Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, Καντι said:

Αχ βρε κορίτσι μου τι τράβηξες. Μεγαλη ανοησία να μείνεις  ξάπλα μια εβδομαδα αλλα χωρις άδεια! Σε τι δουλειά εισαι; Ποσο κουραστική;

 Σίγουρα μην πανικοβαλεσαι και θα σε δει ο γιατρος σου που θα σου πει σε τι οφείλεται. Δεν καταλαβαινω ομως γιατι δεν δέχτηκε την αντιβιωση , άντε τα utro πες οτι ο πλακούντας ειναι πλήρως σχηματισμένος ισως να μην εχει ουσία. Η αντιβιωση ομως αν υπάρχει μια φλεγμονή θα κανει δουλειά.

η δουλεια δεν είναι κουραστική αλλά μου είπε οτι θα σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα... στην ανάγκη αν δω οτι συνεχίζει θα γράψω κανονική άδεια... ετσι και αλλιως δεν ξέρω αν θα δώσω το χαρτί γιατί πάνω γραφει για εγκυμοσυνη και εγώ ακόμη δεν θελω να μαθευτεί στη δουλεια.... και εμενα με προβλημάτισε γιατί όχι την αντιβίωση...αυριο το απόγευμα θα πάω να με δει και αυτός.... για την ώρα σταμάτησε και το αίμα οπότε ηρέμησα κάπως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, xxolga είπε:

η δουλεια δεν είναι κουραστική αλλά μου είπε οτι θα σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα... στην ανάγκη αν δω οτι συνεχίζει θα γράψω κανονική άδεια... ετσι και αλλιως δεν ξέρω αν θα δώσω το χαρτί γιατί πάνω γραφει για εγκυμοσυνη και εγώ ακόμη δεν θελω να μαθευτεί στη δουλεια.... και εμενα με προβλημάτισε γιατί όχι την αντιβίωση...αυριο το απόγευμα θα πάω να με δει και αυτός.... για την ώρα σταμάτησε και το αίμα οπότε ηρέμησα κάπως...

Ευχομαι ολα να πανε καλα! Θα σου γράψω ενα πμ.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, xxolga είπε:

η δουλεια δεν είναι κουραστική αλλά μου είπε οτι θα σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα... στην ανάγκη αν δω οτι συνεχίζει θα γράψω κανονική άδεια... ετσι και αλλιως δεν ξέρω αν θα δώσω το χαρτί γιατί πάνω γραφει για εγκυμοσυνη και εγώ ακόμη δεν θελω να μαθευτεί στη δουλεια.... και εμενα με προβλημάτισε γιατί όχι την αντιβίωση...αυριο το απόγευμα θα πάω να με δει και αυτός.... για την ώρα σταμάτησε και το αίμα οπότε ηρέμησα κάπως...

Κοίταξα μηπως έγραψες κατι , αλλα δεν. Πηγές γιατρο;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πήγα στο γιατρό... όλα καλά. Αίμα δεν έχω από χθες. Με εξέτασε και δεν έχω αποκόλληση πλακούντα. Επίσης ο τράχηλος είναι τέλειος από τους καλύτερους που έχει δει λεει (πολύ κολακεύτηκα :-D:-D). Απέδωσε το αίμα σε τυχαίο γεγονός που συμβαίνει λεει καμια φορά όταν μεγαλώνει η μήτρα. Μέσα στην κοιλότητα της μήτρας επίσης δεν υπάρχει αίμα (μου εξήγησε ότι θα έβλεπε κάτι σαν χιονια αν ήταν αποκόλληση).  Ο μικρούλης έτριβε τα μάτια του!!! η αύξηση του ήταν τέλεια! φαίνεται σαν 17w1d ενώ είμαι 16 w 3d. Η ανάλυση στον υπερηχο ήταν φανταστική επίσης (λίγο επιδειξίας μας βγήκε.... όλα φόρα παρτίδα μας τα είχε...ο γιατρός πολύ το διασκέδασε....). Ηρέμησα κορίτσια! α βγήκε και ο μοριακός - όλα καλά! έμεινε ο έλεγχος των εξονίων... ελπίζω και εκεί να είναι όλα καλά! 

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!   Ελπίζω να ήταν η τελευταία λαχτάρα! ήρεμες να είμαστε όλες εύχομαι!

α επίσης δεν χρειάζεται να μείνω ξάπλα οπότε αύριο θα πάω στη δουλειά!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, xxolga είπε:

κορίτσια πήγα στο γιατρό... όλα καλά. Αίμα δεν έχω από χθες. Με εξέτασε και δεν έχω αποκόλληση πλακούντα. Επίσης ο τράχηλος είναι τέλειος από τους καλύτερους που έχει δει λεει (πολύ κολακεύτηκα :-D:-D). Απέδωσε το αίμα σε τυχαίο γεγονός που συμβαίνει λεει καμια φορά όταν μεγαλώνει η μήτρα. Μέσα στην κοιλότητα της μήτρας επίσης δεν υπάρχει αίμα (μου εξήγησε ότι θα έβλεπε κάτι σαν χιονια αν ήταν αποκόλληση).  Ο μικρούλης έτριβε τα μάτια του!!! η αύξηση του ήταν τέλεια! φαίνεται σαν 17w1d ενώ είμαι 16 w 3d. Η ανάλυση στον υπερηχο ήταν φανταστική επίσης (λίγο επιδειξίας μας βγήκε.... όλα φόρα παρτίδα μας τα είχε...ο γιατρός πολύ το διασκέδασε....). Ηρέμησα κορίτσια! α βγήκε και ο μοριακός - όλα καλά! έμεινε ο έλεγχος των εξονίων... ελπίζω και εκεί να είναι όλα καλά! 

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!   Ελπίζω να ήταν η τελευταία λαχτάρα! ήρεμες να είμαστε όλες εύχομαι!

α επίσης δεν χρειάζεται να μείνω ξάπλα οπότε αύριο θα πάω στη δουλειά!

Ωωωω ολα τελεια!!! Μπραβο κορίτσι μου!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια. Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό το τελευταίο μας μιας και θα συνεχίσω την παρακολουθηση στο Αρεταιειο. Θα δουμε ελπιζω και το φυλο.Εχθές το μωράκι ήταν ιδιαίτερα δραστήριο μέχρι 3 τη νύχτα κινούνταν διαρκώς έχω 2 εβδομάδες που νιώθω τις κινήσεις του και όσο πάνε δυναμώνουν. Στα άλλα 2 παιδιά μου τις ένιωθα σε μεγαλύτερη εβδομάδα . Εσείς έχετε αρχίσεις να αισθανεστε κινήσεις? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra1979 είπε:

Καλημέρα κοριτσια. Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό το τελευταίο μας μιας και θα συνεχίσω την παρακολουθηση στο Αρεταιειο. Θα δουμε ελπιζω και το φυλο.Εχθές το μωράκι ήταν ιδιαίτερα δραστήριο μέχρι 3 τη νύχτα κινούνταν διαρκώς έχω 2 εβδομάδες που νιώθω τις κινήσεις του και όσο πάνε δυναμώνουν. Στα άλλα 2 παιδιά μου τις ένιωθα σε μεγαλύτερη εβδομάδα . Εσείς έχετε αρχίσεις να αισθανεστε κινήσεις? 

Αχ τι ωραία που αισθάνεσαι το μωράκι σου ...εγω ακόμα τπτ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dimitra1979 είπε:

Καλημέρα κοριτσια. Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό το τελευταίο μας μιας και θα συνεχίσω την παρακολουθηση στο Αρεταιειο. Θα δουμε ελπιζω και το φυλο.Εχθές το μωράκι ήταν ιδιαίτερα δραστήριο μέχρι 3 τη νύχτα κινούνταν διαρκώς έχω 2 εβδομάδες που νιώθω τις κινήσεις του και όσο πάνε δυναμώνουν. Στα άλλα 2 παιδιά μου τις ένιωθα σε μεγαλύτερη εβδομάδα . Εσείς έχετε αρχίσεις να αισθανεστε κινήσεις? 

Κι εγω τιποτα και μου φαίνεται  και πολυ νωρίς.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra1979 είπε:

Είναι το 3ο γι αυτο έχω και μια τεράστια κοιλιά έχω ξεχειλωσει μαλλον χα χα.

Εμένα είναι το πρώτο και η κοιλιά τώρα έχει αρχίσει κ φαίνεται ....περιμένω πως κ πως να το νιώσω αλλα δεν μου κανει τη χάρη ...!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria95 είπε:

Εμένα είναι το πρώτο και η κοιλιά τώρα έχει αρχίσει κ φαίνεται ....περιμένω πως κ πως να το νιώσω αλλα δεν μου κανει τη χάρη 

Θα έρθει στα ξαφνικά και θα είναι η πιο όμορφη έκπληξη. Κι εγώ πρέπει να είμαι ξαπλωμένη και χαλαρή και αισθανθώ και μην φανταστείς τίποτα δυνατές κλωτσιές .Με το καλο...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πως ειστε;Εμεις χθες ειχαμε ραντεβου με το γιατρο μας!Μας ειδε,μας μετρησε κλπ !Ολα καλα ειπε..Σα παλαβα κουνιοντουσαν αλλα να μας δειξουν κατι ουτε καν  χιχιιχιχ...Μου εγραψε καμπυλη ,γενικη αιματος κ τοξοπλασμα ..Καμια συμβουλη πριν κανουμε τη καμπυλη υπαρχει;Περαν του οτι πρεπει να μαι νηστικια εως και περιπου 11 ωρες πριν την εξεταση 


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ElektraGr είπε:

Κοριτσια πως ειστε;Εμεις χθες ειχαμε ραντεβου με το γιατρο μας!Μας ειδε,μας μετρησε κλπ !Ολα καλα ειπε..Σα παλαβα κουνιοντουσαν αλλα να μας δειξουν κατι ουτε καν  χιχιιχιχ...Μου εγραψε καμπυλη ,γενικη αιματος κ τοξοπλασμα ..Καμια συμβουλη πριν κανουμε τη καμπυλη υπαρχει;Περαν του οτι πρεπει να μαι νηστικια εως και περιπου 11 ωρες πριν την εξεταση 

Εχω καιρο να κανω καμπύλη και δεν ειμαι πολυ σιγουρη αλλα νομιζω οτι η οδηγία ειναι οτι τις δυο προηγουμενες ημέρες πρεπει να φας υδατανθρακα φουλ μακαρόνια και ρύζι. Διευκρίνησε το ομως.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...