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, xxolga είπε:

90 το νηστείας τί είναι;

Ειναι κανονικό προς τα πάνω. Στην εγκυμοσυνη το ανώτερο που μπορείς να εχεις ειναι 92 νηστείας. Αυτο το όριο μου το εδωσε ο ενδοκρινολόγος μου, ενώ ο γυναικολόγος μου το 91. Και επειδη  η πρώτη φορα που μέτρησα ηταν 95 με βάλανε σε διατροφή και κανω 4 μετρήσεις την μερα με μηχανάκι. Απο τότε βεβαια καθε μήνα που πάω για αιματολογικές δεν εχει ξαναδειξει πάνω απο 90. Και γλυκοζιωμενη μπορείς να μετρήσεις.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2020 at 2:35 ΠΜ, Καντι είπε:

Ειναι κανονικό προς τα πάνω. Στην εγκυμοσυνη το ανώτερο που μπορείς να εχεις ειναι 92 νηστείας. Αυτο το όριο μου το εδωσε ο ενδοκρινολόγος μου, ενώ ο γυναικολόγος μου το 91. Και επειδη  η πρώτη φορα που μέτρησα ηταν 95 με βάλανε σε διατροφή και κανω 4 μετρήσεις την μερα με μηχανάκι. Απο τότε βεβαια καθε μήνα που πάω για αιματολογικές δεν εχει ξαναδειξει πάνω απο 90. Και γλυκοζιωμενη μπορείς να μετρήσεις.

 και το 92 ως φυσιολογικό αναφέρεται εδώ...

μάλλον το 92 είναι το ανώτερο φυσιολογικό όριο

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Renez είπε:

Κορίτσι μου από 26η με 29η κάνουν συνήθως τη καμπύλη κ όχι νωρίτερα..

Εμάς που ειμαστε τώρα σε αυτές τις εβδομαδες στην ομάδα μου τώρα έχουν ξεκινήσει κ κάνουμε τη καμπύλη κ ακόμη όχι όλες μας!! Μην αγχώνεστε όλα θα σας τα γράψουν στην ώρα τους :)

Όσο για τα μωρό του νιώθουν από 14η-15η εβδομαδα συνήθως αλλά πολύ ανεπαίσθητα κ μέχρι 18η-19η θα το έχετε νιώσει όλες ;)

Αχούύύύ!!!!!! Τέτοια να ακούω να παίρνω τα πάνω μου γιατί με έχει φάει η αγωνία να νιώσω το μωράκι μου!!!

wOXXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra1979 είπε:

it's a boy!!! Τουλάχιστον έτσι φαίνεται με μια κλεφτή ματιά που μας άφησε να ρίξουμε αφού είχε συνεχώς γυρισμένη πλάτη και σταυρωμένα πόδια. 

Με το καλό κοριτσι μου...!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...