Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Κοριτσια το γνωστο μαγαζί 'ορχηστρα' εχει τη καρτα μελους να βγαλουμε για δυο χρονια με 30 προσφορα μεχρι 19/7 για οποια κοπελα ενδιαφερεται ν ψωνισει τπτ σιγα σιγα

  • Μου αρέσει 3

ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, miti85 είπε:

Εμεις περιμενουμε αγορακι κ μαιευτηριο το μητερα!

Δεν μπορω να βρω με τιποτα την ομαδα στο φεις.την εχω ψαξει κ με κεφαλαια τα πρωτα γραμματα αλλα δεν την εμφανιζει

Προσπάθησα να σου παραθέσω το link αλλά δεν το δέχεται το φόρουμ.Δεν ξέρω γιατί δε στο βγάζει κορίτσιιιι. Αν θέλεις πες μου το name σου να σε κάνω add να σε βάλω στη σελίδα !!! :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ElektraGr είπε:

Κοριτσια το γνωστο μαγαζί 'ορχηστρα' εχει τη καρτα μελους να βγαλουμε για δυο χρονια με 30 προσφορα μεχρι 19/7 για οποια κοπελα ενδιαφερεται ν ψωνισει τπτ σιγα σιγα

Η αλήθεια ειναι οτι δεν μου πολυ αρέσει η ποιότητα των ρούχων του μου θυμίζει πολυ hm και για βρεφακια δεν ξερω αν ειναι καλη ιδέα.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Η αλήθεια ειναι οτι δεν μου πολυ αρέσει η ποιότητα των ρούχων του μου θυμίζει πολυ hm και για βρεφακια δεν ξερω αν ειναι καλη ιδέα.

Πολλα από το γνωστό κατάστημα που ανέφερε η κοπέλα.. Έχουν πολυεστερα μέσα.. Ειδικά για νεογέννητα είναι απαράδεκτο... 

Στα hm βρίσκεις με οργανικό βαμβάκι πια... Πολυ καλυτερα ποιοτοκα από το ορχηστρα... 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Η αλήθεια ειναι οτι δεν μου πολυ αρέσει η ποιότητα των ρούχων του μου θυμίζει πολυ hm και για βρεφακια δεν ξερω αν ειναι καλη ιδέα.

Καθαρά προσωπική άποψη θα γράψω... τους πρώτους μήνες την βγάλαμε με orchestra... πολύ καλή ποιότητα φορμάκια ολόσωμα. Τα παίρνω για μεγαλύτερους μήνες και μας κάθονται καλά... έχω βγάλει κάρτα και τα παίρνω μισή τιμή... τα φανελάκια  είναι λίγο λεπτή ύφανση αλλά μας έβγαλαν όλο το χειμώνα πλύνε βάλε τα μακρυμάνικά. Επίσης ενώ είναι χρωματιστά και πλένω μόνο στους 60 δεν ξεβάφουν. Αυτό δείχνει ότι η ποιότητα στις βαφές είναι φιλική για τα μωρά.  Δοκίμασα και Mothercare. Πολύ καλή ποιότητα. Μόνο στα φανελάκια προσοχή το ρεβέρ στο μανικάκι, αν είναι σφιχτό θα σας δυσκολέυει να μπει και να βγεί. Δοκίμασα και M&S φανέλακια, πολύ καλή ποιότητα βαμβάκι επίσης. Δοκίμασα και H&M, και είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένη. Δοκίμαασα και benetton, πολύ καλά αλλά δεν έχουν σε τίποτα να ζηλέψουν εκτός από την τιμή τους που είναι πιο ακριβά... Δοκίμασα και φορμάκια από τα Jumbo. Δεν μου άρεσαν οι γραμμές τους,  γιατί είναι πολύ φαρδουλά, ούτε και η ποιότητα στο βαμβάκι, είναι λίγο σκληρό και ζεστό ειδικά για καλοκαιρί. Αλλά τα φοράμε. Στην τιμή αν έχεις κάρτα από τα ορχεστρα δεν μπορώ να πω ότι είναι φθηνά, κανονικά θα τα έλεγα.  Ειδικά τον πρώτο χρόνο τα ζουζούνια μεγάλωνουν πολύ πολύ γρήγορα....δεν αξίζει να τους πάρεις ακριβά ρούχα... υπάρχουν πολλά ρούχα που τα βάλαμε μία δύο φορές και μετά δεν μας έκαναν. Και τώρα στις εκπτώσεις πάλι από orchestra, hm, MOTHERCARE, M&S θα ψάξω να βρω τα χειμερινά. 

Just now, Ninamc είπε:

Πολλα από το γνωστό κατάστημα που ανέφερε η κοπέλα.. Έχουν πολυεστερα μέσα.. Ειδικά για νεογέννητα είναι απαράδεκτο... 

Στα hm βρίσκεις με οργανικό βαμβάκι πια... Πολυ καλυτερα ποιοτοκα από το ορχηστρα... 

Έχει και με οργανικό βαμβάκι... Όντως όμως είναι και κάποια που ενώ λένε βαμβάκι βλέπεις ότι  ύφανση είναι διαφορετική... ε, εκεί θέλει και λίγο σκέψη...

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ninamc είπε:

Πολλα από το γνωστό κατάστημα που ανέφερε η κοπέλα.. Έχουν πολυεστερα μέσα.. Ειδικά για νεογέννητα είναι απαράδεκτο... 

Στα hm βρίσκεις με οργανικό βαμβάκι πια... Πολυ καλυτερα ποιοτοκα από το ορχηστρα... 

Και με χαλάει η προπληρωμή των 30 ευρώ , που το ειχα κανει παλιότερα για δωράκια. Αλλο να ψωνίζεις χωρις πίεση και να συγκεντρώνεις πόντους μετα και αλλο να λες θα τα παρω απο εκεί αφου εχω πληρώσει και την κάρτα  για να κανω απόσβεση.

Just now, Ele@n είπε:

Καθαρά προσωπική άποψη θα γράψω... τους πρώτους μήνες την βγάλαμε με orchestra... πολύ καλή ποιότητα φορμάκια ολόσωμα. Τα παίρνω για μεγαλύτερους μήνες και μας κάθονται καλά... έχω βγάλει κάρτα και τα παίρνω μισή τιμή... τα φανελάκια  είναι λίγο λεπτή ύφανση αλλά μας έβγαλαν όλο το χειμώνα πλύνε βάλε τα μακρυμάνικά. Επίσης ενώ είναι χρωματιστά και πλένω μόνο στους 60 δεν ξεβάφουν. Αυτό δείχνει ότι η ποιότητα στις βαφές είναι φιλική για τα μωρά.  Δοκίμασα και Mothercare. Πολύ καλή ποιότητα. Μόνο στα φανελάκια προσοχή το ρεβέρ στο μανικάκι, αν είναι σφιχτό θα σας δυσκολέυει να μπει και να βγεί. Δοκίμασα και M&S φανέλακια, πολύ καλή ποιότητα βαμβάκι επίσης. Δοκίμασα και H&M, και είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένη. Δοκίμαασα και benetton, πολύ καλά αλλά δεν έχουν σε τίποτα να ζηλέψουν εκτός από την τιμή τους που είναι πιο ακριβά... Δοκίμασα και φορμάκια από τα Jumbo. Δεν μου άρεσαν οι γραμμές τους,  γιατί είναι πολύ φαρδουλά, ούτε και η ποιότητα στο βαμβάκι, είναι λίγο σκληρό και ζεστό ειδικά για καλοκαιρί. Αλλά τα φοράμε. Στην τιμή αν έχεις κάρτα από τα ορχεστρα δεν μπορώ να πω ότι είναι φθηνά, κανονικά θα τα έλεγα.  Ειδικά τον πρώτο χρόνο τα ζουζούνια μεγάλωνουν πολύ πολύ γρήγορα....δεν αξίζει να τους πάρεις ακριβά ρούχα... υπάρχουν πολλά ρούχα που τα βάλαμε μία δύο φορές και μετά δεν μας έκαναν. Και τώρα στις εκπτώσεις πάλι από orchestra, hm, MOTHERCARE, M&S θα ψάξω να βρω τα χειμερινά. 

Έχει και με οργανικό βαμβάκι... Όντως όμως είναι και κάποια που ενώ λένε βαμβάκι βλέπεις ότι  ύφανση είναι διαφορετική... ε, εκεί θέλει και λίγο σκέψη...

Τελεια θα την κρατήσω την ανάρτηση αυτη για το μέλλον :wub:

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Utrogestan μου τα έκοψε σταδιακά απο την 11η ως την 12η εβδομαδα. Βεβαια εγω έπαιρνα έξι την μερα δεν ξερω ποσα παιρνεις εσυ κι αν ειναι των 100 ή200. Υποτίθεται οτι απο την 12 έβδομα αναλαμβάνει οπλακουντας και δεν χρειάζονται , εκτος αν εχεις αιμα φυσικα.

3 των 200 παίρνω επειδή είχα τις αποβολές αίμα καθόλου μέχρις στιγμής. Στο μαιευτήριο τους φάνηκαν πολλά άλλα μου είπαν θα σταματήσουμε σταδιακά και το salospir στην 36η εβδομάδα. Έχω χάσει τη μπάλα με τόσα φάρμακα και τον συνδιασμο τους. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Και με χαλάει η προπληρωμή των 30 ευρώ , που το ειχα κανει παλιότερα για δωράκια. Αλλο να ψωνίζεις χωρις πίεση και να συγκεντρώνεις πόντους μετα και αλλο να λες θα τα παρω απο εκεί αφου εχω πληρώσει και την κάρτα  για να κανω απόσβεση.

Άλλο αυτό... όχι σε καμία περίπτωση δεν ψωνίζω από εκεί για να κάνω απόσβεση...αυτή έγινε με την πρώτη μαζική αγορά του νεογέννητου... 

εγώ προσωπικά τα λυπάμαι τα ακριβά όταν δεν θα φορεθούν. Αργότερα που φοράνε για καιρό τα ίδια ρούχα και δύο και τρεις σεζόν συμφωνώ ότι όντως δεν είναι να ψωνίζεις πολλά από εκεί γιατί δεν ξέρω αν κρατάνε τόσο καιρό...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra1979 είπε:

3 των 200 παίρνω επειδή είχα τις αποβολές αίμα καθόλου μέχρις στιγμής. Στο μαιευτήριο τους φάνηκαν πολλά άλλα μου είπαν θα σταματήσουμε σταδιακά και το salospir στην 36η εβδομάδα. Έχω χάσει τη μπάλα με τόσα φάρμακα και τον συνδιασμο τους. 

Καλε μην σε απασχολούν εμεις τα κοριτσια της εξωσωματικής κι αν εχουμε πάρει φαρμακα και χωρις να ειμαστε έγκυες.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Τελεια θα την κρατήσω την ανάρτηση αυτη για το μέλλον :wub:

Ναι και ό,τι άλλο θέλεις, ρώτα. Βασικά εκείνο που πρόσεχα είναι να είναι βολικά τα ρούχα ακόμα και στα κουμπωματα...γιατί ωραίο το ντιζάιν αλλά όταν μου βάζεις στην πλάτη τα κουμπάκια πώς θα ντύσω το νεογέννητο ρε κουμπάρε; και επίσης προσοχή στα νούμερα. το μωρό γεννήθηκε 3500κιλά . δεν βάλαμε καθόλου 0. Ξεκινήσαμε από 0-3. Αλλά...στα M&S το 0-3 μας έκανε και πριν ένα μήνα. Το 0-3 του ορχηστρα το βάλαμε οριακά μέχρι που βάλαμε κοντομάνικα... τώρα πλέον ψωνίζουμε ένα νούμερο μεγαλύτερο σε όλα τα μαγαζιά για να μας κάνουν όλο το καλοκαίρι...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ele@n είπε:

Άλλο αυτό... όχι σε καμία περίπτωση δεν ψωνίζω από εκεί για να κάνω απόσβεση...αυτή έγινε με την πρώτη μαζική αγορά του νεογέννητου... 

εγώ προσωπικά τα λυπάμαι τα ακριβά όταν δεν θα φορεθούν. Αργότερα που φοράνε για καιρό τα ίδια ρούχα και δύο και τρεις σεζόν συμφωνώ ότι όντως δεν είναι να ψωνίζεις πολλά από εκεί γιατί δεν ξέρω αν κρατάνε τόσο καιρό...

Δίκιο εχεις ευτυχως η κολλητή μου γέννησε τον Γενάρη αγοράκι και μου ειπε οτι η προίκα ειναι ήδη έτοιμη να μας την δώσει. Επισης δεν πρόλαβε να του τα φορέσει ολα δώρα κλπ.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

εάν όντως είναι αγόρι έχουμε ξαδέρφια να μας προικισουν χα χα εάν είναι κορίτσι έχει να πάρει πλήρη γκαρνταρόμπα από τις αδερφές της. Ελάχιστα θα αγοράσω . Ίσως κανένα καινούργιο σεντονακι μπιμπερό πιπιλες και μια κουνουπιερα που η κόρη μου την έκανε πεπλο....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra1979 είπε:

εάν όντως είναι αγόρι έχουμε ξαδέρφια να μας προικισουν χα χα εάν είναι κορίτσι έχει να πάρει πλήρη γκαρνταρόμπα από τις αδερφές της. Ελάχιστα θα αγοράσω . Ίσως κανένα καινούργιο σεντονακι μπιμπερό πιπιλες και μια κουνουπιερα που η κόρη μου την έκανε πεπλο....

Αγόρι αγόρι θα κανεις, αν ειδατε τσουτσουνακι το ειδατε τελος!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Δίκιο εχεις ευτυχως η κολλητή μου γέννησε τον Γενάρη αγοράκι και μου ειπε οτι η προίκα ειναι ήδη έτοιμη να μας την δώσει. Επισης δεν πρόλαβε να του τα φορέσει ολα δώρα κλπ.

Α, μια χαρά..άρα είστε σχεδόν έτοιμοι... τουλάχιστον για τα πρώτα. μετά θα δεις ο δικός σου με τι ρυθμούς μεγαλώνει. Δεν προλαβαίνεις να τα φορέσεις όπως τα δικά μας... Εγώ είχα υπολογίσει μία αλλαξιά για κάθε μέρα και 2 καβάτζα και μπόλικα φανελάκια... Δεν ήθελα πολλά για να μην πάνε άκλαφτα αλλά δεν ήθελα και λίγα γιατί βαριέμα το πλύνε σιδέρωνε όλη την ώρα. Είχα αυτές τις ποσότητες και τα πλένω μία φορά τη βδομάδα... τώρα που κάνει ζέστη έχω πάλι τις ίδιες ποσότητες: ένα φορμάκι για κάθε μέρα, φανελάκια μπόλικα και 2 αλλαξιές για καλές όταν πάμε κάπου...ε, σε πληροφορώ δεν τα έχει βάλει ακόμα όλα γιατί κυκλοφορεί όλη μέρα με το πάμπερς... 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Αγόρι αγόρι θα κανεις, αν ειδατε τσουτσουνακι το ειδατε τελος!

Είδαμε μια προεξοχη αλλά δεν το δένω κόμπο η μία μου κόρη γεννήθηκε με το πιπί της να προεξέχει τόσο πολύ που νόμιζα ότι είναι αγόρι.  Έκανε καιρό να πάει στη θέση του. Και δεν σου κρύβω ότι είμαι κοριτσομανα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...