Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 53 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

      Οκ άρα δε μπορείς να συγκρίνεις. Δε σημαίνει βέβαια ότι πάντα είναι το ίδιο. Καλούς διπλασιασμούς!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ναι για πείτε. Προς το παρον πήρα μια νυχτικια που νομιζω οτι θα την βάλω μονο στο μαιευτήριο απο τα triumph ήταν προσφορά με 13 ευρώ, απο τα oysho μια πιτζάμα που ανοίγουν τα κουμπιά μπροστά, επισης εκπτωτική, δυο σουτιέν θηλασμού απο τα mothercare με 50% έκπτωση είχαν 22 ευρώ, παντόφλες καινούργιες. Ρόμπες εχω.

 Εχω την εντύπωση οτι στα ιδιωτικά τα ντύνουν αυτοί τα μωρά, θα ρωτήσω ομως κι οτι χρειάζεσαι μονο φόρμα εξόδου.

 Επισης μου έστειλε δώρο μια φιλη μου ενα φορμάκι που ειναι σαν πουγκί στα ποδαράκια γαι να εχει το μπεμπέ την αίσθηση οπως ειναι μεσα στην μήτρα. Πολυ μου άρεσε!

Επισης κοριτσια άρχισα να πλένω και να σιδερώνω  ρουχαλάκια! Πήρα το Αρκάδι , το οποιο δεν μου μυρίζει καθόλου ωραία , χωματιλα θα το ελεγα...

Στα ιδιωτικά ναι τα ντύνουν αυτοί τα μωρά, μόνο ρουχα εξόδου θα χρειαστεί. Όσο για τα ρουχα του μωρου, στα μαθήματα τοκετού που είχα παει μας είχαν πει χωρίς απορρυπαντικά κ μαλακτικό για να μην ερεθίσει το δέρμα του. Αν τα έπλυνες πλυντα κ μια σκέτα καλύτερα. Το φορμακι της φίλης σου είναι καλό τέτοια έχουν κ στα νοσοκομεία  χωρίς τον κομπο στο τέλος για να μπορουν να τα αλλάζουν ευκολα, λέγονται Υπνοσακοι η φαντασματάκια. Εγώ δεν πηρα καμια πυζαμα έβαλα 3 φόρμες παντελονι κ 4 φανελάκια ,δλδ όπως ντυνομαι κ στο σπίτι χαχαχαχα

Εγώ έφτιαξα ένα σακο για μένα κ ενα για το μωρό γτ ναι στα δημόσια δεν σου παρεχουν τίποτα μόνο τα pamper. Εγώ πηρα κ ενα μαξιλάρι θηλασμού για βοήθεια:D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Vagia1985 είπε:

Στα ιδιωτικά ναι τα ντύνουν αυτοί τα μωρά, μόνο ρουχα εξόδου θα χρειαστεί. Όσο για τα ρουχα του μωρου, στα μαθήματα τοκετού που είχα παει μας είχαν πει χωρίς απορρυπαντικά κ μαλακτικό για να μην ερεθίσει το δέρμα του. Αν τα έπλυνες πλυντα κ μια σκέτα καλύτερα. Το φορμακι της φίλης σου είναι καλό τέτοια έχουν κ στα νοσοκομεία  χωρίς τον κομπο στο τέλος για να μπορουν να τα αλλάζουν ευκολα, λέγονται Υπνοσακοι η φαντασματάκια. Εγώ δεν πηρα καμια πυζαμα έβαλα 3 φόρμες παντελονι κ 4 φανελάκια ,δλδ όπως ντυνομαι κ στο σπίτι χαχαχαχα

Εγώ έφτιαξα ένα σακο για μένα κ ενα για το μωρό γτ ναι στα δημόσια δεν σου παρεχουν τίποτα μόνο τα pamper. Εγώ πηρα κ ενα μαξιλάρι θηλασμού για βοήθεια:D

Καλα σε 6 - 7 εβδομάδες θα έχουν ξεμυρισει στάνταρ! Εχω πλύνει ήδη και σιδερώσει τρία εννιακιλα πλυντήρια δεν εχω το σθένος τωρα να ξανά πλύνω με σκέτο νερό. Εχω μαζέψει παρά πολλα πράγματα απο τα δυο βαφτιστήρακια μου και οτι μου έλειπε εκανα μια λίστα με τι ακριβως ηθελα και μου τα πήραν ολα οι φίλες μου.

Just now, nanoula90 είπε:

Για απορρυπαντικο εγω χρησιμοποιω proderm. Ειχα κ αρκαδι αλλα για καποιον λογο το proderm μ αρεσει περισσοτερο. 

Ειναι σίγουρο οτι αυτο θα παρω την αλλη φορα.

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Καλα σε 6 - 7 εβδομάδες θα έχουν ξεμυρισει στάνταρ! Εχω πλύνει ήδη και σιδερώσει τρία εννιακιλα πλυντήρια δεν εχω το σθένος τωρα να ξανά πλύνω με σκέτο νερό. Εχω μαζέψει παρά πολλα πράγματα απο τα δυο βαφτιστήρακια μου και οτι μου έλειπε εκανα μια λίστα με τι ακριβως ηθελα και μου τα πήραν ολα οι φίλες μου.

Ειναι σίγουρο οτι αυτο θα παρω την αλλη φορα.

Ποπο χαράς το κουράγιο σου!!!!

Κ γω τα έχω όλα από τον πρωτο μου γιο. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ναι για πείτε. Προς το παρον πήρα μια νυχτικια που νομιζω οτι θα την βάλω μονο στο μαιευτήριο απο τα triumph ήταν προσφορά με 13 ευρώ, απο τα oysho μια πιτζάμα που ανοίγουν τα κουμπιά μπροστά, επισης εκπτωτική, δυο σουτιέν θηλασμού απο τα mothercare με 50% έκπτωση είχαν 22 ευρώ, παντόφλες καινούργιες. Ρόμπες εχω.

 Εχω την εντύπωση οτι στα ιδιωτικά τα ντύνουν αυτοί τα μωρά, θα ρωτήσω ομως κι οτι χρειάζεσαι μονο φόρμα εξόδου.

 Επισης μου έστειλε δώρο μια φιλη μου ενα φορμάκι που ειναι σαν πουγκί στα ποδαράκια γαι να εχει το μπεμπέ την αίσθηση οπως ειναι μεσα στην μήτρα. Πολυ μου άρεσε!

Επισης κοριτσια άρχισα να πλένω και να σιδερώνω  ρουχαλάκια! Πήρα το Αρκάδι , το οποιο δεν μου μυρίζει καθόλου ωραία , χωματιλα θα το ελεγα...

Καντι εγω πηρα το baby planet , θεϊκόόόόόό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Vagia1985 είπε:

Ποπο χαράς το κουράγιο σου!!!!

Κ γω τα έχω όλα από τον πρωτο μου γιο. :)

Ηταν να ρθει η μαμά μου να μου τα κανει λιγο πριν μπω στον μήνα μου, αλλα με το lock down ναυάγησε το σχέδιο.

5 ώρες πρίν, Mts_dreamer είπε:

Καντι εγω πηρα το baby planet , θεϊκόόόόόό

Ανάμεσα σε Αρκάδι, πλανετ και προδερμ ήμουν και πήρα το Αρκάδι που το ειχε προσφορά. Φαντάζομαι ολα θα τα δοκιμάσω.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ηταν να ρθει η μαμά μου να μου τα κανει λιγο πριν μπω στον μήνα μου, αλλα με το lock down ναυάγησε το σχέδιο.

Ανάμεσα σε Αρκάδι, πλανετ και προδερμ ήμουν και πήρα το Αρκάδι που το ειχε προσφορά. Φαντάζομαι ολα θα τα δοκιμάσω.

Αυτό το λοκ νταουν για μας της ετοιμόγεννες είναι άλλο πραγμα όλα πηγαν πισω κ ποσο εμείς που έχουμε κ αλλά παιδια. Εγώ έχω την πεθερα μου κοντά κ όποτε μπορεί έρχεται.

 

Τώρα περιμενω κ τα χαλιά κ σκέφτομαι να στολίσω κιόλας έτσι να αλλάξουμε λίγο διάθεση,

αλήθεια εσείς έχετε στολίσει- στρώσει χαλιά? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Ζώνη λοχείας ή λαστέξ θα πάρετε??

Κ εγώ είχα πάρει ένα νυχτικό πριν το lockdown και τώρα έχω παραγγείλει 2 νυχτικά ακόμα από oysho και περιμένω να μου έρθουν για να κάνω και εγώ την βαλίτσα!

Ευτυχώς είχα αγοράσει τα περισσότερα πράγματα και δεν τα έιχα αφήσει για τελευταία στιγμή..

Να ρωτήσω ρε κορίτσια, έχει κάνει καμία αίτηση στον ΟΑΕΔ για τις συμπληρωματικές παροχές μητρότητας? Ξέρετε την διαδικασία? Πάντως τα χρήματα από τον ΕΦΚΑ μου μπήκαν την Παρασκευή!

Χαλιά έχουμε στρώσει, δέντρο λίγο πιο μετά προς το τέλος του μήνα πιστεύω, ακόμα δεν ξέρω μου φαίνεται πολύ νωρίς..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagia1985 είπε:

Αυτό το λοκ νταουν για μας της ετοιμόγεννες είναι άλλο πραγμα όλα πηγαν πισω κ ποσο εμείς που έχουμε κ αλλά παιδια. Εγώ έχω την πεθερα μου κοντά κ όποτε μπορεί έρχεται.

 

Τώρα περιμενω κ τα χαλιά κ σκέφτομαι να στολίσω κιόλας έτσι να αλλάξουμε λίγο διάθεση,

αλήθεια εσείς έχετε στολίσει- στρώσει χαλιά? 

Ασε τιποτα δεν εχω κανει, χαλια λιγο αργότερα. Το Δένδρο εμας ειναι τεράστιο χωρις υπερβολή το στήνω κατα τις 6 Δεκεμβρίου και     το μαζεύω ενα μήνα μετα. Ενώ μου αρέσει πολυ και ο στόλισμος και ο φωτισμός του , με κουράζει ο χώρος που μας πιάνει νομιζω οτι φέτος δεν θα χωράω καν να ανοίξω το πατζουρι και το παράθυρο...

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagia1985 είπε:

Αυτό το λοκ νταουν για μας της ετοιμόγεννες είναι άλλο πραγμα όλα πηγαν πισω κ ποσο εμείς που έχουμε κ αλλά παιδια. Εγώ έχω την πεθερα μου κοντά κ όποτε μπορεί έρχεται.

 

Τώρα περιμενω κ τα χαλιά κ σκέφτομαι να στολίσω κιόλας έτσι να αλλάξουμε λίγο διάθεση,

αλήθεια εσείς έχετε στολίσει- στρώσει χαλιά? 

Καλημερα κοριτσια! 

 

Χαλιά προλαβα κ εστρωσα την Παρασκευη, βασικα οι γονεις μου μιας κ δεν μπορω να μετακινησω επιπλα. 

Δεντρο λεω σε κανα δεκαημερο. Οταν εχεις παιδι θες να στολισεις νωριτερα ειναι η αληθεια. Παλια στολιζα γυρω στις 15 Δεκεμβρη, τωρα εναν μηνα νωριτερα σχεδον.

Just now, Nancy_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Ζώνη λοχείας ή λαστέξ θα πάρετε??

Κ εγώ είχα πάρει ένα νυχτικό πριν το lockdown και τώρα έχω παραγγείλει 2 νυχτικά ακόμα από oysho και περιμένω να μου έρθουν για να κάνω και εγώ την βαλίτσα!

Ευτυχώς είχα αγοράσει τα περισσότερα πράγματα και δεν τα έιχα αφήσει για τελευταία στιγμή..

Να ρωτήσω ρε κορίτσια, έχει κάνει καμία αίτηση στον ΟΑΕΔ για τις συμπληρωματικές παροχές μητρότητας? Ξέρετε την διαδικασία? Πάντως τα χρήματα από τον ΕΦΚΑ μου μπήκαν την Παρασκευή!

Χαλιά έχουμε στρώσει, δέντρο λίγο πιο μετά προς το τέλος του μήνα πιστεύω, ακόμα δεν ξέρω μου φαίνεται πολύ νωρίς..

Η αληθεια ειναι οτι το χω σκεφτει για κορσε αλλα δεν ξερω. Εχω υποψιν μου την εταιρεια z...a  cu...es που ακουγονται καλα σχόλια

 

Κατα τ αλλα εχω μεινει λιγο πισω μου φαινεται. Μεσα στη βδομαδα θα πλυνω τα ρουχα για την μικρη, αλλα πρεπει να της αγορασω κιολας γιατι του πρωτου τα εδωσα πισω κ δεν εχω πολλα ολοσωμα φορμακια. Κ να παραγγειλω οτι μου λειπει απο φαρμακειο. 

 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λίστα μαιευτηρίου

(δική μου μετά από φούλ έρευνα.)

ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ:

*1.ΝΥΧΤΙΚΑΚΙ ΜΕ ΚΟΥΜΠΙΑ (1 Ή 2) *2.ΜΠΙΤΖΑΜΕΣ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΦΑΡΔΥ ΚΑΙ ΜΠΛΟΥΖΑ ΜΕ ΚΟΥΜΠΙΑ *3.ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ *4.ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ *5.ΣΑΓΙΟΝΑΡΕΣ (ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ) *6.ΠΕΤΣΕΤΑ ΜΠΑΝΙΟΥ *7.ΠΕΤΣΕΤΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ (1 Ή 2) *8.ΝΕΣΕΣΕΡ ΜΕ: ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ,ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ,ΧΤΕΝΑ,ΛΑΣΤΙΧΑΚΙ ΚΑΙ ΚΛΑΜΕΡΑΚΙ ΜΑΛΛΙΩΝ,ΚΡΕΜΑ ΡΑΓΑΔΩΝ ,ΚΡΕΜΑ ΘΗΛΩΝ ,ΚΡΕΜΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ (ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ),ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΓΕΝΙΚΑ,ΚΑΜΙΑ ΜΠΑΤΟΝΕΤΙΤΣΑ,ΣΑΜΠΟΥΑΝ-ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ,ΑΝΤΙΣΗΠΤΙΚΑ ΠΑΝΑΚΙΑ (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ),ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΚΑΘΑΡΟ ΚΑΙ ΒΑΜΒΑΚΑΚΙ (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΙΣΗΣ) *9.ΡΟΜΠΑ Ή ΖΑΚΕΤΑ *10. ΒΡΑΚΑΚΙΑ ΒΑΜΒΑΚΕΡΑ (ΜΕΓΑΑΑΑΑΛΑ) *11.ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ (2) *12.ΧΑΡΤΙ ΥΓΕΙΑΣ (2) *13.ΡΟΥΧΑ ΕΞΟΔΟΥ (ΑΑΑΑΝΕΤΑ) *14.ΦΟΡΤΙΣΤΗΣ ΚΙΝΗΤΟΥ *15.ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ(ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ)

ΝΟΜΙΖΩ ΔΕ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΤΙ...

ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ:

*1.ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΜΑΚΡΥΜΑΝΙΚΑ ΟΛΟΣΩΜΑ *2.ΦΟΡΜΑΚΙΑ (ΦΑΝΕΛΑΚΙΑ ΔΛΔ) ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΑ Ή ΑΜΑΝΙΚΑ *3. ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ 2 *4.ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ (ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ) *5.ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ(ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ) *6.ΠΑΝΕΣ ΑΓΚΑΛΙΑΣ (2) *7.ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ ΜΩΡΟΥ (ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ) *8.ΦΟΡΜΑΚΙ ΕΞΟΔΟΥ *9.ΣΚΟΥΦΑΚΙΑ ΚΑΙ ΓΑΝΤΑΚΙΑ *10.ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ *11.ΠΑΝΕΣ *12.ΠΙΠΙΛΑ *13.ΜΠΙΜΠΕΡΟ *14.ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΣΥΓΚΑΜΑΤΟΣ *15.ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ ΜΙΝΙ ΩΜΟΥ (3)

ΝΟΜΙΖΩ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕ ΞΕΧΝΑΩ ΚΑΤΙ...

Just now, Nancy_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Ζώνη λοχείας ή λαστέξ θα πάρετε??

Κ εγώ είχα πάρει ένα νυχτικό πριν το lockdown και τώρα έχω παραγγείλει 2 νυχτικά ακόμα από oysho και περιμένω να μου έρθουν για να κάνω και εγώ την βαλίτσα!

Ευτυχώς είχα αγοράσει τα περισσότερα πράγματα και δεν τα έιχα αφήσει για τελευταία στιγμή..

Να ρωτήσω ρε κορίτσια, έχει κάνει καμία αίτηση στον ΟΑΕΔ για τις συμπληρωματικές παροχές μητρότητας? Ξέρετε την διαδικασία? Πάντως τα χρήματα από τον ΕΦΚΑ μου μπήκαν την Παρασκευή!

Χαλιά έχουμε στρώσει, δέντρο λίγο πιο μετά προς το τέλος του μήνα πιστεύω, ακόμα δεν ξέρω μου φαίνεται πολύ νωρίς..

1. Λεφτά του ΕΦΚΑ εννοείς το επίδομα κυοφορίας; 

Και  2. αίτηση στον ΟΑΕΔ ποιές μανούλες δικαιούνται;

Aυτή είναι η κλειστή ομάδα μας στο facebook.

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020

Έχουμε αναρτήσει όλες την λίστα μαιευτηρίου. Επίσης μιλάμε σχεδόν καθημερινά για διάφορα πράγματα που μας προβληματίζουν μιας και σε λίγο καιρό θα κρατάμε αγκαλιά τα ζουζούνια μας. 

Είναι ΦΟΥΛΛΛΛ πιο βολική και αμεσότατη η επικοινωνία εκεί. 

Όποια θέλει ,here we are.

Λίστα μαιευτηρίου

(δική μου μετά από φούλ έρευνα.)

ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ:

*1.ΝΥΧΤΙΚΑΚΙ ΜΕ ΚΟΥΜΠΙΑ (1 Ή 2) *2.ΜΠΙΤΖΑΜΕΣ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΦΑΡΔΥ ΚΑΙ ΜΠΛΟΥΖΑ ΜΕ ΚΟΥΜΠΙΑ *3.ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ *4.ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ *5.ΣΑΓΙΟΝΑΡΕΣ (ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ) *6.ΠΕΤΣΕΤΑ ΜΠΑΝΙΟΥ *7.ΠΕΤΣΕΤΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ (1 Ή 2) *8.ΝΕΣΕΣΕΡ ΜΕ: ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ,ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ,ΧΤΕΝΑ,ΛΑΣΤΙΧΑΚΙ ΚΑΙ ΚΛΑΜΕΡΑΚΙ ΜΑΛΛΙΩΝ,ΚΡΕΜΑ ΡΑΓΑΔΩΝ ,ΚΡΕΜΑ ΘΗΛΩΝ ,ΚΡΕΜΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ (ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ),ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΓΕΝΙΚΑ,ΚΑΜΙΑ ΜΠΑΤΟΝΕΤΙΤΣΑ,ΣΑΜΠΟΥΑΝ-ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ,ΑΝΤΙΣΗΠΤΙΚΑ ΠΑΝΑΚΙΑ (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ),ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΚΑΘΑΡΟ ΚΑΙ ΒΑΜΒΑΚΑΚΙ (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΙΣΗΣ) *9.ΡΟΜΠΑ Ή ΖΑΚΕΤΑ *10. ΒΡΑΚΑΚΙΑ ΒΑΜΒΑΚΕΡΑ (ΜΕΓΑΑΑΑΑΛΑ) *11.ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ (2) *12.ΧΑΡΤΙ ΥΓΕΙΑΣ (2) *13.ΡΟΥΧΑ ΕΞΟΔΟΥ (ΑΑΑΑΝΕΤΑ) *14.ΦΟΡΤΙΣΤΗΣ ΚΙΝΗΤΟΥ *15.ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ(ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ)

ΝΟΜΙΖΩ ΔΕ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΤΙ...

ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ:

*1.ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΜΑΚΡΥΜΑΝΙΚΑ ΟΛΟΣΩΜΑ *2.ΦΟΡΜΑΚΙΑ (ΦΑΝΕΛΑΚΙΑ ΔΛΔ) ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΑ Ή ΑΜΑΝΙΚΑ *3. ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ 2 *4.ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ (ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ) *5.ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ(ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ) *6.ΠΑΝΕΣ ΑΓΚΑΛΙΑΣ (2) *7.ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ ΜΩΡΟΥ (ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ) *8.ΦΟΡΜΑΚΙ ΕΞΟΔΟΥ *9.ΣΚΟΥΦΑΚΙΑ ΚΑΙ ΓΑΝΤΑΚΙΑ *10.ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ *11.ΠΑΝΕΣ *12.ΠΙΠΙΛΑ *13.ΜΠΙΜΠΕΡΟ *14.ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΣΥΓΚΑΜΑΤΟΣ *15.ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ ΜΙΝΙ ΩΜΟΥ (3)

ΝΟΜΙΖΩ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕ ΞΕΧΝΑΩ ΚΑΤΙ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mts_dreamer είπε:

Λίστα μαιευτηρίου

(δική μου μετά από φούλ έρευνα.)

ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ:

*1.ΝΥΧΤΙΚΑΚΙ ΜΕ ΚΟΥΜΠΙΑ (1 Ή 2) *2.ΜΠΙΤΖΑΜΕΣ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΦΑΡΔΥ ΚΑΙ ΜΠΛΟΥΖΑ ΜΕ ΚΟΥΜΠΙΑ *3.ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ *4.ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ *5.ΣΑΓΙΟΝΑΡΕΣ (ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ) *6.ΠΕΤΣΕΤΑ ΜΠΑΝΙΟΥ *7.ΠΕΤΣΕΤΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ (1 Ή 2) *8.ΝΕΣΕΣΕΡ ΜΕ: ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ,ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ,ΧΤΕΝΑ,ΛΑΣΤΙΧΑΚΙ ΚΑΙ ΚΛΑΜΕΡΑΚΙ ΜΑΛΛΙΩΝ,ΚΡΕΜΑ ΡΑΓΑΔΩΝ ,ΚΡΕΜΑ ΘΗΛΩΝ ,ΚΡΕΜΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ (ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ),ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΓΕΝΙΚΑ,ΚΑΜΙΑ ΜΠΑΤΟΝΕΤΙΤΣΑ,ΣΑΜΠΟΥΑΝ-ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ,ΑΝΤΙΣΗΠΤΙΚΑ ΠΑΝΑΚΙΑ (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ),ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΚΑΘΑΡΟ ΚΑΙ ΒΑΜΒΑΚΑΚΙ (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΙΣΗΣ) *9.ΡΟΜΠΑ Ή ΖΑΚΕΤΑ *10. ΒΡΑΚΑΚΙΑ ΒΑΜΒΑΚΕΡΑ (ΜΕΓΑΑΑΑΑΛΑ) *11.ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ (2) *12.ΧΑΡΤΙ ΥΓΕΙΑΣ (2) *13.ΡΟΥΧΑ ΕΞΟΔΟΥ (ΑΑΑΑΝΕΤΑ) *14.ΦΟΡΤΙΣΤΗΣ ΚΙΝΗΤΟΥ *15.ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ(ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ)

ΝΟΜΙΖΩ ΔΕ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΤΙ...

ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ:

*1.ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΜΑΚΡΥΜΑΝΙΚΑ ΟΛΟΣΩΜΑ *2.ΦΟΡΜΑΚΙΑ (ΦΑΝΕΛΑΚΙΑ ΔΛΔ) ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΑ Ή ΑΜΑΝΙΚΑ *3. ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ 2 *4.ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ (ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ) *5.ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ(ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ) *6.ΠΑΝΕΣ ΑΓΚΑΛΙΑΣ (2) *7.ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ ΜΩΡΟΥ (ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ) *8.ΦΟΡΜΑΚΙ ΕΞΟΔΟΥ *9.ΣΚΟΥΦΑΚΙΑ ΚΑΙ ΓΑΝΤΑΚΙΑ *10.ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ *11.ΠΑΝΕΣ *12.ΠΙΠΙΛΑ *13.ΜΠΙΜΠΕΡΟ *14.ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΣΥΓΚΑΜΑΤΟΣ *15.ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ ΜΙΝΙ ΩΜΟΥ (3)

ΝΟΜΙΖΩ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕ ΞΕΧΝΑΩ ΚΑΤΙ...

1. Λεφτά του ΕΦΚΑ εννοείς το επίδομα κυοφορίας; 

Και  2. αίτηση στον ΟΑΕΔ ποιές μανούλες δικαιούνται;

Aυτή είναι η κλειστή ομάδα μας στο facebook.

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020

Έχουμε αναρτήσει όλες την λίστα μαιευτηρίου. Επίσης μιλάμε σχεδόν καθημερινά για διάφορα πράγματα που μας προβληματίζουν μιας και σε λίγο καιρό θα κρατάμε αγκαλιά τα ζουζούνια μας. 

Είναι ΦΟΥΛΛΛΛ πιο βολική και αμεσότατη η επικοινωνία εκεί. 

Όποια θέλει ,here we are.

Λίστα μαιευτηρίου

(δική μου μετά από φούλ έρευνα.)

ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ:

*1.ΝΥΧΤΙΚΑΚΙ ΜΕ ΚΟΥΜΠΙΑ (1 Ή 2) *2.ΜΠΙΤΖΑΜΕΣ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΦΑΡΔΥ ΚΑΙ ΜΠΛΟΥΖΑ ΜΕ ΚΟΥΜΠΙΑ *3.ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ *4.ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ *5.ΣΑΓΙΟΝΑΡΕΣ (ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ) *6.ΠΕΤΣΕΤΑ ΜΠΑΝΙΟΥ *7.ΠΕΤΣΕΤΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ (1 Ή 2) *8.ΝΕΣΕΣΕΡ ΜΕ: ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ,ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ,ΧΤΕΝΑ,ΛΑΣΤΙΧΑΚΙ ΚΑΙ ΚΛΑΜΕΡΑΚΙ ΜΑΛΛΙΩΝ,ΚΡΕΜΑ ΡΑΓΑΔΩΝ ,ΚΡΕΜΑ ΘΗΛΩΝ ,ΚΡΕΜΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ (ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ),ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΓΕΝΙΚΑ,ΚΑΜΙΑ ΜΠΑΤΟΝΕΤΙΤΣΑ,ΣΑΜΠΟΥΑΝ-ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ,ΑΝΤΙΣΗΠΤΙΚΑ ΠΑΝΑΚΙΑ (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ),ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΚΑΘΑΡΟ ΚΑΙ ΒΑΜΒΑΚΑΚΙ (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΙΣΗΣ) *9.ΡΟΜΠΑ Ή ΖΑΚΕΤΑ *10. ΒΡΑΚΑΚΙΑ ΒΑΜΒΑΚΕΡΑ (ΜΕΓΑΑΑΑΑΛΑ) *11.ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ (2) *12.ΧΑΡΤΙ ΥΓΕΙΑΣ (2) *13.ΡΟΥΧΑ ΕΞΟΔΟΥ (ΑΑΑΑΝΕΤΑ) *14.ΦΟΡΤΙΣΤΗΣ ΚΙΝΗΤΟΥ *15.ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ(ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ)

ΝΟΜΙΖΩ ΔΕ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΤΙ...

ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ:

*1.ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΜΑΚΡΥΜΑΝΙΚΑ ΟΛΟΣΩΜΑ *2.ΦΟΡΜΑΚΙΑ (ΦΑΝΕΛΑΚΙΑ ΔΛΔ) ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΑ Ή ΑΜΑΝΙΚΑ *3. ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ 2 *4.ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ (ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ) *5.ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ(ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ) *6.ΠΑΝΕΣ ΑΓΚΑΛΙΑΣ (2) *7.ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ ΜΩΡΟΥ (ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ) *8.ΦΟΡΜΑΚΙ ΕΞΟΔΟΥ *9.ΣΚΟΥΦΑΚΙΑ ΚΑΙ ΓΑΝΤΑΚΙΑ *10.ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ *11.ΠΑΝΕΣ *12.ΠΙΠΙΛΑ *13.ΜΠΙΜΠΕΡΟ *14.ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΣΥΓΚΑΜΑΤΟΣ *15.ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ ΜΙΝΙ ΩΜΟΥ (3)

ΝΟΜΙΖΩ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕ ΞΕΧΝΑΩ ΚΑΤΙ...

Ναι για το επίδομα κυοφορίας του ΕΦΚΑ!

Υπάρχει και το επίδομα του ΟΑΕΔ που από ότι κατάλαβα συμπληρώνει τη διαφορά από το επίδομα του ΕΦΚΑ με τον μισθό σου και την διαφορά από το δώρο Χριστουγέννων!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ είπε:

Ναι για το επίδομα κυοφορίας του ΕΦΚΑ!

Υπάρχει και το επίδομα του ΟΑΕΔ που από ότι κατάλαβα συμπληρώνει τη διαφορά από το επίδομα του ΕΦΚΑ με τον μισθό σου και την διαφορά από το δώρο Χριστουγέννων!

 

Και ποιος το δικαιούται τούτο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Mts_dreamer είπε:

Λίστα μαιευτηρίου

(δική μου μετά από φούλ έρευνα.)

ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ:

*1.ΝΥΧΤΙΚΑΚΙ ΜΕ ΚΟΥΜΠΙΑ (1 Ή 2) *2.ΜΠΙΤΖΑΜΕΣ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΦΑΡΔΥ ΚΑΙ ΜΠΛΟΥΖΑ ΜΕ ΚΟΥΜΠΙΑ *3.ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ *4.ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ *5.ΣΑΓΙΟΝΑΡΕΣ (ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ) *6.ΠΕΤΣΕΤΑ ΜΠΑΝΙΟΥ *7.ΠΕΤΣΕΤΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ (1 Ή 2) *8.ΝΕΣΕΣΕΡ ΜΕ: ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ,ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ,ΧΤΕΝΑ,ΛΑΣΤΙΧΑΚΙ ΚΑΙ ΚΛΑΜΕΡΑΚΙ ΜΑΛΛΙΩΝ,ΚΡΕΜΑ ΡΑΓΑΔΩΝ ,ΚΡΕΜΑ ΘΗΛΩΝ ,ΚΡΕΜΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ (ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ),ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΓΕΝΙΚΑ,ΚΑΜΙΑ ΜΠΑΤΟΝΕΤΙΤΣΑ,ΣΑΜΠΟΥΑΝ-ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ,ΑΝΤΙΣΗΠΤΙΚΑ ΠΑΝΑΚΙΑ (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ),ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΚΑΘΑΡΟ ΚΑΙ ΒΑΜΒΑΚΑΚΙ (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΙΣΗΣ) *9.ΡΟΜΠΑ Ή ΖΑΚΕΤΑ *10. ΒΡΑΚΑΚΙΑ ΒΑΜΒΑΚΕΡΑ (ΜΕΓΑΑΑΑΑΛΑ) *11.ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ (2) *12.ΧΑΡΤΙ ΥΓΕΙΑΣ (2) *13.ΡΟΥΧΑ ΕΞΟΔΟΥ (ΑΑΑΑΝΕΤΑ) *14.ΦΟΡΤΙΣΤΗΣ ΚΙΝΗΤΟΥ *15.ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ(ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ)

ΝΟΜΙΖΩ ΔΕ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΤΙ...

ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ:

*1.ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΜΑΚΡΥΜΑΝΙΚΑ ΟΛΟΣΩΜΑ *2.ΦΟΡΜΑΚΙΑ (ΦΑΝΕΛΑΚΙΑ ΔΛΔ) ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΑ Ή ΑΜΑΝΙΚΑ *3. ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ 2 *4.ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ (ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ) *5.ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ(ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ) *6.ΠΑΝΕΣ ΑΓΚΑΛΙΑΣ (2) *7.ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ ΜΩΡΟΥ (ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ) *8.ΦΟΡΜΑΚΙ ΕΞΟΔΟΥ *9.ΣΚΟΥΦΑΚΙΑ ΚΑΙ ΓΑΝΤΑΚΙΑ *10.ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ *11.ΠΑΝΕΣ *12.ΠΙΠΙΛΑ *13.ΜΠΙΜΠΕΡΟ *14.ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΣΥΓΚΑΜΑΤΟΣ *15.ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ ΜΙΝΙ ΩΜΟΥ (3)

ΝΟΜΙΖΩ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕ ΞΕΧΝΑΩ ΚΑΤΙ...

1. Λεφτά του ΕΦΚΑ εννοείς το επίδομα κυοφορίας; 

Και  2. αίτηση στον ΟΑΕΔ ποιές μανούλες δικαιούνται;

Aυτή είναι η κλειστή ομάδα μας στο facebook.

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020

Έχουμε αναρτήσει όλες την λίστα μαιευτηρίου. Επίσης μιλάμε σχεδόν καθημερινά για διάφορα πράγματα που μας προβληματίζουν μιας και σε λίγο καιρό θα κρατάμε αγκαλιά τα ζουζούνια μας. 

Είναι ΦΟΥΛΛΛΛ πιο βολική και αμεσότατη η επικοινωνία εκεί. 

Όποια θέλει ,here we are.

Λίστα μαιευτηρίου

(δική μου μετά από φούλ έρευνα.)

ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ:

*1.ΝΥΧΤΙΚΑΚΙ ΜΕ ΚΟΥΜΠΙΑ (1 Ή 2) *2.ΜΠΙΤΖΑΜΕΣ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΦΑΡΔΥ ΚΑΙ ΜΠΛΟΥΖΑ ΜΕ ΚΟΥΜΠΙΑ *3.ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ *4.ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ *5.ΣΑΓΙΟΝΑΡΕΣ (ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ) *6.ΠΕΤΣΕΤΑ ΜΠΑΝΙΟΥ *7.ΠΕΤΣΕΤΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ (1 Ή 2) *8.ΝΕΣΕΣΕΡ ΜΕ: ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ,ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ,ΧΤΕΝΑ,ΛΑΣΤΙΧΑΚΙ ΚΑΙ ΚΛΑΜΕΡΑΚΙ ΜΑΛΛΙΩΝ,ΚΡΕΜΑ ΡΑΓΑΔΩΝ ,ΚΡΕΜΑ ΘΗΛΩΝ ,ΚΡΕΜΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ (ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ),ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΓΕΝΙΚΑ,ΚΑΜΙΑ ΜΠΑΤΟΝΕΤΙΤΣΑ,ΣΑΜΠΟΥΑΝ-ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ,ΑΝΤΙΣΗΠΤΙΚΑ ΠΑΝΑΚΙΑ (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ),ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΚΑΘΑΡΟ ΚΑΙ ΒΑΜΒΑΚΑΚΙ (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΙΣΗΣ) *9.ΡΟΜΠΑ Ή ΖΑΚΕΤΑ *10. ΒΡΑΚΑΚΙΑ ΒΑΜΒΑΚΕΡΑ (ΜΕΓΑΑΑΑΑΛΑ) *11.ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ (2) *12.ΧΑΡΤΙ ΥΓΕΙΑΣ (2) *13.ΡΟΥΧΑ ΕΞΟΔΟΥ (ΑΑΑΑΝΕΤΑ) *14.ΦΟΡΤΙΣΤΗΣ ΚΙΝΗΤΟΥ *15.ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ(ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ)

ΝΟΜΙΖΩ ΔΕ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΤΙ...

ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ:

*1.ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΜΑΚΡΥΜΑΝΙΚΑ ΟΛΟΣΩΜΑ *2.ΦΟΡΜΑΚΙΑ (ΦΑΝΕΛΑΚΙΑ ΔΛΔ) ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΑ Ή ΑΜΑΝΙΚΑ *3. ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ 2 *4.ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ (ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ) *5.ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ(ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ) *6.ΠΑΝΕΣ ΑΓΚΑΛΙΑΣ (2) *7.ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ ΜΩΡΟΥ (ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ) *8.ΦΟΡΜΑΚΙ ΕΞΟΔΟΥ *9.ΣΚΟΥΦΑΚΙΑ ΚΑΙ ΓΑΝΤΑΚΙΑ *10.ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ *11.ΠΑΝΕΣ *12.ΠΙΠΙΛΑ *13.ΜΠΙΜΠΕΡΟ *14.ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΣΥΓΚΑΜΑΤΟΣ *15.ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ ΜΙΝΙ ΩΜΟΥ (3)

ΝΟΜΙΖΩ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕ ΞΕΧΝΑΩ ΚΑΤΙ...

Ωραία η λίστα σου τα έχει όλα, μπράβο! Στο μόνο που εγώ δεν θα έπαιρνα είναι τα επιθέματα προτιμω καλυτερα τα κοχυλια κ όπως επίσης την πιπιλα κ το μπιμπερό. Τα μωρά που θηλάζουν δεν χρειάζονται πιπιλα σε καμία περίπτωση κ το μπιμπερό το ίδιο. Ξέρω ότι αν δώσεις πιπιλα δυσκολα θα πιανει το στήθος μετά... ^_^ παρε κ ενα μαξιλάρι θηλασμού για ευκολία:-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Εμεις στρωσαμε,ετοιμασαμε την γωνιουλα της στο δωματιο μας καθως λογω κορονοιου εχει παει πισω η ετοιμασια του δικου μας σπιτιου.Φτιαξαμε ντουλαπες και θα στολισουμε το πολυ μικρο δεντρακι φετος ετσι για το καλο,καθως το 2μετρο θα μας φαει χωρο και ποιος το στολιζει - ξεστολιζει με νεογεννητο σπιτι

Απο ρουχα - επιπλα - μετακινηση μωρου σχεδον ολα μας τα εδωσαν τα αδερφια μας καθως η μικρη θα ειναι το 3 εγγονι και απο τις δυο πλευρες της οικογενειας.Οποτε ολα υπαρχουν επι 3 μην σας πω.....Δεν χωρανε πουθενα,για τετοιες ποσοτητες!!!

Απορρυπαντικο πηρα 2,το Αρκαδι και καποιο αλλο δεν θυμαμαι.Και τα δυο πολυ καλα,το Αρκαδι λιγο περιεργο αρωμα εχει αλλα σημερα που τα σιδερωνα μου ερχοταν μυρωδια φρεσκαδας.Θα δοκιμασω ομως και αλλα.

Σχεδον εχω τελειωσει...σιδερωνα 6 ωρες καθιστη βεβαια.Η βαλιτσα σχεδον εκλεισε.Νυχτικακια - ρομπιτσες μου αγορασε η γλυκια μου πεθερουλα.Πιτζαμακια ειχα βαλει μονο εγω αλλα επεμενε και τελικα ισως ειχε δικιο. 

Πεμπτη εχω ραντεβου στον γιατρο και μπαινω στην 36 εβδομαδα.Οποτε περασα το μαξιλαρακι που μου εδωσε ο γιατρουλης μου σιγα σιγα μπαινουμε στην τελικη ευθεια.

  • Μου αρέσει 3

ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...