Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, Dimitra1979 είπε:

it's a boy!!! Τουλάχιστον έτσι φαίνεται με μια κλεφτή ματιά που μας άφησε να ρίξουμε αφού είχε συνεχώς γυρισμένη πλάτη και σταυρωμένα πόδια. 

Τελεια! Με το καλο το αντρακι σου !

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Dimitra1979 said:

it's a boy!!! Τουλάχιστον έτσι φαίνεται με μια κλεφτή ματιά που μας άφησε να ρίξουμε αφού είχε συνεχώς γυρισμένη πλάτη και σταυρωμένα πόδια. 

με το καλό! πολλά αγοράκια η ομάδα! τα άλλα 2 παιδιά σου τί είναι Δήμητρα; 

όταν βρεις χρόνο και θες πες μας πώς ήταν και η εμπειρία στο Αρεταίειο!

Link to comment
Share on other sites

Φτιάχνω πινακακι με πητ,  οποία θελει μου λέει τι αλλο να συμπληρώσω. Λέω να βάλουμε και μαιευτήρια!

@Anast20  3/12

@electragr  6/12

@Nat92 7/12

@manoulaMeXara 11/12

@Hanna83 13/12 αγόρι 

@xxolga 14/12 αγόρι

@valkyrie 17/12

@Athina28 19/12 αγόρι 

@Xrysagr 20/12

@Maria95 20/12 κορίτσι Ιασω

@Nantia1286 23/12 κοριτσι

@Depykal 22/12 

@Dimitra1979 22/11 αγόρι , Αρεταίειο 

@miti85 24/12

@Mts_dreamer 24/12 αγόρι 

@Καντι 26/12 αγόρι , μητέρα 

@nanoula90 28/12 κοριτσι, ΡΕΑ 

 @Eleni1988 31/12

@Viik 4/1

 

 

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Φτιάχνω πινακακι με πητ,  οποία θελει μου λέει τι αλλο να συμπληρώσω. Λέω να βάλουμε και μαιευτήρια!

@Anast20  3/12

@electragr  6/12

@Nat92 7/12

@manoulaMeXara 11/12

@Hanna83 13/12 αγόρι 

@valkyrie 17/12

@Athina28 19/12 αγόρι 

@Xrysagr 20/12

@xxolga 18/12 αγόρι 

@Nantia1286 23/12 κοριτσι

@Depykal 22/12 

@miti85 24/12

@Mts_dreamer 24/12 κορίτσι 

@Καντι 26/12 αγόρι , μητέρα 

@nanoula90 28/12 κοριτσι

 @Eleni1988 31/12

@Viik 4/1

@Dimitra1979  ? Αγόρι , Αρεταίειο 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Φτιάχνω πινακακι με πητ,  οποία θελει μου λέει τι αλλο να συμπληρώσω. Λέω να βάλουμε και μαιευτήρια!

@Anast20  3/12

@electragr  6/12

@Nat92 7/12

@manoulaMeXara 11/12

@Hanna83 13/12 αγόρι 

@valkyrie 17/12

@Athina28 19/12 αγόρι 

@Xrysagr 20/12

@xxolga 20/12 αγόρι σωστή η πητ;

@Nantia1286 23/12 κοριτσι

@Depykal 22/12 

@miti85 24/12

@Mts_dreamer 24/12 κορίτσι 

@Καντι 26/12 αγόρι , μητέρα 

@nanoula90 28/12 κοριτσι

 @Eleni1988 31/12

@Viik 4/1

@Dimitra1979  ? Αγόρι , Αρεταίειο 

 

Στο μυαλο μου εισαι ρε Καντι. Αυτο σκεφτομουν χεχε. 

Στο Ρεα εγω 

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα που θα γεννήσω (αν πάνε όλα καλά πάντα..) σκέφτομαι το δημόσιο λόγω καλύτερης περίθαλψης των νεογνών (αν χρειαστεί) και το ξέρω αυτό από πρώτο χέρι από περιπτώσεις γνωστών που τα μωρά μεταφέρθηκαν κατευθείαν σε δημόσια. Από την άλλη ο γιατρός που έχω μου εμπνέει εμπιστοσύνη και νομίζω ότι θα τα βρούμε ως προς τα θέλω μου για τον τοκετό (με δεδομένο πάντα ότι θα είναι εφικτά).... Θα με προβληματίζει για καιρό μάλλον αυτό το θέμα για αυτό και θέλω να ακούσω τις εμπειρίες από άλλες κοπέλες...

από τα ιδιωτικά π.χ. ποια έχουν την καλυτερη νεογνολογική; (ο γιατρός μου πάει σε όλα μου είπε...). Το Αλεξάντρας το ξέρει καμία; το Έλενα από την πρόσφατη επισκεψή μου φαινόταν να έχει προβλήματα λόγω έλλειψης αναλωσίμων... μακάρι να μην ισχύει....

Link to comment
Share on other sites

Just now, xxolga είπε:

 

 

Just now, xxolga είπε:

εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα που θα γεννήσω (αν πάνε όλα καλά πάντα..) σκέφτομαι το δημόσιο λόγω καλύτερης περίθαλψης των νεογνών (αν χρειαστεί) και το ξέρω αυτό από πρώτο χέρι από περιπτώσεις γνωστών που τα μωρά μεταφέρθηκαν κατευθείαν σε δημόσια. Από την άλλη ο γιατρός που έχω μου εμπνέει εμπιστοσύνη και νομίζω ότι θα τα βρούμε ως προς τα θέλω μου για τον τοκετό (με δεδομένο πάντα ότι θα είναι εφικτά).... Θα με προβληματίζει για καιρό μάλλον αυτό το θέμα για αυτό και θέλω να ακούσω τις εμπειρίες από άλλες κοπέλες...

από τα ιδιωτικά π.χ. ποια έχουν την καλυτερη νεογνολογική; (ο γιατρός μου πάει σε όλα μου είπε...). Το Αλεξάντρας το ξέρει καμία; το Έλενα από την πρόσφατη επισκεψή μου φαινόταν να έχει προβλήματα λόγω έλλειψης αναλωσίμων... μακάρι να μην ισχύει....

Σωστά στην εβαλα την πητ;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, xxolga είπε:

εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα που θα γεννήσω (αν πάνε όλα καλά πάντα..) σκέφτομαι το δημόσιο λόγω καλύτερης περίθαλψης των νεογνών (αν χρειαστεί) και το ξέρω αυτό από πρώτο χέρι από περιπτώσεις γνωστών που τα μωρά μεταφέρθηκαν κατευθείαν σε δημόσια. Από την άλλη ο γιατρός που έχω μου εμπνέει εμπιστοσύνη και νομίζω ότι θα τα βρούμε ως προς τα θέλω μου για τον τοκετό (με δεδομένο πάντα ότι θα είναι εφικτά).... Θα με προβληματίζει για καιρό μάλλον αυτό το θέμα για αυτό και θέλω να ακούσω τις εμπειρίες από άλλες κοπέλες...

από τα ιδιωτικά π.χ. ποια έχουν την καλυτερη νεογνολογική; (ο γιατρός μου πάει σε όλα μου είπε...). Το Αλεξάντρας το ξέρει καμία; το Έλενα από την πρόσφατη επισκεψή μου φαινόταν να έχει προβλήματα λόγω έλλειψης αναλωσίμων... μακάρι να μην ισχύει....

Εγω αν ειχα την επιλογη δημοσιου λογω γιατρου θα το κανα χωρις δευτερη σκεψη. Καθαρα για το οικονομικο κομματι. Και στο λεω εγω που το πρωτο το γεννησα παλι στο Ρεα. Αλλα εκει ειναι ο γιατρος μου τον οποιο εμπιστευομαι οποτε δεν θελω να τον αλλαξω. 

Πλεον τα περισσοτερα ιδιωτικα παντως αντιμετωπιζουν μονα τους τα δυσκολα περιστατικα, δεν τα στελνουν εξω και πολλα απο αυτα εχουν Μενν. Το Ρεα πχ που ξερω ειναι ενα απο αυτα. Αλλα κ παλι θα επελεγα δημοσιο αν μπορουσα καθαρα για το οικονομικο κομματι προσωπικα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Εγω αν ειχα την επιλογη δημοσιου λογω γιατρου θα το κανα χωρις δευτερη σκεψη. Καθαρα για το οικονομικο κομματι. Και στο λεω εγω που το πρωτο το γεννησα παλι στο Ρεα. Αλλα εκει ειναι ο γιατρος μου τον οποιο εμπιστευομαι οποτε δεν θελω να τον αλλαξω. 

Πλεον τα περισσοτερα ιδιωτικα παντως αντιμετωπιζουν μονα τους τα δυσκολα περιστατικα, δεν τα στελνουν εξω και πολλα απο αυτα εχουν Μενν. Το Ρεα πχ που ξερω ειναι ενα απο αυτα. Αλλα κ παλι θα επελεγα δημοσιο αν μπορουσα καθαρα για το οικονομικο κομματι προσωπικα. 

Κι εγω το ίδιο αν ο γιατρος μου ηταν στο δημόσιο εκεί θα πήγαινα για οικονομικούς λόγους.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 said:

Εγω αν ειχα την επιλογη δημοσιου λογω γιατρου θα το κανα χωρις δευτερη σκεψη. Καθαρα για το οικονομικο κομματι. Και στο λεω εγω που το πρωτο το γεννησα παλι στο Ρεα. Αλλα εκει ειναι ο γιατρος μου τον οποιο εμπιστευομαι οποτε δεν θελω να τον αλλαξω. 

Πλεον τα περισσοτερα ιδιωτικα παντως αντιμετωπιζουν μονα τους τα δυσκολα περιστατικα, δεν τα στελνουν εξω και πολλα απο αυτα εχουν Μενν. Το Ρεα πχ που ξερω ειναι ενα απο αυτα. Αλλα κ παλι θα επελεγα δημοσιο αν μπορουσα καθαρα για το οικονομικο κομματι προσωπικα. 

γιατρό σε δημόσιο ούτε εγώ ξέρω... θα ρωτήσω μια κοπέλα που γέννησε στο Έλενα...το οικονομικό είναι σημαντικό δεν το συζητώ. Αλλά και το θέμα ασφάλειας επίσης. Δεν θα ήθελα να μείνω εγώ στο μαιευτήριο και να φύγει το μωρό για δημόσιο (το έχω δει να συμβαίνει και ήταν μια τρέλα...). Έχουμε χρόνο για αυτο νομίζω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, xxolga είπε:

εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα που θα γεννήσω (αν πάνε όλα καλά πάντα..) σκέφτομαι το δημόσιο λόγω καλύτερης περίθαλψης των νεογνών (αν χρειαστεί) και το ξέρω αυτό από πρώτο χέρι από περιπτώσεις γνωστών που τα μωρά μεταφέρθηκαν κατευθείαν σε δημόσια. Από την άλλη ο γιατρός που έχω μου εμπνέει εμπιστοσύνη και νομίζω ότι θα τα βρούμε ως προς τα θέλω μου για τον τοκετό (με δεδομένο πάντα ότι θα είναι εφικτά).... Θα με προβληματίζει για καιρό μάλλον αυτό το θέμα για αυτό και θέλω να ακούσω τις εμπειρίες από άλλες κοπέλες...

από τα ιδιωτικά π.χ. ποια έχουν την καλυτερη νεογνολογική; (ο γιατρός μου πάει σε όλα μου είπε...). Το Αλεξάντρας το ξέρει καμία; το Έλενα από την πρόσφατη επισκεψή μου φαινόταν να έχει προβλήματα λόγω έλλειψης αναλωσίμων... μακάρι να μην ισχύει....

Το Αλεξάνδρας είναι πανεπιστημιακό κ είναι φυσικά από τα καλύτερα κ το Έλενα έχει τη καλύτερη ΜΕΝΝ η οποία είναι κ σχετικά καινούργια (έχει κ φωτό στο διαδτκτιο κ άρθρα να διαβάσεις) το ξέρω γτ κ εγώ με το καλό εκεί θα γεννήσω κ το έχω ψάξει..

Τώρα αυτό για τα αναλώσιμα τι να σου πω..εγώ όσες φορές έχω πάει δεν έτυχε να τους λείπει κάτι..τώρα ποιος ξέρει?!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Το Αλεξάνδρας είναι πανεπιστημιακό κ είναι φυσικά από τα καλύτερα κ το Έλενα έχει τη καλύτερη ΜΕΝΝ η οποία είναι κ σχετικά καινούργια (έχει κ φωτό στο διαδτκτιο κ άρθρα να διαβάσεις) το ξέρω γτ κ εγώ με το καλό εκεί θα γεννήσω κ το έχω ψάξει..

Τώρα αυτό για τα αναλώσιμα τι να σου πω..εγώ όσες φορές έχω πάει δεν έτυχε να τους λείπει κάτι..τώρα ποιος ξέρει?!

ο γιατρός σου ποιός είναι; αν μπορείς να μας πεις (δεν ξέρω αν επιτρέπεται...)

Link to comment
Share on other sites

Just now, xxolga είπε:

ο γιατρός σου ποιός είναι; αν μπορείς να μας πεις (δεν ξέρω αν επιτρέπεται...)

Γιατί καλέ να μην επιτρέπεται??? Τζιζους μερικές απλά εδώ είναι κάπως κρυψινες σε αυτό το θέμα είναι αλήθεια κ δε κατάλαβαινω τον λόγο..τεσπα..

Έχω τον κύριο Κυριακοπουλο..επίσης εξαιρετικός είναι ο κύριος Σούλος κ ο κύριος Παπαδης εκεί!! Απλά θα σου έλεγα πως αν δεν έχεις εκεί γιατρό ή γενικά σε κάποιο δημόσιο κ αποφασίσεις να γεννήσεις εκεί θα πρέπει να αρχίσεις να κοιτάς γτ είναι πολλές περιπτώσεις που δεν τις αναλαμβάνουν σε προχωρημένη κύηση..δε ξέρω γιατί.. :-/

Link to comment
Share on other sites

Just now, xxolga είπε:

γιατρό σε δημόσιο ούτε εγώ ξέρω... θα ρωτήσω μια κοπέλα που γέννησε στο Έλενα...το οικονομικό είναι σημαντικό δεν το συζητώ. Αλλά και το θέμα ασφάλειας επίσης. Δεν θα ήθελα να μείνω εγώ στο μαιευτήριο και να φύγει το μωρό για δημόσιο (το έχω δει να συμβαίνει και ήταν μια τρέλα...). Έχουμε χρόνο για αυτο νομίζω...

Εσυ οπου νιωθεις καλυτερα κοριτσι μου εκει να πας. Επισης καποια περιστατικα αν φυγουν δεν φευγουν επειδη δεν μπορουν να αντιμετωπιστουν, αλλα λογω κοστους νοσηλειας.  Ο γιατρος σου ομως που ειναι? Εγω εχω επισκεφτει και το Ελενα κ το Αλεξανδρα προσφατα και μια χαρα ηταν κ τα δυο. Δεν ξερω τι εννοεις ελλειψη σε αναλωσιμα βεβαια. 

Εγω αυτο που ευχομαι παντως ειναι να εχει κοπασει λιγο ολο αυτο με τον κοροναϊο μεχρι τοτε.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 said:

Εσυ οπου νιωθεις καλυτερα κοριτσι μου εκει να πας. Επισης καποια περιστατικα αν φυγουν δεν φευγουν επειδη δεν μπορουν να αντιμετωπιστουν, αλλα λογω κοστους νοσηλειας.  Ο γιατρος σου ομως που ειναι? Εγω εχω επισκεφτει και το Ελενα κ το Αλεξανδρα προσφατα και μια χαρα ηταν κ τα δυο. Δεν ξερω τι εννοεις ελλειψη σε αναλωσιμα βεβαια. 

Εγω αυτο που ευχομαι παντως ειναι να εχει κοπασει λιγο ολο αυτο με τον κοροναϊο μεχρι τοτε.

ιδιώτης με παρακολουθεί ο οποίος συνεργάζεται με όλα τα ιδιωτικά. Ίσως είναι και το κόστος νοσηλείας αλλά ξέρω και περιπτώσεις που φύγαν εσπευσμένα γιατί δεν μπορούσαν να τα διαχειριστούν στο ιδιωτικό. Το Έλενα στα επείγοντα που πήγα τα μηχανήματα των υπέρηχων ήταν παμπάλαια... τρομάξαμε να ακούσουμε καρδιά (δεν ξεχωρίζαμε τι βλέπαμε εννοείται) το παραδέχτηκαν και οι ίδιοι για να με καθησυχάσουν. Μετά χρειάστηκαν κάποιο αναλώσιμο για να με εξετάσει κολπικά από το οποίο υπήρχε μόνο ένα διαθέσιμο (δεν μπόρεσα να συγκρατήσω ονομασία) και τελικά αποφάσισαν να το κρατήσουν για άλλη περίπτωση και με άφησαν έτσι....το αποτέλεσμα φυσικά ήταν η διάγνωση να γίνει δια της ατόπου.... Την επόμενη μέρα που πήγα στο γιατρό μου με άλλο υπερηχο είδαμε ότι τίποτα από όσα μου είπαν δεν ίσχυε... Και πραγματικά προβληματίστηκα γιατί το είχα κάπως ως δεδομένο ότι θα πήγαινα στο δημόσιο για λόγους ασφαλείας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...