Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, Athina28 είπε:

Χαχαχαχαχα και λέει όταν με το καλό γεννηθεί το μόνο που θα τον καθησυχάζει θ είναι η Γλυκερια!!!!!Με το θέμα του ύπνου πως τα πάμε;;;Εγώ έχω ξεκινήσει εδώ και μια βδομάδα σχεδόν που έχω κάνει την νύχτα μέρα!!!Τι να βάζω μαξιλάρια από την μια πλευρά και από την άλλη για στήριξη τι όχι το ίδιο μου είναι!!!Εκει που πάω να χαλαρώσω όλο και πετάει τους αγκώνες του ή τα γόνατα του και με στέλνει από τον πόνο!Βασικά όχι ακριβώς πόνος αλλά ενόχληση!!!Ο καημένος ο άντρας μου μου λέει ξυπνά με να μην είσαι μόνη σου αλλά τον λυπάμαι τον κακομοίρη!χαχαχα

Ρε άρχισε να κλωτσάει οταν έλεγε παιδια της Σαμαρίνας, tragic...

Κι εγω το ίδιο εχω μια εβδομαδα που ξυπνάω απο τον πονο - ενόχληση. Σηκώνομαι πάω μια βόλτα τουαλέτα , αλλάζει θεση και ξανά κοιμάμαι αυτο γινεται 4-5 φορές την νύχτα. Γενικως οταν με πονάει τον ξεκουναω και φεύγει απο εκεί που στριμώχνεται. Μονο οταν χοροπηδάει στην κύστη δεν μπορώ να κανω τιποτα.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Καντι είπε:

Ρε άρχισε να κλωτσάει οταν έλεγε παιδια της Σαμαρίνας, tragic...

Κι εγω το ίδιο εχω μια εβδομαδα που ξυπνάω απο τον πονο - ενόχληση. Σηκώνομαι πάω μια βόλτα τουαλέτα , αλλάζει θεση και ξανά κοιμάμαι αυτο γινεται 4-5 φορές την νύχτα. Γενικως οταν με πονάει τον ξεκουναω και φεύγει απο εκεί που στριμώχνεται. Μονο οταν χοροπηδάει στην κύστη δεν μπορώ να κανω τιποτα.

Χαχαχαχαχαχ ετοιμάσου να τον νανουρίζεις με Γλυκερία

Αμα χοροπηδάει στην κύστη να ξέρεις έχει πάρει ήδη την θέση του!!!Και εμένα εκεί με πιέζει! Σε λίγες μέρες θα ξεκινήσει και η δύσπνοια! Ώρες ώρες λέω τώρα θα βγει και θα ανασάνω!Αλλά δεν είναι η ώρα του ακόμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina28 είπε:

Χαχαχαχαχαχ ετοιμάσου να τον νανουρίζεις με Γλυκερία

Αμα χοροπηδάει στην κύστη να ξέρεις έχει πάρει ήδη την θέση του!!!Και εμένα εκεί με πιέζει! Σε λίγες μέρες θα ξεκινήσει και η δύσπνοια! Ώρες ώρες λέω τώρα θα βγει και θα ανασάνω!Αλλά δεν είναι η ώρα του ακόμα!!!

Μου φαίνεται οτι εχει γυρίσει αλλα μην λέω μεγάλες κουνβεντες γιατι ωρες ωρες νιώθω ενα πόδι κάτω απο βυζι μου.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,χθές κάναμε και εμείς doppler.Έχει παρει θέσει στην λεκάνη,φατσούλα δεν είδαμε πάλι και τα δυο δάκτυλα στο στόμα πιπίλα.Γενικά με λίγη προσοχή ίσως φτάσουμε Δεκέμβριο.Ευτυχως όμως όλα τα υπόλοιπα καλά,μαλλάκια πολλά εχει.

  • Μου αρέσει 4

ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Athina28 είπε:

Κοριτσάκι μου έχεις περιθώρια ακόμα!!Σχεδόν  1,5 μήνα!!!Μην αγχώνεσαι!!!Στον επόμενο υπέρηχο να δεις που θα σας κάνει την τιμή να το δείτε!!!Εγώ στον δικό μου του  βάζω μουσική από το YouTube εκεί να δεις τούμπες,κλωτσιές και κάτι ξανάστροφα  γυρίσματα 360 μοιρών!!! Καλεεεε δεν έχουμε αλλά ντομπλεράκια;;;;;;Που είναι τα υπολοιπααααα;

Η αλήθεια είναι ότι γυρισα απο τον γιατρό μέσα στο άγχος!!!!! Σήμερα ειμαι λίγο καλύτερα,.. Ευχαριστώ για την υποστήριξη σου :wub:

11 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Φαντάζομαι ο πρώτος υπέρηχος που στον έβγαλε 2.100 ηταν στο ιατρείο του γιατρου σου, ενώ τωρα εγινε στον εμβρυμητρικο. Άρα ο τωρινός ειναι πιο αξιόπιστος λόγω ακρίβειας μηχανήματος.

 Εμενα μου ειχε πει η μαια του γιατρου μου ως την 33 εβδομαδα κόβουν βόλτες ακομα, μετα σταθεροποιείται η κατάσταση . Οποτε το περπάτημα μου το έβαλε απο την 30 εβδομαδα ο γιατρος,  που δεν το πολυκανω, επισης για να γυρίσει το κεφάλι προς τα κάτω βοηθάει το μπουσουλημα, που επισης δεν το κανω πολυ δύσκολο!, αλλα κανω ασκήσεις πιλάτες. Στα 4 κλπ.

 Το κουδουνάκι που σου ειπε να κρεμάσεις λέγεται bola μενταγιόν εγκυμοσύνης, επίσης το φοράω όλη μερα και του το κουνάω, εμενα ευτυχως μου το έκανε δώρο εγκαίρως μια φιλενάδα. Το είδε η μαια στο Έλενα που είδε και το κεφαλάκι μας πάνω πριν δυο εβδομάδες στο μάθημα ανώδυνου τοκετού που πηγα και μου ειπε μονο στον ύπνο να το βγάζω. Προσοχή στο μήκος που το εχεις κρεμασμένο!

 Να δω απο βδομάδα που εχω ντοπλερ μετα απο ολα αυτα που εκανα αν γύρισε και θα σας πω.

 Σημασία εχει να ειναι καλα τα μωράκια μας βεβαια!

Χαχαχχα εμενα μεράκλωθηκε με την Γλυκερια απόψε.

Ναι η πρώτη μέτρηση ήταν στον γιατρό μου... Το μπουσούλημα ε, σοβαρά τώρα;;;:roll: κ κάθε ποτε να το κάνω χαχαχα μου φαίνεται λίγο αστείο... Σε ποιο σημείο να είναι κρεμασμένο? Στον αφαλό ας πουμε; 

11 ώρες πρίν, Athina28 είπε:

Χαχαχαχαχα και λέει όταν με το καλό γεννηθεί το μόνο που θα τον καθησυχάζει θ είναι η Γλυκερια!!!!!Με το θέμα του ύπνου πως τα πάμε;;;Εγώ έχω ξεκινήσει εδώ και μια βδομάδα σχεδόν που έχω κάνει την νύχτα μέρα!!!Τι να βάζω μαξιλάρια από την μια πλευρά και από την άλλη για στήριξη τι όχι το ίδιο μου είναι!!!Εκει που πάω να χαλαρώσω όλο και πετάει τους αγκώνες του ή τα γόνατα του και με στέλνει από τον πόνο!Βασικά όχι ακριβώς πόνος αλλά ενόχληση!!!Ο καημένος ο άντρας μου μου λέει ξυπνά με να μην είσαι μόνη σου αλλά τον λυπάμαι τον κακομοίρη!χαχαχα

Εγώ επειδή τρώω κ αργά κάποιες φορές ( σχεδόν κάθε μέρα δλδ) χαχαχαχα υποφέρω από καουρα αλλά κ όταν είναι να γυρίσω πλευρό ψάχνω λαβές να πιασω για να κάνω την σβουρα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vagia1985 είπε:

Ναι η πρώτη μέτρηση ήταν στον γιατρό μου... Το μπουσούλημα ε, σοβαρά τώρα;;;:roll: κ κάθε ποτε να το κάνω χαχαχα μου φαίνεται λίγο αστείο... Σε ποιο σημείο να είναι κρεμασμένο? Στον αφαλό ας πουμε; 

Πρεπει να το εχεις κρεμασμένο κάτω απο τον αφαλό , εγω ας πουμε τωρα το εχω 4 δακτυλα κάτω απο τον αφαλό , αλλα να μην φτάνει στην γραμμη που αρχίζουν οι τριχουλες γιατι δεν θελουμε να εμπεδωθεί ακομα. Βδομάδα βδομάδα πρεπει να το κατεβάζεις.

 Αχ δεν ξερω καθε ποτε θα το κανεις το μπουσουλημα  και σε πόση διάρκεια η μαια μου ειπε οσο μπορώ, αλλα δεν μπορώ με πονάνε τραγικά τα γόνατα, εχουμε πλακάκι κάτω.

Just now, ranial83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,χθές κάναμε και εμείς doppler.Έχει παρει θέσει στην λεκάνη,φατσούλα δεν είδαμε πάλι και τα δυο δάκτυλα στο στόμα πιπίλα.Γενικά με λίγη προσοχή ίσως φτάσουμε Δεκέμβριο.Ευτυχως όμως όλα τα υπόλοιπα καλά,μαλάκια πολλά εχει.

Αλήθεια φαίνονται μαλλάκια;;;;

 Θα τον φτάσεις τον Δεκέμβρη ειμαι σιγουρη!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Πρεπει να το εχεις κρεμασμένο κάτω απο τον αφαλό , εγω ας πουμε τωρα το εχω 4 δακτυλα κάτω απο τον αφαλό , αλλα να μην φτάνει στην γραμμη που αρχίζουν οι τριχουλες γιατι δεν θελουμε να εμπεδωθεί ακομα. Βδομάδα βδομάδα πρεπει να το κατεβάζεις.

 Αχ δεν ξερω καθε ποτε θα το κανεις το μπουσουλημα  και σε πόση διάρκεια η μαια μου ειπε οσο μπορώ, αλλα δεν μπορώ με πονάνε τραγικά τα γόνατα, εχουμε πλακάκι κάτω.

Αλήθεια φαίνονται μαλλάκια;;;;

 Θα τον φτάσεις τον Δεκέμβρη ειμαι σιγουρη!

Ο εμβρυολογος μου το ειπε επειδη δεν καθησε να δουμε φατσουλα μου ανεφερε οτι εχει πολλα μαλακια.


ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ranial83 είπε:

Ο εμβρυολογος μου το ειπε επειδη δεν καθησε να δουμε φατσουλα μου ανεφερε οτι εχει πολλα μαλακια.

Α φαντάστηκα οτι τα ειδατε..

πρεπει να ρωτήσω κατι στο ντοπλερ;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Α φαντάστηκα οτι τα ειδατε..

πρεπει να ρωτήσω κατι στο ντοπλερ;

Να σου πω την αληθεια 1-2 ερωτησεις εκανα που μου τονισε ο γυναικολογος.Τα υπολοιπα μου τα ελυσε ο ιδιος πχ. Προωρο τοκετο,βαρος εμβρυου,πλακουντας.Πανω κατω ειναι πιο χαλαρη εξεταση απο την β' επιπεδου.


ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Πρεπει να το εχεις κρεμασμένο κάτω απο τον αφαλό , εγω ας πουμε τωρα το εχω 4 δακτυλα κάτω απο τον αφαλό , αλλα να μην φτάνει στην γραμμη που αρχίζουν οι τριχουλες γιατι δεν θελουμε να εμπεδωθεί ακομα. Βδομάδα βδομάδα πρεπει να το κατεβάζεις.

 Αχ δεν ξερω καθε ποτε θα το κανεις το μπουσουλημα  και σε πόση διάρκεια η μαια μου ειπε οσο μπορώ, αλλα δεν μπορώ με πονάνε τραγικά τα γόνατα, εχουμε πλακάκι κάτω.

Αλήθεια φαίνονται μαλλάκια;;;;

 Θα τον φτάσεις τον Δεκέμβρη ειμαι σιγουρη!

 Α μάλιστα έχει κ αυτό την διαδικασία του. Σε ευχαριστώ πολυ για την ενημέρωση. Κ γω πλακακι έχω κάτω, θα δοκιμάσω μήπως βάλω κάτι στα γονατα να μην πονανε. :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Vagia1985 είπε:

 Α μάλιστα έχει κ αυτό την διαδικασία του. Σε ευχαριστώ πολυ για την ενημέρωση. Κ γω πλακακι έχω κάτω, θα δοκιμάσω μήπως βάλω κάτι στα γονατα να μην πονανε. :D

Άμα βρεις λύση πες μου κι εμενα. Πολυ δύσκολο το μπουσουλημα των μωρών και σου φαίνεται τοσο φυσιολογικο!

  • Χαχα 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια. 

Εκανα κ γω το ντοπλερ σημερα. 2240 απο κιλα, αλλα ακομα δεν εχει γυρισει. Κ μου ανεφερε η μαια μου το κουδουνακι χαχα. Κ κατι με μια αντισταση σε μια αρτηρια, πρεπει να περιορισω αλατι κ να μετραω πιεση. Εχουμε κ μια φωτο σε 3d που ειναι καλη γτ συνηθως ειναι άλιεν στα 3d τα μωρα χαχα. 

  • Μου αρέσει 4

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσια. 

Εκανα κ γω το ντοπλερ σημερα. 2240 απο κιλα, αλλα ακομα δεν εχει γυρισει. Κ μου ανεφερε η μαια μου το κουδουνακι χαχα. Κ κατι με μια αντισταση σε μια αρτηρια, πρεπει να περιορισω αλατι κ να μετραω πιεση. Εχουμε κ μια φωτο σε 3d που ειναι καλη γτ συνηθως ειναι άλιεν στα 3d τα μωρα χαχα. 

Μπραβο στην ζουζουνα σου, ειναι ομορφούλα  ε;;;;

απο φυσικα καταστήματα αν σε ενδιαφέρει το έχουν στο dpam Kai bebejou, αλλιώς διαδικτυακά!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Μπραβο στην ζουζουνα σου, ειναι ομορφούλα  ε;;;;

απο φυσικα καταστήματα αν σε ενδιαφέρει το έχουν στο dpam Kai bebejou, αλλιώς διαδικτυακά!

Ευχαριστω Καντι μου. Αν κ μου ακουγεται περιεργο ισως το παρω. Εχει κ στο λητω απ οτι ειδα τωρα. Ο γιατρος παντως μου ειπε οτι εχει περιθωριο ακομα να γυρισει κ οτι ειχε περιπτωσεις που γυριζανε ακομα κ μετα την 36η εβδομαδα. 

Πραγματικα το ευχομαι γτ δεν θελω να γεννησω με καισαρικη. Εννοειται πως αν χρειαστει θα το κανω, πανω απ ολα να ειναι καλα το παιδι, αλλα ειναι κριμα να εχω γεννησει το πρωτο φυσιολογικα και ενω λενε το δευτερο ειναι πιο ευκολο, να κανω χειρουργειο. 

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2020 at 5:03 ΜΜ, ranial83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,χθές κάναμε και εμείς doppler.Έχει παρει θέσει στην λεκάνη,φατσούλα δεν είδαμε πάλι και τα δυο δάκτυλα στο στόμα πιπίλα.Γενικά με λίγη προσοχή ίσως φτάσουμε Δεκέμβριο.Ευτυχως όμως όλα τα υπόλοιπα καλά,μαλλάκια πολλά εχει.

Ακόμα ένας/μια διάσημος-η έρχεται!!!Χαχαχαχα μαλλάκια πολλά καούρες πολλές πως τις αντιμετωπίζεις οέο;;;;

On 1/11/2020 at 5:09 ΜΜ, Vagia1985 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι γυρισα απο τον γιατρό μέσα στο άγχος!!!!! Σήμερα ειμαι λίγο καλύτερα,.. Ευχαριστώ για την υποστήριξη σου :wub:

Ναι η πρώτη μέτρηση ήταν στον γιατρό μου... Το μπουσούλημα ε, σοβαρά τώρα;;;:roll: κ κάθε ποτε να το κάνω χαχαχα μου φαίνεται λίγο αστείο... Σε ποιο σημείο να είναι κρεμασμένο? Στον αφαλό ας πουμε; 

Εγώ επειδή τρώω κ αργά κάποιες φορές ( σχεδόν κάθε μέρα δλδ) χαχαχαχα υποφέρω από καουρα αλλά κ όταν είναι να γυρίσω πλευρό ψάχνω λαβές να πιασω για να κάνω την σβουρα χαχαχα

Για αυτό ήμαστε εδώ για να δίνει κουράγιο η μια στην άλλη!Υπομονή και από τις 34 εβδομάδες και μετά θα έχουμε κάθε βδομάδα υπέρηχο...Τουλάχιστον έτσι είπε ο γυναικολόγος μου στον άντρα μου!!!

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Ευχαριστω Καντι μου. Αν κ μου ακουγεται περιεργο ισως το παρω. Εχει κ στο λητω απ οτι ειδα τωρα. Ο γιατρος παντως μου ειπε οτι εχει περιθωριο ακομα να γυρισει κ οτι ειχε περιπτωσεις που γυριζανε ακομα κ μετα την 36η εβδομαδα. 

Πραγματικα το ευχομαι γτ δεν θελω να γεννησω με καισαρικη. Εννοειται πως αν χρειαστει θα το κανω, πανω απ ολα να ειναι καλα το παιδι, αλλα ειναι κριμα να εχω γεννησει το πρωτο φυσιολογικα και ενω λενε το δευτερο ειναι πιο ευκολο, να κανω χειρουργειο. 

Τι να πουμε και εμείς που είναι το πρώτο μας και δεν ξέρουμε καν τι είναι οι συσπάσεις τοκετού και σε τι διαφέρουνε από τις ψευδό συσπάσεις;;;;Χαχαχαχα Και εγώ ξέρω περιπτώσεις που τα μπεμπακια γυρίσανε τελευταία στιγμή!Πως να γίνει δηλαδή;Δεν θα κάνουν πάντα αυτά που θελουμε εμείς!!χαχαχα 
 

Επιτέλους και αλλά ντομπλεράκια με 3D φωτογράφιση!!!:)

Εγώ κορίτσια την Τετάρτη έχω να πάω στο ΙΚΑ για το επίδομα κυοφορίας και λοχείας!Από τις 18 Νοέμβρη μπαίνω στον μήνα μου και έχω αγχωθεί ήδη γιατί ο μπόμπιρας με κλωτσάει όλο και πιο χαμηλά!!!!:grin:Δεν νιώθω κάτι άλλο Παρά μόνο κλωτσιά!Πφφφφφφ!

Εσεις έχετε καταθέσει τα δικαιολογητικά;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...