Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, pap88 είπε:

κοντομανικο λεω κ εγω και λεω να παρω και μια ρομπιτσα μηπως κρυωνω! μου πεταει συνεχεια διαφημισεις της μινερβα κ μπαινω κ τις χαζευω... εχουν κουμπακια μπροστα αλλα και παλι δε ξερω αν το ανοιγμα θα ειναι αρκετο! 

Α δεν μπηκα Μινέρβα, triumph Kai oysho μόνο.

Just now, Nancy_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Πήρα και εγώ χθες την πρώτη νυχτικιά από ένα μαγαζί με εσώρουχα στην γειτουνιά μου! Γενικά κοιτούσα εδώ και αρκετό καιρό και όλες μου φαινόνταν πολύ γιαγιαδίστικες! Αυτή που πήρα είναι βαμβακερή και έχει κουμπάκια μπροστά  οπότε πιστεύω θα βολέψει και λίγο πιο μοντέρνο σχέδιο! Χρειάζομαι βέβαια να πάρω μία ακόμα ίσως και δύο σίγουρα!

 

Τα συνοικιακά τις έχουν πολυ ακριβότερες απο τις αλυσίδες. 40 ευρώ plus, ποσο την πήρες;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nancy_ said:

Καλημέρα κορίτσια!!

Πήρα και εγώ χθες την πρώτη νυχτικιά από ένα μαγαζί με εσώρουχα στην γειτουνιά μου! Γενικά κοιτούσα εδώ και αρκετό καιρό και όλες μου φαινόνταν πολύ γιαγιαδίστικες! Αυτή που πήρα είναι βαμβακερή και έχει κουμπάκια μπροστά  οπότε πιστεύω θα βολέψει και λίγο πιο μοντέρνο σχέδιο! Χρειάζομαι βέβαια να πάρω μία ακόμα ίσως και δύο σίγουρα!

 

καλημερα νανσουλα! μεγειεςςς!!! ναι κ εγω προτιμω να τις δω απο κοντα.... θα οργανωθω τις επομενες εβδομαδες κ θα παω!!!

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Α δεν μπηκα Μινέρβα, triumph Kai oysho μόνο.

Τα συνοικιακά τις έχουν πολυ ακριβότερες απο τις αλυσίδες. 40 ευρώ plus, ποσο την πήρες;

Αυτό ήταν ένα τελευταίο κομμάτι και μου το άφησε 28ε! Καλή τιμή πιστέυω! Είναι 3/4 το μανίκι! Η κοπέλα από το μαγαζί μου είπε να μην πάρω ρόμπα δεν θα μου χρειαστεί! Εσείς θα πάρετε?

Just now, pap88 είπε:

καλημερα νανσουλα! μεγειεςςς!!! ναι κ εγω προτιμω να τις δω απο κοντα.... θα οργανωθω τις επομενες εβδομαδες κ θα παω!!!

Ευχαριστώ!!! Ναι να πας να τις δεις από κοντά! Τώρα που φτάνει ο καιρός και θα σταματήσουμε τη δουλειά θα έχουμε περισσότερο καιρό και για ψώνια!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ είπε:

Αυτό ήταν ένα τελευταίο κομμάτι και μου το άφησε 28ε! Καλή τιμή πιστέυω! Είναι 3/4 το μανίκι! Η κοπέλα από το μαγαζί μου είπε να μην πάρω ρόμπα δεν θα μου χρειαστεί! Εσείς θα πάρετε?

Ευχαριστώ!!! Ναι να πας να τις δεις από κοντά! Τώρα που φτάνει ο καιρός και θα σταματήσουμε τη δουλειά θα έχουμε περισσότερο καιρό και για ψώνια!

Τα 3/4 μανίκι ειναι ιδανικό νομιζω και η τιμη φυσιολογική, ε κάτω απο 25 ευρώ δεν νομιζω να βρούμε.

 Εχω μια πολυ ωραία ρόμπα λευκή σατέν μακριά με κέντημα απο τον γάμο , εχω αρκετά χρόνια να την βάλω, μάλλον ηρθε η ώρα της! Ετσι για να κανω εντύπωση στο μαιευτήριο!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Τα 3/4 μανίκι ειναι ιδανικό νομιζω και η τιμη φυσιολογική, ε κάτω απο 25 ευρώ δεν νομιζω να βρούμε.

 Εχω μια πολυ ωραία ρόμπα λευκή σατέν μακριά με κέντημα απο τον γάμο , εχω αρκετά χρόνια να την βάλω, μάλλον ηρθε η ώρα της! Ετσι για να κανω εντύπωση στο μαιευτήριο!

Δεν θα έχουμε και επισκεπτήρια να την μοστράρουμε!!! χαχαχαχαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι 31κ 5 σήμερα... :roll: κορίτσια από την δική μου εμπειρία δεν αγόρασα ουτε νυχτικό ουτε πυζαμες ... Δυο φόρμες κ 3-4 Ραντακια μια χαρά τα είχα βολευτεί...Κ να σας πω κ το άλλο αν έχετε πυζαμες η νυχτικό δεν χρειάζεται να ψωνίσετε καινουρια, σιγά, πολλα έξοδα μαζευονται για 3 μερες... Κ μια ζακετούλα η μια εσαρπα, μόνες μας θα είμαστε, Ουτως η άλλος επισκεπτήριο θα έχει μόνο για αυτόν που θα υπογράψει την ημέρα της γέννας κ μόνο... 8) εγώ σκέφτομαι να κάνω φουλ skin to skin όλες της μέρες με ένα σεντονακι στην πλατουλα του μωρου:x:x:x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! 

Εγω ειχα παρει 2 πυτζαμες με κουμπια που με βολεψαν πολυ στο σπιτι και για το μαιευτηριο τις 2 πρωτες μερες 2 νυχτικα θηλασμου απο οysho μαζι με μια σατεν ρομπα. Τις 2 πρωτες μερες επειδη με εξεταζανε συνεχεια απο κατω οντως και επαιρνα κ υποθετα για τους πονους κ την μητρα βολευε η νυχτικια. Την 3η μερα εβαλα πυτζαμα κ ημουν κ πιο ανετη. 

Εννοειται ραντακι, εχει αφορητη ζεστηηη.

  • Μου αρέσει 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κόριτσια στα μαιευτήρια κάνει ζεεεεστη. Κοντομανικα μπλουζακια. Απαίσιες οι νυχτικες αλλά βολικές. Δείτε αν έχει προσφορά στα orchestra και hm. Οπωσδήποτε με κουμπιά μπροστά!!! Μια που θα τις βάλετε και μια που θα φυλαχτούν. Ή πυτζάμα για φτ με κοντομανικο μπλουζάκι.

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

ομορφες μανουλιτσες Δεκεμβριου τι κανετε?? καλη εβδομαδα!!

πως πηγε το σκ σας? πως ειναι τα μωρακια μας?

Αυτη την εβδομαδα στη δουλεια εχω παρει το υπολοιπο της κανονικης μου αδειας και κλεινω καποιες υποθεσεις που εκκρεμουν και απο 26 βγαινω σε αδεια εγκυμοσυνης!!!!!!! γιουπιιιιι... δεν το πιστευω οτι περνανε τοσο γρηγορα οι μερες!! 

ακουγεται οτι ισως συντομα ψηφιστει η αυξηση της αδειας πατροτητας απο 2 ημερες που ειναι τωρα σε 12!!!! μακαρι να γινει αμεσα και να το προλαβουν και οι δικοι μας αντρες!! 

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, pap88 είπε:

ομορφες μανουλιτσες Δεκεμβριου τι κανετε?? καλη εβδομαδα!!

πως πηγε το σκ σας? πως ειναι τα μωρακια μας?

Αυτη την εβδομαδα στη δουλεια εχω παρει το υπολοιπο της κανονικης μου αδειας και κλεινω καποιες υποθεσεις που εκκρεμουν και απο 26 βγαινω σε αδεια εγκυμοσυνης!!!!!!! γιουπιιιιι... δεν το πιστευω οτι περνανε τοσο γρηγορα οι μερες!! 

ακουγεται οτι ισως συντομα ψηφιστει η αυξηση της αδειας πατροτητας απο 2 ημερες που ειναι τωρα σε 12!!!! μακαρι να γινει αμεσα και να το προλαβουν και οι δικοι μας αντρες!! 

Καλημερα!!

Κ γω σημερα σταματαω. Πηρα κ κατι μερες απο την κανονικη αδεια και εφερα στην Υπηρεσια μου το χαρτι του γιατρου.

Βεβαια και να μην σταματουσα σημερα, θα με σταματουσε ο γιατρος. Ειχα ραντεβου την Πεμπτη και ειδαμε οτι εχει αρχισει κ ανοιγει ο τραχηλος απο την μεσα μερια, κανει σχημα χωανης, πραγμα που δεν το θελουμε καθολου. Ξεκινησα αντιβιωση, σημερα πριν τη δουλεια εκανα κ καλλιεργεια κολπικου, και θα κανω και ενεσεις κορτιζονης για τα πνευμονακια του παιδιου. 

Και οσο μπορω δεν κανω πολλα, δεν πρεπει να μετακινουμαι πολυ. Μακαρι να μην εχω καποιο δυσαρεστο! 

Αυτα απο μενα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

ομορφες μανουλιτσες Δεκεμβριου τι κανετε?? καλη εβδομαδα!!

πως πηγε το σκ σας? πως ειναι τα μωρακια μας?

Αυτη την εβδομαδα στη δουλεια εχω παρει το υπολοιπο της κανονικης μου αδειας και κλεινω καποιες υποθεσεις που εκκρεμουν και απο 26 βγαινω σε αδεια εγκυμοσυνης!!!!!!! γιουπιιιιι... δεν το πιστευω οτι περνανε τοσο γρηγορα οι μερες!! 

ακουγεται οτι ισως συντομα ψηφιστει η αυξηση της αδειας πατροτητας απο 2 ημερες που ειναι τωρα σε 12!!!! μακαρι να γινει αμεσα και να το προλαβουν και οι δικοι μας αντρες!! 

Αχ δεν εκανα τιποτα το ΣΚ και ενώ ήμουν σπίτι ουτε καν με το δωματιο του μπεμπέ δεν ασχολήθηκα, με εχει ρουφήξει ο καναπές. Ο ανδρας μου εχει φάει μια φρίκη να μην βγαίνουμε σε μέρη με κόσμο εστιατόρια κλπ. και κλείστηκα αρκετά.

 Ωραίο θα ηταν το δωδεκαήμερο, αλλα δεν το βλέπω, αυτα συνήθως έχουν ισχη πχ απο το νέο έτος.

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα!!

Κ γω σημερα σταματαω. Πηρα κ κατι μερες απο την κανονικη αδεια και εφερα στην Υπηρεσια μου το χαρτι του γιατρου.

Βεβαια και να μην σταματουσα σημερα, θα με σταματουσε ο γιατρος. Ειχα ραντεβου την Πεμπτη και ειδαμε οτι εχει αρχισει κ ανοιγει ο τραχηλος απο την μεσα μερια, κανει σχημα χωανης, πραγμα που δεν το θελουμε καθολου. Ξεκινησα αντιβιωση, σημερα πριν τη δουλεια εκανα κ καλλιεργεια κολπικου, και θα κανω και ενεσεις κορτιζονης για τα πνευμονακια του παιδιου. 

Και οσο μπορω δεν κανω πολλα, δεν πρεπει να μετακινουμαι πολυ. Μακαρι να μην εχω καποιο δυσαρεστο! 

Αυτα απο μενα. 

Για την άδεια τοκετού δεν θελει υπέρηχο, σωστά; Γιατι πήρα στην υπηρεσία και μου ειπαν μονο για βεβαίωση.

 Ξάπλα να μείνεις κι ολα θα πανε καλα, σε καθε μεριοτωση ομως τα μωρά μας μετα την 28 εβδομαδα ειναι βιώσιμα.

 Μηπως μωρε βουτήξες απλα κανα μικρόβιο και το βρείτε στην καλλιέργεια το καταπολεμήσετε και ολα θα διορθωθούν.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Αχ δεν εκανα τιποτα το ΣΚ και ενώ ήμουν σπίτι ουτε καν με το δωματιο του μπεμπέ δεν ασχολήθηκα, με εχει ρουφήξει ο καναπές. Ο ανδρας μου εχει φάει μια φρίκη να μην βγαίνουμε σε μέρη με κόσμο εστιατόρια κλπ. και κλείστηκα αρκετά.

 Ωραίο θα ηταν το δωδεκαήμερο, αλλα δεν το βλέπω, αυτα συνήθως έχουν ισχη πχ απο το νέο έτος.

Για την άδεια τοκετού δεν θελει υπέρηχο, σωστά; Γιατι πήρα στην υπηρεσία και μου ειπαν μονο για βεβαίωση.

 Ξάπλα να μείνεις κι ολα θα πανε καλα, σε καθε μεριοτωση ομως τα μωρά μας μετα την 28 εβδομαδα ειναι βιώσιμα.

 Μηπως μωρε βουτήξες απλα κανα μικρόβιο και το βρείτε στην καλλιέργεια το καταπολεμήσετε και ολα θα διορθωθούν.

Μπα, εχω θεμα με τον τραχηλο δυστυχως. Καλα κανεις κ ξεκουραζεσαι, το χρειαζεσαι!! 

Μωρε Καντι μου δεν ειναι το θεμα να ναι βιωσιμο. Βιωσιμο ειναι και στην 24η πλεον βδομαδα. Αλλα ουτε που θελω να σκεφτομαι γεννα τοσο νωρις γιατι συνεπαγεται μακρα νοσηλεια σε μενν και πιθανον πολλα μετεπειτα προβληματα του παιδιου σε πολλα θεματα. 

Αλλα ελπιζω οπως κ στον πρωτο οτι ολα θα πανε καλα και θα κρατηθει το μπεμπε να ερθει στην ωρα του. 

Εμενα στην Υπηρεσια μονο τη βεβαιωση θελανε οχι τον υπερηχο. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Μπα, εχω θεμα με τον τραχηλο δυστυχως. Καλα κανεις κ ξεκουραζεσαι, το χρειαζεσαι!! 

Μωρε Καντι μου δεν ειναι το θεμα να ναι βιωσιμο. Βιωσιμο ειναι και στην 24η πλεον βδομαδα. Αλλα ουτε που θελω να σκεφτομαι γεννα τοσο νωρις γιατι συνεπαγεται μακρα νοσηλεια σε μενν και πιθανον πολλα μετεπειτα προβληματα του παιδιου σε πολλα θεματα. 

Αλλα ελπιζω οπως κ στον πρωτο οτι ολα θα πανε καλα και θα κρατηθει το μπεμπε να ερθει στην ωρα του. 

Εμενα στην Υπηρεσια μονο τη βεβαιωση θελανε οχι τον υπερηχο. 

Εχεις δίκιο τι να λέμε τωρα.

Αλλα αν τα ειχες αυτα και στην πρώτη εγκυμοσυνη και πηγε καλα εχεις πολλές πιθανότητες να ξαναπάει καλα. Τον γιο σου ποσο εβδομάδες ήσουν οταν τον γέννησες;

 Και μενα μονο για βεβαίωση μου ειπαν και μου έκανε εντύπωση και μετα λέω πως δεν το διευκρίνησα, στο τηλεφωνο μου πηρε δυο εβδομάδες να βγάλω γραμμη για να μου πουν ποτε να βάλω την άδεια.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εχεις δίκιο τι να λέμε τωρα.

Αλλα αν τα ειχες αυτα και στην πρώτη εγκυμοσυνη και πηγε καλα εχεις πολλές πιθανότητες να ξαναπάει καλα. Τον γιο σου ποσο εβδομάδες ήσουν οταν τον γέννησες;

 Και μενα μονο για βεβαίωση μου ειπαν και μου έκανε εντύπωση και μετα λέω πως δεν το διευκρίνησα, στο τηλεφωνο μου πηρε δυο εβδομάδες να βγάλω γραμμη για να μου πουν ποτε να βάλω την άδεια.

Νομιζω οτι τον υπερηχο μπορει να τον ζητησουν στο ΙΚΑ για τα επιδοματα αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη καθως δεν δικαιουμαι επιδομα, ειμαι συμβασιουχα.

Σε αυτην την εγκυμοσυνη η διαφορα ειναι οτι εχει αρχισει κ ανοιγει ο τραχηλος και εχει κοντυνει λιγο κατω απο 2 εκ. Στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα ουτε παιδι ουτε δουλεια οποτε μπορουσα να ειμαι ξαπλα ολη μερα. Ισως για αυτο τωρα ειναι λιγοο πιο δυσκολα τα πραγματα. Οταν εχεις ηδη ενα παιδι ειναι αδυνατον να εισαι ξαπλα οση βοηθεια κ αν εχεις δυστυχως. Γεννησα 38+3!

 

Οπως κ να χει κοριτσια μου ειμαστε αισιοδοξες για ολες μας. Ηδη μπαινουμε στον 8ο μηνα. Και ειδικα εσεις οι πρωτομανουλες εχετε να ζησετε μοναδικες στιγμες. Καλα για τις αγορομανες δεν εχω να πω πολλα, η λεξη ερωτας ειναι μικρη! 

 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...