Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σας και πάλι. Σήμερα έκανα το doppler και βρηκαν οτι το μωρο μεγαλώνει σε φυσιολογικα πλαίσια. Είναι στις 32 εβδομαδες 1850 γρ, 

Εχω διαβητη κυησης αλλα το αμνιακο υγρο και η αναπτυξη του μωρου ειναι ικανοποιητικα. Αυτο  που βρηκαν ειναι οτι ο πλακουντας μου ειναι grade ii-iii . Δεν ανησυχουν ομως γιατι η αναπτυξη του εμβρυου ειναι φυσιολογικη. Ουτε μικρο, ουτε μακροσωμο. 

Εχει καμμια grade ii-iii πλακουντα?

 

Επισης σαν εδωσε ο γιατρος να κανετε το εμβολιο του κοκκυτη? εμενα δεν με αφηνει, μονο γριπης αν θελω να κανω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zoyla είπε:

Καλησπέρα σας και πάλι. Σήμερα έκανα το doppler και βρηκαν οτι το μωρο μεγαλώνει σε φυσιολογικα πλαίσια. Είναι στις 32 εβδομαδες 1850 γρ, 

Εχω διαβητη κυησης αλλα το αμνιακο υγρο και η αναπτυξη του μωρου ειναι ικανοποιητικα. Αυτο  που βρηκαν ειναι οτι ο πλακουντας μου ειναι grade ii-iii . Δεν ανησυχουν ομως γιατι η αναπτυξη του εμβρυου ειναι φυσιολογικη. Ουτε μικρο, ουτε μακροσωμο. 

Εχει καμμια grade ii-iii πλακουντα?

 

Επισης σαν εδωσε ο γιατρος να κανετε το εμβολιο του κοκκυτη? εμενα δεν με αφηνει, μονο γριπης αν θελω να κανω. 

Καλησπερα κοριτσι μου. Για τον πλακουντα σου πε κατι ο γιατρος σου? Βεβαια αφου αναπτυσσεται κανονικα το μωρακι σου, υποθετω δεν υπαρχει κατι, απλα το παρακολουθειτε. Δεν μου χει τυχει προσωπικα.

Το εμβολιο του κοκκυτη εγω το εκανα κανονικα οπως κ της γριπης!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου. Για τον πλακουντα σου πε κατι ο γιατρος σου? Βεβαια αφου αναπτυσσεται κανονικα το μωρακι σου, υποθετω δεν υπαρχει κατι, απλα το παρακολουθειτε. Δεν μου χει τυχει προσωπικα.

Το εμβολιο του κοκκυτη εγω το εκανα κανονικα οπως κ της γριπης!

Mου ειπαν οτι εφοσον δεν υπαρχει προβλημα με την αναπτυξη του μωρου, απλα το κοιταμε. Εχω ακουσει απο πολλες κοπελες οτι τις αφηνουν οι γιατροι τους αλλα εμενα οχι και αναρωτιεμαι γιατι. Στο επομενο ραντεβου θα τον ρωτησω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zoyla είπε:

Καλησπέρα σας και πάλι. Σήμερα έκανα το doppler και βρηκαν οτι το μωρο μεγαλώνει σε φυσιολογικα πλαίσια. Είναι στις 32 εβδομαδες 1850 γρ, 

Εχω διαβητη κυησης αλλα το αμνιακο υγρο και η αναπτυξη του μωρου ειναι ικανοποιητικα. Αυτο  που βρηκαν ειναι οτι ο πλακουντας μου ειναι grade ii-iii . Δεν ανησυχουν ομως γιατι η αναπτυξη του εμβρυου ειναι φυσιολογικη. Ουτε μικρο, ουτε μακροσωμο. 

Εχει καμμια grade ii-iii πλακουντα?

 

Επισης σαν εδωσε ο γιατρος να κανετε το εμβολιο του κοκκυτη? εμενα δεν με αφηνει, μονο γριπης αν θελω να κανω. 

Ειναι πολυ θετικο που μεγαλώνει καλα το μωράκι σου!

 Εγω απο βδομάδα εχω ντοπλερ. Για τον πλακούντα δεν σου ειπε να κανεις αντιθρομβοτικες ή σαλοσπιρ; Γενικως δεν μου έχουν σχολιάσει τον πλακούντα.

 Το αντιγριπικό το εκανα και του κοκκυτη τον ρώτησα και μου ειπε αν θελω να το κανω κι εγω και ο ανδρας μου καλο θα ειναι. Αλλα δεν το εχω πάρει ακομα και ξερω οτι θελει και δυο εβδομάδες για να δράσει.

 


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Ειναι πολυ θετικο που μεγαλώνει καλα το μωράκι σου!

 Εγω απο βδομάδα εχω ντοπλερ. Για τον πλακούντα δεν σου ειπε να κανεις αντιθρομβοτικες ή σαλοσπιρ; Γενικως δεν μου έχουν σχολιάσει τον πλακούντα.

 Το αντιγριπικό το εκανα και του κοκκυτη τον ρώτησα και μου ειπε αν θελω να το κανω κι εγω και ο ανδρας μου καλο θα ειναι. Αλλα δεν το εχω πάρει ακομα και ξερω οτι θελει και δυο εβδομάδες για να δράσει.

 

Παιρνω σαλοσπιρ απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου των 80.

 

Το αντιγριπικο αν ειναι θα το κανω στις αρχες νοεμβριου που θα γυρισω στο σπιτι μου, τωρα βρισκομαι στην πεθερα μου. Μου ειπε αν θελω οταν γεννησω να το κανω.. τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagia1985 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; σήμερα έχω Ντόπλερ κ θα δω το μωράκι μου!!! :):):)

Καλημέρα με το καλό ! Εμείς κάναμε πριν λίγες μερες 2100kg η μικρή 32κ2. Έβγαζε γλώσσα έκανε γκριμάτσες ήταν τέλεια.Ανυπομονω για το επόμενο ραντεβού . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Maria95 είπε:

Καλημέρα με το καλό ! Εμείς κάναμε πριν λίγες μερες 2100kg η μικρή 32κ2. Έβγαζε γλώσσα έκανε γκριμάτσες ήταν τέλεια.Ανυπομονω για το επόμενο ραντεβού . 

2100 ήταν αρχές Οκτωβρίου εμένα, μάλλον θα είναι μεγαλύτερος τώρα... Εγώ τώρα είμαι 33κ 6 με το δικό μου ημερολόγιο, το βράδυ θα σας γράψω νέα... Αν μπορέσω θα ανεβάσω κ το 3d του. ;)8):P:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vagia1985 είπε:

2100 ήταν αρχές Οκτωβρίου εμένα, μάλλον θα είναι μεγαλύτερος τώρα... Εγώ τώρα είμαι 33κ 6 με το δικό μου ημερολόγιο, το βράδυ θα σας γράψω νέα... Αν μπορέσω θα ανεβάσω κ το 3d του. ;)8):P:D

Λοιπόν κορίτσια πηγα στον γιατρό, το μωρό είναι 33κ4 ακόμα 2100 και είναι Υσχιακό δλδ το κεφαλακι του είναι πάνω κ κοιτάει προς τα πόδια μου!!!! Δεν μπορέσαμε να δουμε προσωπάκι:( μου είπε ο γιατρός ότι έχω 3 εβδομάδες περιθώριο για να γυρίσει κ να περπαταω πολυυυυ.... Επίσης μου είπε δυο κολπάκια που μπορεί να βοηθήσει στο να γυρίσει 1) να κρεμάσω ένα κουδουνάκι χαμηλά στην κοιλιά μου ή να βάλω ένα μικρό φακό χαμηλά μέσα στο εσώρουχο κάπου εκεί που γίνεται η καισαρική... Τώρα που είμαι ξάπλα κ έχω το φακουδάκι νιώθω απίστευτη κίνηση μέσα λες κ χορεύει :rolleyes::rolleyes::rolleyes: γενικά μεγαλώνει σωστά κ δεν βρήκαμε κάποιο προβλημα δόξα τω Θεό, αυτά, σας φιλώ κ καλο βράδυ;-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagia1985 είπε:

Λοιπόν κορίτσια πηγα στον γιατρό, το μωρό είναι 33κ4 ακόμα 2100 και είναι Υσχιακό δλδ το κεφαλακι του είναι πάνω κ κοιτάει προς τα πόδια μου!!!! Δεν μπορέσαμε να δουμε προσωπάκι:( μου είπε ο γιατρός ότι έχω 3 εβδομάδες περιθώριο για να γυρίσει κ να περπαταω πολυυυυ.... Επίσης μου είπε δυο κολπάκια που μπορεί να βοηθήσει στο να γυρίσει 1) να κρεμάσω ένα κουδουνάκι χαμηλά στην κοιλιά μου ή να βάλω ένα μικρό φακό χαμηλά μέσα στο εσώρουχο κάπου εκεί που γίνεται η καισαρική... Τώρα που είμαι ξάπλα κ έχω το φακουδάκι νιώθω απίστευτη κίνηση μέσα λες κ χορεύει :rolleyes::rolleyes::rolleyes: γενικά μεγαλώνει σωστά κ δεν βρήκαμε κάποιο προβλημα δόξα τω Θεό, αυτά, σας φιλώ κ καλο βράδυ;-)

Κοριτσάκι μου έχεις περιθώρια ακόμα!!Σχεδόν  1,5 μήνα!!!Μην αγχώνεσαι!!!Στον επόμενο υπέρηχο να δεις που θα σας κάνει την τιμή να το δείτε!!!Εγώ στον δικό μου του  βάζω μουσική από το YouTube εκεί να δεις τούμπες,κλωτσιές και κάτι ξανάστροφα  γυρίσματα 360 μοιρών!!! Καλεεεε δεν έχουμε αλλά ντομπλεράκια;;;;;;Που είναι τα υπολοιπααααα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagia1985 είπε:

Λοιπόν κορίτσια πηγα στον γιατρό, το μωρό είναι 33κ4 ακόμα 2100 και είναι Υσχιακό δλδ το κεφαλακι του είναι πάνω κ κοιτάει προς τα πόδια μου!!!! Δεν μπορέσαμε να δουμε προσωπάκι:( μου είπε ο γιατρός ότι έχω 3 εβδομάδες περιθώριο για να γυρίσει κ να περπαταω πολυυυυ.... Επίσης μου είπε δυο κολπάκια που μπορεί να βοηθήσει στο να γυρίσει 1) να κρεμάσω ένα κουδουνάκι χαμηλά στην κοιλιά μου ή να βάλω ένα μικρό φακό χαμηλά μέσα στο εσώρουχο κάπου εκεί που γίνεται η καισαρική... Τώρα που είμαι ξάπλα κ έχω το φακουδάκι νιώθω απίστευτη κίνηση μέσα λες κ χορεύει :rolleyes::rolleyes::rolleyes: γενικά μεγαλώνει σωστά κ δεν βρήκαμε κάποιο προβλημα δόξα τω Θεό, αυτά, σας φιλώ κ καλο βράδυ;-)

Φαντάζομαι ο πρώτος υπέρηχος που στον έβγαλε 2.100 ηταν στο ιατρείο του γιατρου σου, ενώ τωρα εγινε στον εμβρυμητρικο. Άρα ο τωρινός ειναι πιο αξιόπιστος λόγω ακρίβειας μηχανήματος.

 Εμενα μου ειχε πει η μαια του γιατρου μου ως την 33 εβδομαδα κόβουν βόλτες ακομα, μετα σταθεροποιείται η κατάσταση . Οποτε το περπάτημα μου το έβαλε απο την 30 εβδομαδα ο γιατρος,  που δεν το πολυκανω, επισης για να γυρίσει το κεφάλι προς τα κάτω βοηθάει το μπουσουλημα, που επισης δεν το κανω πολυ δύσκολο!, αλλα κανω ασκήσεις πιλάτες. Στα 4 κλπ.

 Το κουδουνάκι που σου ειπε να κρεμάσεις λέγεται bola μενταγιόν εγκυμοσύνης, επίσης το φοράω όλη μερα και του το κουνάω, εμενα ευτυχως μου το έκανε δώρο εγκαίρως μια φιλενάδα. Το είδε η μαια στο Έλενα που είδε και το κεφαλάκι μας πάνω πριν δυο εβδομάδες στο μάθημα ανώδυνου τοκετού που πηγα και μου ειπε μονο στον ύπνο να το βγάζω. Προσοχή στο μήκος που το εχεις κρεμασμένο!

 Να δω απο βδομάδα που εχω ντοπλερ μετα απο ολα αυτα που εκανα αν γύρισε και θα σας πω.

 Σημασία εχει να ειναι καλα τα μωράκια μας βεβαια!

Just now, Athina28 είπε:

Κοριτσάκι μου έχεις περιθώρια ακόμα!!Σχεδόν  1,5 μήνα!!!Μην αγχώνεσαι!!!Στον επόμενο υπέρηχο να δεις που θα σας κάνει την τιμή να το δείτε!!!Εγώ στον δικό μου του  βάζω μουσική από το YouTube εκεί να δεις τούμπες,κλωτσιές και κάτι ξανάστροφα  γυρίσματα 360 μοιρών!!! Καλεεεε δεν έχουμε αλλά ντομπλεράκια;;;;;;Που είναι τα υπολοιπααααα;

Χαχαχχα εμενα μεράκλωθηκε με την Γλυκερια απόψε.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Φαντάζομαι ο πρώτος υπέρηχος που στον έβγαλε 2.100 ηταν στο ιατρείο του γιατρου σου, ενώ τωρα εγινε στον εμβρυμητρικο. Άρα ο τωρινός ειναι πιο αξιόπιστος λόγω ακρίβειας μηχανήματος.

 Εμενα μου ειχε πει η μαια του γιατρου μου ως την 33 εβδομαδα κόβουν βόλτες ακομα, μετα σταθεροποιείται η κατάσταση . Οποτε το περπάτημα μου το έβαλε απο την 30 εβδομαδα ο γιατρος,  που δεν το πολυκανω, επισης για να γυρίσει το κεφάλι προς τα κάτω βοηθάει το μπουσουλημα, που επισης δεν το κανω πολυ δύσκολο!, αλλα κανω ασκήσεις πιλάτες. Στα 4 κλπ.

 Το κουδουνάκι που σου ειπε να κρεμάσεις λέγεται bola επίσης το φοράω όλη μερα και του το κουνάω, εμενα ευτυχως μου το έκανε δώρο εγκαίρως μια φιλενάδα. Το είδε η μαια στο Έλενα που είδε και το κεφαλάκι μας πάνω πριν δυο εβδομάδες στο μάθημα ανώδυνου τοκετού που πηγα και μου ειπε μονο στον ύπνο να το βγάζω. Προσοχή στο μήκος που το εχεις κρεμασμένο!

 Να δω απο βδομάδα που εχω ντοπλερ μετα απο ολα αυτα που εκανα αν γύρισε και θα σας πω.

 Σημασία εχει να ειναι καλα τα μωράκια μας βεβαια!

Χαχαχχα εμενα μεράκλωθηκε με την Γλυκερια απόψε.

Χαχαχαχαχα και λέει όταν με το καλό γεννηθεί το μόνο που θα τον καθησυχάζει θ είναι η Γλυκερια!!!!!Με το θέμα του ύπνου πως τα πάμε;;;Εγώ έχω ξεκινήσει εδώ και μια βδομάδα σχεδόν που έχω κάνει την νύχτα μέρα!!!Τι να βάζω μαξιλάρια από την μια πλευρά και από την άλλη για στήριξη τι όχι το ίδιο μου είναι!!!Εκει που πάω να χαλαρώσω όλο και πετάει τους αγκώνες του ή τα γόνατα του και με στέλνει από τον πόνο!Βασικά όχι ακριβώς πόνος αλλά ενόχληση!!!Ο καημένος ο άντρας μου μου λέει ξυπνά με να μην είσαι μόνη σου αλλά τον λυπάμαι τον κακομοίρη!χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...