Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κ από μενα:). Το ΣΚ εμένα περασε με λίγο κουνιες λίγο σουπερμάρκετ λίγο δουλειές... Νιώθω πτώμα:cry:.. Εχω κ τον μικρό κ με τρέχει. Το άλλο Σάββατο έχω Ντόπλερ να δουμε το μωρό ποσο είναι :razz: κ έκλεισα κ ραντεβού για αποτρίχωση. Η βαλίτσα είναι έτοιμη κ σιγά σιγά προχωράμε... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagia1985 said:

Καλημέρα κ από μενα:). Το ΣΚ εμένα περασε με λίγο κουνιες λίγο σουπερμάρκετ λίγο δουλειές... Νιώθω πτώμα:cry:.. Εχω κ τον μικρό κ με τρέχει. Το άλλο Σάββατο έχω Ντόπλερ να δουμε το μωρό ποσο είναι :razz: κ έκλεισα κ ραντεβού για αποτρίχωση. Η βαλίτσα είναι έτοιμη κ σιγά σιγά προχωράμε... 

χιχι!!! εμενα το ντοπλερ ειναι αυριο!! ανυπομονς να τον δω! 

εκανες τη βαλιτσα? εισαι θεα!!!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Την ετοίμασα γτ με τα διαβάσματα κ το τρέξιμο με τον Γιάννη δεν θα προλαβαινα χαχα θα πηγαινα χωρις ρουχα στο τέλος :D

1 ώρα πρίν, pap88 είπε:

χιχι!!! εμενα το ντοπλερ ειναι αυριο!! ανυπομονς να τον δω! 

εκανες τη βαλιτσα? εισαι θεα!!!!! 

Αντε ωραία να δεις το μωράκι σου :wub::wub::wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vagia1985 είπε:

Καλημέρα κ από μενα:). Το ΣΚ εμένα περασε με λίγο κουνιες λίγο σουπερμάρκετ λίγο δουλειές... Νιώθω πτώμα:cry:.. Εχω κ τον μικρό κ με τρέχει. Το άλλο Σάββατο έχω Ντόπλερ να δουμε το μωρό ποσο είναι :razz: κ έκλεισα κ ραντεβού για αποτρίχωση. Η βαλίτσα είναι έτοιμη κ σιγά σιγά προχωράμε... 

Με τι θα κανεις αποτρίχωση; Κερί εννοείς;

 Με το καλο το ντοπλερ!!!

 Βαλιτςα ε;;; Χαχα πρεπει να πάω για ψωνια για να εχω να βάλω κατι μεσα στην βαλιτσα! Λογικά εσενα επειδη δεν εισαι και πρωτότοκη θα έρθει πιο νωρίς. Και ντοπλερ την αλλη εβδομαδα. Αχ πως τον περιμενω αυτόν τον 4d υπέρηχο!

 Εγω την Παρασκευή περιμενω κούνια και συρταριερα.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vagia1985 said:

Την ετοίμασα γτ με τα διαβάσματα κ το τρέξιμο με τον Γιάννη δεν θα προλαβαινα χαχα θα πηγαινα χωρις ρουχα στο τέλος :D

Αντε ωραία να δεις το μωράκι σου :wub::wub::wub:

Ααααα ποσο ειναι ο γιαννακης;; 


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Καντι είπε:

Με τι θα κανεις αποτρίχωση; Κερί εννοείς;

 Με το καλο το ντοπλερ!!!

 Βαλιτςα ε;;; Χαχα πρεπει να πάω για ψωνια για να εχω να βάλω κατι μεσα στην βαλιτσα! Λογικά εσενα επειδη δεν εισαι και πρωτότοκη θα έρθει πιο νωρίς. Και ντοπλερ την αλλη εβδομαδα. Αχ πως τον περιμενω αυτόν τον 4d υπέρηχο!

 Εγω την Παρασκευή περιμενω κούνια και συρταριερα.

Αποτρίχωση με κερί ναι γτ είμαι γνήσια αρκουδα μέχρι τα μπούτια ,δεν μπορώ να σκύψω κ θέλω 1 ξυράφι για το κάθε ποδι χαχαχαχα . Λες να έρθει όντως νωρίτερα;;;; γεννάω κ γρήγορα εγω:roll:...κ γω πως κ πως περιμενω αυτόν τον υπέρηχο να δω πως είναι το σπορακι μου :x

Ωραία να έρθουν τα πραγματακια να βολευτεις κ φτιάξε βαλίτσα να είσαι ξένοιαστη:rolleyes:

1 hour ago, pap88 είπε:

Ααααα ποσο ειναι ο γιαννακης;; 

Ο Γιάννης είναι 22 μηνών η κόρη μου 10 χρονών. Στα γενέθλια του Γιάννη θα γεννάω το μικρό  ^_^

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!
Εμεις την Παρασκευή κάναμε το Doppler!Σε γενικές γραμμές θα πω ότι το αγοράκι μου μεγαλώνει όπως όλα τα μωρουλινια!!! Φτάσαμε  2161kg. Οι μετρήσεις δείξανε κάποιες μικροδιαφορές σε σχέση με τις εβδομάδες  που είμαι!Δυστυχώς αυτή η ήπια υδρονέφρωση που είχαμε δει στην β επιπέδου στο δεξί του νεφρό  παραμένει ακόμα με την διαφορά ότι έχει πάει και στο αριστερό!Κατα τα αλλά στις φωτογραφίες φάνηκε ότι πήρε κάτι και από μένα...και δεν είναι μόνο από τον μπαμπά και τα jumbo!Εύχομαι υπέροχα Dopplerακια σε όσες δεν έχουν κάνει!!!
Αααα!Έχει πάρει ήδη θέση με αποτελέσματα να έχω περισσότερη συχνοουρία και δυσκολία στην αναπνοή!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Vagia1985 είπε:

Αποτρίχωση με κερί ναι γτ είμαι γνήσια αρκουδα μέχρι τα μπούτια ,δεν μπορώ να σκύψω κ θέλω 1 ξυράφι για το κάθε ποδι χαχαχαχα . Λες να έρθει όντως νωρίτερα;;;; γεννάω κ γρήγορα εγω:roll:...κ γω πως κ πως περιμενω αυτόν τον υπέρηχο να δω πως είναι το σπορακι μου :x

Ωραία να έρθουν τα πραγματακια να βολευτεις κ φτιάξε βαλίτσα να είσαι ξένοιαστη:rolleyes:

Ο Γιάννης είναι 22 μηνών η κόρη μου 10 χρονών. Στα γενέθλια του Γιάννη θα γεννάω το μικρό  ^_^

Πιστεύω οτι αφου ειναι το τρίτο παιδακι σου οτι απο την μερα που μπαίνεις στον μήνα σου μπορείς και να το περιμένεις. Οι περισσότερες φίλες μου γύρω στις 38 εβδομάδες κάνανε το δεύτερο.

4 ώρες πρίν, Athina28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!
Εμεις την Παρασκευή κάναμε το Doppler!Σε γενικές γραμμές θα πω ότι το αγοράκι μου μεγαλώνει όπως όλα τα μωρουλινια!!! Φτάσαμε  2161kg. Οι μετρήσεις δείξανε κάποιες μικροδιαφορές σε σχέση με τις εβδομάδες  που είμαι!Δυστυχώς αυτή η ήπια υδρονέφρωση που είχαμε δει στην β επιπέδου στο δεξί του νεφρό  παραμένει ακόμα με την διαφορά ότι έχει πάει και στο αριστερό!Κατα τα αλλά στις φωτογραφίες φάνηκε ότι πήρε κάτι και από μένα...και δεν είναι μόνο από τον μπαμπά και τα jumbo!Εύχομαι υπέροχα Dopplerακια σε όσες δεν έχουν κάνει!!!
Αααα!Έχει πάρει ήδη θέση με αποτελέσματα να έχω περισσότερη συχνοουρία και δυσκολία στην αναπνοή!!!

Τελεια το νινακι σου! Κο εγω περιμενω οτι τα δυο κιλά θα τα εχουμε ξεπεράσει. Φαντάζομαι οτι η ήπια υδρονεφρωση δεν ειναι κατι ανησυχητικό.

κι εμενα μου ειπαν οτι στο Doppler θα πρεπει να εχει πάρει θεση, για να υπάρχει η δυνατοτητα του φυσιολογικού τοκετού, αλλιώς πολυ δύσκολο να γυρίσει αργότερα. Εγω βεβαια τον νιώθω ακομα οτι εχει χώρο και γυρίζει ποτε εχει πόδι πάνω , ποτε κάτω.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Vagia1985 said:

Αποτρίχωση με κερί ναι γτ είμαι γνήσια αρκουδα μέχρι τα μπούτια ,δεν μπορώ να σκύψω κ θέλω 1 ξυράφι για το κάθε ποδι χαχαχαχα . Λες να έρθει όντως νωρίτερα;;;; γεννάω κ γρήγορα εγω:roll:...κ γω πως κ πως περιμενω αυτόν τον υπέρηχο να δω πως είναι το σπορακι μου :x

Ωραία να έρθουν τα πραγματακια να βολευτεις κ φτιάξε βαλίτσα να είσαι ξένοιαστη:rolleyes:

Ο Γιάννης είναι 22 μηνών η κόρη μου 10 χρονών. Στα γενέθλια του Γιάννη θα γεννάω το μικρό  ^_^

να σου ζησουν ολα τα παιδακια σου!! :wub:

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 24/10/2020 at 12:55 ΠΜ, pap88 είπε:

Γεια σου νανσυ μου!! Νομιζω ( και ελπιζω ) οτι το υπολοιπο χρηματικο ποσο για να συμπληρωσεις τον μισθο σου, σου το παρεχει ο οαεδ. Μπες λιγο στον οαεδ στις παροχες μητροτητας και διαβασε το κομματι «συμπληρωματικες παροχες μητροτητας» οπου αναφερει τη διαδικασια. Νομιζω οτι δε φτανεις το 100% του μισθου σου, αλλα τουλαχιστον το πλησιαζεις. Εχω την αισθηση οτι συμπληρωνουν και τα δωρα χριστουγεννων

Κ εγω υποτιθεται οτι τελειωσα με τη δουλεια σημερα για να ξεκινησω αδεια εγκυμοσυνης απο δευτετα - εκλεισα υπολογιστη κατα τις 8 σημερα - οι εκκρεμοτητες με εχουν αγχωσει κ εμενα. Θα κανω και το σκ καποια και μετα απο δευτερα θα προσπαθησω να αποκοπω!!!

τα βραδυα κ εγω ξαγρυπναω σχεδον καθε μερα 2-3 ωρες μεταξυ τρεις και εξι... λιγο το αγχος λιγο οι σκεψεις για τη γεννα εκεινη την ωρα μου φανταζουν ολα τεραστια και δυσκολα :/

Και εμενα ο μωρουλις μου ειναι πολυ ενεργος και κανει στροφουλες. Τρομαζω οταν βλεπω την κοιλια μου να κανει κυματα

την τριτη θα παω για ντοπλερ!!!!! Γιουπιιι

 

Με το καλο να σας ερθουν τα πραγματακια. Τσουκου τσουκου θα καταφερετε να κανετε τις δουλιτσες!!!

 

στο δικο μου to do list εχω να παω για κουρεμα, πριν μπλεξουμε με περαιτερω lockdown!!

Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!! Δεν το ήξερα καθόλου αυτό για τον οαεδ!!!

Καλημέρα κορίτσια!!

Βαλίτσες διαβάζω, αποτριχώσεις διαβάζω μπαίνουμε σιγά σιγά σε τελική ευθεία!!

Εμένα ευτυχώς ο ύπνος μου έχει επανέλθε, αφού πέρασα κυριολεκτικά 2 εβδομάδες να κοιμάμαι 2 ώρες την εβδομάδα!

Έχω κάτι τελευταία ψώνια να κάνω αλλά λέω να περιμένω την άλλη εβδομάδα, τότε δεν είναι οι ενδιάμεσες εκπτώσεις??

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Πιστεύω οτι αφου ειναι το τρίτο παιδακι σου οτι απο την μερα που μπαίνεις στον μήνα σου μπορείς και να το περιμένεις. Οι περισσότερες φίλες μου γύρω στις 38 εβδομάδες κάνανε το δεύτερο.

Τελεια το νινακι σου! Κο εγω περιμενω οτι τα δυο κιλά θα τα εχουμε ξεπεράσει. Φαντάζομαι οτι η ήπια υδρονεφρωση δεν ειναι κατι ανησυχητικό.

κι εμενα μου ειπαν οτι στο Doppler θα πρεπει να εχει πάρει θεση, για να υπάρχει η δυνατοτητα του φυσιολογικού τοκετού, αλλιώς πολυ δύσκολο να γυρίσει αργότερα. Εγω βεβαια τον νιώθω ακομα οτι εχει χώρο και γυρίζει ποτε εχει πόδι πάνω , ποτε κάτω.

Σχετικό είναι αυτό!Μας είπε ο εμβρυολόγος ότι υπάρχει πιθανότητα όταν γεννήσω να ουρήσει ο μπόμπιρας και να ξεφουσκώσουν τα νευράκια του ειδάλλως θα ακολουθήσει αντιβίωση και από κει και πέρα μπορεί να πάρει λίγους μήνες έως και χρόνια!!!Ας έχω ελπίδα ότι θα γίνει κάτι έτσι ώστε να μην ταλαιπωρηθεί αργότερα!

 

πρίν από 58 λεπτά , Nancy_ είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!! Δεν το ήξερα καθόλου αυτό για τον οαεδ!!!

Καλημέρα κορίτσια!!

Βαλίτσες διαβάζω, αποτριχώσεις διαβάζω μπαίνουμε σιγά σιγά σε τελική ευθεία!!

Εμένα ευτυχώς ο ύπνος μου έχει επανέλθε, αφού πέρασα κυριολεκτικά 2 εβδομάδες να κοιμάμαι 2 ώρες την εβδομάδα!

Έχω κάτι τελευταία ψώνια να κάνω αλλά λέω να περιμένω την άλλη εβδομάδα, τότε δεν είναι οι ενδιάμεσες εκπτώσεις??

 

Ισχυει!Απο αρχές Νοέμβρη  ξεκινάνε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα μανούλες!

Εγώ πάω αύριο για το Doppler. Ξέρετε αν σας κάνουν και κολπικά μέτρηση τραχήλου;

Έκανα και εξετάσεις αίματος πρόσφατα, έχω αιματοκρίτη 39,5 και φερρετινη πάνω απο το κανονικο όριο, απορώ αν χρειάζεται να παίρνω το σίδηρο. Ο γιατρός είπε οτι κάνει καλο αλλά βλεπώ οτι με ανεβάζει πολύ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Zoyla είπε:

Kαλησπέρα μανούλες!

Εγώ πάω αύριο για το Doppler. Ξέρετε αν σας κάνουν και κολπικά μέτρηση τραχήλου;

Έκανα και εξετάσεις αίματος πρόσφατα, έχω αιματοκρίτη 39,5 και φερρετινη πάνω απο το κανονικο όριο, απορώ αν χρειάζεται να παίρνω το σίδηρο. Ο γιατρός είπε οτι κάνει καλο αλλά βλεπώ οτι με ανεβάζει πολύ.

Έκανα πρόσφατα Doppler και δεν μου κάνανε κάποια κολπική μέτρηση...Ίσως από εμβρυολόγο  σε εμβρυολόγο να αλλάζει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...